Lufthansa i Aerofłot mocno w dół - zdjęcie
06.08.20, 13:38fot. pixabay.com

Lufthansa i Aerofłot mocno w dół

6

Jak dowiadujemy się z informacji podanych przez największego niemieckiego przewoźnika, z powodu pandemii koronawirusa oraz globalnego kryzysu gospodarczego, który bardzo mocno odbił się na komunikacji powietrznej, przedsiębiorstwo to poniosło w drugim kwartale tego roku stratę w wysokości około 1,5 mld euro. W ubiegłym roku natomiast w tym samym okresie odnotowało 226 mln euro zysku.

Z kolei przewoźnik rosyjski Aerofłot – jak podała agencja Ria Novosti - był zmuszony odwołać loty do ponad 80 miast, w tym do stolicy Polski. Ograniczenie to obowiązuje na razie do 31 sierpnia br. Po tym terminie będą rozważane możliwości przywracania niektórych połączeń.

 

mp/pap/iar

Komentarze (6):

Tak to jest.2020.08.6 18:06
Nic mnie tak nie cieszy jak sromota w Szkoplandi i u Ruskich. Bo cała ponad 1000 letnia historia naszego kraju pokazuje, czym gorzej w tych dwóch krajach tym lepiej jest w Polsce.
Obok tej niemieckiej sromoty to ty demagogu2020.08.7 17:21
w życiu nawet nie stałeś: "Z dziewięcioletnim opóźnieniem, ale w końcu nowe lotnisko Berlin-Brandenburg im. Willy'ego Brandta może zostać otwarte. Niemiecki dozór techniczny sprawdził bezpieczeństwo portu i zezwolił na jego uruchomienie w październiku. To ważna informacja także dla mieszkańców naszego regionu, którzy często korzystają z niemieckiej infrastruktury. - Jak usłyszałam, to bardzo się ucieszyłem, bo uwielbiam podróżować. - Nie interesuje mnie to za bardzo. Boję się latać samolotami. - Miałam okazję kilkakrotnie lecieć z Schönefeldu i uważam, że w takim ogromnym mieście jak Berlin, to wstyd, że to lotnisko tak wyglądało - mówią szczecinianie. Otwarcie nowego lotniska w Berlinie może korzystnie wpłynąć na port lotniczy w Goleniowie - przekonuje Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy lotniska. - Konkurencja podobno jest zawsze dobra. Ona nas dopinguje do coraz lepszego działania. Mamy nadzieję, że ta konkurencja zdopinguje nas, żeby jeszcze intensywniej zabiegać o rozwój siatki połączeń - mówi Domagalski. Z nowym berlińskim lotniskiem połączony zostanie Schoenefeld - będzie jego piątym, oddalonym o kilkanaście kilometrów terminalem. Port lotniczy Tegel zostanie natomiast zamknięty." https://radioszczecin.pl/1,409969
Torchwood2020.08.6 17:13
A Lot, jak rozumiem, jakimś cudem, przyniósł w tym okresie zyski?
lewak2020.08.6 14:40
Nie znam się na samolotach i działających w nich układach, ale... Czy w układzie wentylacji nie można zainstalować "komór" z ultrafioletem(UVC) i jonizacją powietrza? Powietrze przechodzące przez takie komory pewnie byłoby bardziej bezpieczne? Czy to możliwe?, Czy podobne rozwiązania już są?
Saki Faki2020.08.6 17:41
można zamontować filtry wodne ala Czaskowianka! Qwno zabije wszystkie wirusy!
Na szczęście "nas" to nie dotyczy.2020.08.6 14:11
https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/odwolane-loty-obnizki-pensji-i-nowa-spolka-lotnicza-co-z-tym-lot-em-4631818