Michał Dworczyk: Oto trzy kłamstwa, na których oparta jest kampania PO - zdjęcie
04.09.19, 06:35Screenshot Youtube - Polskie Radio

Michał Dworczyk: Oto trzy kłamstwa, na których oparta jest kampania PO

5

Nie wierzę w taki scenariusz” - stwierdził dziś szef KPRM Michał Dworczyk. Odnosił się w ten sposób do ogłoszenia przez Koalicję Obywatelską kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” Dworczyk dodał:

Nie wierzę, by ktokolwiek inny niż Grzegorz Schetyna, który jest w polityce bezwzględnym graczem, mógł być liderem opozycji. Mówię o opozycji dlatego, że jestem przekonany, że działając dalej w taki sposób, czyli bez programu, bez pozytywnej oferty PO nie ma szans na zwycięstwo”.

Jego zdaniem kampania wyborcza Platformy oparta jest na trzech kłamstwach. Pierwszym z nich jest to, powiedział szef KPRM, że opozycja startuje oddzielnie:

[…] oddzielnie Lewica, PSL i PO. Prawda jest taka, że nie dogadali się, jeśli chodzi o "jedynki" i miejsca na liście, w związku z tym idą niby w trzech blokach”.

Dodał, że celem PO jest atakowanie Prawa i Sprawiedliwości.

Drugim kłamstwem Platformy według Dworczyka jest kwestia programu, który „[…] jest jak z Yeti - mówi się o nim, ale nikt go nie widział”.

Trzecie kłamstwo jest na temat kandydatury Małgorzaty Kidawie-Błońskiej na premiera”

- mówi Michał Dworczyk.

Przypomniał, jak Platforma miała współpracować z Nowoczesną, i „[…] w pewnym momencie okazało się, że PO skonsumowała część Nowoczesnej, przejmując ją”. Jak dodał – taki jet właśnie styl działania Grzegorza Schetyny.

dam/Polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (5):

dumny Polak2019.09.4 18:43
Czy totalna opozycja to polityczne prostytutki? Do południa (do Sejmu RP) kochają się z jednymi, a po poludniu (do Senatu RP) z innymi koalicjantami? CZy taka postawa nie ma znamion prostytucji politycznej ze strony wszystkich koalicjantów?
Gienia z Lubelszczyzny2019.09.4 7:15
Dworczyk w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem za przechowywanie materiałów wybuchowych w piwnicy w kamienicy....Ostatnio Dworczyk zasłynął ze przez kilkanaście lat kłamał i składał fałszywe oświadczenia majątkowe...i co??? I pstro:((
Jarek2019.09.4 7:03
Kampania PIS to same kłamstwa
Stanisław2019.09.4 7:24
Prawdę głosi tylko PO????? Gratulacje.
Jarek2019.09.4 9:28
Tego nie napisałem. W Polsce zawsze był, jest i będzie wybór między dżumą i cholerą. Wszyscy kradną, ale PIS kradnie i osłabia Polskę na wszystkich "frontach" Ale kupili Was, dobre Pany, kradną, ale nam dają, dobre Pany.