Maciej Wąsik: Udało się uchronić Polskę od zalewu terroryzmu - zdjęcie
18.08.19, 19:35

Maciej Wąsik: Udało się uchronić Polskę od zalewu terroryzmu

6

Wyglądało na to, że fala terroryzmu będzie się rozlewała także na Europę Środkową i Wschodnią. To była naprawdę groźna sytuacja dla całej Europy. Zagrożenie jeszcze jest, ale już nie takie. Z satysfakcją musimy odnotować, że udało się uchronić Polskę od zalewu terroryzmu - mówił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, Maciej Wąsik.

Maciej Wąsik podkreślił, że przez ostatnie cztery lata służby specjalne były zadaniowane na największe zagrożenia, jakie w Polsce istnieją. Nacisk został położony na bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo zewnętrzne naszej Ojczyzny. Gość TV Trwam zaznaczył, iż przede wszystkim monitorowane są sprawy migracyjne, gdyż migracje przyniosły za Zachodzie ogromne zagrożenie wewnętrzne.

Wszyscy pamiętamy zamachy w Paryżu, w Brukseli, w Londynie czy w Berlinie. Wyglądało na to, że fala terroryzmu będzie się rozlewała także na Europę Środkową i Wschodnią. We Francji długo trwał stan wojenny, wojsko z długą bronią patrolowało ulice. To była naprawdę groźna sytuacja dla całej Europy. To zagrożenie jest jeszcze, ale już nie takie. Natomiast z pewną satysfakcją musimy odnotować, że udało się uchronić Polskę od zalewu terroryzmu, od tej plagi. W Sejmie przedstawiałem niezwykle krytykowaną przez opozycję ustawę antyterrorystyczną, która dała polskim służbom nowe możliwości działania w tym zakresie. Polska jest przygotowana do ewentualnych napływów osób, które miałyby złe intencje (…). Polskie służby przez ostatnie cztery lata miały mądre kierownictwo. Mówię tu o Mariuszu Kamińskim, którego praca została doceniona. Przez cztery lata był koordynatorem służb specjalnych, w środę złożył przysięgę prezydentowi, został powołany na ministra spraw wewnętrznych. Myślę, że współpraca służb specjalnych, policji i służb wojskowych będzie kontynuowana i będzie jeszcze lepsza, bo bezpieczeństwo jest ważną sprawą – zauważył.

Przez wiele lat te pieniądze były pompowane w różne dziwne spółki, kartele, różne miejsca na świecie, gdzie nie sięgają nasze ręce. Natomiast wielu sytuacjom udało się zapobiec. Zadaniowanie polskich służb m.in. na przestępczość VAT-owską dało ogromne wsparcie dla państwa w zabezpieczeniu pieniędzy na „500 plus” (…). Służby CBA, ABW oraz CBŚP co chwilę zatrzymują członków karuzel vatowskich, co chwilę prokuratura stawia im zarzuty. Czas mafii vVAT-owskich się skończył. Oczywiście dziura VAT-owska jeszcze jest, ale cały czas pracujemy nad tym, aby ją zminimalizować. Dzięki zdecydowanym działaniom rządu i legisjacyjnycm, i nowym zadanowaniu służb program „500 plus” został sfinansowany za pieniądze, które zabraliśmy wyłudzaczom VAT-u ze Skarbu Państwa. Program został sfinansowany bez zwiększania deficytu. Deficyt został poważnie zredukowany w państwie polskim, także są pieniądze na programy społeczne. Ogromny udział w przedsięwzięciu uszczelnienia VAT odegrały polskie służby specjalne, polska policja i KAS. To wszystko kosztowało mnóstwo pracy, mnóstwo potu, ale jest widoczny efekt. To daje satysfakcję - dodał Maciej Wąsik.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze (6):

szcze na PiS i rydzykowi prosto w ryj2019.08.18 20:09
Wąsik czyli archeolog jako koordynator służb specjalnych! Przecież to już przerasta największą groteskę...
xx2019.08.18 20:18
E tam.. Przecież to stalinowski ideał. :) Żeby kogoś na siłę udoopić, trzeba pogrzebać w jego przeszłości. Archeolog idealnie się nadaje. Typowy PiSSowski archeologiczny piesek na smyczy Kaczyńskiego. :) Kadry to oni mają "zacne"... Banda BMW
Przemyslaw2019.08.20 2:36
SB-ku , sam nim byłeś i masz beret zryty do tej pory ! Lepiej zamilcz !
a to co anioły2019.08.18 20:00
Kędzierzyn-Koźle: Ustawka pseudokibiców. Ponad sto osób biło się na ulicy "Niestety liczba prowadzących pod wpływem alkoholu wzrosła w tym roku o 5,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Jeśli ten negatywny trend się utrzyma, to czeka nas roczny wzrost rzędu niemal 11 proc. A to dużo" - powiedział na łamach gazety Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ponad 60 tys. zatrzymanych pijanych kierowców
rozprawiczony przez ksi\304\231dza2019.08.18 19:58
Wąsik "bohater" naszych czasów: PiSi aktywista, mierny, usłużnie wykonujący polecenia pana Kaczyńskiego. Łamiący dla partii prawo. Niezbyt rozgarnięty i inteligentny ale przekonany o misji PiSu, a może przekonany do apanaży rozdawanych hojnie przez władze takim jak on. Razem ze znanym przestępcą,ułaskawionym przez pRezydenta, Kamińskim pilnują aby ich znajomym w SKOKach, rydzykowi czy pedofilnym klechom i reszcie PiSowskich przestępców nic się nie stało! PiS to mafia i mordercy dzieci nienarodzonych!
Przemyslaw2019.08.20 2:34
A ty "dzielnicowy", kim jesteś ! HOMOSIU! ? JESTEŚ MORDERCĄ DZIECI NARODZONYCH! MORDUJESZ ICH DZIECINNOŚĆ, GWAŁCĄC! Deprawując ich ! Dawno o tym tu pisałeś ? Co? Pamiętamy ! Jeszcze śmiesz się na ten temat odzywać zwyrodnialcu !