Michał Dworczyk o żądaniach Budki: Bądźmy poważni... - zdjęcie
22.04.20, 06:25Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera / Platforma Obywatelska

Michał Dworczyk o żądaniach Budki: Bądźmy poważni...

9

Borys Budka w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zaproponował rozpisanie wyborów na ma 2021 roku oraz domaga się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w Polsce. Jego propozycje bardzo ostro skomentował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. „Bądźmy poważni” - skwitował.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Dworczyk odnosząc się do propozycji oraz żądań szefa PO powiedział:

Nie traktuję poważnie takich wypowiedzi: a to wprowadźmy sobie któryś ze stanów nadzwyczajnych i wtedy go przeciągamy tak długo, jak ktoś tam sobie wymyśli Rok albo pół roku, albo półtora. Bądźmy poważni”.

Przypomniał:

Konstytucja precyzyjnie opisuje w jakich sytuacjach można wprowadzić stan nadzwyczajny. Dzisiaj nie ma przesłanek do tego, żeby stan nadzwyczajny wprowadzać”.

W trakcie rozmowy dodał również:

Idąc za głosami, że w trosce o bezpieczeństwo Polaków nie należy przeprowadzać wyborów sposobem tradycyjnym, złożyliśmy propozycję głosowania korespondencyjnego, czyli takiego, jakie odbywa się w innych krajach. Niestety Senat, decyzją pana marszałka Grodzkiego, postanowił tę ustawę analizować, żeby nie powiedzieć <<włożyć do zamrażarki>>, na maksymalny możliwy okres 30 dni”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (9):

Agnieszka2020.04.22 13:26
Cześć! Nazywam się Agniеszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96
M.a2020.04.22 7:08
PO chciało mieć prezydenta którym będą sterować z drugiego rzędu.
ateusz2020.04.22 7:08
Kaczor ma prezydenta którym całkiem jawnie steruje z pierwszego rzędu. Tak jest lepiej?
turkuć podjadek2020.04.22 7:36
POrównaj bełkot i anafabetyzm końskiej , z wypowiedziami znienawidzonego przez ciebie "okrutnego Jarosława K. " . NIE MA PORÓWNANIA !!! jesli uważasz ,że końska ma predyspozycje do bycia Prezydentem RP , to PO PrOstu jesteś kretynem .....
ateusz2020.04.22 6:49
"katastrofie naturalnej - rozumie się przez to zdarzenie związane z działaniem sił natury, w szczególności wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, długotrwałe występowanie ekstremalnych temperatur, osuwiska ziemi, pożary, susze, powodzie, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, masowe występowanie szkodników, chorób roślin lub zwierząt albo chorób zakaźnych ludzi albo też działanie innego żywiołu;" albo chorób zakaźnych ludzi albo chorób zakaźnych ludzi albo chorób zakaźnych ludzi Czego nie rozumiecie towarzyszu Dworczyk
BratKowalskiego2020.04.22 11:49
Skoro Rząd wprowadził już stan zagrożenia pandemią i z nią walczy, to nie ma podstaw aby wprowadzać dodatkowo - dublować to stanem klęski żywiołowej. Wyraźnie widać z Twojej wypowiedzi, że jesteś zaczadzony TVN-em, GW, Onet-em i innymi tubami wrogiej propagandy przeciwko Polsce. Twoje pouczanie ministra, jest po prostu śmieszne. Rząd wie co robi. W Szwajcarii od dziesiątków lat wszystkie wybory i referenda odbywają się korespondencyjnie i wszyscy są zadowoleni. Naród i władze.
LUKA2020.04.22 12:46
popierasz swoją kastę i mafiosów . żal wam tego , że nic nie możecie już wskórać
POplatfusy nie złamią Konstytucji2020.04.22 6:49
Budka to nawet nie ma prawa żądać rolki papieru toaletowego, jak siedzi w TOI TOI
Grizzly2020.04.22 6:44
Nie chcemy rocznej czy dwuletniej napier...nki wyborczej w wydaniu psychola Gomuła! To byłby istny dom wariatów!