Kwaśniewski o protestach LGBT i „Margot”: ,,Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle'' - zdjęcie
13.08.20, 16:38fot. tvn24/zrzut ekranu

Kwaśniewski o protestach LGBT i „Margot”: ,,Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle''

13

Po wypowiedziach wielu środowisk lewicowych i ich autorytetów, którzy jednoznacznie bronili ekscesów działaczy LGBT na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a nawet próbowali tłumaczyć kryminalne działania Michała Sz. („Margot”) jako wyraz jego światopoglądu, próbując w ten sposób zwalniać go od odpowiedzialności karnej, przyszedł czas na głos sporego rozsądku po stronie lewicy. Dla „Wprost” wywiadu udzielił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Powiedział on m.in.:

- Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle. W moim przekonaniu środowiska LGBT mają święte prawo walczyć o swoje prawa, podmiotowość, tolerowanie i szacunek dla nich. Natomiast niektóre ze środków, które są przez te środowiska podejmowane dają argument, żeby z drugiej strony była taka agresja i nietolerancja z jaką mamy do czynienia.

Dodał też:

- Gdybym był znowu człowiekiem aktywnym w polityce szukałbym zmniejszenia poziomu emocji na rzecz respektowania praw, które są zapisane w Konstytucji, które powinny być przestrzegane. A te gonitwy policji po mieście przeciwko demonstrującym, a za chwilę środowiskom radykalnym, narodowym przeciwko środowiskom LGBT Polsce źle wróżą

W odniesieniu do Rafała Trzaskowskiego zauważył:

- nie uważam, że Rafał Trzaskowski miał obowiązek tam być. Wszyscy znają jego poglądy, mało tego, przecież zostało mu dokładnie wyciągnięte w czasie kampanii, że podpisywał kartę LGBT. Został uznany niemalże za jednego z promotorów LGBT w Polsce. Jego postawa jest jasna i czytelna. Myślę, że z punktu widzenia taktyki politycznej należy go chronić w tej chwili przed wpychaniem w te najbardziej radykalne demonstracje, ponieważ w ten sposób on swojej bazy wyborczej nie poszerzy.

 

mp/wprost.pl

Komentarze (13):

emeryt2020.08.13 19:40
Ale Fronda znalazła sobie autorytet. Ja bardzo chcę, by ten gościu na Frondzie powspominał swojego ojczulka i ... dziadziusia też!!!
Cool2020.08.13 20:19
O co ci chodzi? ... gość mówi sensownie, zapalił światełko zdrowego rozsądku na lewicy! ... Każdy może się zmienić, a w końcu chyba o to chodzi, żeby z wiekiem mądrzeć a nie kopać okopy!
Alojzy Cedzidlo2020.09.10 10:12
No , wreszcie rozsądna wypowiedz. Wprawdzie nie wierzę ,że nasz " były" myśli jak mówi , ale mówi rozsądnie .Coś mi się widzi ,że chce wrócić do polityki a plotąc glupoty poprawne , było by mu ciężko . Ten jego głos ma jeszcze jedną cenną zaletę. Świadczy o wielkim szmaciarstwie tych adoratorów LGBT .
ryszard2020.08.13 19:32
"Ni pies ni wydra, ktoś na kształt świdra".
seks kamerki2020.08.13 17:47
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Szybka Randka2020.08.13 17:43
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Prawda.2020.08.14 8:56
Szybka randka, jeden z najglupszych komentarzy na swiecie. Wszedzie lewactwo zacheca do burdelowego otoczenia i czegos co nie przynosi seksualnego upojenia.Przyklad z zagranicy. Matka zadowolona , ze syn zmienia non sto partnerki, w telewizyjnym wywiadzie ,pyta syna, czy pamieta ile mial tych dziewczat pijanych ,pol pijanych. Syn odpowiedzial, ze wlasciwie nic nie pamieta-lle ich bylo i czy jest zadowolony z tych rozkoszy. Rowniez nie dal, zadnej wznioslei odpowiedzi, chociasz sie zarzekal , ze bylo ich chyba ze dwadziescia.I to jest lewacka alternatywa, swobody osobistej oraz schamienia i zapomnienie to co jest zyciowa przyjemnoscia. Taka jest droga nauczania pijanego, znarkotyzowanego, oglupialego towarzystwa mlodocianego.Co tu mozna wiecej dodac?
sex kamerki2020.08.13 17:38
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
katolik2020.08.13 17:18
kwaśny jakby skwaśniał, myśli, chyba czas sie nawócić,ile mozna stac przeciw Bogu może przejdę na stonę katoli?
katolik2020.08.13 16:53
kwaśny ,ale to jedni z ciebie, z SLD, a oni przecież i dno PO to prostytuujące sie uliczne do, zachęcające do anarchii. Nie udawaj sprawiedliwego wśród dna
katolik2020.08.13 16:54
uliczne dno
katolik2020.08.13 16:54
dno PO , sld nawołują do anarchii w Polsce
Mała 162020.08.13 16:43
Na stare lata "Kwasek" złagodniał. Wybite zęby rewolucji. Aż przykro patrzeć :))