Marcin Wolski o uniewinnieniu Kani: Ściga się do dziś zbrodniarzy hitlerowskich  - zdjęcie
03.06.13, 13:48Marcin Wolski. Fot Sławek/Wikimedia

Marcin Wolski o uniewinnieniu Kani: Ściga się do dziś zbrodniarzy hitlerowskich

3

To uniewinnienie Kani nie śmieszy mnie nawet mnie jako satyryka bo jest bardzo smutne. Ten proces odbywa się o wiele lat za późno. To powinno być najpóźniej po 1991 r. zaraz po puczu Janajewa.

Stan wojenny powinien być osądzony przez Trybunał Narodowy, który powinien być powołany w kraju tak jak Trybunał Norymberski. Dziś sytuacja jest paradoksalna, bo dwaj główni autorzy stanu wojennego jak Jaruzelski i Kiszczak się wymigują od odpowiedzialności stanem zdrowia, a reszta powoli wymiera. Zostaje Kania... jest to żart historii.

Gdyby go skazano, byłby to jeszcze bardziej ponury żart historii, bo kara spotkałaby jednego z najmniej winnych. Kania opierał się wprowadzeniu stanu wojennego i przypłacił to utratą stanowiska.

Byłby więc kandydatem na kozła ofiarnego, który tej roli jednak nie odegrał. Po prostu śmieszna farsa, która nie jest sądem nad Kanią, ale nad polską elitą, która nie zdobyła się na rzetelne osądzenie tej sprawy.

Ściga się do dziś zbrodniarzy hitlerowskich. Nie było też litości dla Pinocheta, Mubaraka. A u nas co?

Not. Jarosław Wróblewski

Komentarze (3):

anonim2013.06.3 18:01
Pewnie rzeczywistością w której żyjemy ,to taka chimera , hybryda PRL-u i wolnej Polski . Zmiany trochę się posunęły ,od 89 ,który to nie był żadną istotną cezurą . Taki post-PRL semi-Polska . Jest pewien próg ,którego każde dotknięcie powoduje nerwową reakcję systemu / układu / kliki / mafii itp.
anonim2013.06.3 19:15
Krotko mowic to nie wina sadow to wina nas polakow za to ze przez te lata wibireralsmy (lub o le wali lismy ) wybory i nie dkonalismy zmina jakie pownny byc dokonane. Nie ma co obwinaic politykow trzebas spojez w lustro i odpowedzic sobie na pytanie jak glosowaem i czy wogole glosowalem o sotatnich paru wyborach. Bo ten wyrko jest wynikiem naszj tzn naszego nardu postwy w mininych pary wyborach pramentarnych. Nic to nie zmieni jak sie sami nie zminimy i przestniemy sie chowac za medialnm pranime muzgow itp itd.
anonim2013.06.3 19:43
Ciekawe co zrobiłby Putin, by oczyścić swoją zagrodę ? Chodorkowski siedzi do dziś, a wystarczyło, że zawarł umowę nie z tymi co trzeba.