Marszałek Sejmu wyjaśnia o co chodzi z planem B ws. Banasia - zdjęcie
29.11.19, 20:25(fot. screen)

Marszałek Sejmu wyjaśnia o co chodzi z planem B ws. Banasia

26

– Liczę, że pan prezes NIK Marian Banaś poda się do dymisji. Jeśli nie, to mamy "plan B" – mówił premier Mateusz Morawiecki. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyjaśnia, co to oznacza.

-Ustawa o Najwyższej Izbie Kontroli nie przewiduje akurat takiego przypadku, ona ma enumeratywnie wymienione okoliczności, które powoduje, że prezes Najwyższej Izby Kontroli przestaje być prezesem Najwyższej Izby Kontroli, jest odwoływany przez Sejm, ale życie pokazuje, że czasami zdarzają się sytuacje, których prawo nie przewiduje. Z informacji, jakie mam, klub wtedy będzie pracował na zmianami legislacyjnymi, ale zgodnymi z konstytucją. Nie będzie to wymagało zmiany konstytucji - tłumaczyła Elżbieta Witek

 

Marian Banaś, szef NIK wydał oświadczenie w związku ze skierowaniem przez CBA sprawy do prokuratury.

"W związku ze skierowaniem do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa po kontroli moich oświadczeń majątkowych oświadczam, że to dobrze, iż prokuratura oraz – ewentualnie – niezawisły sąd zajmą się sprawą i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Już dzisiaj jednak muszę kategorycznie zaprzeczyć zarzutom, że zatajałem swój stan majątkowy i mam nieudokumentowane źródła dochodów. Gotowy jestem do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czekam na finał tej sprawy" – poinformował szef NIK

 

 

bz/pap/fronda.pl

Komentarze (26):

stm.2019.12.3 13:56
Komu zależy na wolnym miejscu w NIK, czyżby działania jak w p.o i psl - walka o koryto. Widać już, że dzielenie łupów wcześniejsze nie wystarcza. Jeżeli p. Banaś twierdzi ,że jest niewinny a po czynach poznaje się człowieka to należy zbadać a nie kombinować z zarzutami. Dzięki właśnie p. Banasiowi pis mógł realizować obiecanki przedwyborcze. To p. Banaś się naraził złodziejom,mafii partyjnej i bezpartyjnej. To w tym okresie Polacy dowiedzieli się jak okradano ich przy zgodzie tusków i innych sk..nów. Wiele było paskudnych oskarżeń, gdzie po wieloletnich wyrokach uniewinniono tych ludzi. Nikt z tych sk...ów nie przeprosił a komorowski miał się podać do dymisji i wycofać się z życia politycznego. Ale słowa szmaciarzy, kanalii nie mają znaczenia. Może będzie podobnie z p. Banasiem.
anonim2019.11.30 10:28
Ten nieudolny rząd nie ma żadnego planu... poza robieniem przekrętów i trzymania się koryta za wszelką cenę. Tak to klęska i niszczenie Polski na każdym polu.
XYZ2019.11.30 6:26
Plan B Duda ułaskawi Banasia i po sprawie.
tyle2019.11.29 21:37
Konstytucja przewiduje, że szef NIK powołany jest na 6 lat. Dlaczego opozycja żąda odwołania? Czy rządząc razem z PSL odwołali szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego? Zarzuty miał nieporównanie większe i w dodatku nie wypełniał swoich konstytucyjnych zadań. Kto tropi Banasia i robi burzę? Ano ten sam typek z TVN, który oskarżał Polskę o wspieranie faszyzmu. Wciągnął głupka za 20 tys. zł do obmyślonej przez siebie hucpy z Hitlerem, by zniesławiać Polskę. Dlaczego teraz zrobił to z Banasiem? Ponieważ ten zalazł za skórę mafiom. Ewidentna zemsta i sianie zamieszania, a PiS wchodzi w buty reżysera i bez zbadania sprawy, chce odwoływać ludzi niewygodnych dla opozycji. Straszną krzywdę wyrządziliście prof. Szyszko i to i na was spoczywa odpowiedzialność za zaszczucie, nie tylko na opozycji.
lelo2019.11.29 22:02
tylko kto zawija czekoladę w sreberka ?
Dominika2019.11.30 23:56
tyle! Dzięki, całkiem się z tobą zgadzam ! tak właśnie jest ! logicznie myślisz!
kalinka2019.11.29 21:37
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
tyle2019.11.29 21:57
Jakoś nie wierzę w ten trybunał. Powinien to zrobić 4 lata temu.
anonim2019.11.29 22:18
Obok "kalinki" to ty Leszku w życiu nawet nie stałeś.
Po2019.11.29 21:36
Największym świętem Czażastego i polskiego lewactwa jest dzień 17 września ! Wtedy to bowiem w 1939 roku sowieci rozpoczęli , jak twierdzi Czażasty, wyzwalanie Polski. Na podstawie tajnego dodatkowego protokołu, paktu Ribbentrop-Mołotow, sowieci zajęli wschodnie tereny Polski i rozpoczęło się wyzwalanie ! Cywilów wyzwalano wywożąc ich w bydlęcych wagonach na Sybir. Oficerów wojska polskiego wyzwalano strzałami w tył głowy i wrzucano ciała do zbiorowych dołów w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku i w innych miejscach , o których nawet do dzisiaj nie wiemy. Wielu patriotów wyzwalano poprzez NKWD-owskie przesłuchania, tortury i śmierć. Druga fala wyzwolenia Polski przez sowietów odbyła się w 1945 roku, poprzez rabowanie czego się dało, gwałcenie i mordowanie. Obława augustowska była drugim Kataniem, a mordowanie patriotów polskich żołnierzy niezłomnych i opozycjonistów trwało do końca lat 50-tych. W 1981 roku sowieci polscy z PZPR wprowadzili stan wojenny na terenie całego kraju przeciwko narodowi polskiemu i do 1983 wyzwalali Polskę spod opozycjonistów, robotników i przeciwników komunizmu ! Wojska sowieckie opuściły Polskę dopiero w 1993 roku. Tak po krótce wyglądało wyzwalanie Polski i Polaków przez sowietów. To była po prostu wymiana jednej okupacji niemieckiej na drugą okupację sowiecką ! My Polacy, życzymy Czażastemu i wszystkim postkomunistycznym zdrajcom wszystkiego co najgorsze. Niech krew, którą mają na rękach pozostanie im na zawsze !!!
tyle2019.11.29 21:55
Mordowanie patriotów polskich trwało ponad dekadę dlużej. Cytat: "Józef Franczak został zastrzelony 21 października 1963 r. o godzinie 15:40. W nocy, o 21:00, ciało „Lalka” przewieziono do Akademii Medycznej w Lublinie. Pochówku bezimiennego, podobnie jak w przypadku jego współtowarzyszy broni, służby dokonały potajemnie, na cmentarzu przy ul. Unickiej. Cztery dni później, w nocy, rodzina wykopała jego nagie, pozbawione głowy ciało i dokonała godnego złożenia zwłok do grobu. O dekapitacji pośmiertnej zadecydowały służby jak wynika z dokumentu podpisanego przez prokuratora powiatowego: Powołując się na pismo prokuratury z dnia 24 października 1963 roku i na ustną rozmowę z dr. Iwaszkiewiczem proszę o zdjęcie głowy ze zwłok Józefa Franczaka". Jakaś kobieta na tym forum - pisząca bez żadnego nicka, czyli pani data - broniła SB i pisała, że UB to było coś innego niż SB i należy ich oceniać inaczej. Ta instytucja represyjna, SB została powołana w latach 50. Okrutny mord "Lalka" był w 1963 r., więc w czasach, gdy rządziła SB, tak samo wszechwładna, jak UB. Świadczy to o nieznajomości historii (w co aż trudno uwierzyć, jeśli ta kobieta naprawdę była w opozycji) lub o podszywaniu się pod opozycjonistkę.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.11.29 21:00
Witek, jak byłaś nauczycielką w Szkole Podstawowej w Jaworznie mieliśmy cię na oku, TECZKA JEST GRUBA, więc nie podskakuj. !!!
kalinka2019.11.29 21:37
Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Dośka2019.11.30 23:48
kalinko! Dzięki za przedstawienie się, że jesteś debilem ! Ale my o tym wiemy już od dawna, o tym pisałeś!
lady chapel2019.11.29 20:47
Marian Banaś (ur. 13 lipca 1955 w Piekielniku) – polski urzędnik państwowy, w latach 2005–2008 i 2015–2016 podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w latach 2005–2008 i 2015–2017 szef Służby Celnej, w latach 2016–2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w latach 2017–2019 szef Krajowej Administracji Skarbowej, w 2019 minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego, od 2019 prezes Najwyższej Izby Kontroli. WIKIPEDIA Człowiek, który zajmuje takie stanowiska, przed objęciem funkcji jest skrupulatnie sprawdzany przez służby specjalne. Jak zatem sprawdzały go te służby??? Wina Tuska???? I najważniejsze - to wasze słowa PiSie syny: https://youtu.be/wgypB8cZ5Wg
anonim2019.11.29 21:28
Hahahahahahaha
tyle2019.11.29 21:40
Banaś otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2011, nadany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego), więc również i obozu Tuska. Banaś nieprzerwanie od 2001 r. otrzymywał certyfikat bezpieczeństwa - więc wina także Tuska!
bezlitosny internauta2019.11.30 11:43
Gdzie zatem jest różnica pomiędzy skutecznością służb Tuska i waszych?
bezlitosny internauta2019.11.29 20:31
Marszałkini, nie marszałek. Rodzaj żeński. Pani Witek jest kobietą. "Większość argumentów przeciw tworzeniu nazw żeńskich jest pozbawiona podstaw. Jednakowe brzmienie nazw żeńskich i innych wyrazów, np. pilotka jako kobieta i jako czapka, nie jest bardziej kłopotliwe niż np. zbieżność brzmień rzeczowników pilot ‘osoba’ i pilot ‘urządzenie sterujące’. Trudne zbitki spółgłoskowe, np. w słowie chirurżka, nie muszą przeszkadzać tym, którzy wypowiadają bez oporu słowa zmarszczka czy bezwzględny (5 spółgłosek). Nie powinna też przeszkadzać wieloznaczność przyrostka -ka jako żeńskiego z jednej strony, a z drugiej zdrabniającego, tworzącego nazwy czynności czy narzędzi, ponieważ polskie przyrostki są z zasady wielofunkcyjne. Dlatego zresztą nie dziwi szczególna popularność jedynego przyrostka wyłącznie żeńskiego -ini/-yni, np. naukowczyni czy gościni. Warto też zaznaczyć, że tworzenie nazw żeńskich przez zmianę końcówek fleksyjnych, np. (ta) ministra, (ta) doktora, (ta) dziekana nie jest dla polskiego systemu słowotwórczego typowe (wyrazy blondyna, szczęściara są wyraźnie potoczne), a lepsze od niego jest wykorzystywanie tradycyjnego modelu przyrostkowego, czyli tworzenie nazw typu doktorka – bez skojarzeń z potoczną nazwą lekarki. Należy pamiętać, że wciąż dominujący dla większości rzeczowników tytularnych jest model pani doktor zrobiła, który jest także zrozumiały" http://www.rjp.pan.pl/i
tyle2019.11.29 21:10
A dlaczego gościni, a nie gośćka? Obie formy są fatalne. Widzę elektryka (Wałesę), a kobieta to elektyni czy elektryczka? Głupota ludzka nie zna granic. Senyszyn z innymi feministkami poszła do parlamentu, by debatować nad żeńskimi końcówkami. A jak PAŃSTWO ODBIERACIE WYPOWIEDŹ, ŻE "PROBLEM TKWI W ŻEŃSKICH KOŃCÓWKACH"? To się dzieje w polskim parlamencie!
bezlitosny internauta2019.11.29 22:17
A dlaczego nie gościni?
Dośka2019.11.30 23:46
A może gościówa/// hahaha ! A jak nazwać pilota- kobietę? pilocica, pilotka- a przecież to też jest czapka pilotka, a jak powiedzieć na pilota do telewizora? Jest tyle oznaczeń! Widać na niczym więcej sie nie znają ! Swój brak innnej wiedzy próbują odwrócić tymi głupstwami! A może na tyle tylko posełki, /osełki/ stać?? Kogo oni wybrali, ojej !
Po2019.11.29 21:36
No właśnie, a rodzaj żeński od marynarza to marynarka !
bezlitosny internauta2019.11.29 22:17
No i?
Do\305\233ka2019.11.30 23:51
No i jeszcze może być : marynarka /wojenna/! Głupota ich nie zna granic ! Takie z nich posełki??
stm.2019.12.3 13:59
Pierdykni się cepem w ten głupi łeb. Czy napisano poprawnie...