Ks. T. Isakowicz-Zaleski: 1. listopada módlmy się w domach - zdjęcie
12.10.20, 07:27Fot. screenshot - YouTube

Ks. T. Isakowicz-Zaleski: 1. listopada módlmy się w domach

23

Trwa dyskusja na temat przeżywania tegorocznych świąt listopadowych. Uroczystość Wszystkich Świętych kojarzy nam się z celebrowaniem popołudniowych Mszy św. na cmentarzach, a we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odwiedzamy groby naszych bliskich. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przekonuje jednak, że tego roku, ze względu na pandemię koronawirusa, lepiej zrobimy, jeśli ograniczymy się do modlitwy w domu.

- „W sytuacji tak wyjątkowej, w jakiej dziś się znajdujemy, tłumy na cmentarzach faktycznie mogłyby spowodować kolejny lawinowy wzrost zakażeń, a co za tym idzie zachorowań i zgonów na COVID-19” – podkreśla duchowny w rozmowie z „Super Expressem”.

Dlatego kapłan zaleca, aby odwiedzanie grobów naszych bliskich rozłożyć na październik i listopad. Przypomina, że nasza fizyczna obecność na cmentarzu nie jest najważniejsza, a kluczowe znaczenie ma modlitwa i pamięć.

Zaznacza, że powinniśmy wykazać się odpowiedzialnością i dbałością o bezpieczeństwo, przestrzegając zaleceń epidemicznych:

- „A 1 i 2 listopada naprawdę lepiej nie iść tłumnie na cmentarz” – mówi.

kak/Super Express

Komentarze (23):

Anonim2020.10.12 11:32
Seniorzy pewnie nie pojda, to fakt. Ale zupelny bojkot tego swieta jest nie do przyjecia, Mozna sie przeciez jakos zorganizowac i pojsc na cmentarz w ciagu kilku dni , a nie jednego. Poza tym seniorzy pozostana w domu, wiec tez ten fakt spowoduje, ze nie bedzie W OGOLE tloku na cmentarzach.
Anonim2020.10.12 11:01
A ja uwazam, ze mozna isc na cmentarz, tylko trzeba uwazac - maseczki, dystans, etc. Czesc ludzi moze isc na cmentarz w sobote 31.0.20, czesc w niedziele, czesc w poniedzialek |(02. 11.20). Czy kiedy byly duze epidemie grypy to ks tez namawial wiernych do bojkotu sw Zmarlych?
Anonim2020.10.12 10:56
widze, ze ks Zaleski ulega manipulantowi Terlikowskiemu, z ktorym czesto sie pokazuje, . Niedlugo bedzie chwali LGBT+ i Bidena (zwolennika malzenstw gejowskich) tak jak Terlikowski.
Jan Radziszewski2020.10.12 10:30
Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen.
Jan Radziszewski2020.10.12 10:29
++++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż +
rebeliant2020.10.12 11:51
Synek Ty uważaj, nie napalaj się tak na te martwe ciała, bo może się jeszcze okazać, że będzie powtórka z rozrywki. Świątobliwi będą tak przebierać nogami do tego, aby "bezbożnych" piorun strzelił, że gdy Jezus ponownie przyjdzie, to świątobliwi ze złości będą go chcieli utłuc jak kotleta - właśnie dlatego, że zionął ogniem na "bezbożnych".
rebeliant2020.10.12 12:24
Poprawka: ...właśnie dlatego, że nie zionął ogniem na "bezbożnych".
rebeliant2020.10.12 9:57
Sztafeta na marmur i tak ruszy. Marmurowe mercedesy nie mogą czekać.
Natalja Siwiec2020.10.12 8:36
Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na cmentarze. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju. Wirus jest w odwrocie.
krystyna2020.10.12 7:49
Pojscie na cmentarz to Spacer na wolnym powietrzu, nie jest zagrozeniem dla zdrowia. Siedzenie w przychodni lub w szpitalu w oczekiwaniu na wizyte lekarska jest zagrozeniem do szescianu. Nie odwracajmy "kota ogonem". W panice pandemicznej nie wolno zatracac logicznego myslenia.
Anonim2020.10.12 8:01
O właśnie takiego logicznego myślenia jak pani - brakuje politykom. Idzie człek przez jakąś wyludnioną mieścinę prowincjonalną albo wieś i musi śliniak na gębie mieć, mimo że żywego ducha tam wokół nie ma. Wszystkich się do jednego wora wrzuca. Ta pandemia obnażyła ilu imbecyli mamy we władzach, urzędach i służbie zdrowia.
Do Krystyny i Anonima2020.10.12 8:08
Macie rację. Ale w tym przypadku problemem jest właśnie ten brak logicznego myślenia, ale nie u rządzących (akurat w tym przypadku), a u typowego polskiego obywatela. Bo jak polakowi czegoś nie zabronisz pod groźbą mandatu, to za cholerę się nie dostosuje do sytuacji. Ja wiem, że jest różnica między Piździszewem Dolnym, gdzie krowy chodzą po ulicach, a centrum Warszawy gdzie nie ma możliwości zachowania odstępu. No ale taki statystyczny polak robak jak usłyszy "Zakładaj maseczkę tam, gdzie to konieczne", nie założy jej nigdzie, bo w jego mniemaniu konieczności nie ma nigdzie i będzie się kłócił. Dlatego karać to bydło mandatami, bo nigdy się nie nauczą.
krystyna2020.10.12 8:18
Ludzie sa madrzejsi niz to Ty oceniasz ( i nie bydlo), wprowadzanie mandatow swiadczy tylko o bezsilnosci wladzy i totalitarnym sposobie rozwiazywania problemow.
Do Krystyny2020.10.12 8:25
Nie wydaje mi się, żeby byli mądrzejsi. Ludzie jako masa to banda bezrozumnych baranów, a dodając do tego wiarę w teorie spiskowe i wszelkiej maści internetowych szarlatanów, mamy wysyp tzw. covidosceptyków. A na takich niestety tylko bat w postaci surowych mandatów pomoże. Bo to żadna tajemnica, że polak najlepiej czuje się pod butem, w innym przypadku sam nie wie co ma robić.
Krzysiek2020.10.12 7:44
Bardzo dziękuję Księdzu Prymasowi, tak prowadzić Kościół może tylko dobry i wielki kapłan. Bóg Zapłać.
kopidol2020.10.12 7:43
nie bedzie mi jakis klecha gadal co mam robic. bede na cmentarzu.
Przeciw kretynom2020.10.12 7:36
Czcigodny kapłan chyba zapomniał o jednym. 1 listopada jest Uroczystość Wszystkich Świętych wiec każdego katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej, cmentarz to inna sprawa.
RobotniczaKrew2020.10.12 7:43
Popieram, módlcie się katolicy w kościołach i później umierajcie w domach. Alleluja i do piachu!
Anonim2020.10.12 7:44
A ty ile pożyjesz? Tysiąc lat? Może pięć tysięcy? W momencie śmierci, kiedy demony przybędą z orszakiem powitalnym też będziesz taki kozak?
RobotniczaKrew2020.10.12 7:55
Nie prowokuj mnie bo odejdę z hukiem. Módl się byś nie stał obok ;)
Gość2020.10.12 7:43
Mszę świętą sobie możesz obejrzeć w TVP.
andy2020.10.12 9:02
Mszy św. się nie ogląda, we mszy się UCZESTNICZY. No oczywiście wiem, że dla ateistów i ignorantów religijnych to wszystko jedno, ale na szczęście obok nich są jeszcze inni, którzy dobrze rozumieją te rzeczy.
Anonim2020.10.12 7:33
Mamy mniejszą wiarę niż starotestamentowi Żydzi. Oni by powiedzieli tak: - Skoro Pan Bóg zesłał na nas plagę, to znaczy żeśmy coś nie tak zrobili i chce nas nawrócić na właściwą drogę. A my co mówimy - plagi Bóg nie zesłał, jest od Boga niezależna, Bóg na nią wpływu nie ma, sami sobie z nią porazimy. I wiecie co będzie - NIE PORADZIMY SOBIE SAMI - nawet jak się cali ubierzemy w stroje kosmonautów, oddychając powietrzem z butli.