Matka Kurka: Tragifarsa w starym prawniczym schemacie - zdjęcie
07.01.20, 16:45

Matka Kurka: Tragifarsa w starym prawniczym schemacie

30

Ośmielam się przedstawić jako specjalista od tandetnych gierek psychologicznych i innych spektakli pod publiczkę, sześć lat bojów procesowych z Owsiakiem, daje mi do tego pełną legitymację. Patrząc na dzisiejsze wygłupy i kompletną żenadę w wykonaniu Grodzkiego i Duboisa, nie ma najmniejszego problemu z odczytaniem teatrzyku. Wszystkie zgrane sztuczki zostały wykorzystane. Najbardziej tragikomiczne było telefoniczne zeznanie pacjenta, który rzekomo miał być nakłaniany przez jakiegoś dziennikarza lub agenta służb, do fałszywego oskarżenia Grodzkiego o przyjęcie 5000 zł. Takich obrazków ludzie nie zapominają i będzie to na wieki przyklejone do „premiera i prezydenta” senatu, a to dopiero wstęp kompromitacji - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach bloga Kontrowersje.net.

 

Dalej mieliśmy całą serię typowych zdań na okrągło, w stylu: „nigdy nie uzależniałem wykonania operacji i leczenia od gratyfikacji finansowej”. Ziemia jest okrągła, a bramki są dwie, nieprawdaż? Który lekarz łapówkarz mówił do swoich pacjentów albo dajesz w łapę 1000 zł albo umierasz bez operacji? Nigdy i nigdzie tak to się nie odbywa, zawsze szły jednoznaczne sugestie, że „może coś się da przyśpieszyć, ale niestety będą koszty”. W sumie „nijakiego przymusu nie było”. Grodzki wytrenowany przez Dubois powtarza tę mowę trawę, bo doskonale wie, że procesowo i prawnie zabezpiecza się poprzez gadanie o niczym i nikim. I wszystko byłoby fajnie, tylko przy pierwszym konkretnym pytaniu zadanym przez dziennikarza TVP Info, pan lekarz zrobił z siebie kompletnego błazna. Czy pan pobierał pieniądze od pacjentów? Nie, nigdy! – odpowiada Grodzki. W takim razie pracował pan za darmo w gabinecie? Konsternacja, potem parę desperackich dowcipów pomieszanych z inwektywami.

Tak się zachowuje typowy egzemplarz, który nie mówi prawdy, ale jest spreparowany przez prawników. Podstawowa weryfikacja w takiej sytuacji to prostota przekazu. Jeśli ktoś jest fałszywie oskarżany, po prostu wystawia karty na stół, twarde dowody, natychmiast idzie do sądu i na salę sądową zaprasza świadków. Im bardziej przekaz jest skomplikowany, zawoalowany i co gorsze doposażony w tandetne spektakle, tym więcej odgrywający komedię ma do ukrycia. Wypisz wymaluj największe przeboje z repertuaru takich gwiazd jak Owsiak, czy Kijowski, ale to jeszcze nie wszystko. Po drodze mamy mocne słowa i zagrożenie życia: „tak zaszczuto Adamowicza”, „afera na miarę Watergate”, „służby specjalne muszą się tym zająć”. Modelowe obracanie kota ogonem, przypomnę chodzi o zwykłe gabinetowe koperty, z czym się spotkała zdecydowana większość Polaków, tymczasem Grodzki z Duboisem gotowi zaangażować NATO i na końcu języka mają „kryształową noc”. Tragifarsa odegrana w starym prawniczym schemacie.

Pomimo wszystkich śmieszności, zgranych schematów i kompletnej żenady, takie teatrzyki czasami osiągają zamierzony cel i uchodzą płazem aktorom. Wspomniany Owsiak doskonale sobie z tym radzi i cały czas jedzie na jednym patencie, który na ludzi działa. Nieszczęście Grodzkiego polega na tym, że Owsiakiem nie jest i nie może się zasłonić dziećmi z „serduszkami”. Grodzki kojarzy się ludziom nie z inkubatorem i „serduszkiem”, ale z kopertą, do czego przecież sam się przyznał, choć wyraźnie zaznaczył, że to było w prywatnym gabinecie, czytaj – nie liczy się. „Prosty człowiek” nawet jeśli ma jakieś braki w wiedzy i wykształceniu, to zwykle ma bardzo czułą intuicję i to Grodzkiego ostatecznie pogrąży. Nie wnikając w szczegóły i generalia również, dzisiejsza konferencja Grodzkiego u „zwykłego człowieka” musiała wywołać jedną reakcję – no, coś tu śmierdzi, coś kręci.
Kłamać i odgrywać komedię też trzeba umieć, Grodzki zachowuje kamienną twarz, nie poci się jak Chlebowski, no ale to są lata praktyki w zawodzie, który wymaga dokładnie takiego podejścia. Trzeba przyznać, że to jego duży atut, natomiast z odpowiedziami na najbardziej podstawowe pytania i wytłumaczeniem najbardziej podstawowych kwestii, ma gigantyczne problemy, czego nie przykryje żadną szopką. Pan „premier i prezydent” senatu wszedł na ścieżkę Ryszarda Petru i jedyną zagadką pozostaje w jakim tempie pokona cały dystans.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (30):

anonim2020.01.8 10:55
Zlodziej zlodziejem pogania.Ta partia tak ma.
anna2020.01.8 10:07
No tylko spojrzeć na marszałka ,...... postać krystaliczna , a ludzie tylko się jego czepiają
Grizzly2020.01.7 22:55
Widać, widać, narodowość koperciaka z wyboru - onucowa!
Senior2020.01.7 19:57
Co papuga robi w senacie? Czy to nie jest łamanie prawa? Czy groźby karalne wykonaniu obu tych błaznów są przestępstwem czy nie? Czy "honorarium" w wysokości 2 tysiecy złotych to jest norma czy jednak jest to bezczelna łapówka w wykonaniu komedianta na stanowisku marszałka Senatu?
anonim2020.01.7 19:01
Jedna poprawka pani Matko: Grodzki nie ZROBIŁ z siebie durnia. Wszystko wskazuje na to, że on durniem zawsze był. +++ Ponieważ bardzo wyraźnie trzeba u człowieka odróżniać jego kunszt zawodowy, wiedzę i umiejętności od inteligencji i wychowania. +++ Najlepiej widać to na przykładach wielu polskich aktorów: znakomicie wykonujących zawód a prywatnie będących skończonymi idiotami. +++ Oczywiście nie będę wymieniał nazwisk, bo debili wszyscy znakomicie znamy :-D
Irena2020.01.7 18:30
Brawo, Matka Kurka:) "Premier i prezydent" Senatu mógł rozmawiać z ambasadorem Rosji o "bratniej pomocy".
abrakadabra2020.01.7 18:28
Podsumujmy. Ktoś z PISu chciał namówić byłego ubeka do składania fałszywych zeznań aby obciążyć Grodzkiego. Robi się całkiem ciekawie.
ciekawy2020.01.7 18:18
Wtedy były takie czasy. Rządził PSL z SLD, lekarze zarabiali mało, bo zielona i czerwona postkomuna płaciła im grosze, ale za to przymykała oczy na łapownictwo, które było powszechna praktyką szczególnie w szpitalach. Skończyło się, kiedy w latach 2005- 2007 PiS podniósł lekarzom pensje i nie potrzebowali brać w łapę, bo płaciło im państwo pod rządami PiS.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2020.01.7 18:14
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic: - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku." - Albert ilritardato - inizia con l'italiano!
hrabia Potocki2020.01.7 18:08
Szkoda komentarza na ludzi typu Grodzkiego, wszyscy wiemy jak to bywalo w Szczecinie
Ciekawy2020.01.7 18:00
Ta kokoszka siedzi w szambie i wciąga do niego wszystkich TO JEGO ŚRODOWISKO NATURALNE
PePe2020.01.7 17:56
Ci ludzie z PO , potomkowie przybyszy ze wschodu wyrzekli się i wyparli Polskości, za Tuskiem, który mówi, że Polskość to nienormalność, a udowodnili to poprzez bojkot nawet najważniejszych świąt państwowych ! Nienawiść do PIS-u za to, że zabrał im władzę jest tak monstrualna, że oni są zaślepieni tym co się wokół nich dzieje. Wydaje się, że oni ani nie myślą o tym o czym mówią, i nie wierzą w to o czym mówią. Oni brną w ich głupotę i rządzę koryta coraz głębiej, przez co ich zwolennicy odchodzą na rzecz ZL-ewu. Oni są pozbawieni moralności, zbędni dla Polski, nie mają nam nic do powiedzenia, a wręcz przeciwnie jako kłamcy, złodzieje, łapówkarze i zdrajcy, nie powinni już więcej zajmować się Polską ! Powstaje pytanie: Jak zmusić ich do opuszczenia Polski - lub jak wysłać ich na wewnętrzną emigrację ?!
mordechaj2020.01.7 17:55
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Dumi2020.01.7 17:20
Szanuję Matke Kurka, ale fajnie by było, gdyby zajęto w końcu się rządem PiS a konkretnie rozliczeniem nie po to by punkty w sondażach komuś spadły lub urosły, ale po to by PiS zaczął słuchać Polaków a zwłaszcza swojego elektoratu bo nie ulega wątpliwości, że w kilku kwestiach okłamali nas. Wywierajmy presję na rządzie by mądre i dobre pomysły wdrażali w życie. W dalszym ciągu petycja narodu w sprawie zakazu aborcji jest lekceważona przez premiera PiS, mimo, iż w kampanii wyborczej PiS zbijał kapitał wyborczy na zarzucaniu PO tego, że wyrzucali petycje narodu do kosza. Czas pokazał ogromną hipokryzję PiSu, który zrobił dokładnie to samo... 2. Premier Morawiecki obiecał inwestycje w innowacje. Pytam się gdzie są jakieś wyniki, pomysły???Z wiedzy dostępnej w internecie możecie się dowiedzieć, np. że PiS nie zainteresował się (bez odzewu) opracowaną i sprawdzoną technologią innowacyjną(!!!), którą prof. Tytko przedstawił premierowi Morawieckiemu i Gowinowi!!! Podobnie wyglądała sprawa z prof. Kozłowskim. Mamy zdolnych naukowców, ale brakuje nam prawdziwiych mężów stanu w polityce. Szkoda bo PiS to chyba jedyna obecnie ekipa, której w miare jeszcze można zaufać... Świetnym ruchem PiSu było utworzenie WOT, które można i trzeba SZYBKO rozbudować do minimum 300 tyś. Piszę o tym bo Polska powinno szybko dokonać wzmocnienia militarnego, by być zdolnym do samodzielnej obrony, dokładnie samodzielnej... Tu mamy prof. Szeremitiewa, który jest niedoceniany. Czas poazkuje, że jego doktryna ma racje bytu. Mamy ogromne możliwości, zarówno kadrowe, rozwojowe, jak i zasoby bogactw naturalnych, których nie potrafimy wykorzystać. Zamiast tego PiS pcha nas w elektrownie atomową i w skrajne objęcie amerykanów (Fort Trump podczas gdy rotacyjna obecność jest wystarczająca) i zaniedbuje proces modernizacji, który ze słowem "szybka" nie ma nic wspólnego... PiS jest na pograniczu utraty poparcia społecznego bo za mało inwestuje w naukowców i ich pomysły, które mogą dać nam olbrzymie zyski. Nie zdziwie się jak prof Tytko i ludzie, którzy opracowali technologie pozyskiwania gazu z węgla, w końcu będą zmuszeni ją sprzedać obcemu państwu. To byłaby ogromna szkoda. Módlmy się bo to najpotężniejsza broń, prośmy Boga o dar mądrości i roztropności dla rządzących naszym krajem.
Urszula2020.01.7 17:53
Jak cię PIS okłamał to możesz głosować na PO ! Oni zawsze mówią prawdę !!!
Dumi2020.01.7 19:43
;););) Dobry żart jeszcze nikomu nie zaszkodził, pozdrawiam;)
Laura2020.01.7 21:53
Całą dobę prawda się lała z TVN
JS2020.01.7 17:17
Panie kryształowo czysty Grodzki, wracaj pan do swojego szpitala, chorzy ludzie na pana czekają. Jedni z nich mają dużo pieniędzy do zaoferowania, co zapewne pana ucieszy, bo jest pan lekarzem z powołania, ale do czego ? Skończ pan i dalszego wstydu sobie oszczędź. Pozdr.
Urszula2020.01.7 17:24
Podaj mi, gościu, adres prywatnego gabinetu lekarskiego gdzie lekarz przyjmuje za darmo. Chętnie skorzystam bo dotychczas, zmuszona przez podłe rządy pismatołów, muszę płacić w takich gabinetach. No i jak już jesteś taki poinformowany to odpowiedz kiedy za wszarz wezmą Kaczyńskiego, który zażądał i przyjął 50 000 złotych łapówki. Bo to pisowski łapówkarz to mu wolno?
JS2020.01.7 18:03
Lekarz to jest człowiek z powołania do ... pieniędzy. Chyba wszyscy z nich praktykują na początku w państwowych placówkach zdrowia, gabinetach a potem dopiero w prywatnych. Pracując na dwa etaty zachowują więzi zawodowe między nimi, co stwarza sytuacje korupcyjne. Ja sam nie dawno mogłem ulec takiej sytuacji. Przyznaję się. Droga Pani Urszulo, nie jestem tak dobrze poinformowany jak Pani myśli. Ale jak ma Pani jakieś materiały o łapówce prezesa 50.000 to niech Pani je okaże albo szuka. Prawo i sprawiedliwość musi być dla wszystkich ! Ja tam nie uważam żeby rządy koalicji PIS były rządami matołów. Poprzednie rządy PO-PSL to dopiero były matołowate ! O mało co nie straciliśmy ziemi ornej ! Co by Pani powiedziała na najtańszy chleb z ziarna niemieckiego czy holenderskiego rolnika w Polsce za powiedzmy 5 zł ? Pozdr.
Andy2020.01.8 10:33
Problem polega na tym, że profesorek łże jak z nut. Za wizytę w gabinecie ile brał - 200 - 300 - 400 zł? Co innego przyśpieszenie terminu operacji - 2000 - 3000 - 4000 tys. łapówki? Normalni ludzie, których nie stać na płacenie będącemu na PAŃSTWOWYM ETACIE LEKARZOWI - czekali na operację 6 m-cy? 1 rok? Szpital to nie prywatny folwark profesorka
Albert2020.01.7 17:10
"Kłamać i odgrywać komedię też trzeba umieć" Racja Wielgucki, 100% racji. Wydrukuj sobie to i powieś na ścianie. Tak, żebyś codziennie ten tekst widział.
Sano2020.01.7 16:58
Co trzeba mieć w głowie, żeby wymyślić sobie pseudonim "Matka Kurka"? gość jest facetem... Balbina rozumiem...
poligraf2020.01.7 17:30
Do Sano - Widać "gościu" że jesteś w necie mało zorientowany. Poszperaj trochę, albo wejdź na blog Matka Kurka, to się dowiesz kim On jest.
MAVERICK JONASIK2020.01.7 17:46
Oryginalnie była "Mokra Dziurka", ale ktoś tam w klubie nie zrozumiał, wiesz było głośno, i zapytał "Matka Kurka"? No i tak już zostało:)
vs2020.01.7 20:19
Matka Kurka był kiedyś lemingiem takim jak ty, no może nie zupełnie takim, bo on był, a ty jesteś, on głupi nie jest, a ty głupcem zostaniesz
xcv2020.01.8 7:10
do Sano: A tak merytorycznie masz coś do powiedzenia?
Maria Blaszczyk2020.01.7 16:56
Taaaaak... To przypomnijmy sobie "luksusowe wakacje" pani dr Pikulskiej i transporty broni i rosyjskie obywatelstwo pani Ludmily Kozlowskiej. Oszukano Was w ten sposób już tyle razy, tyle razy zostało to zdemaskowane. A tu mamy panią profesor, co czuła presję i kolejnych anonimowych świadków. Przeciętnie inteligentny człowiek, jak coś go spotkało ileś razy, to co najmniej z ostrożnością podchodzi, gdy coś wygląda w dokładnie ten sam sposób...
vs2020.01.7 20:14
Przeciętnie inteligentny człowiek wie, że trzeba być idiotą żeby rzucać oskarżenia pod adresem 3 osoby w państwie o branie łapówek, i nie mieć na to pewności, dowodów. Może by się nawet jakiś tam jeden znalazł, ale kilku czy kilkunastu? Grodzki to nie jest zwykły lekarz tylko osoba ktora w wypadku śmierci prezydenta i marszałka sejmu, obejmuje stery państwa, a osoba która pobierała nielegalnie korzyści majątkowe (czy to było 400 czy 5000 zł, nieważne) może byc poddana szantażowi lub ulec pokusie i sprzedać tajemnice kraju za grubszą kopertę niz w przypadku przepchnięcia w kolejce zdesperowanego chorego człowieka
nie ślepy2020.01.11 17:07
Taaaaak...ty nie należysz do przeciętnie inteligentnych, więc śmiało możesz zostać nieanonimowym światkiem grodzkiego! POtwierdzisz, że leczył za darmo...