Matka Kurka: Kiedyś młody musiał być komunistą, teraz ekologiem. Nie wiem co gorsze - zdjęcie
21.09.19, 21:00(fot. flickr/Max Zieliński Greenpeace Polska)

Matka Kurka: Kiedyś młody musiał być komunistą, teraz ekologiem. Nie wiem co gorsze

28

Nieuchronnie zbliżam się do pięćdziesiątki, a to jest taki wiek, w którym człowiek może sobie z czystym sumieniem powiedzieć: „Za moich czasów było lepiej”. W kwiecie wieku wypada też ponarzekać na młodzież i zapłakać na przyszłością świata oddanego we władanie młodego pokolenia. No i tak mi się właśnie zebrało na płacz, narzekanie i załamywanie rąk, gdy zobaczyłem młodych ludzi na ulicach ze „sztandarami klimatycznymi”. Widok wybitnie przygnębiający, chociaż jest nadzieja, że zadziała stara reguła Piłsudskiego: „Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwys…m” - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

W przypadku socjalistów to często działa, z komunistami różnie bywa i boję się, że z „ekologami” sprawa jest najbardziej ciężka. Nie chciałbym też nadmiernie histeryzować, wystarczy mi, że sobie trochę ponarzekam i dlatego chciałbym wstępnie ustalić proporcje. Wczorajsze demonstracje młodzieży szkolnej w „obronie klimatu” odbyły się w czasie lekcji szkolnych, co zagwarantowało frekwencję. Do szkoły prawie wszyscy chodzili, to i wszyscy wiedzą, że uczniów dwa razy pytać nie trzeba, czy chcą pisać sprawdzian, czy iść na podwórko, a w Krakowie na pole. Jakieś 70-85% uczniów poszło na demonstracje, bo to jest normalne w wieku szkolnym. Z pozostałych TVN i inne postępowe ośrodki uczyniły sobie grupę reprezentatywną i tam już było bardzo smutno.

Jak się człowiek dziennie nasłucha 234 razy o stalinizmie, faszyzmie, w najlepszym razie o Białorusi, to chce odpocząć i przede wszystkim sam unika tak obłędnych porównań, jednak tutaj mam spory problem. Nic na to nie poradzę, że ci młodzi aktywiści bardzo mi przypominają młodzieżówki systemów totalitarnych. Jakiś taki niepokojący obłęd w oczach i te straszliwe mantry powtarzane bez żadnej refleksji, o tym jak to latanie samolotami i wydobycie węgla zabija świat. Mówią to aktywiści z telefonami komórkowymi zbudowanymi z węgla i przetransportowanymi samolotami z Chin lub USA do Polski, ale to jeszcze pół biedy. Młodość ma swoje prawa i naiwność połączona z brakiem doświadczenia życiowego daje podobne albo jeszcze gorsze efekty. Mnie martwi coś innego, mianowicie atrakcyjność całej tej walki o klimat i lepszy świat, wspierana cenzurą i tabu.

 

W ostatnim czasie największą furorę robi młoda Szwedka, nie będę przywoływał jej nazwiska, niech przynajmniej dla części normalnych ludzi pozostanie anonimowa. Młoda nie chodzi do szkoły, tylko walczy o czysty klimat i odnosi spektakularne sukcesy. Gdzie się nie pojawi, tam dostaje brawa na stojąco od największych tego świata. I żaden z tych wielkich nie jest w stanie wydusić z siebie czegoś, co jeszcze 20, 30 lat temu było normalnym zachowaniem starszych wobec młodych. Każdy wiedział, że szkoła jest najważniejsza i nawet wojna nie była usprawiedliwieniem, w szanujących się krajach w czasie wojny edukacja była prowadzona w miarę normalnym trybem albo przechodziła do podziemia.

Dziś ta małolata nie robi żadnej wielkiej rzeczy, nikomu nie ratuje życia, nie jest ubrudzona krwią po łokcie, po ratowaniu ciężko rannych dzieci. Ona po prostu odprawia groteskowe świeckie nabożeństwa, czytając kazania z kartki i większość starszych zgłupiała. Nie tylko nie ma odważnych, aby powiedzieć, smarkata wracaj do szkoły, bo jako analfabetka klimatu nie uratujesz, ale biedy narobisz sobie i innym. Nie ma też odważnych, którzy powiedzieliby głośno, że to jest po prostu niemądre i nie do usprawiedliwienia. Jeśli już ma być „ekologicznie”, to po szkole, po odrobieniu lekcji. Tymczasem karygodne zachowanie, potępiane od wieków, zostało namaszczone na bohaterską postawę i w tym miejscu warto wrócić do atrakcyjności totalitaryzmu.

Pewnie to mocno powiedziane, ale „ekologiczna młodzież miast i wsi” wypełnia najważniejsze punkty totalitarnego schematu. Atrakcyjność samego zjawiska polegająca na wyborze łatwizny, kosztem wysiłku edukacyjnego, Pochwała postawy, przekonanie o wyższości i dojrzałość, na końcu zamordystyczna cenzura i tabu, bo przecież chodzi o fantastyczne dzieci, które walczą za nas wszystkich. Bardzo chciałbym się mylić i wyjść na zwykłego oszołoma, ale obawiam się, że to jest przygnębiająca pieśń przyszłości, za którą pójdą miliony i wyrządzą nie mniejsze szkody, niż pionierzy radzieccy i pozostała młodzież w historycznych mundurkach.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (28):

Polak Ateista Dumny Gej2019.09.22 10:25
"Prymas Polak o wypowiedzi Kaczyńskiego: Nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła" https://wiadomosci.wp.pl/prymas-wojciech-polak-o-slowach-jaroslawa-kaczynskiego-nie-maja-nic-wspolnego-z-nauczaniem-kosciola-6426983499458689a smuteczek PiSdzielce :)
mordechaj2019.09.22 8:48
Kompletne BREDNIE. Wśród młodych ekologami NIE JEST 99,9% młodych ludzi.To, że ktoś dba o środowisko naturalne nie oznacza, że jest "ekologiem".
JS2019.09.22 8:22
Jest już za późno na ekologiczne wysiłki w celu ratowania planety. Tylko czy to jest najważniejsze ?? Tak, to jest bardzo ważne aby utrzymać to pole walki duchowej w takim stanie aby nowe pokolenia mające przejść walkę duszy o Niebo mogły na niej zaistnieć, przeżyć życie. Szatan nie może wywołać III WŚ, co utrudnia mu skutecznie Matka Boża. Szuka innych metod aby pozbyć się ludzi, ograniczyć dostęp nowych dusz do pola walki duchowej i uniemożliwić zbawienie ! A są nimi zabijanie nienarodzonych dzieci, antykoncepcja, tabletki poronne. Zanieczyszczenie środowiska, zanieczyszczona żywność, rośliny, zwierzęta hodowlane procesy przetwarzania zmniejszające wartość odżywcze i regenerujące organizm (minerały i witaminy), to wszystko po to by kolejne pokolenia były coraz słabsze co przekłada się na niższą rozrodczość. Otoczeni jesteśmy promieniowaniem z różnych urządzeń a jak teraz wejdzie 5G (w Polsce można spodziewać się zwiększonych mocy niż na zachodzie) to zaczną się w naszych komórkach takie procesy jak gdy włoży się do mikrofalówki talerzyk z metalową otoczką, bo jesteśmy zanieczyszczeni metalami ciężkimi. Ale te i inne zabiegi nie wystarczają szatanowi i w sieci można dowiedzieć się o planie depopulacji. Rusza w 2020r. ma zakończyć się w 2045. Ma nas być ok. 7%. Powstał on kilkadziesiąt lat temu (Georgia Guide Stones). Garstka najbogatszych ludzi na ziemi przywłaszczyła sobie prawo do rządzenia planetą uznała ludzi za największych szkodników na ziemi. a co stosuje się na szkodniki ? Generalnie chemię ! Ludzie będą masowo umierać. Nie chcę więcej pisać. Sami możecie znaleźć więcej info w tej sprawie. Maryja pragnęła być Królową Polski. Pan Jezus Polski powiedział Rozalii Celakównie, aby Polska poddała się pod Jego Królewskie panowanie. Wtedy nie zginiemy od tego co szatan nam przygotował ze swoimi naukowcami i swoim przemysłem zagłady miliony razy straszniejszym niż to miało miejsce w Auschwitz. Króluj nam Chryste Pozdr.
Topek2019.09.21 23:59
Nie musiałem być ani komunistą ani też ekologiem a teraz żadnym wyznawcą PiS
Jurek2019.09.21 23:31
Apel do wszystkich przeciwników PIS !!! Ja, Jerzy Owsik, apeluję do wszystkich przeciwników PIS-u o niekorzystanie z programów socjalnych i samorządowych ! Kochani, zrezygnujcie z pobierania 500 zł miesięcznie na dziecko i 300 zł rocznie na wyprawkę do szkoły. Rezygnujcie z 13-tki, albo przekazujcie te pieniądze na orkiestrę świątecznej pomocy lub moje prywatne konto, niepełnosprawni niech rezygnują z 500 zł pomocy comiesięcznej, bojkotujcie transport autobusowy w małych miejscowościach i bojkotujcie remonty dróg gminnych, nie zgadzajcie się na wyższą PIS-owską płacę minimalną tylko pracujcie dalej na stawce PO 1750 zł, nie zgadzajcie się rolnicy na pełne dopłaty z UE – i nie bądźcie frajerami, nie zgadzajcie się biznesmeni na obniżki PIT-u i ZUS-u i płaćcie jak dotychczas. I na koniec, gdyby PIS przegłosował ustawę o obowiązkowym wycieraniu odbytu papirem toaletowym, to nie róbcie tego, choćbyście byli osrani po pachy ! Wasz Jurek https://www.facebook.com/photo.php?fbid=139995300534393&set=a.100883917778865&type=3&eid=ARBcJwCh6Hj8-mXbXbMTYgB3H7FjjtphLghZ1w-AcDCV1R2_mB8p3xWk8Em-ioZvh1rXnW8RbeNBRY6D
Głosujący za PIS2019.09.21 23:50
Ty masz w głowie całkowite poplątanie z pomieszaniem
dzielnicowy2019.09.21 23:30
No, a dzisiaj komunistami są ci, którzy jeszcze nie wymarli - stare czerwone capy ! Czerwona zaraza !
Topek2019.09.21 23:28
Cała ta ekologia to choroba polityków bo po prostu człowiek nie wpływa na klimat, ale to nie popularne a politycy na tym nie zyskają a naukowcy nie zarabiają
Komunista/Satanista2019.09.22 15:11
Powiedz to w 2050 swoim głodującym dzieciom
STEFAN2019.09.22 21:57
Za tyle lat już żył nie będziesz chłopie ! dzieciom nie zdąrzysz powiedzieć!
Moher2019.09.21 22:46
Czekamy kiedy coś mądrego i rzeczowego wyniknie z tych demonstracji. Czy motoryzacja nie emituje CO2? O tym cisza!!!
jozef2019.09.21 22:42
Gdyby głupota umiała fruwać, to autora trzeba by było z procy karmić.
Pokręć2019.09.21 22:37
Ale ta Szwedka już wie wszystko, czego by się mogła w szwedzkiej szkole nauczyć! Po co ma tam chodzić i tracić czas, jak już wszystko wie: węgiel jest "be" a latanie samolotami to wstyd i obciach. Ona mogłaby spokojnie za nauczyciela robić w ichnich szkołach!
hans2019.09.21 22:36
Wychodzi się na dwór nie na podwórko, reszka OKEY
Pokręć2019.09.21 22:38
Wychodzi, to się na pole...
Kto syfi? 2019.09.21 22:26
Ekologogiczną troskę cudownej młodzieży proszę oglądać na polach po koncertach Woodstock Owsiaka i porównać z polem po wydarzeniu Polska pod Krzyżem. Szkoda ,że nikt nie wpadł na pomysł aby zaraz po imprezie modlitewnej we Włocławku obfotografować teren pod tym kątem. Poznalibyśmy kto jest eko, kościółkowe mohery czy bananowa młodzież,nasza przyszłość.
BiegunkaProrocza2019.09.22 0:43
Podobno w tym Włocławku katole nie mieli toalet mobilnych i walili w galoty albo na trawę.
Valentynka2019.09.22 2:10
A wy czarna macico macie cieczkę czy po menopauzie już. Tera ino s r a c c z k a.
Maria Blaszczyk2019.09.22 23:47
Na szczęście nie musimy porównywać trwającej wielokrotnie krócej i o dwa rzędy wielkości mniej licznej imprezy z Pol'n'Rock Festival z wydarzeniem Polska pod Krzyżem. Mamy świetne zdjęcia ze światowych dni młodzieży i tego, jak to wyglądało po: https://images.app.goo.gl/QzLxSs2KxFDvwApU9 Cieszę się, że mogłam pomóc w odpowiedzi na to trudne pytanie.
bzyk2019.09.21 22:23
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25220627,marian-banas-ma-kamienice-w-srodku-sa-pokoje-na-godziny-superwizjer.html#s=BoxOpMT Ciekawe jak to yntelygent kurka to skomentuje.
Zdaje ci się Contral2019.09.21 22:03
Żyjesz w iluzji. Jesteś starym dziadem
Contral2019.09.21 21:31
Gdybym był w ich wieku też bym poszedł na protest klimatyczny. A czemu nie. Jest fajno, lekcji nie ma i jest piknik.Panie Wielgucki! Ja mam 48 lat i rozumiem dzisiejszą młodzież.
Pokręć2019.09.21 22:39
A na pikniku - grill. Na węglu. No bo jak?
JanP2019.09.21 21:06
Kurak wiochą zalatujesz na kilometr i gdyby nie ta "młodzież w historycznych mundurkach", to pewnie byłbyś dziś analfabetą i robił za fornala u pana.
Valentynka2019.09.21 23:22
A wy co? Jedyna słuszna linia.
BiegunkaProrocza2019.09.22 0:41
Madka siurka nie umyła. Nie okadził sobie pochwy a odbytu nie ntarał świętymi olejami i wonnościami. Jak teraz Kurko przyjmiesz wizytę duszpaterską ?
Valentynka2019.09.22 2:11
A wy czarna macico macie cieczkę czy po menopauzie już. Tera ino s r a c z k a i zapach onuc.
BiegunkaProrocza2019.09.22 2:45
Ja prorokuję. a ty umyj siusiaka bo zgorszenie siejesz