Minister Wójcik apeluje do przedsiębiorców: Bądźcie odpowiedzialni!  - zdjęcie
16.01.21, 11:09Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Minister Wójcik apeluje do przedsiębiorców: Bądźcie odpowiedzialni!

23

Minister Michał Wójcik apeluje o odpowiedzialność do przedsiębiorców, którzy otwierają swoje lokale mimo trwających obostrzeń. Polityk podkreśla, że rząd zrobi wszystko, aby jak najszybciej odmrozić gospodarkę, jednak na to potrzeba jeszcze czasu.

Rząd zdecydował się przedłużyć obostrzenia, które miały trwać do 17 stycznia. Będą one obowiązywać jeszcze przynajmniej do końca miesiąca. O odmrożenie gospodarki apelują przedsiębiorcy, którzy przekonują, że nie są w stanie już dłużeć unieść restrykcji. Wielu z nich zapowiada, że mimo przedłużonych obostrzeń, otworzy swoje lokale. W ramach akcji #otwieraMY działalność wznawia coraz więcej restauracji i barów.

Do przedsiębiorców o odpowiedzialność apeluje minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik.

- „Wiem, że to jest trudny czas dla wszystkich, dla przedsiębiorców to bardzo trudny czas i rzeczywiście serce krwawi, kiedy widać, jak się zmagają z problemami różnymi, ale zmagają się różne grupy społeczne” – mówił polityk na antenie Radia ZET.

- „Bo to nie jest dla nas radosna decyzja, że oto właśnie są obostrzenia przedłużone o kilka tygodni. Chcemy odmrażać gospodarkę. Pan Gowin, który odpowiada za to w istocie, jest osobą odpowiedzialną, już zapowiada, że to odmrożenie nastąpi już w niedługim czasie. I bardzo bym prosił o odpowiedzialność. To jest bardzo ważna sprawa, żeby być odpowiedzialnym. Nie może być takiej sytuacji” – podkreślił.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (23):

itd2021.01.18 17:06
Gdzie ten cymbał się tak spasł?
MiskaRyżu2021.01.17 8:29
Edward Gierek na spotkaniu z emerytami: -Pomozecie? -Pomożemy! -To szybciej umierajcie! Niemieckie syny poczuli , że ogień buntu zaczyna ich parzyć w zady, więc zaczynają mówić ludzkim głosem.Dwa dni temu jeszcze odgrażali się Grzesiowskimi,Dworczykami i Simonami.Otwierać restauracje i hotele!Zdzierać szmaty z twarzy ! Cisnąć i nie poddawać się, bo nas wszystkich wykończą.
Dziennikarzu, wydawco...2021.01.16 22:29
Przestań powtarzać kłamstwa władzy: myśl, pytaj, krytykuj! Część mediów głównego nurtu bierze z ochotą udział w propagowaniu kłamliwego stanowiska władzy na temat lockdownu. Jest to działanie wydawców i dziennikarz, skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, legitymizuje bowiem bezprawie, które próbuje narzucić Kaczyński z Morawieckim. Przykładem takich działań jest bezrefleksyjne tworzenie wiadomości o wizytach policji w otwieranych restauracjach i pubach. Oto dziennikarze RMF FM cytują w jednej z takich wiadomości rzecznika mundurowych, który opowiada banialuki o zakazie działalności lokali gastronomicznych. Tyle, że jest to kłamstwo i nie można go powtarzać. W Polsce prawo skonstruowany jest w taki sposób, że najważniejszym aktem prawnym jest konstytucja, potem ustawy. Rozporządzenia premiera mają wartość najmniejszą i jeśli są niezgodne z ustawami oraz konstytucją, to są po prostu nielegalne. Można długo dyskutować o wykazywaniu tej nielegalności, ale zrobił to doskonale WSA w Opolu i tam znajduje się odpowiednie uzasadnienie. Dziennikarze i wydawcy pozwalając na bezrefleksyjne wpuszczanie do opinii publicznej kłamstw władzy, sami ją autoryzują i stają się jej tubą. Należy powiedzieć zdecydowane stop takim praktykom. Nie wolno brać udziału w wojnie władzy ze społeczeństwem. Jeśli rzecznik policji opowiada wierutne bzdury i kłamstwa, minimum profesjonalizmu to skomentowanie jego słów. Szczególnie w tak niebezpiecznym obszarze dla społeczeństwa jak jego wolność. Tak panie i panowie dziennikarze, bierzecie udział w zabieraniu nam wolności. Nie tylko nam, sobie samym również. I czas to zrozumieć! Przestańcie legitymizować władzę – zacznijcie myśleć krytycznie. Amerykańska demokracja odrzuciła w końcu Trumpa, jako szkodnika, zło które wyrządził przeraziło Amerykanów. Kaczyński wyrządza Polsce zło od kilku lat. Warto wyciągnąć z amerykańskich doświadczeń odpowiednie wnioski i zacząć stosować krytyczne podejście do władzy od razu. Bo skończycie nie tylko na moralnym dnie – ludzie wam nie darują tej medialnej kolaboracji. To także Wy, dziennikarze i wydawcy, jesteście odpowiedzialni za to jak wyglądał lockdown w Polsce. To Wy pozwalacie, żeby was okłamywano. To Wy nie zadajecie niewygodnych pytań, to Wy nie pytacie o rzeczy najważniejsze, pozwalając, żeby Wami manipulowano. I to Wy wreszcie możecie to zmienić...
SLAWAN2021.01.16 19:18
Panie Wójcik, pan sobie możesz tę odpowiedzialność wsadzić w d...! W państwie praworządnym albo coś jest zgodne z prawem, albo nie jest. Innymi słowy, bądź pan odpowiedzialny i pożycz mi ze 2 miliony złotych, bo zniszczyliście gospodarkę i muszę mieć rezerwę.
miki2021.01.16 17:31
rząd jest nieodpowiedzialny, ale ja mam być?
Anonim2021.01.16 16:21
A może ci mądrzy ministrowie co tak do odpowiedzialności wzywają sami okażą się odpowiedzialni i zrezygnują z częsci swoich pensji na rzecz przedsiębiorców ,bo łatwo kogoś nawoływać gdy samemu się ma michę pełną .
jaka logika2021.01.16 15:05
Rząd otworzył zachodnie galerie handlowe, otwiera szkoły a więc obiekty zakryte gdzie bardzo łatwo o zakażenie a stoki narciarskie gdzie ciężko się zarazić mają być zamknięte. Przecież można zachować dystans na stacjach i na fotelach i to łatwiej niż na przykład w komunikacji miejskiej.Hotele też spokojnie mogły by być otwarte przy zachowaniu odpowiednich warunków. Posiłki podawane tylko w pokojach , ludzie nie stykają się na korytarzu. Gdzie tu w tym wszystkim logika?
Anonim2021.01.17 8:31
Na stokach narciarskich posiadanie stosownej legitymacji skutecznie chroni przed wszelakimi zarażeniami. Prawda Pani Minister Emilewicz?
Anonim2021.01.16 14:47
„Krzywda ukraińska” w II Rzeczypospolitej - Monika Śladewska ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, https://kresywekrwi.neon24.pl/post/159851,krzywda-ukrainska-w-ii-rzeczypospolitej-monika-sladewska
jakiego czasu2021.01.16 13:23
Czasu , czasu. I co on chce powiedzieć tym ludziom w górach , że mają działalność otworzyć w lecie jak już zbankrutują?
ONO2021.01.16 13:11
Trzeba być odpowiedzialnym za siebie i drugiego. Inaczej czeka nas klęska.
jle_ffm2021.01.16 13:04
Ale min. Wójcik w tym samym wywiadzie dla Zetki (i o tym już nie frondel nie napisze bo temat jest niewygodny), powiedział że prokuratorzy też walczą na pierwszej linii i powinni być szczepieni w I-szej kolejności. I to by się zgadzało - oni też należą do grupy Zero …:)
miki2021.01.16 17:33
a nawet mniej niż zerooo o!
katolik2021.01.16 12:43
Jakie to chamskie. Nie próbucie apelować do ludzi dorosłych i odpowiedzialnych KAZDY za swoje zycie. Nie rozmiękczycie nikogo swoim durnym gadaniem za stołka. Naród kiedyś wam zaufał, ale to wy pobieracie kase od nas, swoich wyborców, i to wy jesteście zobowiązani słuchać tych którzy wam płaca. TU macie problem, bo słuchacie BILLA ,ale to wasz problem , że masonska mafia was załatwi, każdego z osobna, jak nie wykonacie planu HOLOCAUSTU na Polakach. Tak jak małpami w zoo mozecie pogrywać z mafia nazistowską , jak wam kazała wejsc w morderczy układ. Przedsiębiorcy reprezentują lud, który przejmuje rządy na własną odpowiedzialność. Polacy zawsze stawali do walki z okupantem i wygrywali ją przy Bożej i Matki Bożej pomocy. A to jest wojna i nie Naród ją wywołał.
Olej2021.01.16 11:55
Jesteście takimi samymi durniami jak ci poprzedni co budowali świetlaną przyszłość a skończyli na ch.......... d...........i kamieni kupie. To samo !!!!!!!!
Olej2021.01.16 11:53
Zakręcimy ci kurek z dopływem forsy na cały rok, zablokujemy konto i prześlemy apel. Bądź odpowiedzialny, przejdź na fasolkę z puszki !!!!!!!!! Stary bufonie !!!!!!!!!
Józef2021.01.16 11:49
Jeżeli jest pandemia, to rząd powinien dekretem obniżyć wszystkie pensje w budżetówce o połowę, a oni jeszcze sobie przyznają premię.
matis892021.01.16 11:48
Banda lewackich PISIORÓW ze swoimi przydu..sami z Totalnie Udawanej Niby Opozycji pisiorskiej będą gnębić i prześladować Polaków masońską plandemią i restrykcjami dopóki naród zacznie się szczepić ich PISiorskim szajsem. Takie mają rozkazy od Rządu Światowego NWO.
katolik2021.01.16 16:35
PINKAS- ze szczepionkami nie bedzie problemu, taką wytworzymy sytuację, ze będą chcieć szczepionki Gatess- moje szczepionki dokonają największego Holocaustu w historii
verizanus2021.01.16 11:48
Pytanie kto tu jest odpowiedzialny a kto nieodpowiedzialny i to przed nikim ;)
***2021.01.16 11:45
Zupełnie jakby Stalin apelował do polskich oficerów w Katyniu, że rozumie ich ciężki czas, ale żeby nie protestowali, bo to nielegalne.
Baruch Pisstaub2021.01.16 11:43
Gdyby nie wyroki sądów, anulujących kary nakładane przez Sanepid, to by nie prosił, a groził.
Anonim2021.01.16 11:39
Spadaj do swego koryta wieprzu jeden!