Media: Jadwiga Emilewicz może opuścić Porozumienie - zdjęcie
08.09.20, 13:51Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Media: Jadwiga Emilewicz może opuścić Porozumienie

20

Według ustaleń RMF FM, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz z Porozumienia może opuścić partię Jarosława Gowina. Dzięki temu miałaby pozostać w rządzie. Ma to być coraz bardziej brany pod uwagę scenariusz w Prawie i Sprawiedliwości.

Trwają rozmowy nad nową umową koalicyjną w Zjednoczonej Prawicy. Umowa ta ma przede wszystkim umożliwić planowaną na jesień rekonstrukcję rządu. Jej głównym założeniem jest zmniejszenie liczby ministerstw, aby skrócić proces decyzyjny. Aby to mogło stać się możliwe, koalicjanci dysponujący do tej pory dwoma ministerstwami muszą zadowolić się jednym resortem.

Jak informował wczoraj Kamil Bortniczuk z Porozumienia, resort przyznany Porozumieniu zdecydował się objąć sam lider partii Jarosław Gowin. Polityk wcześniej zrezygnował z funkcji wicepremiera i ministra szkolnictwa wyższego, wyrażając w ten sposób swój protest wobec wyborów korespondencyjnych zaplanowanych na 10 maja. Teraz jednak chce znowu wrócić do rządu. Oznaczałoby to najpewniej, że zajmie miejsce Jadwigi Emilewicz.

Jednak zdaniem dziennikarzy RMF FM Prawo i Sprawiedliwość rozważa jeszcze inną możliwość. Środowisko premiera Mateusza Morawieckiego ma zachęcać minister rozwoju, aby opuściła swoje ugrupowanie i pozostała w rządzie jako bezpartyjny fachowiec.

Kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy poświęcone negocjacjom nad nową umową koalicyjną odbędzie się w czwartek popołudniu. Jak zapowiedział wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński, rekonstrukcja rządu odbędzie się we wrześniu, najpóźniej w październiku.

kak/RMF FM

Komentarze (20):

ten masonski karzeł tylko osoby2020.09.21 19:20
z IQ przedszkolanki może tolerowąć
Hanys GórnoŚląski2020.09.9 6:53
Ja rozumiem że polityka to gnój, smród i zakłamanie, ale zaufanie kolejny raz "gowinowi" zakrawa na otępienie starcze u Pana Jarka. PiSIorki opamietajcie się i przestańcie zajmowac sami soba bo za trzy lata prawi poszukają innej prawicowej partii do wybrania w wyborach!
Anonim2020.09.9 7:10
Gowin trzyma PIS w szachu,bez niego nie mają większości i ta małpa co tylko chce to z nimi wyprawia ,.. to tak jest jak koni trojańskich przyjmuje się do partii,przecież przylazł z PO.
Dziadyga2020.09.9 7:48
Tak będzie. PIS już nie wygra wyborów. Za bardzo odleciał... od rzeczywistości.
POLAK2020.09.8 20:54
GOWIN MUSI BYC W RZADZIE BO MUSI KONTROLOWAC WDG ZALECEN SWIATOWEGO RZADU A KIM ON JEST WIADOMO "REJTAN"
kibic2020.09.8 18:11
Niech Emilewicz wyjdzie z Porozumienia jak najprędzej a z nią reszta członków Porozumienia. Niech zostawia zdrajcę Gowina samego na wieczną hańbę !!!
Iwona2020.09.8 16:35
Prawdę piszecie! Gowin rozłożył Szkolnictwo Wyższe! Proszę wszystko, aby nie to! Czy chcecie, aby tam na Uczelniach na całego szalało LGBT? Jego mało obchodziły Uczelnie! Szkoda przecież NASZEJ MŁODZIEŻY!
OLI2020.09.8 16:06
To oznacza, że Morawiecki gra przeciwko Ziobrze i znalazł sposób, żeby dać Gowinowi 2 resorty.
Michał Jan2020.09.8 16:06
Ciekawie kombinują, bo "skrzydłom" głównie chodzi o zachowanie stołków w ministerstwach, a tych ostatnich ma być mniej. Czyli to ktoś z PiS powinien przejść do Porozumienia, a nie odwrotnie.
AVI2020.09.8 16:04
Koniecznie trzeba zabrać Porozumieniu resort nauki i szkolnictwa wyższego. Gowin rozłożył polskie uczelnie, a szczególnie humanistykę. Jeśli PiS chce przekonać do siebie młodzież, musi koniecznie zając się szkolnictwem wyższym, a nie pozwalać różnym głupkom na eksperymenty. Po tzw. reformie gowina biurokracja na uczelniach wzrosła kilka razy, najważniejsi są teraz urzednicy przeszkoleni do komputerow, którzy wymagają od profesorow niezliczonej ilości sprawozdań, opinii, projektów itp. Wszystko to ma sztywne terminy, bo się zamykają odpowiednie okna na stronach internetowych i połowa pracy naukowej to teraz żałosna biurokracja. System punktowy rujnuje humanistykę, a zielone światło dla gender ją dobija.Porozumienie ma nikłe poparcie w społeczeństwie, ale chytry gowin rozbudował górę tej kanapowej partyjki i dalej będzie ją rozbudowywał wszelkimi sposobami. Nie obchodzi go Polska, ani żadne reformy, ale własna kariera (medialna głównie) i kariera kilku kumpli.Nie wiem poza tym, czy gowin nie jest przez kogoś zadaniowany, chciał przecież rozbić Zjednoczoną Prawice, jak tylko nadarzyła się okazja i pewnie dalej będzie próbował. PIS MUSI COŚ NA TO WSZYSTKO PORADZIĆ!!!! To już nie jest sytuacja z 2015 roku, gowin teraz dla wyborców zupełnie się nie liczy!
Randka juz dzis2020.09.8 15:49
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu---- www.erooo.pl -------------------------------------------------------------------------------------------- Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Anonim2020.09.8 15:44
Precz z gowinem! On znowu będzie uprawiał szantaże wobec PiS i okaże się, że ogon kręci psem, a w końcu rozbije Zjednoczoną Prawicę. Czy naprawdę nie ma sposobu na zdrajcę, szkodnika, politycznego tępaka i ślizgacza?
Natalja Siwiec2020.09.9 9:21
Gowin ma ich w garści, będą tańczyć jak im zagra.
Kaz2020.09.8 14:40
Zdrajca Gowin wejdzie na miejsce Emilewicz i spieprzy wszystko co było do tej pory zrobione !!! Samodzielnie nie sięgają progu wyborczego, a PiS tak dużo im daje!!
ladychapel2020.09.8 14:19
Czy to oznacza, ze bedzie zdrajczynia - czy tez jej czyn zostanie zapomniany i wybaczony (na jakis czas) jak to ma miejsce w przypadku ziobrystow i gowinowcow, ktorzy odeszli kiedys z PiS, zalozyli wlasne partie a teraz z PiS tworza koalicje (WPolska Zjednoczona Prawice Rzeczpospolitej)?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.8 14:22
lady chapel to komunistyczny kretyn,ktory mysli,ze Gowin wyszedl z PIS-u. Typowy czerwony pedofil. Taka szczerzuja.
ryszard2020.09.8 14:01
Po wysłuchaniu Pani wystąpienia po mszy. św. w kaplicy N.M.P w Częstochowie, pozwalam sobie wyrazić pogląd, że ma Pani znacznie więcej do zrobienia dla Polski, niż to co Pani proponują. Prowadź Bóg.
Komentor2020.09.8 14:00
Bezpartyjny w nierządzie PiS brzmi jak ponury dowcip, nie mówiąc o tym, że fachowców to oni mają tylko od pieprzenia wszystkiego/wszystkim/wszystkich. W rządzie to ona może pozostać najwyżej jako dyspozycyjna głuchota.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.8 14:20
Komunisci z Konfederacja daza do Rozbiorow Polski,i to nie jest bardzo zabawne.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.9 8:18
Oczywiście jak zwykle pojawił się ten debil, który bezczelnie ukradł mój nick, i pieprzy jak pokręcony.