Maciej Bodasiński dla Frondy: Potrzebujemy Krzyża, aby żyć. Bez wiary zginiemy! - zdjęcie
10.09.19, 20:00(fot. screen)

Maciej Bodasiński dla Frondy: Potrzebujemy Krzyża, aby żyć. Bez wiary zginiemy!

135

Portal Fronda.pl: 14 września na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne “Polska pod krzyżem”. Dlaczego "Polska pod krzyżem"? Co to oznacza?

Maciej Bodasiński*: Jesteśmy przekonani o tym, że dzisiaj w Polsce najbardziej potrzebujemy krzyża Jezusa Chrystusa. Nie ma nic ważniejszego. Jednocześnie w pewnym sensie opuszczamy to "miejsce pod krzyżem", ponieważ w naszym kraju jest ewidentny kryzys wiary w Boga. Ludzie opuszczają Kościół, szczególnie w ostatnich latach. Młodzi ludzie w ogóle nie mają wiele wspólnego z Kościołem, a nawet my, ludzie uznający się za wierzących, zmagamy się coraz bardziej z rzeczywistością - musimy o tę wiarę coraz bardziej walczyć.

Chcemy po prostu zaprosić Polaków do odnowienia wiary w Boga, do odzyskania takiej żywej, pełnej ognia. Jest to o tyle potrzebne, że bez wiary nie ma życia. My nie mając w sercach wiary, odsuwamy się od Boga. To rodzi negatywne konsekwencje zarówno w życiu prywatnym, jak i społecznym. Trzeba wrócić do krzyża, wrócić do wiary.

Czyli krzyż jest takim symbolem

To jest coś więcej niż tylko symbol. To jest źródło wiary. Krzyż rozumiany jako moment w historii, w którym Bóg umarł za grzechy człowieka. To jest najważniejsze wydarzenie w całej historii ludzkości! Nie chcemy tylko przypominać o symbolu wiary jakim jest krzyż, ale też naprawdę przez wiarę wrócić do tego momentu, w którym zostaliśmy zbawieni po to, żeby to zbawienie na nowo przyjąć. W takim duchowym akcie widzimy źródło siły i odnowy dla Kościoła i dla Polski.

Chcemy także powiedzieć, że krzyż jest źródłem życia, a nie źródłem śmierci. Krzyż Chrystusa różni się od tego naszego codziennego krzyża - czyli cierpienia - tym, że prowadzi do zmartwychwstania. Zmartwychwstanie to jest coś, co możemy osiągnąć z Bogiem. Możemy „zmartwychwstać” z różnych sytuacji - zmartwychwstać z lęku, z depresji, z porażki, z grzechu, z nałogu i możemy odzyskać wolność. Kolejny powód to pragnienie wolności w Chrystusie. Za Janem Pawłem II mówimy, że tylko w Chrystusie człowiek rozumie, kim jest.

Nawiązując do pierwszego członu nazwy Waszej akcji - jakie znaczenie ma krzyż dla Polaków?

Krzyż jest ważny dla Narodu polskiego nie tylko jako symbol, ale jako duchowa tarcza i duchowe spoiwo. Przez tysiąc lat naszej historii to właśnie krzyż był tym spoiwem, który łączył nasz Naród. Kiedy Polska była wierna Bogu żyła, kiedy traciła wiarę - ginęła. Potrzebujemy Pana Boga do tego, żeby nas podnosił, błogosławił. Bez Niego nie będziemy istnieć.

Po tragicznej burzy na Giewoncie autorytety środowiska lewicowo - liberalnego stwierdziły, że to "krzyż zabija", więc trzeba go usunąć. Dlaczego krzyż jest przedmiotem ataków?

Gdyby piorun uderzył w drzewo, a drzewo zabiłoby ludzi, to nikt by nie mówiłby, że to jest "drzewo zabójca". To tylko świadczy o tym, że krzyż jest ważnym znakiem dla wszystkich, dla wierzących, niewierzących, dla walczących z wiarą. Nie są to tylko dwie połączone belki. Walczymy tylko z takim przeciwinikiem, którego uważamy za ważnego. To, że krzyż jest atakowany jako symbol wiary, jest jeszcze większym przynagleniem do tego, by do niego powrócić.

Kiedyś był naturalną częścią rzeczywistości. Widać po kapliczkach przy drogach, krzyżach w domach. Był wszechobecny. To właśnie utrata wiary w skali społecznej sprawia, że pojawia się przestrzeń do ataków. Gdyby była zachowana wiara, nie byłoby to możliwe. Dlatego chcemy powrócić do krzyża.

Podczas Wielkiej Pokuty w 2016 roku ponad 150 tys. osób modliło się za Polskę i z ks. Piotrem Glasem odmówiło modlitwę z egzorcyzmem. Z kolei w akcji "Różaniec do Granic" w 2017 roku wzięło udział ponad milion Polaków, a wydarzenie to zostało mylnie zinterpretowane jako wymierzone w muzułmańskich imigrantów. Jaki cel ma akcja "Polska pod krzyżem"?

"Polska pod krzyżem" jest wydarzeniem czysto duchowym, ono nie ma żadnych innych celów niż odbudowanie relacji Polaków i Polski z Panem Bogiem. Mówi się dużo o kryzysie w Kościele, atakach na Kościół, grzechach Kościoła. Na różne sposoby próbujemy też sobie radzić z rzeczywistością, w której pojawiają się bluźnierstwa, protesty, marsze, profanacje, symbole wiary są bardzo znieważane w Polsce, co nie miało dotąd miejsca aż na taką skalę. Odpowiedź na te wydarzenia wydaje się tylko jedna - odbudowanie wiary i życia duchowego. My odrzucamy świat duchowy, ograniczając się tylko do materialnego. To właśnie rodzi takie konsekwencje -pojawia się nienawiść, konflikty, słabość w narodzie, zawiść i wreszcie bluźniercze akty.

Chcemy powiedzieć Polakom - Bóg istnieje, istnieje świat duchowy, który jest ważniejszy, niż ten, który nas otacza i że źródłem błogosławieństwa jest modlitwa i wiara. Zapraszamy wszystkich do nawrócenia do Pana Boga.

O. Augustyn Pelanowski stwierdził, że Polsce bardzo potrzebny jest egzorcyzm.

O. Pelanowski zdefiniował potrzebę egzorcyzmu. Powiedziałbym tak - Polacy - my potrzebujemy egzorcyzmu. Ja potrzebuję egzorcyzmu. Dopuściliśmy demona do naszych serc i coraz bardziej dopuszczamy. Czyli potrzebujemy egzorcyzmu, uwolnienia spod władzy szatana, którą on zdobywa nad nami. To, co wydarzyło sie w czasie Wielkiej Pokuty nie było egzorcyzmem, to była modlitwa przebłagalna, pokutna i jej celem było poprzez pokutę złamanie władzy szatana nad Polską. Ale to nie był egzorcyzm.
O. Augustyn Pelanowski mówi, że nie wie, czy podczas Wielkiej Pokuty był egzorcyzm, ale uważa, że taki egzorcyzm jest Polsce potrzebny.

W Dzienniczku św. Faustyny znajdują się słowa, które św. Siostra Faustyna usłyszała podczas modlitwy z ust Pan Jezusa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732) W jaki sposób w takim razie pogodzić różne proroctwa o Polsce z narastającym kryzysem wiary w naszym Narodzie?

Proszę pamiętać, że to proroctwo jest warunkowe. Pan Jezus mówi "jeśli Polska będzie wierna, to z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na Moje powtórne przyjście." Pan Jezus nie wystawił sto lat temu świadectwa Polsce - świetnie Polacy, jesteście genialni, skoro jesteście tacy święci, to ja przygotuję isrkę, którą Wy wypuścicie na świat.

Wcale nie jest oczywiste, że ta iskra wyjdzie z Polski, a może Polska się sprzeniewierzy i Boży plan się nie zrealizuje. To jest całkowicie realne. Nie patrzyłbym w kategoriach optymizmu.

Warto przywołać dwa cuda eucharystyczne, które miały w Polsce miejsce. To są bardzo ważne wydarzenia - w Sokółce i w Legnicy; dwa uznane cuda eucharystyczne - Hostia przemienia się w żywe ciało Jezusa Chrystusa. Wstrząsające wydarzenia.

Dość powszechna interpretacja tych cudów jest taka, że Pan Bóg wybrał Polskę, że to odpowiedź na naszą wiarę. Takie dobre, pozytywne świadectwo, wyraz „wdzięczności Pana Jezusa. Trzeba jednak pamiętać, że w historii Kościoła cuda eucharystyczne były zawsze wezwaniem do nawrócenia i przychodziły z reguły w obliczu kryzysu wiary. Najbardziej znany cud eucharystyczny w Lanciano był odpowiedzią na kryzys wiary kapłana! Myślę, że Pan Jezus nie przychodzi wystawić nam laurkę, ale przychodzi z ostrzeżeniem. Przez oba cuda mówi, że źle jest z wiarą Polaków i wzywa do głębokiego nawrócenia i zrewidowania wszystkich naszych postaw. Coraz bardziej przyzwyczajamy się do życia na własną rękę, bez Boga i coraz bardziej jest nam z tym dobrze, wygodnie. Nie widzimy konsekwencji takiego życia, ale one przyjdą. Nie dlatego, że Bóg chce nas ukarać, tylko budując świat bez Boga sami zsyłamy na siebie karę, którą sami sobie wymierzymy. Odrzucając Miłość, przyjmujemy nienawiść.

Istnieje przekonanie, że kiedy robi się dobre rzeczy, Zły duch podkłada pod nogi kłody. Czy przy organizacji wydarzenia "Polska pod krzyżem" spotkaliście się z przeciwnościami?

W kontekście tego wydarzenia jest to bardzo trudne pytanie, dlatego że nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy takich trudności. Nigdy! To jest najtrudniejsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek mieliśmy w pracy dla Pana Boga. To jest nowy rodzaj przeciwności. To nie są przeciwności w starym stylu typu jakaś choroba, spalony komputer, np: przy Różańcu do Granic -wściekłość, ataki, „hejt”
Teraz nikt nie krytykuje, nikt nie przeszkadza, nikt nie potępia w mediach tego wydarzenia. Natomiast spotykaliśmy opór i sprzeciw przychodzący z wnętrza Kościoła.. To jest wielki ból i trudność, chociaż jednocześnie spotykamy się również z wielkim wsparciem przedstawicieli Kościoła.

Na szczęście to nasze doświadczenie, które dla nas jest nowe, nie jest nowym w Kościele. Wiele osób, które miały troskę o Kościół, doświadczyły takiego prześladowania - s. Faustyna, o. Pio, o. Dolindo. To są nasi mistrzowie, to są duchowe wzory dla nas do naśladowania. Jeśli oni doświadczali prześladowań i my tego doświadczamy, to znaczy, że jesteśmy na dobrej drodze i jesteśmy za nie wdzięczni Panu Bogu.

A jakich owoców doświadczyliście po poprzednich wydarzeniach? Czy jeszcze coś w ogóle zostało?

Świat się nie zmienił po poprzednich wydarzeniach - tak samo pięknie świeci słońce i trawa jest zielona i Pan Bóg nas tak samo kocha i przed i po. O większości owoców wie tylko Bóg. O tym, jak się zmienił nasz kraj, w jaki sposób ta modlitwa wpłynęła na bieg historii - dowiemy się dopiero po drugiej stronie. Natomiast to było powszechne wylanie radości na ludzi. Ci, którzy wzięli udział w "Różańcu do Granic" byli przeszczęśliwi. My przed tym wydarzeniem nawet się martwiliśmy, że to będzie nudne - tylko Msza i różaniec, nic więcej, żadnego atrakcyjnego programu, po prostu bardzo zwyczajnie. Okazało się, że przez tę zwyczajnośćBóg mocno działa, że różaniec może wywołać w człowieku radość. Owocem jest też fakt, że że różaniec został również w dużej mierze wypromowany, że się go nie wstydzimy, że można go trzymać w ręku na ulicy, że wiele środowisk się obudziło i otworzyło na różne inicjatywy.

Mamy też oczywiście duchową tarczę antyrakietową ustawioną wokół Polski. Jeśli będziemy wierni Panu Bogu, będzie bardzo skuteczna. Najważniejsza, najbardziej skuteczna tarcza.

Czy takie wielkie przedsiewzięcia ewangelizacyjne organizowane przez Fundację Solo Dios Basta staną się już tradycją? Co dalej?

Nigdy nie planowaliśmy na tym etapie następnego wydarzenia. Takie przekonanie przychodziło w jego trakcie lub tuż po. Nie mamy na razie takich planów. Musimy skończyć film o ks. Dolindo, który zaczęliśmy.

A do kogo jest skierowane wydarzenie "Polska pod krzyżem"?

Szczególnie zaproszeni są ci, którzy tęsknią za wiarą. Za taką, której nigdy nie mieli, a mają w sercu głód wiary, albo taką, którą stracili. To są te osoby, których Bóg szuka; owce zagubione. To będzie radosne doświadczenie, chociaż w krzyżu. Doświadczenie, w którym nabierzemy sił do życia, chęci, Bożej mocy, bojaźni Bożej, to może być źródło nowego początku, jakim jest przyjęcie Krzyża.Ten dzień to może być rwielka duchowa rewolucja w twoim życiu. Jestem przekonany, że wszyscy, którzy tam przyjadą zapamiętają to do końca życia.

Na Wielką Pokutę ludzie organizowali autokar w trzy dni. Jeszcze nie jest za późno. Trzeba się obudzić, zorganizować autokar i ruszyć pod krzyż. Przyjechać 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, żeby wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.

Mimo że wydarzenie nie odbędzie się, tak jak początkowo zapowiadano, na Świętym Krzyżu, to miejsce, do którego zjadą pielgrzymi 14 września jest również symboliczne.

Kruszyna pod Włocławkiem to miejsce wyjątkowe i związane z datą wydarzenia. To cud Bożej łaski, że mimo tej zmiany Bóg dał nam miejsce, które jest tak samo potężne duchowo. To lotnisko, na którym Jan Paweł II odprawiał Mszę Świętą w 1991 roku. 14 września to rocznica urodzin św. ks. Jerzego Popiełuszki, a dziewięć kilkometrów od tego miejsca, gdzie będziemy się modlić, wrzucono jego ciało do rzeki przy tamie we Włocławku. Św. ks. Jerzy Popiełuszki jest jednym z głównych patronów tego wydarzenia. To bardzo ważne miejsce. To nie jest plan B, to po prostu drugi plan A.

Rozm. Karolina Zaremba

*Maciej Bodasiński - reżyser, dokumentalista, współorganizator akcji "Różaniec do granic", "Wielka Pokuta" i "Polska pod Krzyżem", ewangelizator

Więcej informacji: www.polskapodkrzyzem.pl

Komentarze (135):

Moly2019.09.13 6:36
Co to za glupi zwyczaj mowienia w czyims imieniu bez jego autoryzacji. Ja nie zgine, i dobrze mi bez boga.
Wanda2019.09.12 19:35
Polacy, niech stanie nas jak najwięcej 14 września Pod Krzyżem ! Kto nie może dojechać do Włocławka. to wiem, że każda Parafia organizuje u siebie taką Akcję! Dziś w TV mówili, że inne Kraje też organizują u siebie, nawet w Australii ! TYLKO POD TYM KRZYŻEM! TYLKO POD TYM ZNAKIEM! POLSKA JEST POLSKĄ, A POLAK POLAKIEM! Boże dopomóż nam w tym ! KTÓŻ, JAK NIE BÓG ! AMEN!
Spoko2019.09.12 13:29
Dziwne. Wiary nie praktykuję od 1993 a mimo to żyję. Powinienem przecież już nie żyć?
Reytan2019.09.12 14:25
jestes trupem.,zombi.
anonim2019.09.12 17:37
A ty gadasz jak watykański trup !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wanda2019.09.12 18:37
Stachu! vel Keller ! Żyje tylko twoje ciało ! Duchowo od dawna nie żyjesz, zważywszy na twoje ciężkie winy, którymi się tu chwalisz! Chociażby na grzech "sodomi" i krzywdy dzieci!
Tomasz2019.09.12 11:50
W Dzienniczku św. Faustyny znajdują się słowa, które św. Siostra Faustyna usłyszała podczas modlitwy z ust Pan Jezusa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732) Proszę pamiętać, że to proroctwo jest warunkowe. Pan Jezus mówi "jeśli Polska będzie wierna, to z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na Moje powtórne przyjście." Pan Jezus nie wystawił sto lat temu świadectwa Polsce - świetnie Polacy, jesteście genialni, skoro jesteście tacy święci, to ja przygotuję isrkę, którą Wy wypuścicie na świat. To nie jest żadne proroctwo warunkowe, warunek dotyczy wywyższenia, a nie "wyjścia iskry" Mowa o wyjściu iskry jest w nowym zdaniu, bez żadnego warunku. Bardzo szanuję Pana Bodasińskiego, lecz trochę się zagalopował w swoich prywatnych interpretacjach. Tej powyżej oraz tej, w której stwierdził, że Bóg "cofa" cud w Sokółce. [email protected]
gniew. 2019.09.12 10:36
Krzyż nie jest potrzebny do życia.Krzyż jest symbolem śmierci Miejsce dla krzyża jest na cmentarzu po śmierci człowieka a nie wtedy kiedy żyje.
Reytan2019.09.12 14:27
Czy wszyscy komunisci sa tacy glupi,przeciez to jest glupota podprogowa.
Wojtek2019.09.11 22:18
Górale zapraszają do Zakopanego - spotykamy się u stóp Krzyża na Giewoncie. Polska pod Krzyżem - ppk.mati.com.pl
Maryna Kierpcowa2019.09.12 23:57
Turyści! dutki swoje nom zostowcie
Spoko2019.09.11 18:58
Maciek - jesteś fantastycznym człowiekiem !!!
tender2019.09.11 18:58
Równolegle: czyn i modlitwa, pracować dla Polski i modlić się, tu nie ma sprzeczności
Reytan2019.09.12 14:29
I walczyc mieczem.
anonim2019.09.11 17:29
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
andrzejhahn32019.09.11 19:41
a dobry psychiatra twoim wybawieniem
andrzejhahn32019.09.11 17:03
potrzebujecie raczy dobrego psychiatry
Eliza2019.09.12 1:41
hahn! Wszystkim serwujesz psychiatrę! Ale na twoją GŁUPOTĘ ,to już nawet nie ma lekarza i lekarstwa ! Oprócz tego posuniętą masz demencję starczą !
Polak2019.09.11 11:53
Przesadzasz, bez wiary po prostu stada nierobów będą musiały się wziąć do uczciwej pracy. Uczciwi ludzie wiedzą że ta koncepcja was przeraża, ale przynajmniej cześć z was sobie poradzi. A ci którzy sobie nie poradzą? Polsce będzie bez nich lepiej.
Reytan2019.09.12 14:32
Komunisci po odebraniu obywatelstwa polskiego beda wracali grzecznie za Ural do siebie.
Arthur Schopenhauer2019.09.11 11:00
Religia jest jedynym środkiem, aby surowym zmysłom i niezgrabnemu umysłowi pogrążonego w pospolitości i materialnej pracy tłumu oznajmić i dać odczuć głębokie znaczenie bytu. Albowiem człowiek taki, jaki z reguły jest, nie ma pierwotnie zmysłu do niczego innego oprócz potrzeb i żądz fizycznych, następnie dopiero domaga się trochę rozrywki i zabawy. Twórcy religii i filozofowie na to przychodzą na świat, by człowieka z odrętwienia otrząsnąć i wskazać mu na wzniosłe znaczenie bytu: filozofowie czynią to dla niewielu wybranych, twórcy religii dla wszystkich, dla ludzkości w ogóle. Gdyż ˝filozofami tłum być nie potrafi" mawiał Platon. Religia jest metafizyką ludu; należy mu ją z konieczności zostawić i dlatego na zewnątrz przynajmniej szanować, gdyż odzierać ją z powagi znaczy tyle, co ją odbierać. Jak istnieje poezja ludowa, a w przysłowiach mądrość ludowa, tak samo musi istnieć metafizyka ludowa, albowiem człowiekowi potrzeba koniecznie wytłumaczenia zagadki życia na miarę jego zdolności pojmowania.
JONASIK2019.09.11 9:23
A dlaczego, na obrazku jest wbity w Polskę biały miecz?
Boholt2019.09.11 11:04
Miecz jest lepszy od krzyża. Na krzyżu się umiera, a mieczem się nap.erdala.
Eliza2019.09.12 1:50
Boholt ! Oby ci Bóg te słowa wybaczył! Przecież na Krzyżu Umarł Pan Jezus , zamordowany przez Żydów przed 2 tys. lat !! To nasz Mesjasz Zbawiciel! Dlatego ten Krzyż jest tak ważny dla nas ! Rozumiesz człowieku , kimkolwiek jesteś!? Możliwe, że ty jesteś Lech Keller z nowym nickiem? Jak tak? To tym bardziej słuchaj, bo jesteś przecież Żydem z tego narodu, co zabili Jezusa !
Pierz2019.09.12 8:13
Zamordowany? Wykonano legalny wyrok.
Boholt2019.09.12 11:40
Jakby go powiesili, to ważna byłaby szubienica?
Spoko2019.09.12 11:58
Ty janosik, wiesz po co ? żeby się głupcy dziwowali !
ja2019.09.11 7:49
Ojcze Przedwieczny, przez bolesne Niepokalane Serce Maryi i razem z jej łzami ofiaruję Ci Najdroższą Krew oraz rany Jezusa Chrystusa, aby Matka zniszczyła moc szatana i ze świętymi Aniołami przepędziła złe duchy oraz zniszczyła ich czyny i plany, szczególnie teraz i w tej godzinie oraz w naszej Ojczyźnie. Amen.
anonim2019.09.12 17:31
Coś długo to trwa, ponad 2000 lat, nie do wiary.
Realista2019.09.11 7:36
Jeszcze ze 20 lat i Polacy tez sie przekonają, że bez krzyża i kościoła zyje sie lepiej. Laicyzacja to proces, ktorego sie nie powstrzyma.
Alicja2019.09.11 8:48
Myślę, że to nieprawda. Chyba, że życiem nazywasz dużo miłych czynności fizjologicznych. One nie są tak ważne, jak się niektórym wydaje.
Darek2019.09.11 13:47
Swoja drogą potrafisz wskazać przykład istnienia życia bez tej fizjologii, bo ja bez religii mogę już zacząć wymieniać?
cyborg 252019.09.11 11:31
to jest wegetacja , zylem podobnie przez prawie 20 lat .teraz dopiero zyje majac swoi krzyz ,tylko z krzyzem jest zycie ,i nie mam juz pustki w sercu . Mi juz nie potrzebne gwar ludzi ani rozrywka ,w takim jak ty zyjesz . Prosta droga prowadzi przepasc . Za 20 lat jezeli dozyjesz to tego swiata jaki obecnie juz nie bedzie moze dzieci beda uczyly w histori tepoty tych ludzi . Bedzie powstrzymany ten proces na pewien okres ,potem przyjdzie ten ktory zlamie kazdego i da ci rfid . to nie bedzie Prawdziwy Mesjasz tylko falszywy
Eliza2019.09.12 1:57
Cyborg 25 Piękne dałeś o sobie świadectwo. Dzieki. Też o tym fałszywym proroku czytałam ! Ale Pan Bóg go pokona! Krótko on bedzie rządził! Nastanie potem jeden Kościół i jedna religia chrześcijanska! Pozdr.
Reytan2019.09.11 14:04
Komunisci to pedofile beda wracac za Ural.
Mikołaj 2019.09.11 7:21
Trochę tak trochę siak ! Nasz .krzyż to nie cierpienie , jak w tym artykule napisanie . Krzyż to znak , który swoją męka okupił nasz Zbawiciel ,aby z symbolu hańby stał się znakiem wiary i zbawienia . Jest on rzeczywistym obrazem spotkania się losu człowieka (belka pozioma ) z wolą Pana Boga (belka pionowa). Innymi słowy krzyż jest zobrazowaniem ludzkiej POWINNOŚCI względem Boga w życiu .Powinność to to nie to samo co obowiązek , bowiem obowiązki zostają nam w taki lub w inny sposób oznajmione , a powinności sami się podejmujemy bez nakazu , spotykając wymóg naszego działania w konkretnej sytuacji życiowej . Bywa , że ceną za to działanie jest cierpienie fizyczne lub psychiczne , a nawet śmierć , co nie czyni krzyża tym cierpieniem !!! .W ten sposób myśląc, deprecjonujecie o wiele wiele częściej spotykany krzyż , który należy wziąć na ramiona i naśladując Chrystusa nieść pomoc swoim bliźnim - świadczyć miłość i miłosierdzie !(bez żadnego bólu i cierpienia najczęściej !). Nic nie osiągnie ten który przekonuje innych (jak autor tego artykułu ) do czegoś , czego sam nie rozumie .Śpiewacie jak papugi nie rozumiejąc : " Kto krzyż odgadnie ten nie upadnie , w boleści sercu zdanej " . Boleść zadana sercu , to wyrzeczenie się siebie i swojego egoizmu kosztem niesienia ludziom tejże miłości i miłosierdzia . A odgadniecie krzyża , to zrozumienie czego Bóg wymaga i żąda ode mnie w tej sytuacji w życiu . Różne brednie słyszałem z ambon i z innych miejsc nauczania , a nawet są zapisane w doktrynie kościoła . Wśród nich jest ta , że Jezusa nazywają tym znakiem ;" Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą" . Tym znakiem jest krzyż , a nie Jezus Chrystus . Syn Człowieczy cierpiąc i umierając na krzyżu , przybity do niego przez grzeszników rękami bezbożnych , dokonał najgłębszej syntezy sensu zaparcia się siebie dla innych , aż do haniebnej śmierci w mękach . Tym samym uczynił go znakiem ludzkiej powinności względem Boga Ojca w niebie . I to tej powinności i temu znakowi " wielu się sprzeciwia " jak Ziemia długa i szeroka , a niekoniecznie samemu Chrystusowi .Odtąd krzyż obejmuje swoim znaczeniem całokształt działania z woli Bożej , tak w niebie jak i na ziemi . A jak wspaniały jest ten krzyż chwalebny , to jeszcze nie macie uszu do słuchania , abym wam o tym opowiedział .
Mikołaj 2019.09.11 7:56
Podobnie na temat tej " iskry " to co o tym mówicie i myślicie , to nieporozumienie . Kluczem poznania do tego, jest ten wers z proroka ;" I stanie się mocarz podpałką, a dzieło jego iskrą. Zapłoną razem oboje, a nikt nie ugasi." . Jezus mówił , że ta iskra wyjdzie z naszego kraju i przygotuje świat na Jego przyjście . Iskra to nie osoba lecz dzieło " mocarza " , a sam mocarz(podpałka ) pierwszy zapłonie wraz z tą iskrą, czyli będą zarzewiem ognia , który podpali cały świat(przygotuje go na przyjście Chrystusa ) . To ten ogień o którym niesłusznie mówiliście ,że zapłonął w pierwszych wiekach chrześcijaństwa ,on tylko się tlił . A Jezus o nim powiedział tak wtedy ; " Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął " . Jezus rzucił ten ogień ,ale on nie płonął lecz się tlił w sercach nielicznych ludzi , a teraz zapłonie . Ludzie małej wiary widzą powierzchownie , więc najczęściej przy ogniu szukają dymu (objawów ) , a ja wam powiadam , że dymu będzie bardzo niewiele !.Niektórzy go nie zobaczą wcale .
Mikołaj 2019.09.11 8:01
To co napisałem o krzyżu zapamiętajcie dobrze , bo takiego kazania jeszcze o krzyżu nikt nie słyszał , a nieść krzyż świadomie a nieświadomie , to taka różnica jak między synem , a najemnikiem lub niewolnikiem .
Mikołaj 2019.09.12 14:34
Tutaj macie potwierdzenie tego , co napisałem ,że tym znakiem jest krzyż , a nie Jezus Chrystus , bo widzę że wileu tego nie rozumie . " Kto nie bierze swego krzyża*, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien." . Iść za Chrystusem bez krzyża , to wierzyć w Niego , ale nie wypełniać wynikających z tego powinności o których napisałem wyżej . Tak więc taka osoba nie sprzeciwia się Chrystusowi , ale krzyżowi .
Torchwood2019.09.11 4:14
"Potrzebujemy krzyża, żeby żyć. Bez wiary zginiemy." Jakieś dowody na to stwierdzenie? Fakty empiryczne przeczą tym twierdzeniom - wystarczy popatrzeć na Czechy (80% niewierzących) , które bez krzyża i wiary żyją całkiem dobrze.
cyborg 252019.09.11 0:37
pokuta pokuta pokora przebaczenie wszystkim trzeba to zrobic . modlic za kaplanow tez trzeba robic zeby sie uwolnic od demonow , i wrocili do kk
Dr Aloha2019.09.11 0:22
Polecam wizytę u psychologia. Trochę terapii, odpowiednie leki i będzie dobrze.
cyborg 252019.09.11 1:25
tobie sterydy nie pomagaja ,zmien lekarza
Klarysa łgiwska2019.09.11 0:03
Pod krzyżem jak pod butem. Odstręcza mnie już sama nazwa.
Alicja2019.09.11 8:44
To zainteresuj się czymś więcej , niż samą nazwą.
Poznaniak2019.09.10 23:51
Bez Chrystusa życie jest puste.
Torchwood2019.09.11 3:38
A bez czerwonego kapturka, jednorożca czy dżinna z lampy jakie jest?
To ja2019.09.12 21:40
Bez wódki też
gość1112019.09.10 23:28
jak pasterze zawodzą i żyją w grzechu ( tu każdy może dopisać :chciwość niemoralność, podwójne zycie, pijaństwo, kobiety czyli nieprzestrzeganie celibatu ) to już mamy po Polsce
Hanna K.2019.09.10 23:39
Gościu, Ale ja nie w Księzy wierzę, tylko w Boga, w Ewangelię ! A każdy będzie za swoje czynu sądzony ! Nie mnie ich sądzić! Ja też błądzę, nie mam prawa kogoś osądzać ! " ..... Nie sądźcie, byście nie byli śądzeni..." !
Elzbieta Kogutowska2019.09.12 11:38
ale bez księży nie osiągniesz zbawienia ich pośrednictwo jest na stałe wpisane w religiękatolicką.
Wanda2019.09.12 19:05
Elżbieto K. Tak ,pośrednictwo Księzy jest niezbędne do udzielania Sakramentów Św, i do Mszy Św. .... Ale księża są takimi ludźmi jak my, czasem błądzą, trzeba się za nich modlić, a nie wierzyć w nich, jak w Boga !!
Niejestemrobotem2019.09.10 22:21
Ludzi do kościoła nie przyciągną takie akcje. Owszem, wierzący utwierdzą się w wierze, ale niewierzący w niewierze. Wątpiący do takiej akcji się nie przyłączą, bo ich nie interesuje. Wiecie, co ich interesuje? Że mimo przepełnienia szkół religii nie można zorganizować z samego rana, bo katechetka z zakonu nie może bo ma modlitwy. Że nie można zmniejszyć liczby godzin religii bo biskup nie zezwolił. Część osób w tej sytuacji wypisze swoje dziecko z religii. Ludzie niepewni pójdą do kościoła, bo święta, bo babcia prosi, bo jakaś okazja. I co usłyszą? Wspieranie PiSu, mniej lub bardziej bezpośrednie, hejt na LGBT, prośby o hajs na remont itd. W mediach dojdzie lobbowanie za zakazem aborcji, kolejne afery pedofilskie. Albo majątkowe. W ten sposób kościół będzie tracił. Ile by takich akcji nie było. Będzie tworzył się podział na katoli/antyteistów w Polsce, a co gorsza, te podziały mogą przejść we wrogość, a na tym stracimy jako naród, osłabi się nasza jedność. Dlatego, jak ktoś chce akcje, ok, jego wola, ale bez pracy od podstaw, to strata czasu.
ktoś2019.09.10 23:00
Jesteś typowym bezczelnym lewakiem kompletnie nierozumiejacym,że ta akcja ma uprosić konkretne łaski dla Polski i polaków. O czym ty w ogóle piszesz myślisz ,że ta akcja to jakiś chwyt reklamowy aby ściągnąć upadłych ludzi lgbt. To sprawa duchowa realizująca się w przestrzeni niewidzialnej dla takich jak ty cielesnych wyłącznie. Jak ci ciasno w szkole to może postuluj o wyrzucenie 4 godzin wuefu bo tyle ma mój syn w 8 klasie.Wszystkie na ostatniej lekcji. Nie cierpi ich bo kompletnie nie interesuje się sportem i śmiesznymi grami z piłeczką.
Eliza2019.09.10 23:35
Robocie ! O co ci tak naprawdę chodzi! ? Nikt nikogo na siłę nie ciągnie ! Wolna wola ! 2lata temu W "Różaniec do granic" brało udział bezpośrednio u nas w Polsce ponad 1milion ludzi ! Nie licząc tych, osób, co w swoich parafiach organizowali ! Akcja ta rozlała się na cały świat ! Bardzo wiele Krajów u siebie też organizowało! Nie wierzysz? To wbij sobie i poczytaj!
Dr Aloha2019.09.11 0:25
Eliza słyszałem ze cztery miliardy brały udział ale żydzi na macę porwali i tylko siedemset milionów dojechało
Eliza2019.09.11 0:49
lazy-sod A ja myślałam, że mam do czynienia z mądrzejsza osobą ! Jesteś żałosny! Czyżbyś był "dzielnicowym"...vel....itd! bo tak mi rozumek pasuje do niego ! Chyba że ma sobowtóra???
Niejestemrobotem2019.09.11 9:25
Nie kwestionuje niczyjej wolnej woli. Tylko zwracam uwagę, że często dużym akcjom nie towarzyszą mniejsze działania. W pierwszym akapicie wywiadu, jest powiedziane, wprost, że to ma być odpowiedź na spadek wiary. Ja tylko pozwoliłem sobie skomentować, że to nie jest najbardziej optymalna metoda. Że 10 razy więcej może kościół zyskać na drobnych działaniach bliższym ludziom. A nagłaśniać mogłby swoją działalność charytatywną, np., pokazywać się jako ten dobry. Tyle. Może źle zrozumiałem przesłanie akcji, ale myślałem, że ma być skierowane też, a może przede wszystkim do tych tzw. letnich, aby ich przycisnąć do kościoła.
Eliza2019.09.12 1:37
No i to mi się podoba. Nie obrazasz, normalnie piszesz bez wyzywania. Nagłasnianie jest potrzebne, tylko aby nie było puste. Takie "sztuka, dla sztuki". Myślę, że to jest poważna Akcja ! Węż np. pod uwagę Swiatowe Dni Młodzieży, ileż tam setek tysięcy ludzi, a szczególnie młodych ! Albo jakiekolwiek Pielgrzymki ! To naprawde jednoczy ludzi ! Pewnie nigdy nie szedłeś w takiej Pielgrzymce ! Ja wiem jak to jest, wiele razy chodziłam. To wspaniała rzecz! Pozdr.
cyborg 252019.09.11 1:22
PODZIAL NA WIERZACYCH I RESZTA POWSTAL ZA CZERWONYCH ,TERAZ PODZIAL JEST GLEPSZY .PRAWDZIWYCH KATOLIKOW MOZE BYC W POLSCE DO 30 PROC ,BEDZIEMY CIERPIEC , ALE OD NAS WYJDZIE ISKRA . piszec o tzw katolikach ktorzy na pokaz chodza do kosciolla letni postepowi , niewiele warci , nie oni odbuduja morale naszego kraju
Witek2019.09.10 22:03
Szkoda , że unikacie wiedzy . Wierzę , że zaczniecie szukać źródeł swojej wiary . A tam wszystko zmyślone .
Pisbusters2019.09.10 21:49
A giń sobie bo ja nie zginę, gdy zmarł mój dziadek wszystkie krzyże i Maryjki popaliłem w piecu centralnym
cyborg 252019.09.11 1:14
cos ty glupcze najlepszego zrobil , ty juz jestes zywym trupem
anonim2019.09.12 17:35
Od śmierci dziadka, ale jakoś się nie rozłożył !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Darek2019.09.11 6:53
Nie wolno spalać śmieci!
Alicja2019.09.11 8:39
Wszyscy poniesiemy kiedyś konsekwencje swoich działań.
Pisbusters2019.09.11 21:52
Nie bo to było wtedy gdy takie śmieci można było palić
Pisbusters2019.09.11 18:49
A po moim drugim dziadku wszystkie portrety Lenina i czerwone gwiazdy. To też źle?
Jan2019.09.11 21:54
Swięty dym
Spoko2019.09.10 21:35
Bodański mówi, że bez wiary zginiemy. To bardzo dobra informacja dla nas, bo znaczy to, że ta część ateistów, czerwonej i tęczowej zarazy i śmierdzącego lewactwa po prostu zginie !!!
Konfederata2019.09.10 21:50
Spoko, intelektualistą to ty nie jesteś :O
Spoko2019.09.11 19:04
Masz rację ! Ja tej czerwonej i tęczowej zarazy nie tylko nie lubię, ale ........., oni wywołują u mnie odruch wymiotny !
cyborg 252019.09.11 1:12
ale za wrogow trzeba modlic zeby zaden z nich nie poszedl do piekla .
Spoko2019.09.11 19:01
No to gdzie jak nie do piekła ?! Ja ich nie chcę w niebie !
ja2019.09.10 21:29
Po co, w jakim celu są te bajki zabobonne na frondzie od o. Szustaka ?
anonim2019.09.10 21:29
Jeszcze coś mi się przypomniało, jak te demony wlazły w stado owiec to te zwierzęta wszystkie się rzuciły ze skały, tanatos w stanie czystym.
ja2019.09.10 21:27
Coraz więcej będzie aktów profanacji w Watykanie skora mamy papieża niewierzącego i oszusta. Szatan coraz bardziej ośmielony.
cyborg 252019.09.11 1:10
takich aktow nienawisci do Polakow bedzie wiecej , za to ze sa konserwatywni ,i nie daja mimo wszystko zniszczyc przez zle duchy , jaK IM SIE UDALO TO ZROBIC Z KK NA ZACHODZIE ale takze przez czesc kk ktory wspiera dzialanie szatana i probuje niszczyc kk od wewnatrz , . Teraz jeszcze nam uda wygrac ze zlymi duchami . przez modlitwe rozancowa . ktora jest potezna brobnia duchowa przeciwko tym ktorzy zycza nam zaglade
Janka2019.09.11 15:26
Każdy papież był niewierzący bo musiał przecież znać Biblię zanim został papieżem. Chyba że jakiś schizofrenik się trafił, ale ateizm wśród papieży czy hierarchów kościelnych nie jest niczym nadzwyczajnym, a raczej normalnym i powszechnym.
Andrzej2019.09.10 21:14
Bardzo dziękuję i gratuluję wspaniałej inicjatywy. Szczęść Boże wszystkim Organizatorom.
anonim2019.09.10 21:09
I jeszcze ta kwestia Lucyfera, niosącego światło. Czy istota, która odwróciła się od światłości jest w stanie nieść światło, wszak światło jest ze światłości, raczej niesie totalny zamęt.Podobnie z logiką, wszak anty Logos odwraca się od logiki, ludzie z których Chrystus wyrzucał demony mieli objawy choroby psychicznej. W końcu ta zamiana umysłu i serca Stwórcy na wolę, czy nie jest to objaw frustracji i braku realnej mocy? W tradycji antycznej tragedie, czyli dramaty woli, wielkich namiętności miotających człowiekiem zaliczano do epoki pierwotnej, przed filozoficznej, więc może ta obłuda "postępu" ma ukryć uwstecznienie jakiemu się poddajemy, z własnego wyboru?
Dawne dzieje.2019.09.10 21:21
Niosącym światło był przed buntem. Dziś już nikt tego imienia nie odczytuję dosłownie bo wiemy o kogo chodzi.
Hanna K.2019.09.10 23:48
Mylisz się ! Lucyfer oznacza " niosący światło". Zrozum,że to był Anioł, który był bardzo blisko Boga ! Ale pycha go zgubiła, bo chciał być ponad Boga ! Imię mu zostało, ale Pan Bóg strącił jego do piekła wraz z jego towarzyszami. Tu nie ma zamętu ! Tylko niedokładnie przeczytałeś ! Pytaj, jak coś jeszcze , to ci odpiszę Ok? Namąciła ci się teologia z filozofią niektórych "pseudo-mądrych" i wyszedł ci groch z kapustą!
Elzbieta Kogutowska2019.09.12 11:35
Po co Bóg sobie stworzył Szatana?
Wanda2019.09.12 18:54
Elu K. ! Pytasz o to, a masz gotową powyżej odpowiedz od Hanny K, Przecież Pan Bóg nie stworzył Szatana, tylko Aniołów, poczytaj że za ogromną pychę Bóg strącił go do Piekła! Jest tu bardzo wyczerpujący i długi wpis na ten temat od "az" . Przecież "PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM !" Pozdr,
JPII 9.06.1979 Nowa Huta2019.09.10 20:53
Tam, gdzie stawia się krzyż, powstaje znak, że dotarła już Dobra Nowina o zbawieniu człowieka przez Miłość. Tam, gdzie stawia się krzyż, powstaje znak, że rozpoczyna się ewangelizacja. Niegdyś ojcowie nasi na różnych miejscach polskiej ziemi stawiali krzyże na znak, że dotarła już do nich Ewangelia, że rozpoczęła się ewangelizacja — i że trwa nienaruszona. Z ta myślą, postawiono też ów pierwszy krzyż w podkrakowskiej Mogile — w pobliżu Starej Huty. Kiedy postawiono opodal tego miejsca nowy, drewniany krzyż, było to już w okresie milenium. Otrzymaliśmy znak, że na progu nowego tysiąclecia — w te nowe czasy i nowe warunki wchodzi na nowo Ewangelia. Że rozpoczęła się nowa ewangelizacja, jak gdyby druga, a przecież ta sama, co pierwsza. Krzyż trwa, choć zmienia się świat. Dziękujemy dzisiaj przy krzyżu mogilskim, a zarazem przy krzyżu nowohuckim, za ten nowy początek ewangelizacji, który tutaj się dokonał. I prosimy wszyscy, ażeby był tak samo owocny — owszem, jeszcze bardziej owocny, jak pierwszy.
Eliza2019.09.10 23:25
JPII Nowa Huta! Pewnie jesteś za młody i nie wiesz, że w Nowej Hucie Komuniści chcieli , aby nie było w niej ani jednego Kościoła i ani jednego Krzyża ! Jaka to była walka, żeby ten Krzyż dało się postawić ! Co tam się działo! Poczytaj, bardzo ciekawe .
Franciszek 2019.09.10 20:50
Niech Dobry Bóg pobłogosławi to piękne wydarzenie - 14 września pod Włocławkiem.
anonim2019.09.12 17:42
Hahahahahaha
Wanda2019.09.12 19:15
ha.ha.ha ! Ale jesteś głupi, tylko umiesz się śmiać ! Taki masz mały móżdżek? Czym się chwalisz ?
anonim2019.09.10 20:47
ZNOWU STAŃMY POD KRZYŻEM - TAK JAK NA RÓŻAŃCU DO GRANIC - 14 września - BĘDĘ !!!!!!!!!!!!!!
Eliza2019.09.10 23:15
Ja też będę i dużo moich znajomych !
anonim2019.09.11 10:43
Ja nie moge ,ale u nas w parafii jest organizowana modlitwa pod krzyżem i msza swieta w tej intencji i w innych parafiach też słyszałem ,bedziemy jednoczyc się w modlitwie;)
anonim2019.09.12 17:40
A jakie są skutki tego różańca bez granic, bo ja nic nie widzę ???????????????
DoKorytaZKatoMamonąPchaSięCywilBanda2019.09.10 20:46
Chytrze pozuje na ultra-dewota. Arcy-starcy z episkopatu i nawet sam magnat zakonny Rydzyk na pewno już głowią się w pałacach nad tym zagrożeniem ze strony świeckich inicjatyw dewocyjnych. Spryciule jak Bodasiński natychmiast wykorzystują osłabioną pozycję kleruchaczy, uwikłanych w pedofilię, kult mamony i oburzającą społecznie bezkarność. A jest nad czym się pochylać, bo kato-korytem w Polsce płynie czyste złoto. Na razie całość tego strumienia - zarówno miliardów wyłudzanych z budżetu państwa, jak i datków kato-ciemnoty - praktycznie wpływa do kabzy watykańskich okupantów. A tu Bodasiński wytrzepał krzyżowego "pomysła" no i reakcja jakaś być musi. Pewnie episkopat wynajmie agencję do czarnego PR i Bodasińskiego spacyfikują. Może nie od razu, może odczekają, czy krzyżackie imprezy się przyjmą. Wtedy zamiast je zarżnąć, po prostu tylko zgnoją świeckich organizatorów i przejmą biznesik. Mają forsę na 100 lat walki z takimi Bodasińskimi. I nie zawahają się jej użyć.
cyborg 252019.09.11 1:00
mimo ze z rydzykiem od lat nie po drodze to modle o nawroceniu episkopatu +rydzyka do BOGA . czemu oskarzac kk i rydzyka , co waszym zaklamanym zdychajacym swiecie , u was jest wielokrotnie gorzej niz w kk ,opamietaj sie czleku , za jezyk jadu ,tez przed BOgiem bedziec rozliczony ,
JS2019.09.10 20:45
Do judasz i dzielnicowy Gdybyście wy bohaterowie bez twarzy, przez ułamek sekundy ujrzeli postać demona, padlibyście martwi ze strachu. Piszę to wam jako ostrzeżenie, abyście jak traficie do ich królestwa, czego wam nie życzę, nie mówili, że nikt wam nie powiedział. Jak wyglądają demony i jakie wydają dźwięki np. podczas egzorcyzmów, poszukajcie sobie sami. Pozdr.
Eliza2019.09.10 23:14
JS I INNI PRZECZYTAJCIE TO PROSZĘ ! Opisywałam te wycia, byłam świadkiem tego w Medjugorie . Wył demon bardzo przerażliwie, strasznym, grubym głosem. Widziałam jak sie rzucał w dziewczynie! Ksiądz podszedł z Krzyżem do niej pomodlić się ! Jak strasznie wykręcał jej ciało! Rzucał nią o podłogę ! Podleciało 6 rosłych chłopów, żeby ją przytrzymać i nie dali rady , taką miał siłę i nią rzucał ! Ale po odprawieniu Egzorcyzmu, nie od razu, ale dziewczyna została uwolniona! Co dziwnego ? Nie wiedziała, co się z nią wtedy działo . Rozpłakała się i dziękowała! Trzeba to było widzieć Każdy w to uwierzyłby! Szok ! To nie bajki ! Widziałam i wiele tysięcy osób to widziało! Tylko głupek powie, że to bajki ! Co jeszcze trzeba , skoro widzi się na własne oczy ! Było też kilku dziennikarzy, którzy przyjechali zobaczyć, nakręcić i ośmieszyć to wszystko! Jak to zobaczyli , zmienili zdanie zupełnie ! Nawet o tym dawali potem świadectwo i powiedzieli po co przyjechali ! To nie żarty, uwierzcie ! Szatan bardzo nienawidzi Maryi, wie że zostanie przez Nią pokonany !
Apateista2019.09.13 11:18
Wiara w Diabła to Satanim.
anonim2019.09.10 20:34
Polska pod kleszym butem a nie krzyżem! A wiara ludziom potrzebna jest tak jak k_rwie majtki! wypad z tym g_wnem do watykanu a nie ludzi bałamucić!
katolik2019.09.10 21:02
Kilka tysięcy ludzi którzy tam będą i trzy razy tyle w łączności duchowej pod krzyżami w swoich parafiach leje na ciebie ciepłym moczem psycholu.Do budy psie!
JS2019.09.10 21:43
Lepiej nie rozdrażniać demonów w takich ludziach. One tylko na to czekają. Takie słownictwo niestety ale dotyka twoją duszę. Jak możesz poczytaj Świadectwo Alicji Lenczewskiej a dowiesz się więcej jakie są myśli Jezusa. Pozdr.
katolik2019.09.10 22:42
to ten inny katolik żeby było jasne
cyborg 252019.09.11 0:52
trzeba za takich tez modlic zeby zaden z nich nie poszedl do piekla, bez pojedniania z Bogiem pojdzie do piekla ,a Pan BÓG nikogo nie chce w piekle , ale ludzie sami wybieraja ,poki zyje ,mozna probowac zeby zeszli z zlej drogi
Dr Aloha2019.09.11 8:18
W tej łączności duchowej mają jakieś pakiety z internetem?
Spoko2019.09.10 21:38
Ty milicjant, pochodzisz z dużego miasta ? Pytam bo tylko tam żyją podobni debile.
JS2019.09.10 21:46
Moja podobna jak do ww. katolika prośba jest również skierowana do ciebie przyjacielu. Jeżeli używasz takiego języka upodabniasz się do nich. Nie tędy droga. Takim językiem nie damy rady ludziom o opętanych umysłach. Pozdr.
cyborg 252019.09.11 0:46
ty dzielnicowy biedny jestes z ta nienawiscia ,co ty wiesz o watykanie tyle wiesz co papka +szmaty antykatolickie pisza , nie biore tego g od lat to reki ,
Ass2019.09.11 18:12
twojej matce majtki są potrzebne?
alex2019.09.12 15:12
w uzasadnionych przypadkach jestem za aborcja
anonim2019.09.10 20:26
Wielkie dzieła nauki i sztuki, myśli, płyną z duszy, ciało to tylko jej narzędzie, a to Stwórca, który stworzył nas na swoje podobieństwo sprawia, że ona rośnie i rozwija się, tak objawił się nam w Jezusie Chrystusie, który uczył, że to Jego musimy prosić o chleb powszedni.
Po2019.09.10 20:14
To gincie co mnie to obchodzi
cyborg 252019.09.11 0:43
pytanie bedziec taki odwazny jak najpriew twoi bliscy odejda a ty zostaniec sam jak palec
Judasz2019.09.10 20:09
Jeśli ktoś niszczy drugiemu życie z powodu zabobonnych bajek to zasługuje by zginąć.
cyborg 252019.09.11 0:41
nawroc natychmiast bo mozec nie Zdazyc ,przed obliczem Boga tez bedziec takich chojrakie4m
Spoko2019.09.11 10:49
Ukorzyć się przed wami i przed totemami waszego mzimu? Nigdy!!!
cyborg 252019.09.11 11:11
to jestes stracony ,wolic zyc w grzechu i waszym zaklamanym swiecie swicedelek
az2019.09.11 11:42
To szatan niszczy drugiemu życie z powodu „zabobonnych bajek”, dlatego zasługuje by zginąć. Nie wiedziałeś o tym? Pan Bóg stworzył Judasza z miłości, jednak to Judasz zdradził Miłość i poszedł za głosem szatana właśnie z „powodu zabobonnych bajek”. Używając imienia tego nieszczęśnika, ściągasz na siebie przekleństwo i stajesz się marionetką diabła. Zawalcz o siebie! Zostałeś stworzony do wolności a nie do duchowej niewoli w jakiej tkwi Judasz!
Elzbieta Kogutowska2019.09.12 11:34
A po co stwarzał Szatana?
az2019.09.12 12:32
@Elżbieto - Jak pewnie wiesz, przed człowiekiem, Pan Bóg stworzył byty duchowe – aniołów, z których najdoskonalszym był Anioł Światłości – Niosący Światło – Lucyfer. Jego piękno i wspaniałość nieskończenie przewyższały naszą ludzką. Otrzymał też jasną świadomość rzeczywistości i żył w prawdzie. Zbłądził uważając, że może być równość pomiędzy Stwórcą a jego dziełem i odrzucił swoją zależność. Pan Bóg zezwolił na to, czego pożądał. Ale odrzucając zależność, w przekonaniu iż jest doskonały, zaprzeczył Rzeczywistości i odtąd istnieje w kłamstwie. A w Bożej obecności kłamstwo obnaża się i unicestwia, nie może go być; aby więc istnieć nadal, odszedł od Boga. Istnieje w nieskończonej pustce zaprzeczenia, gdzie nienawiścią wypełnia nicość swojej egzystencji. Lecz Pan Bóg nie niszczy swoich stworzeń. I on powstał z miłości i wie o tym. Wie, co posiadał, a co odrzucił, i ta świadomość jest wieczystą udręką. Ale on odrzuca Boże przebaczenie, a to dlatego, że tak bardzo został ubogacony, że czuje się nieskończenie wspaniały i dumny. Dar istnienia przyjął za swoją zasługę i pycha zaślepiła go. Szatan jest zjednoczony z nieskończoną liczbą stworzeń pozostających w stanie buntu, nienawiści i kłamstwa. Bóg jednak podtrzymuję ich istnienie. Nie może nam nic uczynić, jeśli nie zezwolimy mu na to. Działanie jego na nas opiera się na oddziaływaniu na nasze władze: rozumowanie spekulatywne, wyobrażenia i emocje, aby podporządkować sobie wolę człowieka. Jest spętany, gdyż będąc wolny unicestwiłby ludzkość, ponieważ żywi do nas nienawiść. Zna bowiem Bożą miłość do nas. Nie może nas zniszczyć, bo Bóg i tylko Bóg jest Ojcem i Panem wszelkiego bytu duchowego. Jeśli jednak wybieramy bunt przeciwko Bogu, zaprzeczamy naszej zależności i odrzucamy Boga jako swego Ojca i Stwórcę, odrzucając również Bożą miłość do nas – wtedy łączymy się z duchami zaprzeczenia, kłamstwa i nienawiści – wtedy ci, którzy przewyższają nas nieskończenie w mocy zła, podporządkowują nas sobie. Pan Bóg jednak czuwa i broni nas wszystkich. Walczy o najbardziej zagrożonych aż do ostatniego westchnienia, które jakże często bywa powrotem do Boga. Jest Ojcem zawsze gotowym przebaczyć. Pozdr.
Wanda2019.09.12 18:46
AZ"! Napisałeś wyczerpująco całą prawdę!Bardzo mądrze. Dzięki! Nie sadziłam, że ludzie o tym nie wiedzą?
Elka2019.09.12 1:15
Ej, Judasz, a kim Ty jesteś, żeby wydawać takie wyroki?!?
az2019.09.10 20:05
Polska pod Krzyżem – świetna rozmowa z Maciejem Bodasińskim https://youtu.be/o_HiaEAQOls Brońmy Krzyża - Pan Bóg czyni cuda przez nasze działanie.
BiegunkaProrocza2019.09.11 1:38
Taaa, świetna. Aż się porobiłam.
zyx2019.09.11 11:50
Porobiłaś się? Bardzo to smutne. Sięgnij zatem po bieliznę chłonną dla kobiet, np. https://www.tena.pl/profesjonalisci/produkty/bielizna-chlonna-dla-kobiet/
Jarek2019.09.11 22:19
@ az, Na naszej kuli ziemskiej jest wiele ludów, które jeszcze nawet nie słyszały o krzyżu, Jezusie. Czy giną marnie? Raczej nie - to czasem katolicy im pomagają - abp Hoser w Rwandzie Dlaczego to ciągle temat tabu?
az2019.09.12 12:24
@Jarek - Nie "giną marnie" - bo jest powiedziane: "Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.( Łk 12,47-48) Natomiast co do drugiej sprawy, to naczytałeś się "prokatolickich" gazet jak "Newsweek" i GW i rzucasz bezpodstawne oszczerstwa wobec abp.Hosera! Przeczytaj ze zrozumieniem ten wywiad, to sam Arcybiskup wyjaśni ci sytuację, jaka miała miejsce w Rwandzie i nie rzucaj ciągle we wszystkich kamieniami. "Kościół nie brał udziału w ludobójstwie w Rwandzie": https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,15015,kosciol-nie-bral-udzialu-w-ludobojstwie.html
Jarek2019.09.12 12:34
@ az Każdy ma swoje źródła informacji. Arcybiskup wyjaśni, tak samo jak inny Arcybiskup wyjaśnia niewinność pedofili w KK Przepraszam, ale wiarygodność tych hierarchów jest równa zero. Złodziej w sądzie też mówi, że jest niewinny. Sytuacja ta abp Hosera była opisywana przez prawie wszystkie światowe media. Nasz Papież zamiótł sprawę pod dywan.
az2019.09.12 14:56
Którego z "tych hierarchów" wiarygodność jest równa zeru? Który to arcybiskup "wyjaśnia niewinność pedofilii w KK"? Nawet GW nigdy nie napisała podobnego zdania.... Co takiego zamiótł pod dywan Jan Paweł II? Podaj może jakieś konkrety.... jakiś światowy tekst na temat abp.Hosera. Chętnie się zapoznam. Abp Henryk Hoser cieszy się wielkim zaufaniem Ojca Świętego Franciszka, który wybrał go na swego specjalnego wysłannika do ważnej misji w Medziugorje, która to misja ma znaczenie międzynarodowe. Mam wrażenie, że dla ciebie KK to organizacja przestępcza. Jakiego tematu nie dotkniemy wylewa się żółć i oskarżenia. Czy coś wydarzyło się w Twoim życiu trudnego ze strony duchownych KK? Nie mogę pojąć tej goryczy bijącej z Twoich wpisów?
az2019.09.12 15:15
@Jarek - może dla wyciszenia posłuchaj sobie tego niezwykłego świadectwa Jima Caviezel'a, odtwórcy roli Jezusa w filmie "Pasja". https://youtu.be/3PKt-Ylux-U Pozdr.
Wanda2019.09.12 18:32
az ! Czytałam wcześniej, wspaniałe świadectwo Jima Caviezel'a ! Był bardzo niewierzącym! Widzisz, na nim ta rola Pana Jezusa zrobiła takie wrażenie, że się nawrócił i teraz oprócz pracy aktorskiej, jeżdzi i daje świadectwo swoje, a wręcz ewangelizuje! Nie patrzy, że dużo znajomych, ateistów, czy innowiereców go wyśmiewa ! A tobie nie przeszkadza, żeby obrażać nawet naszego świętego Papieża- JP II . W czym jesteś lepszy od Niego!? ..." Nie sądźmy, byśmy nie byli sądzeni..."! Nie znasz tego ? " Jaką miarą mierzysz, taką będziesz miał zapłacone..." !
az2019.09.12 21:54
@Wanda - piszesz: "A tobie nie przeszkadza, żeby obrażać nawet naszego świętego Papieża- JP II " - to uwaga nie do mnie :) Nikogo, a już na pewno św.JP II nie obrażam. Bogu dziękuję, że dane mi jest żyć w czasach, kiedy papieżem był JP II. Także sorry, ale to nieporozumienie ... Moja obrona JP II nie jest jednocześnie atakiem - to absurd. Przeczytaj ze zrozumieniem cały wątek rozmowy...
Jarek2019.09.12 19:56
@ az Twoje pytania: "Którego z "tych hierarchów" wiarygodność jest równa zeru?" Odpowiedź: Dziwisz, Jędraszewski, Dziwisz za wypowiedź: JP II był izolowany od informacji o pedofilii w polskim KK, a kto go izolował, kto był jego prawą ręką? "Który to arcybiskup "wyjaśnia niewinność pedofilii w KK"?" Jędraszewski - posłuchaj sobie jego wypowiedzi. LGBT, to nie moja bajka, nie popieram, ale użycie słowa zaraza wobec ludzi, którzy mają problem - to nawoływanie do rzezi. Tak dla mnie KK w Polsce się skończył, dopóki nie usłyszę publicznego: przepraszamy za wszystkie grzechy wyrządzone ludziom. Dopóki będę widział obłudę. Kolega ksiądz/biskup, rozgrzesza kolegę księdza/biskupa pedofila i ten bez problemu odprawia mszę i przyjmuje Ciało i Krew Chrystusa. A rozwodnikom zabrania się przyjmowania Komunii Św. Czy tu obowiązuje zasada "co wolno wojewodzie, to nie tobie ..."? Czy 5 warunków dobrej spowiedzi obowiązuje tylko plebs? Nie, nie jestem rozwodnikiem. To mają być wzorce? Ja mam słuchać pouczeń od takich ludzi? Fajnie wygląda jak Głódź w sierpniu nawołuje do abstynencji - normalnie chichot losu. Jeśli, to akceptujecie, to Wasza sprawa. "Czy coś wydarzyło się w Twoim życiu trudnego ze strony duchownych KK?" - pozwolisz, że nie odpowiem.
az2019.09.12 22:58
@Jarek - Na temat kard. Dziwisza się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów, o których piszesz, ani nie znam jego serca, a wiadomo jak łatwo jest kogoś oblepić oszczerstwem. Abp. Jędraszewskiego bardzo szanuję i nie znajduję w jego wypowiedzi nt. „tęczowej zarazy” ani cienia ataku personalnego – mówił o ideologii, a nie o ludziach, którzy z jakichś powodów mają zaburzoną tożsamość płciową i są de facto pierwszymi ofiarami genderowej ideologii. Jeżeli ktoś walczy z zarazą, to czy jest wrogiem tych którzy chorują? Zdaje się, że jakiś czas temu na ten temat z sobie już pisaliśmy – i znam Twoje zdanie…. Co do Komunii Św. dla rozwodników i nie tylko, to bardzo poważna sprawa. To nie są wafelki, które rozdawane są podczas Mszy św. ale jak wiemy jest to Ciało i Krew naszego Najświętszego Boga. Tak naprawdę, żaden człowiek nie jest godzien, żeby przyjąć do swego serca Pana Jezusa. Człowiek, który żyje życiem sakramentalnym (spowiedź, pokuta, Eucharystia) rozumie, że tylko sam Pan Bóg, dzięki tym sakramentom, może oczyścić naszą duszę. Mam osobiście takie doświadczenie, że przez lata nie było mi dane przystępowanie do tych sakramentów. Po kilku latach uznano nieważność mojego małżeństwa i dziękuję Panu Bogu, że mogę teraz w pełni uczestniczyć w życiu sakramentalnym. W tym trudnym dla mnie okresie życia nie przyszło mi nawet do głowy, żeby ot tak podejść sobie w czasie Mszy św. do Komunii. Bo przecież kto z ludzi, będących w kościele, wiedziałby kim jestem i czy mi wolno otrzymać Eucharystię? Jestem ostatnią osobą na świecie, która może ośmielić się oceniać kogokolwiek – czy to rozwodników, konkubinaty czy inne „kocie łapy”. Jednak nadrzędny jest w tym sakramencie sam Chrystus, a nie nasze ludzkie „widzi mi się” - zawsze trzeba mieć na uwadze Kogo się w tym sakramencie przyjmuje i w jakim stanie jest mój duch w tym momencie.
az2019.09.12 23:00
Św. Paweł napisał takie pouczenie: „Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej . Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało Pańskie, WYROK sobie spożywa i pije” (1 Kor 11,26-29). I myślę, że jeżeli ktoś ma skomplikowaną sytuację osobistą, którą Pan Bóg zna przecież bardzo dobrze, to jednak warto z pokorą uznać, że jest ona grzeszna i że nie jestem godny/godna, żeby przyjąć Komunię św. I ta tęsknota za Bogiem, którego nie jestem godny przyjąć, jest dużo cenniejsza dla Jezusa, niż traktowanie Komunii św. jako zwykłego rytuału. Życzę wszystkim ludziom na świecie, żeby mogli żyć w łasce uświęcającej. Jednak te osoby, które żyją w niesakramentalnych związkach, żyją w grzechu ciężkim – tak naucza Jezus i tak naucza Kościół: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” (Mt 19,5-6) Co do oczyszczenia Kościoła to zgadzam się z Tobą, że wszystkie osoby, które kogokolwiek skrzywdziły powinny być usunięte ze stanu kapłaństwa i osądzone. Nie powinno być „zamiatania pod dywan” – to oczywiste. Pan Bóg cierpi, jak Jego kapłani staczają się na samo dno - dna grzechowego. Jednak nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Mamy wielu wspaniałych, charyzmatycznych księży i rozeznawajmy, módlmy się za nich, a Jezus oczyści Swój Kościół – oczyszczenie zaczęło się właśnie od Kościoła, od osób konsekrowanych. To szambo musi wreszcie wypłynąć i się oddzielić. Modlę się o to i mam ogromną nadzieję, że jakoś w tym chaosie wytrwamy w wierze – co daj Panie Boże. Amen Pozdr.