04.07.14, 19:25Julie Bindel, fot. Youtube

Lesbijka przyznaje: orientację można sobie wybrać

Według Julie Bindel, znanej feministki i lesbijki, orientację seksualną każdy może sobie wybrać. Sama przyznaje, że po prostu zdecydowała, iż będzie wchodzić w relacje seksualne wyłącznie z kobietami.

W rozmowie z The Independent powiedziała, że na istnienie biologicznego wyjaśnienia homoseksualizmu nie ma dowodów. Jest to raczej „pewien rodzaj wyboru, a także głęboko zakorzenione odpowiedzi [umysłu – red.], które rozwinęły się w związku z rozmaitymi doświadczeniami w naszym dzieciństwie”.

„Nie może być tak, by chodziło tu o różnicę w mózgu, bo zostałoby to już odkryte. Naukowcy gorliwie zajmują się tym już od dawna”  - dodała feministka. Zaznaczyła, że wybór orientacji nie jest jednak tak prosty, jak decyzja, który proszek do prania należy kupić.

Bindel mówiła także o korzeniach swojej własnej decyzji. „Trafiłam do środowiska, które mówiło o lesbijstwie jako o elemencie wyzwolenia kobiet. (…) Wybrałam życie jako jawna, dumna lesbijka” – stwierdziła w wywiadzie.

„Nie jestem jedyną osobą, która tak mówi. Spotkałam wielką liczbę lesbijek, które twierdzą: „Nie wierzę, że się taka urodziłam. Wierzę, że każda kobieta może stać się lesbijką i sądzę, że przestajemy odczuwać pociąg seksualny do tej samej płci ze względu na zewnętrzną presję’”.

Bindel stwierdziła następnie, że lesbijstwo może być „wyzwoleniem” dla kobiet, które żyją „w przymusowym modelu heteroseksualnym”.

„To, co sugeruję to fakt, że są ludzie, którzy mogą iść w tę lub w inną stronę, ale z radością decydują się być lesbijkami lub gejami” – dodaje.

pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.07.4 19:39
Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek. Zboki cholerne.
anonim2014.07.4 19:41
No ja się wcale nie dziwię; gdyby tak odpowiednio poskrobać do Fundacji Batorego, to ho ho, lesbijek by się nam okazało tyle, że nie wiem, czy Soros by zabezpieczył "płynność finansową".
anonim2014.07.4 19:43
Kwestia czasu że ten mit: ,,takim się rodzi" upadnie. Może mi ktoś wyjaśnić jak zamiana mięsa na plastik albo kij od szczotki ma je wyzwolić?
anonim2014.07.4 19:44
Zaraz pewnie podniosą się głosy oburzenia, i jak z karabinu zaczną tutaj strzelać oskarżeniami o nieuctwo i ciemnotę, bo niby nic czarno-biało nie jest, ale akurat w tym wypadku system 0-1 sprawdza się doskonale. Nawet sam nowolewicowy neofeminizm doszedł już do tak absurdalnych wniosków, że każda bliższa relacja kobiety z mężczyzną jest dla niej opresyjna, a sam tzw. "heteroseksualizm" to patriarchalny wymysł. W ten oto sposób stworzono n-ty odłam z kolei pod nazwą "feminizm lesbijski", dając świetny dowód na to, że tzw. "orientacja seksualna" może być podyktowana wyznawaną ideologią, a nie względami biologicznymi czy psychicznymi. Choć za chwilę się pewnie się dowiem, że są to tylko lesbijki "born this way", a poglądy na małżeństwo z mężczyzną po protu przypadkowo się z tym wspaniale zgrały :D
anonim2014.07.4 19:49
Ta pani chce powiedzieć że mężczyźni nie potrafią sprostać w pewnej sytuacji? I ona wybrała z przymusu wyzwolenie ! Panowie wasze wpisy są tu zbędne!
anonim2014.07.4 20:01
Jeżeli homoseksualizm rzeczywiście jest wyborem, to: 1) nie doceniliśmy zdolności umysłowych setek gatunków zwierząt, u których obserwuje się zachowania homoseksualne. 2) W którym momencie życia redaktorzy Frondy oraz większość komentujących wybrała heteroseksualizm?
anonim2014.07.4 20:12
@Szczęsna - a te homoseks... zachowania to tak normalnie, czy w sytuacji, gdy nie ma normalnej partnerki? Ja nie wybierałem, ja się taki urodziłem.
anonim2014.07.4 20:12
@Szczesna 1. Albo po prostu nie każdy nauczył się o tym, że wolna wola u zwierząt jest mocno ograniczona (by nie powiedzieć, że nie występuje wcale) albo że kierują nimi przede wszystkim popędy, przez co spotykamy u nich także inne seksualne parafilie o których wyzwolenie ze społecznej opresji jak na razie nikt nie walczy. https://www.youtube.com/watch?v=9OE4T1so8wY A to jak nazwiesz? Współżycie z pluszakami jest normalne bo występuje u zwierząt? Czy po prostu kiedy zwierzę jest niezaspokojone chwyta się każdego sposobu by dać upust swoim żądzą? 2. Myślę że w tym samym czasie, kiedy dowiedzieli się np. o tym, że przemieszczać należy się za pomocą kończyn dolnych, a nie górnych, a do chwytania nie służy nos tylko kciuk.
anonim2014.07.4 20:29
No widzisz feministko, zdrowe kobiety heteroseksualne czują się bardziej wyzwolone, bo korzystają ze swojego ciała w naturalny sposób.
anonim2014.07.4 20:34
nie można wybrać to Bóg powołał nas jako kobietę lub mężczyznę tylko głupiec chce być od NIEGO mądrzejszy
anonim2014.07.4 20:51
Pewnie zależy to od konkretnego przypadku, jest przecież mnóstwo homoseksualistów, którzy nie godzą się ze swoją orientacją, próbują zakładać rodziny i udają przed swoją żoną i rodziną, bo chcą być akceptowani, tacy jak większość społeczeństwa i nie grzeszyć. I wychodzą z tego różne rodzinne i osobiste dramaty. Gdyby to była zwykła kwestia wyboru to nie byłoby tych chrześcijańskich terapii skierowanych do homoseksualistów, ani żadnego "homo-lobby" w Watykanie, o którym mówili nawet przedstawiciele Kościoła. Dla osób, które odkrywają, że są inne to jest pewnie wielki dramat, przecież wiąże się z potępieniem... Trudno mi uwierzyć, że to może być czyjś wybór z własnej woli. Może ta pani jest biseksualna i jej było wszystko jedno, więc dokonała wyboru.
anonim2014.07.4 21:03
@ufam - "tylko głupiec chce być od NIEGO mądrzejszy" żebyś wiedziała, że niejeden głupiec.
anonim2014.07.4 21:48
@Sławek12 Ależ nic nam to nie przeszkadza! Problem polega na tym, że jest to wywlekane na ulicę przez LGBT.
anonim2014.07.4 22:01
@Szczesna U zwierząt to i pedofilia jest, i kanibalizm, i gwałty na każdym kroku. Więc się lepiej na zwierzęta nie powołuj idiotko.
anonim2014.07.4 22:11
"(...) to nie istniałyby katolickie ośrodki bezskutecznego ”leczenia" jednej z orientacji. " Jeżeli ktoś współcześnie szuka dogmatów, za których niewyznawanie grozi społeczne potępienie to jest właśnie jeden z nich. Z góry wiadomo, że pomoc tam świadczona jest nieskuteczna, i jak mawiał towarzysz Stalin jeżeli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów. Natomiast każdy kto zdecyduje się z tej pomocy skorzystać, nawet nie wie jaka krzywda go spotyka i dla jego dobra należy tych terapii zakazać:)
anonim2014.07.4 22:28
@Rouen Ciesz sie lepiej, ze leczenie z narkomanii czy alkoholizmu poki co jest legalne i poprawne politycznie.
anonim2014.07.5 0:05
Dajcie spokój. Nie zniżajcie się do dyskusji z chorą psychicznie osobą lub o chorej bo nie wygracie.
anonim2014.07.5 11:32
homoseksualizm to grzech
anonim2014.07.5 11:42
Czyli homoseksualizm to wybór, a nie choroba, którą trzeba leczyć.