Kukiz: Nauczyciele, nie dajcie się rozgrywać politycznie! (LIST) - zdjęcie
15.04.19, 13:57Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Kukiz: Nauczyciele, nie dajcie się rozgrywać politycznie! (LIST)

9

Lider Kukiz'15, Paweł Kukiz wystosował list do strajkujących nauczycieli. Poseł opisuje, jak sytuacja przedstawia się w szkole, w której pracuje jego żona, Małgorzata. Polityk zwraca uwagę, że w szkole jego małżonki strajkuje więcej nauczycieli niż należy do związków zawodowych.

Zdaniem Pawła Kukiza, ze względu na fakt, że strajkujących pracowników oświaty reprezentuje Sławomir Broniarz i kierowany przez niego ZNP, nauczyciele stają się "paliwem" w wojnie między rządzącym PiS a największą siłą opozycyjną-PO. Muzyk i polityk proponuje również własny pomysł rozwiązania sporu pomiędzy rządem a nauczycielami. 

Poniżej publikujemy pełną treść listu nadesłanego przez lidera Kukiz'15 między innymi do naszej redakcji:Szanowni Nauczyciele,

nie dajcie się rozgrywać politycznie!

W szkole mojej Żony pracuje 23 nauczycieli. W strajku bierze udział 18. Trzech w proteście nie uczestniczy a dwoje przebywa od dawna na zwolnieniach długoterminowych.
I najważniejsze – do związków zawodowych należy zaledwie 1/3 z nich - 5 do „Solidarności” a 3 do ZNP. Czyli 2/3 nauczycieli (w tym moja Żona) do związków nie należy. Podejrzewam, że takie mniej więcej proporcje są w całym kraju.
Czy macie jakąś reprezentację tych 2/3 czy po prostu pogodziliście się z faktem, że reprezentuje Was wszystkich pan Broniarz z ZNP i dajecie tym samym siebie jako „paliwo” w wojnie pomiędzy PiS-em i Platformą?
Protest Nauczycieli musi WYRAŹNIE „przeskoczyć” ponad spór polityczny. Nauczyciele muszą dać WYRAŹNY sygnał rządowi i społeczeństwu, że protestują jako grupa zawodowa a nie jako członkowie związków.
Nauczyciele (a przynajmniej ci uczący w szkołach średnich) powinni zawiesić spór na czas rad pedagogicznych przed maturami oraz samych matur i równocześnie wezwać premiera do zrealizowania postulatu zwołania „okrągłego stołu” w sprawie szkolnictwa i edukacji.
Przy stole zasiąść powinna reprezentacja wybrana przez NAUCZYCIELI! A jeśli również związki mają w tym spotkaniu uczestniczyć, to z całą pewnością nie powinny być reprezentowane przez pana Broniarza czy pana Proksę. Niech związki wskażą inne osoby. Osoby, które nie są politykami (jak wyżej wymienieni) a ZWIAZKOWCAMI z prawdziwego zdarzenia. Takimi, którzy interes WSPÓLNOTY nauczycielskiej przekładają ponad interes polityczny PO czy PiS.
Stronę rządową powinien reprezentować premier Morawiecki, bez asysty minister Zalewskiej czy wicepremier Szydło. Potem – w zależności od rezultatu rozmów – nauczyciele powinni podjąć decyzję albo o dalszym kontynuowaniu strajku (zaostrzając jego formę) albo – w przypadku uzyskania satysfakcjonującego ich kompromisu – powrócić do pracy. Matury muszą się odbyć. Raz, żebyście pokazali, że dobro ucznia zawsze było, jest i będzie Waszym priorytetem a dwa - żebyście pozyskali wsparcie rzeszy rodziców klas maturalnych. Żebyście wygrali, czego Wam z całego serca po raz kolejny życzę.

Paweł Kukiz

 

Biuro prasowe Kukiz'15

Komentarze (9):

POrada2019.04.15 20:45
W 2019 r.należy ustawowo zaliczyć maturę wszystkim do niej dopuszczonym ,a strajkujących nauczycieli wyrzucić z pracy w trybie dyscyplinarnym bez prawa powrotu do wykonywania zawodu w szkolnictwie publicznym. Pieniądze wydawane na pensje dla wyrzuconych nauczycieli przeznaczyć na podwyżki dla niestrajkujących nauczycieli.
Wies2019.04.15 15:27
Niech zgadnę, Kukiz będzie rozjemcą.
Pawełek na kacu2019.04.15 15:12
Musicie wybaczyć, dopiero trzeźwieję.
polak ateista dumny gej s........j2019.04.15 15:02
polak ateista dumny gej s........j
Cogito ergo sum2019.04.15 14:47
Panie Kukiz należy nie tylko pominąć Zalewską i Szydło. Nawet Premier nie jest godny stawić się przed nauczycielami. Do Polski powinien przyjechać Papież i spotkać się polskim pokojem nauczycielskim.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 14:38
Katole i katolki wpłacajcie zrehabilitujcie swoje środowisko suma cały czas rośnie, ale nie dzięki WAM !! Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10171zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Jozin z Bazin2019.04.15 14:26
Kukiz czy kapitano skretino to kumple i on zawsze będzie ze zdrajcami trzymał kolejny lis farbowany pseudo patriota
MK-UltrAS2019.04.15 14:24
Klasyfikacja?! To niedopuszczalne nawet dla zwierząt! W szkołach może być tylko PROMOCJA ucznia dobrymi ocenami na świadectwie. Nauczyciel musi się starać o to by uczeń miał dobre wyniki w nauce i by mógł go promować do lepszej (wyższej) szkoły. Egzaminy są dla dorosłych i są dobrowolne. ... ... A na tym forum dlaczego już nie promuje się komentarzy "kciukiem do góry" i wtedy wartościowe komentarze nie schodziłyby z pierwszej strony, a tak jeszcze 4 lata temu było? A dlaczego już prawie nigdzie forów nie ma, a do niedawna były wszędzie? ... .... Bo satanizm nie ma wzięcia?!! I promuje się go przemocą fizyczną i słowną, karami, egzaminami, świadectwami, certyfikatami, łapówkami, koneksjami, przynależnością polityczną, podstępem, podłością, kłamstwem, złodziejstwem, ...?? https://www.dailymotion.com/video/x74an8b To nie są żadne egzaminy, bo do niczego nie uprawniają. To relikt żydo-komuny, międzynarodówki NWO do znęcania się nad dziećmi i dla doraźnych lewackich celów politycznych. Dzieci są ofiarami łajdackiego systemu! To są ci sami ludzie (masoni) którzy teraz ujawniają swoje satanistyczne cele. Komuna stępiła ludziom myślenie i przyzwyczaiła do wszechobecnej patologi. Im chodzi o diable rytuały i orgie w przedszkolach i szkołach! Gender to tylko pewien etap do wprowadzania diabelskiego bezprawia! Resorty siłowe służą im do zastraszania społeczeństwa i promowania wszelkich wynaturzeń seksualnych i zboczeń umysłowych. W latach 90 matura miała być zamiast egzaminów na studia, lub miał być tylko konkurs świadectw. Zamiast tych dobrych rozwiązań, wprowadzili jeszcze gorsze pseudo egzaminy w podstawówkach. Gdyby nie zlikwidowali gimnazjów to był by jeszcze jeden "egzamin" w 6 klasie. Niewolnictwo, gnębienie, wrogie człowiekowi ideologie, niszczenie społeczeństwa już od dziecka! Takie są rządy diable w NWO chaos i zniszczenie, wojny.
DO WYBOROW MUSISZ SIE OKRESLIC CZY IDIESZ W LEWO 2019.04.15 14:24
KUKIZ TY SIE ZDECYDOJ KOGO WSPIERASZ ZDRAJCOW CZY PATRIOTOW TWOJA SCIGAJ W DYSKUSJACH STOI ROZKRAKIEM RAZ ZA LEWICA RAZ ZA PRAWICA.PSL JUZ ZNIKA Z POLSKIEJ SCENY TO CHYBA WY CHCECIE TERAZ W POLSKIEJ POLITYCE BYC CZERWONA CHORAGIEWKA.