Marcin Wikło przewiduje: Pawlak się już ,,nie wywinie'' - zdjęcie
14.10.19, 08:35fot. Piotr Drabik, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Marcin Wikło przewiduje: Pawlak się już ,,nie wywinie''

7

Kandydatem do Senatu w Płocku był Waldemar Pawlak, były premier i szef Ludowców. Przegrał - nie udało mu się dostać do parlamentu. Wobec tego nie będzie go chronić immunitet - a to może mieć dla niego bardzo poważne konsekwencje, prognozuje dziennikarz "Sieci", Marcin Wikło.

Wikło przypomina, że przeciwko Waldemarowi Pawlakowi toczy się postępowanie w sprawie możliwego niedopełnienia obowiązków i przyjęcia korzyści majątkowej.

"Mówiąc wprost, śledczy uważają, że wziął łapówę" - pisze Wikło. W zamian miałby Pawlak podpisać niekorzystny dla Polski kontrakt na dostawę gazu z Federacji Rosyjskiej. W artykule opublikowanym na łamach "Sieci" Wikło i Marek Pyza nazwali Pawlaka "człowiekiem Moskwy w Warszawie".

Dotąd Pawlakowi de facto nic nie groziło; teraz, bez immunitetu, jego przyszłość jest niepewna.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze (7):

nocny marek zmiennik2019.10.14 17:41
Panie Pawlak idź pan na kielicha Do Wałęsy, może razem coś wymyślicie.
margo2019.10.14 11:27
a tej kadencji pora na CELA+ . ustawę że immunitet nie chroni złodziei i łapówkarzy. jeżeli tego nie zrobicie to CAŁE TO BANDYCKIE TOWARZYSTWO odrodzi się jak tęczoweSLD !!!! niech PiS będzie madre przed szkodą a nie jak Polak po szkodzie!
Gumowy Żuk2019.10.14 10:49
Takie sprawy, jak ta pawlakowa, będą papierkiem lakmusowym starego/nowego rządu PiS w następnej kadencji. Oczekuję, że PiS naprawi sądy, żeby mogły się takimi sprawami skutecznie zająć, a to oznacza naruszenie zasady "my nie ruszamy waszych, wy - naszych". Jak do tej pory jeszcze nikt nie beknął za demontaż polskiego państwa i społeczeństwa, a jest kilku, dla których sprawiedliwe byłoby jedynie przywrócenie kary śmierci.
Max Fiend2019.10.14 10:16
Jeżeli PiS ma takie dowody jak w innych głośnych "aferach", to Pawlak może spać spokojnie. :-D
Artur2019.10.14 9:28
Kochana redakcjo obowiązuje zasada my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych . Bez obaw włos mu z głowy nie spadnie tak jak przez ostatnie cztery lata nic mu nie zrobili gdy nie miał immunitetu tak i teraz nic nie zrobią.
anonim2019.10.14 8:40
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - TAK TRZYMAĆ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!
Lupaszko2019.10.14 8:39
z tym immunitetem też jest nie tak: nie powinien chronić przestępców