Matka Kurka: Cyrk europejskich lewaków i polskich Biedroniów - zdjęcie
17.07.19, 09:10(fot. Twitter/Wiosna)

Matka Kurka: Cyrk europejskich lewaków i polskich Biedroniów

31

Trudno uwierzyć, chociaż nie, źle zacząłem, bez sensu, wbrew logice i stanowi faktycznemu, jak mawiają prawnicy. Nie dziwi nic! Tak powinienem zacząć, skoro uważam poziom dziennikarstwa za więcej niż marny, a tak właśnie uważam. Po Internecie i mediach poniosła się fala szyderstwa w najgorszym „typowo polskim stylu”. Zapewne większość Polaków zna to idiotyczne określenie „typowo polskie”, które przypisuje odwieczne ludzkie wady, jak zawiść, czy radość z cudzego nieszczęścia, jednemu wybranemu narodowi i nie o ten naród wybrany chodzi.

Kto zna ten wie, że to właśnie według tej rasistowskiej reguły jej twórcy i wyznawcy szydzą z tego, że Beata Szydło dwukrotnie przegrała głosowanie, które miało ją zatwierdzić jako szefową komisji zatrudnienia PE. Prócz wielkiej radości, wyrażonej na przykład przez „typowego Polaka” Biedronia, powtarza się pytanie, po co PiS to robi? Konkretnie chodzi o konsekwentne wystawianie kandydatury Beaty Szydło, co kończy się przewidywalną porażką i upokorzeniem samej kandydatki? Dokładnie to miałem na myśli, gdy pisałem o poziomie dziennikarstwa, zadawanie podobnego pytania w ogóle nie dziwi, ponieważ precyzyjnie oddaje poziom ignorancji i brak zrozumienia mechanizmów politycznych.

Cofnijmy się o kilka lat do sławetnej „porażki” 27:1, a tamta fala kpin była dziesięć razy większa. Śmiano się z porażki Polski, śmiano się z Beaty Szydło i kwiatów wręczanych przez Jarosława Kaczyńskiego. Za śmiechem szła „diagnoza”, że PiS się skompromitował, a „Polacy się wstydzą” takiego rządu i takiej premier. Skala wypowiadanych głupot była tak duża, że i cześć prawicowych komentatorów zgłupiała i tylko nieliczni pisali o bardzo dobrym ruchu PiS, który zaprocentuje w przyszłości. Co się stało? „Upokorzona” Beta Szydło jest ulubienicą, żeby nie powiedzieć legendarną bohaterką elektoratu PiS, dzięki czemu zdobywa rekordowy wynik w wyborach europejskich.

Poparcie Tuska przez PiS byłoby ruchem prawie samobójczym i kompletnie niezrozumiałym dla wyborców. Odrzucenie niemieckiej kandydatury zmobilizowało wyborców PiS i jeszcze do tego zbudowało mit walecznej premier, co przynosi polityczne zyski do dziś i będzie przynosić dalej. Z czym mamy w tej chwili do czynienia? Gdybym napisał, że z powtórką 27:1 to odrobinę bym przesadził, ale oczywiście jest to akcja z tej samej półki. Nie będę popełniał grzechu analityków, którzy brak wiedzy zastępują wymysłami. Pojęcia nie mam, czy wielokrotne wystawianie Beaty Szydło na pewną porażkę jest „planem genialnego stratega Kaczyńskiego”. Wiem natomiast, że korzyści polityczne z tej operacji już są niemałe i będą jeszcze większe.

Jaki idzie przekaz do Polaków? Same proste komunikaty! Oto ta demokratyczna UE, mówiąca o prawie, wartościach, poszanowaniu mniejszości i odmiennych poglądów, odmawia wyboru na wysokie stanowisko z czysto ksenofobicznych przyczyn, bo: polska katoliczka, prawicowa działaczka i w końcu z PiS. Nie zauważyłem, aby pół miliona głosujących na Beatę Szydło śmiało się z porażek Beaty Szydło, za to widać gołym okiem, że miliony prawicowych wyborców kolejny raz zobaczyły czym jest fasada demokracji zwana UE.

Odpowiedź na pytanie po co PiS to robi udzieliła się sama, przede wszystkim po to, aby pokazać prawdziwą „elitę” UE, pouczającą Polskę jak ma wyglądać prawo i demokracja. Równoległą korzyścią jest mobilizacja elektoratu i budowanie takiego poziomu emocji, w którym można powiedzieć, że walczymy nie o kandydaturę Beaty Szydło, ale o polskie interesy zagrożone przez lewacko-liberalną wierchuszkę UE. I na trzecim miejscu mamy pozycję polityczną Beaty Szydło. Jest pewne, że była premier będzie jednym z liderów kampanii PiS w jesiennych wyborach i cały ten cyrk jaki urządzili europejscy lewacy, przy pomocy polskich Biedroniów, nie tylko jej nie „upokorzył”, osłabił, czy „ośmieszył”, ale podtrzymał legendę walecznej Beaty Szydło stojącej w obronie, tradycji, wiary i Polski.

Przy nieustannej degrengoladzie opozycji, co wywołuje obniżenie politycznej temperatury, działacze i wyborcy PiS znaleźli się w komfortowej sytuacji, a to w naturalny sposób obniża morale i wolę walki. PiS będzie musiał odpalić lub wykorzystać jakiś darowany temat, aby podnieść ciśnienie we własnych szeregach. Takie rozgrywki jak ta w UE składają się na ogólną atmosferę i chęć podjęcia walki. Z tej przyczyny też się śmieję, ale z tych, którzy się śmieją i nawet nie wiedzą, że śmieją się gogolowsko.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (31):

anonim2019.07.17 19:29
Dokumenty pojawiły się w elektronicznej formie 10 lat temu, jednak zostały ujawnione dopiero niedawno. W dokumentach CIA Stefan Bandera nazywany jest faszystą, hitlerowcem, niemieckim szpiegiem, podkreślana jest także jego odpowiedzialność za zbrodnie dokonane przez UPA z polecenia kierownictwa partyjnego OUN. W dokumentach potwierdza się działalność szpiegowska na rzecz III Rzeszy pod pseudonimem operacyjnym Consul II . Jednocześnie z dokumentów wynika, że po wojnie Bandera został współpracownikiem CIA.Dla CIA było jasne, że Bandera był Niemcom potrzebny na Ukrainie jako narzędzie represji wobec mniejszości etnicznych. Zaznaczono także, że w tej kwestii był zupełnie bezużyteczny w centralnej i wschodniej Ukrainie gdzie był zupełnie nieznany. Jeszcze gorzej opisane jest w tym samym dokumencie, odrodzone pod kierownictwem Bandery "państwo", które nazwane tam zostało jako "mongrel state" "skundlonym państwem". Podkreśla się, że 5 tygodni istnienia tej efemerydy, charakteryzowało się wysokim poziomem okrucieństwa i bezprawia. Autor raportu stwierdził nawet, że element prawa i legalności obecny w najgorszych nawet totalitaryzmach był kompletnie nieobecny w "państwie" Bandery. Autor wspomina też, że w ciągu 5 tyg istnienia "mongrel state" ludzie Bandery zdążyli zamordować 15.000 Żydów, 3000 Ukraińców i kilka tysięcy Polaków. Na zakończenie raportu autor stwierdza, że apologeci "jednodniowych wakacji" jak określił krótkie istnienie samostijnej Ukrainy. Polegają na ułomności ludzkiej pamięci, przedstawiając ten epizod jako heroiczny i bohaterski fragment historii Ukrainy. Zdaniem autora powinno być dokładnie na odwrót. Zwłaszcza ruch dążący do utworzenia w przyszłości wolnej Ukrainy, powinni wymazać ze swojej historii ten "haniebny hitlerowski, faszystowski epizod, który przyniósł tylko wstyd, hańbę i cierpienie".
anonim2019.07.17 19:32
Poniżej link do elektronicznego archiwum CIA gdzie można przeglądać dokumenty CIA o Banderze. https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202
and332019.07.17 18:31
Co innego Ewa Kopacz wybitna intelektualistka i poliglotka bez najmniejszego problemu wybrana na przewodniczącą PE.
Prorok2019.07.17 17:13
Banda s p e r m o p i j i.
JanP2019.07.17 16:01
Kurak lepiej zrób pajacyka, bo ostatnio balansujesz na linie.
Renata2019.07.17 15:41
Bardzo dobrze że Polska ( Beata Szydło) nie oddała wówczas głosu na Tuska, ponieważ nie bierze odpowiedzialności za jego marną pracę. A że marnie jego praca jest oceniana na arenie międzynarodowej to wszyscy wiemy. Dlatego niech się wstydzą ci którzy go wybrali, Polska nie musi się wstydzić!
Polak2019.07.17 12:00
dlaczego nie piszecie ile niewinnych Polaków ginie na drogach przez głupotę rodaków, także tych wierzących? setki trupów, a wy o bzdurach !
Urszula2019.07.17 11:39
Matka Kurka jak zwykle pisze bzdury. Czasami trzeba pomyśleć zanim sie wysmaży tekst typu: "...aby pokazać prawdziwą "elitę" UE..." jako odpowiedź dlaczego PiS tak postąpił czyli dlaczego ponownie wystawił kandydaturę Szydło na przewodniczącą. Czy mamy rozumieć, że można kimkolwiek tak manipulować, narażać na stres i wstyd bo chcemy sprawdzić jakieś tam idiotyzmy? Szydło nie jest z betonu, ma uczucia, poczucie własnej wartości. Jak się czuje taka osoba, która, wystawiona dla czyjegoś widzimisię, ponownie jest upokorzona. Zapytajcie Szydło, prywatnie, nie z mikrofonem przy jej ustach. Nie jestem jej fanką, ale współczuję jej i nie chciałabym jej EURO za to jakiego upokorzenia musiała doznać. Wystawiono ją ponownie dlatego, że " Kierownictwo frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL), największej w europarlamencie, zabiegało o nieizolowanie PiS m.in. z powodu nadziei, że Polacy we wtorek poprą Ursulę von der Leyen na nową przewodniczącą Komisji Europejskiej.... Dlatego szef frakcji EPL Manfred Weber, poszukujący dodatkowych głosów dla von der Leyen, zabiegał o przychylność PiS." No i PiS myślało, że w ten sposób ugra stanowisko dla Szydło. Stało sie inaczej i nie dlatego, jak PiS próbuje wmówić, że Szydło to katoliczka, ale dlatego, że Szydło jest odpowiedzialna za niepraworządność w naszym kraju i wynikłe z tego konsekwencje.
52019.07.17 11:03
NIE ZROBILO NA MNIE WIEKSZEGO WRAZENIA , TAK SIE KONCZY FAWORYZOWANIE WYNATURZONYCH PRZEZ KC/TKM .
Irena2019.07.17 10:42
UE złamała też inną zasadę - należy dotrzymywać umów. Jak można mówić o tym, że Polska łamie umowy i standardy, skoro nawet kraje starej UE ich nie dotrzymują. Jeżeli Merkel (także ze względów zdrowotnych) nie ma siły przebicia i nie potrafi egzekwować postanowień, powinna odejść.
Cogito tego sum2019.07.17 10:32
Biedrek i Franek w jednym stali domu. Ten dom to Sodoma.
Laura2019.07.17 10:30
Pederasta Biedroń pochwalił się w mediach społecznosciowych że jego trzyosobowa "wiosenna" reprezentacja w UE otrzyma w drugiej połowie kadencji stanowisko szefa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia .Widocznie włodarze UE docenili wkład Biedronia w dzieło walki o prawa kobiet.Walki bezkompromisowej bo zwienczonej pobiciem własnej matki zakonczonym złamaniem szczeki.Sadzimy ze panie zasiadajace w PE poczują ze sa godnie reprezentowane przez wojowniczego pederaste z Polski.
orgi2019.07.17 11:27
jeśli mowa o wkładzie biedronia , to nadaje się tylko do d...y
koko2019.07.17 10:21
Przysłowia są mądrością . Lewactwo w UE pokazało: 1.Że są jedynie słuszną drogą ( patrz PZPR) 2. Że kto nie z Mieciem ( z Nami) tego zmieciem A tak dodatkowo czy są jeszcze naiwniacy wierzący w demokrację we władzach UE
Marta2019.07.17 10:21
Komuchów za to więcej..ale cóż pożyjemy zobaczymy ..to będzie pewna strategia..dobrze że ten czerwony Timmermans odleciał..
qwerty2019.07.17 9:35
Kolejny zacietrzewiony który widzi tylko spisek. Za porażkę wszyscy winni tylko nie ja. Nie przyszło Ci do głowy że tam na stanowiska wybiera się ludzi kompetentnych, ludzi wykształconych, ludzi znających języki? Ona bez znajomosci angielskiego jak ma pełnić kierowniczą funkcję? Jak będzie rozmawiać, wydawać polecenia, no jak ? No i najpierw usuwa unijną flagę, szydzi z UE, a potem chce stanowiska. Człowieku !!! Kurka !!! Zacznij mysleć przejrzyj na oczy to jest po prostu miernota dla której sołtysowanie w jakiejś małej gmince na końcu świata albo marionetka na sznureczku prezia to szczyt możliwości. Niech sie cieszy że ta msiedzi że ją tolerują (bo muszą) i ciuła te swoje € . Bo to jest i tak dla niej za dużo za to co zrobiła dla swojego kraju.
PePe2019.07.17 9:50
Ty tak na poważnie? Albo urodziłeś się wczoraj, albo kpisz w żywe oczy. Trzeciej możliwości nie widzę.
qwerty2019.07.17 10:18
Bo ja jestem głupkiem i głupio pisze
qwerty2019.07.17 10:57
Jakiś chu... gnu... i głup posłużył się moim nikiem.
qwerty2019.07.17 11:54
przepraszam za te wyzwiska ale czasami mam pomrocznosć jak dzieci Wałęsy
Kresowiak 302019.07.17 10:21
He he ...ludzie znajacy jezyki ? ludzie wyksztalceni i kompetentni ? dawno sie tak nie usmialem z twojego wpisy "qwerty" ....
JR2019.07.17 10:48
Pochwal się jaki z ciebie erudyta? Rozumiesz o co zapytałem? Ciebie pewnie i na sołtysowanie by nie było stać.
src2019.07.17 11:05
"Bo to jest i tak dla niej za dużo za to co zrobiła dla swojego kraju." Wiąkszych głupot nie czytałem.Lewaku wypad!
nos2019.07.17 11:16
Mamy przykład Biedronia - odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Kompetentny, wykształcony, znający języki. Prawdziwy Europejczyk ;-)
Zennon2019.07.17 11:27
A w czym jest kompetentne Biedroń?
Renata2019.07.17 15:47
Ludzie znający języki? Bieńkowska faktycznie poliglotka, uszy bolały słuchać jak męczyła się z przeczytaniem kilku zdań po angielsku.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 9:32
Cała prawda o UE, historii integracji europejskiej i ideologii, która za nią stoi. historiasztuki.com.pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php Polecam też kanał Pana Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
Kamil2019.07.17 9:13
a ile tych polskich Biedroniów jest ??
diag2019.07.17 10:08
3
JR2019.07.17 10:45
Jeżeli Biedroń wziął ślub ze swoją "narzeczoną" (w tym przypadku narzeczonym) i narzeczona(y) zmienił nazwisko to dwóch. Może się mylę bo w tym samym miejscu ktoś podał liczbę 3.
Kamil2019.07.17 20:05
liczba 3 będzie jak będą mieli dziecko jednak nie wziął ślubu jeszcze.