Miniorędzie wyborcze Michnika do Pani Haliny - zdjęcie
16.10.15, 11:55

Miniorędzie wyborcze Michnika do Pani Haliny

4

Adam Michnik wystąpi w sobotę z orędziem do Pani Haliny! Tłumy rozhisteryzowanych czytelników „Gazety Wyborczej”, organu sekty okrągłostołowych Towarzyszy Kiszczaka, pogrążone w depresji przedwyborczej uprosiły tysiącami listów redaktora naczelnego z Czerskiej o słowo ku pokrzepieniu serc zatroskanych o przyszłość III RP. My też czekamy niecierpliwie na sobotnie twoje orędzie, Adamie z piętnem na czole! My z Panią Haliną i konającą na naszych oczach pod okrągłym stołem III RP…

Tadeusz Grzesik

***

"Obserwujemy dzisiaj taką wielką falę, której symbolem są rządy Władimira Putina, falę odwrotu od demokracji. To, co się dziś w w Polsce dzieje, co się decyduje, to się decyduje, czy Polska potrafi ocalić swoją demokrację, czy sami sobie strzelimy w stopę i oddamy w naszym kraju władzę tendencjom antydemokratycznym, autorytarnym, ksenofobicznym, nietolarcyjnym i cofającym Polskę wstecz" - zapowiada Adam Michnik na wideo z "GW" swoje sobotnie orędzie. 

"Tysiące" czytelników miało pisać do "Gazety Wyborczej", wyrażając swój głęboki niepokój o polską demokrację. Mówiła o tym na wideo z "GW" Aleksandra Klich, redaktor naczelna Magazynu Świątecznego GW. "Dostaliśmy setki i filmów jak należy urządzić nasz kraj. 7500 czytelników odpowiedziało na ankiety, wskazując najpilniejsze zadania, jakimi powinni zająć się czytelnicy. Pani Halina z Torunia pisze tak: Życie publiczne jest zakrzyczane przez wstrętny i zakłamany, grający na niskich instynktach jazgot polityków, którzy nie mają żadnych zahamowań. Panie Redaktorze, bardzo chciałabym przeczytać pana mocne słowa. Brakuje mi ich".

wbw

Komentarze (4):

anonim2015.10.16 12:14
Ku pokrzepieniu serc tych co przestali samodzielnie myśleć i czekają na dalsze instrukcje mistrza Michnika. Tak się jakoś dziwnie składa, że zawsze przegrywają faworyci tego niestrudzonego Polakożercy, mimo że piwnice na Czerskiej są po brzegi wypełnione szampanem na spodziewane zwycięstwo.
anonim2015.10.16 12:58
Dobrze byłoby, gdyby Pan A. Michnik zarządzający największym medium prasowym w Polsce, po tylu latach, opanował trudny język polski i nie szerzył wtórnego analfabetyzmu. W języku polskim zwrot "cofać się" oznacza właśnie ruch wstecz. Podstawowym więc błędem, zdradzającym kardynalny brak edukacji jest zwrot "cofanie się wstecz", podobnie jak "cofanie się do tyłu".
anonim2015.10.16 13:53
Czekam chwili kiedy usłyszę namaszczony i dogłębnie intelektualny głos naszego Arcypasterza i Towarzysza Kościoła Czersko-Katolickiego. Przemów, przemów Drogi Mistrzu Przemów, przemów o Doskonały Przemów, przemów Wielki Językoznawco Przemów, przemów Szczytny Filozofie Przemów, przemów Umiłowany Moralisto Przemów, przemów Świetlany Prowadzicielu Mądrych Przemów, przemów wreszcie do prostaczków O, o, o Effendi !!!
anonim2015.10.16 13:58
"........i oddamy w naszym kraju władzę tendencjom antydemokratycznym, autorytarnym, ksenofobicznym, nietolarcyjnym i cofającym Polskę wstecz". By to się nie stało prośba: panie Adamie wezwać do walki o demokrację brata Stefana, jest w Szwecji i POsiada wielkie doświadczenie w walce z oszołomami!