Markusz napisała o ,,polskim współudziale w Zagładzie''. Prokuratura umorzyła śledztwo - zdjęcie
23.02.21, 11:00Screenshot Youtube - Centrum Kultury Jidysz

Markusz napisała o ,,polskim współudziale w Zagładzie''. Prokuratura umorzyła śledztwo

109

Szokująca decyzja prokuratury ws. słów Katarzyny Markusz na temat rzekomego współudziału Polaków w Zagładzie Żydów w trakcie II wojny światowej. Odmówiono wszczęcia śledztwa.

Zawiadomienie w sprawie słów Mariusz złożył Instytut Walki z Antypolonizmem Verba Veritatis. Stwierdzono, że dziennikarka portalu Jewish.pl i Jewish Telegraphic Agency miała dopuścić się lżenia narodu polskiego, o czym informuje portal rp.pl.

Na łamach „Krytyki Politycznej” Markusz napisała:

Czy doczekamy dnia, w którym polska władza również przyzna, że niechęć do Żydów była wśród Polaków nagminna, a polski współudział w Zagładzie jest faktem historycznym?”.

Teraz rzecznik warszawskiej prokuratury poinformował, że śledztwo w tej sprawie zostało umorzone.

dam/rp.pl,tysol.pl

Komentarze (109):

"To nie my! To Niemcy!!!" hehehe2021.03.1 14:17
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26828939,sprawiedliwi-ratujacy-zydow-to-nie-jest-portret-narodu-nie.html#weekend#S.W-K.C-B.2-L.1.duzy
Anonim2021.02.25 1:19
Podpis do zdjęcia: Nie mamy pańskiego płaszcza. I co nam pan zrobi.
Wg was nie było polskich kolaborantów?2021.02.24 11:02
Ani jednego i ani jednej?
Anonim2021.02.25 1:17
"była wśród Polaków nagminna"
dla mnie to jest upiór2021.02.23 23:01
Katarzyna Markusz wygląda na osobę w wieku około 35-40 lat. Urodziła się, zapewne w latach '80-tych, gdy w Polsce matki staly w ogromnych kolejkach po jakikolwiek kawałek sera, czy masla. Cała wiedza tej kobiety to to co przeczytała czy też, od kogoś uslyszała. Nie jest świadkiem tamtego czasu, niemniej postanowiła oczerniać, pomawiać Polaków o współudział w zagladzie Żydów. Nie wiem co na to rodzice tej kobiety, bo zapewne żyją, ale dla mnie to jest upiór.
rychu2021.02.23 21:00
Gudłaje sa wszedzie w kazdej parti i urzedzie
Marian2021.02.23 20:15
Pragnę podziękować wybitnemu reżyserowi, Romanowi Polańskiemu (żydowskiego pochodzenia), który reżyserując film "Pianista", otworzył mi oczy na zbrodniczą rolę policji żydowskiej w gettcie wobec swoich sióstr i braci.
katolicka detatyzacja Polski2021.02.23 19:21
Skoro im wszystko wolno,to czy jest tak dziwne,ze mysla,ze im wszystko wolno ???
kaka2021.02.23 18:47
socjalista kaczynski i spion gowin -nie wiedza co to dbaniue o dobro Ojczyzny--powinni sprzatac w parlamencie-a te sady nierzadne -von!
Fido2021.02.23 17:35
Czy te szmaty nie potrafia zrozumiec,ze nikt i nic mnie nie zmusi do pokochania jakiegos pieprzonego zyda,czy zydowe i sprawa jest zamknieta, pieniedzy nie dostaniesz,a za molestowanie kopa w brudne dupsko,tam gdzie jest twoj rozum.
Markusz do sztambucha2021.02.23 17:06
Zofia Kossak-Szczucka (1890-1968) była inspiratorką i liderką Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Za służbę Ojczyźnie odznaczona została przez Prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego. O Żydach pisała tak: „Zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęścia. Dlaczego? To pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej”. W 1945 roku była zmuszona emigrować, gdyż w komunistycznej Polsce groziła jej pewna śmierć. Pomógł jej wyjechać z ojczyzny komunistyczny minister, który w ten sposób zamierzał spłacić dług za uratowanie wielu żydowskich dzieci, w tym jego brata.
Cool2021.02.23 16:53
Żydzi mordowali Żydów i Polaków,
twoje imię2021.02.23 15:17
Jeśliby powtórzył się nazizm nikt z Polaków nie będzie już ratował żydów. Ona napluła n arozstrzelanych Polaków pomagajacym żydom jak ta rodzina z Markowej czy Żabińscy
katolicka deratyzacja Polski2021.02.23 19:24
Zydzi maja to w nosie. Ich JEDYNA pieta achillesowa sa Palestynczycy,ale Polacy tym sie w ogole nie interesuja.
Cool2021.02.23 15:05
Żydzi byli nazistami.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.23 19:22
Jak to byli ?
adamk2021.02.23 14:57
podziękujmy dudzie za takich prokuratorów i sędziów
No i widzisz rodaku, etniczny Polaku2021.02.23 14:49
W ostatnim tysiącleciu Polska, będąc murem broniącym Europę przed hordami azjatyckimi, przyjęła do siebie miliony, ze wszystkich stron świata, różnego typu uchodźców (Bracia Czescy, Quakers - najwięcej na świecie, żydów), Najjaśniejsza Rzeczpospolita była taką USA wieków średnich. Włosi się polonizowali, Niemcy się polonizowali, Szkoci się polonizowali, Czesi, z Rusi, Litwy, Skandynawii, itd. Dla odmiany Polacy się germanizowali, rusyfikowali, amerykanizowali, tzn. stawali się Francuzami, Anglikami z jakimś tam polskim pochodzeniem. Normalna kolej rzeczy. Ale z jednym wyjątkiem - Żydów. Żyd się nie polonizował, Żyd co najwyżej i to w znikomym procencie się ASYMILOWAŁ. A to jest fundamentalna różnica. Pamiętaj, że NIE MA w polskiej historii spolonizowanego Żyda/żyda, było bardzo mało "zasymilowanych". Nie oczekuj od takich NIC dobrego, jedynie oszczerstwa.
mateuszjegliński2021.02.23 14:45
No co wy ludzie? skąd wziąć taką ilość pampersów, aby zaspokoić potrzeby prokuratury na czas prowadzenia śledztwa przeciwko żydowskich oszczerstw w stosunku do Polaków.
Radziszewski-Walter chuj nie "katolik"2021.02.23 14:34
Szukasz przykładów jak Putin działa. 𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐨 "𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐌𝐄𝐃𝐈𝐀𝐂𝐇" 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. SPRAWDŹ!
A kim jest Eric Rudolph?2021.02.23 14:34
Eric Rudolph jest MORDERCĄ, który ma na sumieniu zamordowanych kilka osób. Z ZIMNĄ KRWIĄ! W Atlanta USA w 1996 r. podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich, na publicznym koncercie podłożył bombę. Dzięki jednemu z "ochrony", który to zauważył zginęło "tylko" dwie osoby, ale ponad 100 zostało rannych. Następnie podłożył bombę przed kliniką aborcyjną i zdalnie spowodował wybuch jak policjant bombę zauważył. Policjant zginął, ciężko ranna była pielęgniarka. Chcąc z siebie zrobi "bohatera" walki o nienarodzonych napisał "manifesto" aby uzyskać pomoc o lokalnych Amerykanów. Kiedy prawda o jego zbrodniach wyszła na jaw, był ścigany nie tylko przez FBI, ale i uzbrojonych lokalnych Amerykanów. Został złapany jak siedział w śmietniku i jadł wyrzucone göwna. -- - - - ERIC RUDOLPH to DEGENERAT na miarę UPA czy SS, ŻADEN BOHATER - ŻADEN OBROŃCA NIENARODZONYCH. TO ZWYKŁY MORDERCA! - - - NIGDY NIE BYŁO i NIEMA "ARMII BOGA" - to WYMYSŁ TEGO DEGENERATA! - - - Teraz siedzi betonowej celi i dalej pisze swoje "manifesto". - - - 𝐈 𝐓𝐀𝐊𝐈𝐂𝐇 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐆𝐋𝐎𝐑𝐘𝐅𝐈𝐊𝐔𝐉𝐄 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.23 19:27
Kretyni uciekli z domu wariatow i sie obficie slinia.
Irena2021.02.23 14:25
Trzeba zacząć odważnie pisać o wyczynach Żydów w formacjach NKWD od 17 września 1939r. poczynając i dalej przez cały okres wojny, a następnie w czasach sowieckiej okupacji do roku 1990.
Jan Radziszewski2021.02.23 14:21
O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego?
Kurwy kremlowskie Konfederacja2021.02.23 14:36
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOSCI SLOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
T.2021.02.23 14:13
No w sumie nic z tego, co napisała nie jest kłamstwem. Przed wojną niechęć do Żydów była dość częstym zjawiskiem, a wielu Polaków pomagało, niekoniecznie pod przymusem, Niemcom w łapaniu Żydów, przez co pomogli w przeprowadzeniu Zagłady. Jest to takim samym faktem, że była też cześć Polaków, która pomagała ukrywać swoich żydowskich sąsiadów, za co czasem przypłacała życiem. Prokuratura nie powinna marnować czasu na takie głupoty, tylko właśnie umarzać i zajmować się przestępstwami.
Jan Radziszewski2021.02.23 14:27
Instrukcji dla * 23 „Wysokich Rad” wielki komandor Illuminati Albert Pike mówiąc: „Religia wolnomularska, powinna być przez nas wszystkich, którzy jesteśmy wtajemniczonymi najwyższych stopni, utrzymana w całej czystości swej doktryny lucyferycznej” To właśnie realizowanie tej doktryny lucyferycznej powoduje, że w świecie szerzy się zło w swej najgorszej postaci. A więc bezbożnictwo i wszelkie możliwe do popełnienia grzechy, nie wyłączając z tego najcięższych grzechów przeciwko cnotom moralnym i cnotom Boskim tj. nadziei, miłości i wierze, a szczególnie więc szerzy się wiarę Ateizm. Dlatego również ten ww. Iluminat pisze: „Tłumom musimy powiedzieć: Czcimy jednego Boga, lecz Boga naszego adorujemy bez zabobonu.” I dlatego zaleca Iluminatom: „Wam jednak, suwerennym wielkim instruktorom generalnym, mówimy to, co macie powtarzać braciom 32-go, 31-go i 30-go stopnia:” Tzn. – wierne wyznawanie przez Iluminatów owej zalecanej *Czystej i prawdziwej religii filozoficznej * tj. - wiary w Lucyfera* - Jaką przyszłość szykują owi oświeceni Mędrcy, dla Polski, dla otumanianych katolików oszukując przez media, dla świata przeraża swą grozą: „Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego , że naród ten, pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich .” (…) nasi niepoprawni ortodoksi – na rozkaz rabinów - szli bez oporu do obozów śmierci. (…) W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to że ich ojcowie mordowali naszą hołotę. (…) - Moi ludzie zamieniają katolikom Dekalog na sodomię i eutanazję (…) - Genialność moich ludzi doprowadziła do tego, że nasi wrogowie sami się wyniszczają. Nie musimy zadawać sobie trudu, aby ich wieszać, aby ich torturować, jak to robiliśmy w Rosji i wszędzie tam, gdzie zdobyliśmy władze „pod hasłem wyzwolenia ludu.” (…) W narodzie polskim ciągle zauważamy tu i ówdzie odruchy buntu (…) Nasi ludzie ciągle rozładowują te odruchy buntu, ale dopiero wejście tego bydła do Unii Europejskiej obezwładni ich całkowicie. W Unii Europejskiej Polacy będą tak jak, - wynędzniała mysz w pazurach wielkiego kota.. Po ich wejściu do Unii Europejskiej będzie zależało „od naszego humoru”, jak długo pozwolimy im konać w jękach i śmiertelnym przerażeniu.”
Radziszewski-Walter chuj nie "katolik"2021.02.23 14:38
A jak naprawdę ci w Konfederacji się nazywają? 1)Gershom Braun (a moze Baum?), 2)Berkowicz - Berkowitz (tak jak te żyd zbrodniarz David Berkowitz), 3) Kamiński - Stein, 4) Winnicki - Weinstein
kto to jest ta Smarkusz?2021.02.23 14:11
czy to jakaś potomkini któregoś z żydowskich policjantów sprzedających własne matki w zamian za iluzję przeżycia?
Marek2021.02.23 17:04
tak to ta sama osoba
Marek2021.02.23 14:02
ten co posiada dwa paszporty jest ,,,,no odpowiedźcie sobie
hartmantocvel2021.02.23 13:55
oj Kasiu, twój czas się kończy...
"żydzi roznoszą wszy"2021.02.23 13:42
Skoro kiedyś pod pretekstami dobra narodowego, była moda na zabijanie Żydów,tak jak dziś na lockdowny, to musi być coś na rzeczy. Polacy biorą dziś udział w zabijaniu drugich Polaków, bo "robią to wszyscy na świecie".
Cool2021.02.23 15:11
"Narodowe dobro" Niemców wymagało zabijania nie tylko Żydów ... Polacy też byli eksterminowani.
YORK2021.02.23 13:37
I co panie Ziobro, w prokuraturze mozna bylo wiecej zrobic.
No i widzisz rodaku, etniczny Polaku2021.02.23 13:17
Żyd, szczególnie ten, który korzystał z naszej polskiej idiotycznej gościnności, jest teraz największym wrogiem Polski i Polaków. Żydzi doskonale wiedzą, że bez Polski nie byłoby tego ich Wysraela, to Polska, dając im schronienie uratowała żydostwo od praktycznego nieistnienia. Nawet bez II WŚ. To w Polsce te szmondaki mieli swoją "Jerozolimę", swoje setki jesziw, to w Polsce swoje żydostwo zreformowali będąc pod wpływem katolicyzmu, to z Polski i z Polską pomocą ich rasistowski syjonizm nabrał realnych kształtów czego rezultatem było powstanie tego ich Wysraela. Żydzi nawet próbowali imitować polską szlachtę ubierając się jak oni. Do dzisiaj tak się "ubierają". Kupowali tytuły szlacheckie, głównie w pruskim zaborze. To w ich Knessecie do lat 60-tych pyskowali do siebie po polsku. Cała ich elita polityczna i wojskowa TO parchy z POLSKI. - - - - BEZ POLSKI państwo IZRAEL BY NIE POWSTAŁO!
Co najmniej 2 mln Polaków…2021.02.23 13:01
zmagają się z depresją.
Grizzly2021.02.23 13:00
Duży udział w zagładzie żydów mieli sami żydzi!
Torchwood2021.02.23 12:58
Prokuratura umożyła, bo za mówienie prawdy jeszcze nie wsadzają. Byli Polacy, którzy współdziałali z Niemcami w czasie wojny - byli. Była niechęć Polaków do Żydów - była - wystarczy przykład gett ławkowych.
opty2021.02.23 13:05
Ilu Żydów pomogło przeżyć wojnę Polakom?, ilu Żydów pomogło przeżyć wojnę Żydom?, ilu Żydów było w zbrodniczych instytucjach: NKWD, KGB, SS, SD, UB, SB,PZPR?,....., prawda Żydów wyzwoli.?....
katolik2021.02.23 13:07
Ilu było szmalcowników?
Cool2021.02.23 13:21
Mało!
opty2021.02.23 12:50
Ilu Żydów pomogło przeżyć wojnę Polakom?, ilu Żydów pomogło przeżyć wojnę Żydom?, ilu Żydów było w zbrodniczych instytucjach: NKWD, KGB, SS, SD, UB, SB,PZPR?,.....,. Kiedy nastąpi dzień w którym Żydzi i władza żydowska również przyzna, że niechęć do Polaków jest nagminna, jest faktem historycznym?......
czekista2021.02.23 12:40
Ta sprostytuowana, polskojęzyczna, kobieto-podobna kreatura, poinformowała nas o tym, co robiła JEJ RODZINA podczas okupacji; i to wszystko co ma do powiedzenia... A sądy?, a sądy nam załatwił UW-ol tow. A.D....
Tylko prawda jest ciekawa2021.02.23 12:36
Koniuchy? Naliboki? Czy te pacyfikacje miejscowości to współudział ze strony zbolszewizowanych Żydów czy może są oni jedynymi sprawcami tych zbrodni?
Ciekawe2021.02.23 12:34
Czy ten trolling w wydaniu Markusz to zarobkowe działanie np. w interesie obcych wywiadów czy też może jakaś obsesja seksualna?
AAAtomek2021.02.23 12:28
A Jedwabne? A Radziłów? A Przedbórz? A powojenne Kielce? A powojenny Kraków? Sporo tego będzie na sumieniu Polaków-Katolików?....
Cool2021.02.23 12:32
Konkretnie nazwiska?! ... twierdzenie "Polacy" to oszczerstwo, godne takiego łajzy jak ty.
AAAtomek2021.02.23 12:46
10 lipca 1941 r. w Jedwabnem grupa polskiej ludności zamordowała co najmniej 340 żydowskich sąsiadów – ustalił w śledztwie Instytut Pamięci Narodowej. Większość – kobiety, mężczyźni i dzieci – została spalona żywcem w stodole. Ich mieszkania rozgrabili miejscowi Polacy. __________ https://ipn.gov.pl/ftp/pdf/jedwabne_postanowienie.pdf
Cool2021.02.23 13:12
Czyli nie Polacy! tylko ...>>>> "GRUPA POLSKIEJ LUDNOŚCI" <<<< ... nazwiska nieznane jak się domyślam, ale niech będzie. ... Dawaj następne!
AAA ***** cię pies2021.02.23 12:34
dlatego po 1945r. nasi rodzimi bracia wyznania mojżeszowego masowo wstępowali do UB aby wyrównać rachunki, które i tak były na ich korzyść biorąc pod uwagę ich marsz na warszawę w armii budionnego w 1920r.
Cool2021.02.23 12:36
Trzy- cztery naciągane incydenty ... to jest to "sporo"? Śmieszny jesteś pajacu!
AAAtomek2021.02.23 12:44
Mordowane niemowlęta, kobiety w ciąży, starcy i po prostu ludzie to dla ciebie "naciągane incydenty"? Jesteś zwykłą faszystowsko-prawicową kanalią.
czytelnik2021.02.23 12:56
@AAAtomek ( a może AAAlosza?) łżesz i manipulujesz jak ruski troll
Michał Jan2021.02.23 13:12
Znasz sprawę odszkodowania za spaloną stodołę w Jedwabnem? To była prywatna stodoła, więc właściciel miał pełne prawo domagać się odszkodowania, jeżeli spalili mu ją "sąsiedzi".
Cool2021.02.23 13:17
Tak ... na tle zbrodni Niemieckich na polskich obywatelach w czasie wojny, albo żydowskich i komunistycznych po wojnie, to incydenty będące często reakcją na kolaboracje na przykład.
nie przeginaj pały, mendo blogowa2021.02.23 12:55
:/
Spadaj2021.02.23 22:06
kacapie !
to już Polin2021.02.23 12:22
sprawdźcie czy prokurator ma napletek,
Cool2021.02.23 12:20
Polacy nie wydawali Żydów Niemcom!
Cool2021.02.23 12:38
Można bardzo łatwo udowodnić, że Polacy nie wydawali Żydów Niemcom.
co ty pleciesz, pokutniku?2021.02.23 12:56
Wydawali i sami też mordowali.
Cool2021.02.23 13:19
Nie wydawali i nie mordowali!
Anonim2021.02.23 12:16
Niech Pani Markusz najpierw dobrze zapozna się z treścią Talmudu, a dopiero potem pisze swoje dyrdymały. Niechęć do Gojów pochodzi od narodu wybranego a nie odwrotnie.
Anonim2021.02.23 12:05
Ma na myśli Żydów z polskim obywatelstwem oczywiście!
Agnieszka2021.02.23 12:02
Kiedy w końcu ogólnoświatową wiedzą stanie się fakt, że Żydzi wydali Niemcom wszystkich zasymilowanych Żydów, którzy przeszli na katolicyzm i żyli wśród Polaków jako Polacy, w małżeństwach mieszanych często od pokoleń i czasem nawet nie zdając sobie sprawy ze swojego żydowskiego pochodzenia? Oni mogli ocaleć, bo umieli się wtopić w polską społeczność, mieli w niej kontakty, możliwości ukrycia, ale Żydzi ich wydali. Zginęli, bo ich zdradzili sami Żydzi, nie niszcząc i nie ukrywając, ale przekazując Niemcom wszystkie spisy tych tzw. "odszczepieńców" synagogi. Ani jednej takiej księgi z listą Żydów żyjących wśród Polaków nie ukryli a przecież była wojna, mogły splunąć, zaginąć, być wywiezione. Potem w samym getcie ci żydowscy katolicy byli mieszkańcami najgorszej kategorii - prześladowani i czynnie atakowani przez Niemców a jeszcze bardziej przez Żydów. Kto do kogo miał niechęć i kto komu życzył śmierci a wręcz ją spowodował? Ilu Polaków uratowało Żydów a ilu Żydów uratowało Polaków - wyniszczali nawet tych spośród swojego narodu, co się do Polaków zbliżyli. A te oburzenia i protesty, władz getta, gdy na początku wojny Polacy, by ocaleć zakładali opaski z gwiazdą Dawida, bo jeszcze wtedy Żydzi byli na ulicach bezpieczniejsi niż Polacy... Nawet takiej formy ocalenia Polakom żałowali, donosząc na ten "proceder" Niemcom.
Jenny2021.02.23 11:49
Kasta Basta!Pisowskie debile!Co innego miala zrobic prokuratura,skoro napisala prawde?
Anonim2021.02.23 11:52
Żyłaś w tamtym czasie i wiesz lepiej ?
Grizzly2021.02.23 12:10
Jenny to antypolska szmata,ktora wypina sie arabowi.
Grizzly2021.02.23 12:51
Won złodziejska od mojego nicka!
anonom2021.02.23 11:59
debilka szuka debili, paradne
Gosc2021.02.23 13:33
Precz od Narodu Polskiego.
Michał Jan2021.02.23 11:46
Jest na tyle głupia, żeby mylić podmiot z dopełnieniem i nie rozumieć, że może tylko pytać, czy doczekamy się jakichś polskich władz.
keff2021.02.23 11:54
a Ty jak piszesz takie rzeczy, to można spodziewać się że najlepsza rzecz, którą może wyjść z Twoich ust to nieskomplikowana onomatopeja. amen
Michał Jan2021.02.23 11:58
Tylko na taką ripostę Cię stać? Wyszukane, jak wypowiedzi p. Olgi Semeniuk (słynne "estymacje").
Michał Jan2021.02.23 17:47
Doczekam się na zniszczenie logiczne mojej wypowiedzi, czy tylko chciałeś sobie mną gębę wytrzeć?
pytanie na poziomie trollicy markusz2021.02.23 11:45
Czy doczekamy się ze strony trollicy markusz przyznania że jest kanibalką i pedofilką, która gwałci, morduje i następnie zjada małe dzieci?
Anonim2021.02.23 11:45
kolejne nic, takie jak gross czy grabowski chce wypłynąć i dorobić się na pisaniu kłamstw
A Żydzi byli sprawcami zbrodni przeciwko ludzkości2021.02.23 11:44
przykład - Salomon Morel, komendant stalinowskiego obozu smierci w Świętochłowicach, który uciekł przed sądem i był chroniony przez państwo Izrael, jak widać chroniące zbrodniarzy
Michał Jan2021.02.23 11:42
Słusznie, bo to było pytanie, a nie stwierdzenie. Odpowiedź brzmi NIE. Nie doczeka się polskiej władzy to stwierdzającej. Co najwyżej anty-polskiej.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.23 11:39
Powiedziała prawdę, dlatego sąd nie mógł nie umorzyć bezprzedmiotowego śledztwa. Polacy również mordowali i nie tylko w obronie to jest historyczny fakt.
Michał Jan2021.02.23 11:44
Niczego nie powiedziała, bo zadała tylko pytanie. Też mogę zadać pytanie, czy doczekamy się polskich władz, które uznają, że to Polacy pierwsi napadli na III Rzeszę.
Anonim2021.02.23 11:36
napisz o udziale żydów w zagładzie żydów-- przecież to prawda że żydzi wydawali żydów i brali udział w ich zagładzie
Anonim2021.02.23 11:32
Najwięcej Żydów Niemcom wydali sami Żydzi i to jest udokumentowany fakt historyczny.
Grizzly2021.02.23 11:35
Tadek, ale tu nie o tym jest mowa.
Anonim2021.02.23 12:02
Koszerny misiaczku ale jak powiesz ,że Żydzi w łapaniu byli skuteczniejsi od Niemców to ci prokuratura nie odpuści.
Grizzly2021.02.23 12:51
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
ateusz2021.02.23 11:23
No, a nie było Polaków, którzy wydawali Żydów Niemcom? Jak tam wasza wiedza historyczna, byli tacy czy ich nie było?
Grizzly2021.02.23 11:24
Panie, nigdy! Żaden polak nawet krzywo na Żyda nie spojrzał, a jak ktoś twierdzi że było inaczej to jest lewak i folksdojcz!
Niki2021.02.23 12:39
Do ironii trzeba mieć trochę inteligencji... Możesz próbować, tacy jak ty tak mają, a inni tobie podobni będą cię utwierdzać, że ci dobrze poszło... Jak ci to wystarczy to dalej, dawaj, nawalamy!
Grizzly2021.02.23 12:53
Won złodziejska mendo od mojego nicka!
Cool2021.02.23 11:28
Polacy wydający Żydów stosowali się "do bólu" do obowiązującego wówczas prawa.
Grizzly2021.02.23 11:29
Czyli mieli swój udział w Zagładzie.
Cool2021.02.23 12:25
Polacy wydający Żydów byli wzorowymi lewakami!
Grizzly2021.02.23 12:52
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Grizzly2021.02.23 11:20
To niech mi teraz jakaś mądra prawicowa głowa odpowie, co w jej stwierdzeniu jest nieprawdą.
Grizzly2021.02.23 11:24
Nieprawdą jest twierdzenie, że Polacy byli współsprawcami holokaustu.
Grizzly2021.02.23 11:26
Nie napisała że Polacy byli współsprawcami, tylko o polskim współudziale. Niby podobnie, ale nie do końca. I to co napisała, jest prawdą.
Michał Jan2021.02.23 11:56
Prawidłowo byłoby napisać o współudziale niektórych Polaków (w tym Polaków - Chaima Rumkowskiego i Lolka Skosowskiego...), a nie "polskim współudziale". Różnica, jak między obaozy zagłady na terenia obecnej Polski a polskimi obozami zagłady. Warto przy tym zauważyć, że konsekwencje niemieckie dotyczyły nie tylko ukrywania Żydów, ale nawet niepoinformowania o ich kryjówce, a także, w przypadku funkcjonariuszy, nie dość gorliwego ich poszukiwania.
Grizzly2021.02.23 12:53
Won złodziejskie mendy bolszewickie od mojego nicka!
Cool2021.02.23 11:19
Dziękujemy panu kaczyńskiemu za uwalenie ustawy o IPN! ... a panu Dudzie za uwalenie reformy wymiaru tak zwanej "sprawiedliwości"
cłek prosty2021.02.23 11:17
Po agresji Niemiec na ZSRS 22 czerwca 1941 roku, na obszarze Litwy powstał tajny Tymczasowy Rząd Litewski, który powołał swoje agendy rządowe. Był wśród nich Departament Bezpieczeństwa Państwowego kierowany przez Vytautasa Reivytisa. W jego skład wchodziło wielu członków tej instytucji jeszcze z czasów niepodległej Litwy. Jednakże po zajęciu kraju przez wojska niemieckie Rząd Tymczasowy został rozwiązany 5 sierpnia. Niemcy zostawili natomiast jego agendy policyjne i bezpieczeństwa wewnętrznego, włączając je w system okupacyjnych władz. Departament Bezpieczeństwa Państwowego został przekształcony w litewską policję bezpieczeństwa (Saugumę), bezpośrednio podporządkowaną Kripo (niemiecka policja kryminalna). Sauguma ściśle współpracowała z Sipo i SD (Sonderdienst – niemiecka policja pomocnicza), pełniąc różne zadania. Przede wszystkim dostarczała niemieckim strukturom bezpieczeństwa informacje wywiadowcze dotyczące polskiego i komunistycznego ruchu oporu oraz organizacji innych mniejszości narodowych zamieszkujących na obszarze okupowanej Litwy. Jej funkcjonariusze wchodzili także w skład antypartyzanckich jednostek, działających w północnej części Generalnego Gubernatorstwa i na Litwie. Specjalne sekcje (Komunistų-Žydų Skyrius) zwalczały komunistów i prowadziły prześladowania ludności żydowskiej, przygotowując listy proskrypcyjne osób przeznaczonych do eksterminacji. Poszukiwały też Żydów zbiegłych z getta, a następnie przekazywały ich Niemcom lub litewskim formacjom kolaboracyjnym, jak np. Ypatingasis būrys (tzw. „strzelcy ponarscy”). Szczególną aktywność przejawiała taka sekcja w okręgu wileńskim, na czele której stał Juozas Bagdonis. Działalność skierowana przeciwko Żydom najbardziej była rozwinięta w II poł. 1941 roku, później na plan pierwszy wysunęła się walka z komunistami i polskim podziemiem, a pod koniec okupacji także z coraz silniejszą sowiecką partyzantką. Na to wszystko nakłada się działalność żydowskich grup przetrwania i żydowskiej partyzantki. Była ona szczególnie silna na Kresach Północno-Wschodnich. Sowieci wcielali Żydów w skład swych brygad partyzanckich, traktując ich jak swoją „własność". Z publikacji historyków żydowskich w USA i w ogóle na Zachodzie oraz z bardzo licznych wspomnień wynika jednak, że Żydzi uważali się za partyzantów żydowskich a nie sowieckich. Z ich czynów społeczność żydowska w świecie jest dumna do dzisiaj.
Roman2021.02.23 11:14
Czy to prawda, że Żydzi zafundowali Palestyńczykom holocaust ?
Dziennikarz TVN2021.02.23 11:11
żydzi to mordercy palestyńskich dzieci, ale nasza tv jest w d*** izraela.
Total Mayhem2021.02.23 11:11
Ci, którzy polecieli z doniesieniem do prokuratury, zaraz będą jojczeć na podeptaną wolność słowa, gdy Facebook zbanuje jakiegoś prawackiego trolla.
Michał Jan2021.02.23 12:44
Proszę zauważyć różnicę - "ci, którzy polecieli..." nie zamknęli jej w piwnicy ani nie odcięli jej od dostępu do mediów, tylko weszli na drogę prawną. Byłoby wszystkim bardzo miło, gdyby FB/TT/YT zgłaszały treści do prokuratury (wolność słowa zakłada wolność do bycia nim obrażonym), a nie arbitralnie zamykały konta.
turkuć podjadek2021.02.23 11:07
kim jest ten mały PO pier.....ny q....szon ?
Anonim2021.02.23 11:07
a jak się nazywa coś głupszego od Julki?
turkuć podjadek2021.02.23 11:51
długą listę otwiera kukawka końska ........