Masoni chwalą najnowszą encyklikę papieża Franciszka - zdjęcie
08.10.20, 15:29Fot. via: Flickr

Masoni chwalą najnowszą encyklikę papieża Franciszka

53

Wielka Loża Hiszpanii opublikowała oświadczenie, w którym chwali encyklikę Fratelli Tutti papieża Franciszka, cytując jednocześnie jej fragmenty. Masoni dopatrują się w niej realizacji zasad masonerii, która według samych członków loży opiera się „powszechnym braterstwie istot ludzkich, które nazywają siebie nawzajem braćmi siostrami mimo swoich cred, ideologii, koloru skóry, pochodzenia społecznego, języka, kultury czy narodowości”.

W swoim oświadczeniu masoni zwracają uwagę na „religijny fundamentalizm” Kościoła, który w przeszłości potępiał masonerię. Jednocześnie w swoim dokumencie stwierdzają, że Fratelli Tutti „pokazuje jak daleko obecny Kościół katolicki znajduje się od swojego poprzedniego stanowiska. W Fratelli Tutti papież przyjmuje Powszechne Braterstwo: wielką zasadę nowożytnej masonerii”.

Masoński dokument cytuje akapit 8 encykliki, w którym mowa jest m.in. o „światowym pragnieniu braterstwa”. Przytacza też nawiązanie w Fratelli Tutti do św. Franciszka w pierwszym akapicie: „W tych kilku prostych słowach wyjaśnił istotę otwartego braterstwa, które pozwala rozpoznać, docenić i miłować każdą osobę niezależnie od bliskości fizycznej, niezależnie od miejsca na świecie, w którym się urodziła lub w którym mieszka”.

Jak zauważa jednak Martin Barillas na portalu „Church Militant”: „To, co encyklika i masońscy cheerleaderzy lekceważą to fakt, iż św. Franciszek w rzeczywistości dążył do nawrócenia niewierzących na chrześcijaństwo, nawet przyjmując męczeństwo”.

Barillas przypomina, że masoneria została w Hiszpanii wyjęta spod prawa po zwycięstwie gen. Franco. Generał miał nawet zamiar wprowadzić karę śmierci dla masonów, ale został przekonany przez amerykańskiego ambasadora do zmniejszenia kary do 30 lat więzienia. Od ostatnich 40 lat masoneria jest w Hiszpanii legalna.

Papieże potępiali przynależność do masonerii jako sprzeczną z wiarą. Od ogłoszenia konstytucji apostolskiej In eminenti apostolatus papieża Klemensa XII w r. 1738 katolicy mają zakaz wstępowania do lóż masońskich. Także w roku 1983 Kongregacja Nauki Wiary wydała Deklarację o stowarzyszeniach masońskich, którą podpisali kard. Joseph Ratzinger oraz abp Jérôme Hamer i w której potępienie przynależności do masonerii zostaje potwierdzone.

Czytam tam m.in.: „Pozostaje jednak niezmieniona negatywna opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ ich zasady zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej”.

 

jjf/ChurchMilitant.com, vatican.va

Komentarze (53):

katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:58
W koncu mamy swojego zastrachanego i cichego Papieza Benedykta,ale jednak Papieza.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:50
Franciszek odprawial Msze przed Swietym Obrazem Martki Boskiej Czestochowskiej. W pewnym momencie potknal sie,i spojrzal sie smiertelnie przerazony w kierunku Matki Naszej,bo byl przerazony smiertelnie,ze przyszla juz na niego kara. Jednak to nie byla jeszcze kara,ale ostrzezenie. Kazdy moze ta scene odszukac na INTERNECIE,i przekonac sie samemu,do czego zachecam i namawiam serdecznie.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:41
Franciszek byl w Argentynie czlonkiem organizacji masonskich i zwolennikiem komunistycznej Teologii Wyzwolenia. Tego nigdy nie ukrywal,i kazdy to moze na internecie odszukac latwo. Powazniejsze jest co innego,katolicy ,ktorzy to wszystko widza,i nadal sa posluszni ,z Dzieci Bozych przez slepa glupote staja sie Dziecmi Szatana,i mozna przypuszczac,ze zostana potepieni,bo CZYNY sie licza a nie dobre checi,ktorymi jest pieklo wybrukowane. Pan Bog podwyzszyl poprzeczke,i po prostu to co bylo wczoraj ufnoscia w Boska Misje Kosciola,obecnie jest uleganiem podszeptom Szatana. A przeciez mowil Pan,,ze Szatan przybiera nawet postac Boza. A co dopiero mowic o postaci ziemskiego i czlowieczego w koncu papieza.
Aleksander2020.10.18 5:01
W historii kościoła byli różni papieże( od świętych poprzez teologów, sprzedawczyków, zdrajców, bezwstydników, zarządców- to fakty z historii). Ten wydaje się być innym. Na ten czas jest papieżem i zwierzchnikiem kościoła katolickiego i basta. Musi być akceptowalny. Jak coś, to Bóg sobie z nim na pewno poradzi. Pytanie,który papież szybciej odejdzie na tamten świat, może wiele wyjaśnić.
Ja, Szatan2020.10.11 18:56
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan, „Non serviam”
FRANEK JEST W PONCHU2020.10.11 11:24
ALE NIESTETY NIE PRZESKOCZY JE,BANEGO POLSKIEGO KATO-TALIBANU OCZADZONEGO I STEROWANEGO PRZEZ OHYDNY POMIOT KORDASZEWSKIEGO
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:43
Koraszewskiego chyba ???
matis892020.10.9 10:43
Jak widać Bergoglio ma swoich wyznawców lewakoateistów bo nie jest katolikiem.
Hanys GórnoŚląski2020.10.9 9:15
Niektórzy myslą że Bergoglio wziął się znikąd. Otóż nie: jest wykształcony w niemczech, pochodzi z Argentyny (tam zwiali niemieccy naziści po II w.ś.) został rozreklamowany i wybrany na papieża przez niemieckojęzycznych kardynałów jako "odtrutka" na JP2 i B16. Jak widać był to trafiony wybór.
Eskimoss2020.10.9 9:00
I bardzo dobrze, że go chwalą. Jest za co. Słabe, że nie ma wsparcia u wiernych w swoim kościele! Tzn., ma, ale u tych ogarniętych. Dobrze, że szczekające ameby na tym forum, to jedynie promil debili w kościele.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:53
To prawdziwy papiez komunistow i masonow.
JoJo2020.10.9 8:21
Czarnek złamał zakaz wojewody. Pasuje do Pisu idealnie.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:52
Ministrowie nie podlegaja wojewodom,co to za glupota ?
Włodzimierz Nechamkis2020.10.9 8:01
Cud stał się na oczach naszych! Cud prawdziwy! Nasz dobroczyńca i jedyny przyjaciel, Pan Prezydent Donald Trump został cudownie uzdrowiony w ciągu trzech dni. Modliłem się żarliwie do naszego świętego Jana Pawła II i to zapewne za jego wstawiennictwem miało miejsce to cudowne wydarzenie. Teraz będę modlił się do Papieża Polaka w intencji wygrania prze niego wyborów. Prawdziwi Polacy! Wspierajcie mnie w moich modlitwach!
Zagadka2020.10.9 6:54
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości??? Sami się przyznali, kim jest Bergoglio.
julek2020.10.9 6:51
nie pokazywac kondonow
Franz2020.10.9 6:20
Jak się wam nie podoba papież Franciszek, głowa KK, nieomylna w sprawach wiary, to się wypiszcie. A jak się nie wypisujecie to zamknąć gębę, stanąć na baczność i się spowiadać, słuchać i płacić dziesięcinę.
katolik2020.10.9 6:47
Ludzie, którzy chcą rozłamu to już nie będą Katolicy tylko jakaś sekta.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:45
Komunisci prowokuja,i popieraja masona Franciszka.
Anonim2020.10.9 5:01
Zastanawiam się, czy Franciszek mógł nie wiedzieć, że promowany przez niego kardynał użył potężnych pieniędzy z kasy Watykanu, aby oskarżyć i pogrążyć Kardynała Pell? Czy też jest to fałsz i perfidia podobna jak w przypadku Pizzagate i Fundacji Clintonów? Gdzie kaci prezentują się równocześnie jako obrońcy ofiar, aby mieć wiedzę o ewentualnych zagrożeniach dla ich procederu?
Anonim2020.10.9 4:45
jakoś tego braterstwo nie widać od lat a wręcz przeciwnie agresja, noimperializm i palenie świątyń katolickich. Brakuje trochę braci krzyżowców. Oni by szybko zaprowadzili porządek.
wandaconiemcaniechciała2020.10.9 3:57
jeśli masoni chwalą encyklikę papieża Franciszka to znaczy dużo mówią o Franciszku
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:55
Wszyscy masoni sa zobowiazani do solidarnosci ,i do popierania swoich.
Taka prawda2020.10.9 2:50
Tak oczywiście i siostry miłość poszanowanie pomoc szacunek nono nigdy nie skrytykował nawet holokaustu narodu Palestyńskiego ! wciąż mordowanych bezbronnych kobiet dzieci starców przez pseudo żydów przez bandę morderców pedofili z izraela ! to Palestyńczycy są tam od tysięcy lat na tych ziemiach a ta zbieranina g. uciekająca przed prawem całego świata fanatycznie religijna wszystkich innych ludzi traktuje jak insekty szkodniki ...
szybki lopez2020.10.8 22:08
Franek to sługus antychrysta. A mi się chce ruuuuchaććć!!! Spurka to syf, ale Asię bym raz wygrzmocił.
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2020.10.8 21:00
na szczeście nigdy nie przeczytałem i nie przeczytam wypocin tej BABOCHŁOPINY z argentyńskiegi targowiska, mocno zaburzonego psycho-duchowo pajaca -jak juz dawno twierdzili o nim współbracia!!!! za to encykliki 4ech poprzedników wszyskie!!! TEN FACIO POD KAŻDYM WZGLEDEM JEST MIERNY JAK KAŻDY LEWAK I NIE POTRAFI NICZYM POZA GEBISEM BŁYSNĄĆ,ale już nie długo>>>>
rebeliant2020.10.8 21:10
Mierny tak jak każdy lewak... - no żeby to tylko się ograniczało do mierności, ale przeszłość wyraźnie pokazuje, że elita ciągnąca za sznurki lewicowym kotłem bardzo dokładnie i perfekcyjnie prowadzi zarządzanie łagrami, które wykańczają ludzi. Doskonale potrafili też przygotować aparat terroru. Kłopot właśnie w tym, że to nie do końca miernoty z targowiska.
rebeliant2020.10.8 20:55
W takim razie my drodzy rodacy wracajmy do pogaństwa, gdzie wolno napastnika machnąć toporem. W starciu z innymi systemami cywilizacyjnymi takimi jak np. bandyctwo muzułmańskie nie mamy szans skoro przez tyle lat ugłaskano nas na klęczące owieczki.
Micek2020.10.8 19:46
Przygotowania do schizmy idą na Frondzie pełną parą. Pytanie kto stanie na czele nowego odłamu? Rydzyk, któryś z konserwatywnych purpuratów?
adminie2020.10.8 19:19
@Adminie! @Frondo! Czy wy w ogóle moderujecie tę dyskusję? Taki zalew szamba, to jak z czajki..
loop2020.10.8 19:00
to są jakby słowa Ducha Świętego...braterstwo jest dla Niego/Niej najważniejsze...pokona nawet Piekło podczas Paruzji
Waarnemer2020.10.8 18:38
Franciszek jest członkiem Rotary Club - przedsionka masonerii, więc dziwne nie jest że pisze zgodnie z ich polityką, niestety.
andy2020.10.8 17:45
No więc sprawa jest jasna, Franciszek wyprowadza Kościół katolicki na manowce, w kierunku współpracy z tymi, którzy od początku deklarowali się jako wrogowie tegoż Kościoła. Bardzo dobra recenzja, która wyszła z ich kręgów.
Skoro już tak zachęcacie i reklamujecie2020.10.8 17:44
to może chociaż podacie linka? https://archwwa.pl/wiadomosci/encyklika-fratelli-tutti-caly-tekst/
Przeciw kretynom2020.10.8 17:42
I bez ich pochwały każdy kto choć pobieżnie przeleci po tekście tej encykliki widzi fałsz lewacko-masońskiego bełkotu nie mającego nic wspólnego z tradycyjnym katolicyzmem. Ale wejdzcie sobie na stronę jezuitów deo(M)n tam to dopiero jest pianie z zachwytu nad tym koszmarkiem Bergoglio. Mam odruch wymiotny wchodząc na ich stronę.
rebeliant2020.10.8 21:04
To ja nie uważam siebie za katolika i widzę w tej nauce wielką chęć nabrojenia.
Maciej Płatov2020.10.8 17:02
ON NIE JEST PAPIERZEM.To ARGENTYŃSKI SOCJALISTA który zagarnął PAPIESKI TRON.
halo robaczek-nowaczek 🖐🏻2020.10.8 17:34
Ciągle bez stałego zajęcia? Niecierpliwie oczekujący listonosza z rentą?
Dziadzio i jego obsesja2020.10.8 17:43
typowania robaczka-nowaczka
The US Air Force2020.10.8 18:30
secretly built and flew a new 6th generation fighter plane over Area51. The lucky pilot was an old and experienced "Dziadzio". Legend has it, it was Jedrus from Hamiltona. Not clear whether Jedrus from Hamiltona is him or her. Keep loking, but you won't find him or her in your patient's butthole.
Waarnemer2020.10.8 18:40
Antonio Socci przytacza w swojej książce poważne argumenty na dowód nieważności konklawe, które wybrało Franciszka. Jeśli tak jest, to nadal Papieżem jest Benedykt XVI.
Radziszewski - matis IQ892020.10.8 16:24
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Biedacy ze slumsów też chwalą2020.10.8 16:22
faryzesze katoliccy co to śietsi od papieża...
matis892020.10.8 16:17
Masoneria sama przyznała, Bergoglio to nasz człowiek.
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński, cytaty.2020.10.8 16:12
"Na cycki św. Agaty!"
uu2020.10.8 19:17
naucz się pisowni skrótów w języku polskim, "profesorze".
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński, cytaty.2020.10.8 16:11
"Z jednej strony była czysta, a z drugiej wyprodukowała błogosławione jajeczko."
matis892020.10.8 16:00
Cała działalność Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika od samego początku jest przepełniona duchem masonerii, Rządu Światowego NWO i Religii Światowej. Bergoglio jest Fałszywym Prorokiem antychrysta, tak jak Jan Chrzciciel był prorokiem Chrystusa.
Jezus2020.10.8 16:08
Nie po to umarłem na krzyżu, żebyś nie ufał głowie kościoła.
matis892020.10.8 16:19
Należę do Kościoła Katolickiego od Chrystusa, Bergoglio buduje kościół antychrysta i nie jest katolikiem, ani papieżem.
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2020.10.8 15:58
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński, cytaty.
Jezus2020.10.8 15:53
Zaprawdę powiadam Wam, nie znajdzie miejsca w domu mego ojca, ten co podda w wątpliwość starania o lepsze jutro głowy kościoła.
Lolek2020.10.8 15:39
Skoro heretyka Franka pochwalili masoni, mówi to wszystko o tym pontyfikacie...