Ks. prof. Skrzypczak: Antychryst skutecznie działa w Polsce - zdjęcie
20.02.21, 12:20Fot. screenshot - YouTube (Salve TV)

Ks. prof. Skrzypczak: Antychryst skutecznie działa w Polsce

43

Od pewnego czasu obserwujemy w Polsce postępującą laicyzację. W ocenie ks. prof. Roberta Skrzypczaka, nie są to jedynie naturalne procesy wystygania wiary. Goszcząc w „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam teolog podkreślał wpływ sił finansowych, kulturowych i estetycznych, które skutecznie działają w Polsce.

Duchowny zauważył, że jeszcze niedawno w Polsce z sukcesem przekazywano Ewangelię.

- „Mieliśmy dużo ludzi w Kościele, czuwania nocne, grupy modlitewne, duszpasterstwa akademickie, spotkania w Lednicy, pielgrzymki”

- przypominał.

Od pewnego czasu mówi się jednak o kryzysie Kościoła i laicyzacji, zwłaszcza młodego pokolenia Polaków.

- „Dzisiaj nie tyle mamy do czynienia z naturalnymi procesami wystygania wiary chrześcijańskiej, (…) co ze wzmożeniem pewnych sił finansowych, estetycznych, kulturowych, by zniszczyć chrześcijaństwo w Polsce”

– przekonuje ks. prof. Robert Skrzypczak.

Wskazuje przy tym, że podobne procesy mają miejsce w Stanach Zjednoczonych i innych państwach europejskich. Rozłoszczeni ludzie wychodzą na ulicę z „chęcią rzucania się sobie do gardeł”.

- „Tylko pretekst jest inny, ale źródło jest jedno i to samo”

– wskazał gość „Rozmów niedokończonych.

Teolog mówił o „klientach kultury antychrysta”, czyli chrześcijanach, którzy nie mają żadnej realnej duchowości i odporności na zło, będących bezbronnymi wobec głosicieli antyewangelii. Dodał, że nowe pokolenie charakteryzuje się niezdolnością przyjęcia cierpienia, przeciwności i barier stawianych nam m.in. przez wymogi moralne. Z tego wynika bunt i histeria.

kak/radiomaryja.pl, PCh24.pl

Komentarze (43):

PIOtr2021.02.23 10:00
Słucham audycji w Polskim radio przed 7 w każdą niedzielę, i zapraszani są ks. z UKSW do rozważań niedzielnej Ewangelii. O dziwo wszystkie te rozważania to nie ich autorski tekst, choć tak są przedstawiani, ze rozważanie do dzisiejszych czytać przygotował ostatnio, ks. Przemysław Artemiuk - tylko teksty które możemy z łatwością znaleźć w internecie. Tak też jest z homiliami w kościołach. Czy danego ks. nie stać żeby przygotować 4 minuty, ale własnego tekstu. Jak ci księża głoszą kazania dłuższe niż 4 minuty idą na łatwiznę? Jak napisali swoje doktoraty, czy to przypadkiem nie są plagiaty?
Bożena2021.02.21 8:51
Dawniej, właściwie jeszcze niedawno działały przy kościołach organizacje skupiające młodych ludzi. Duszpasterstwa akademickie, oazy, spotkania biblijne.... Wiem bo chodziłam i uczestniczyłam, działałam, jeździłam na pielgrzymki i na wypady w góry etc. Kiedyś księżom się chciało być z młodymi ludźmi - może mieli więcej czasu. chęci, zapału. Może kiedyś księża byli inni - chętni do wspólnych spotkań z młodzieżą. Pewnie mieli więcej czasu - nie było religii w szkołach. Nie wiem czy można religię w szkołach równoważyć z poprzednią aktywnością. Pewnie coś w tym jest. Nie zmuszano młodych ludzi na spotkania w grupach przykościelnych a na religię w szkole nie każdy ma ochotę przychodzić. Szkoła nie jest dobrym miejscem na `naukę religii. Kojarzy się to z przymusem i od lat słabą kadrą nauczycielską. Zaznaczam, nie w każdej szkole i nie wszyscy nauczyciele olewali swoje obowiązki. Ale są nauczyciele, którzy do szkół trafili z przypadku albo z przymusu. Wystarczy popatrzeć wstecz, na to co nauczyciele wyprawiali na protestach, strajkach i ostatnich marszach "piekielnych kobiet". Niektórzy zachowywali się skrajnie głupio - nawet ich uczniowie nie byliby w stanie tak się ośmieszyć. Mam na uwadze te przebierania i ryczące stwory, tańce i prymitywne śpiewy z nieudolnymi rymowankami - żenada. Jeśli nauczyciel zniża się do oprotestowywania tego czego nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, a opowiada się za zabijaniem nienarodzonych dzieci, to cóż on może wykrzesać z siebie na lekcji? W salkach katechetycznych może czasami było ciasno, albo niewygodnie - ale łączyła nas wszystkich wiara i szacunek do siebie, do księży, którzy moim zdaniem jakoś bardziej byli zżyci z młodzieżą i jak pisałam częściej poświęcali im swój, czas traktując kapłaństwo jak misję a nie jak ciężki zawód. Może i diabelstwo rozwinęło się w naszym kraju, pewnie tak jest. Niemniej ci, my, którzy nie wychodzimy na ulicę z błyskawicami i modlimy się w "izdebce" też mamy coś do zaoferowania, tylko inaczej. Polaryzacja rzeczywistości - inaczej walka na poglądy, ideologię taką czy inną przynosi zmiany - pozwala dokonywać wyboru - jest zatem dobra. Faktem jest, że emocje górują nad rozumem i niektórzy, niezależnie od przynależności społecznej narcyzując na ulicach i w mediach, pokazują siebie z tej najbardziej prymitywnej strony. Ich strata. Sami pewnie są z siebie dumni, że zaistnieli - ale to c o inni widzieli już do niech nie dociera. Zło jak mówił bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko jest krzykliwe, reklamuje się na pułkach, bo jest słabe, jest brakiem, nie jest popularne. Musi zwrócić na siebie uwagę, bo jest mało interesujące. Musi szokować i zadziwiać, wtedy satysfakcja jest większa. Prymitywne jeszcze nierozwinięte popędy -oto strategia tych, którzy idą, krzyczą ale jak ich spytać o szczegóły, to nie wiedzą po co i w jakiej sprawie protestują. No i powinniśmy pamiętać, że zło można dobrem zwyciężyć.
chłopka2021.02.20 21:11
To on się już urodził ? Wszyscy ciągle sprawdzają , gdzie się urodzi ? Polańskiemu urodził się w USA , innym reżyserom też . A tu patrzcie .....kolejny cud nad Wisłą . Jest w Polsce . Już dorosły .
Antychryst skutecznie działa w Polsce2021.02.20 20:12
z siedzibą w Toruniu w północnej części miasta, w dzielnicy Chełmińskie Przedmieście, przy ul. Żwirki i Wigury 80.
Siurek Walenty2021.02.20 19:11
A główna siedziba Antychrysta to Warszawa ul.Nowogrodzka
Peter2021.02.20 17:17
A z cywilizacją trzeba sobie poradzić tak, aby nie wchłaniać tego jak gąbka, lecz wybierać dobre rzeczy i wiele odrzucać od razu. Trzeba nauczyć się unikać kulturowe trucizny, śmieci. Niestety na poziomie zarzadzania mediami nikt poprawnie tego nie zrobi. Oferują nam śmieci. Pieniądze też moga służyć dobrym celom i być zarabiane dobrze. na poziomie zarzadzania polityka też serwują nam śmieci. Oby samo nauczanie kościoła było dobre, ale czasem to nie są najlepsze rzeczy.
Peter2021.02.20 17:09
Jako wierzący i starający się nie laicyzować się i podzielający poglądy autora musze zauważyć ,że w tym co robi ogólnie środowisko kościelne specjalnie świętości nie widać. Owszem, są porządni ludzie. Ale jeżeli to ma być świętość to nie może być jakichś ukrytych problemów w hierarchi i poza nią. A wierni powinni zacząć od przykazań, bo egoizm dominuje u niektórych ciagle modlących się.
Siły estetyczne?2021.02.20 16:12
Co to takiego?
"Kleszy terror" - czyżby?2021.02.20 16:03
KK jest organizacją prywatną, otwartą dla wszystkich i jak każda prywatna organizacja ma swój "regulamin" obowiązujący wszystkich członków i członkinie. Nie podoba się? Nie wstępuj? SPADAJ! - - Następnym razem jak cię policjant skasuje, że spacerujesz nie po zebrach krzycz: Policyjne państwo! - - - Kapujesz bęcwale? Wątpię!
Pytanie:2021.02.20 17:08
Czy od takich deklaracji przybędzie osób bierzmowanych, czy ubędzie? Ja stawiam na to drugie.
Czytaj matole!2021.02.20 19:25
KK jest organizacją prywatną, otwartą dla wszystkich i jak każda prywatna organizacja ma swój "regulamin" obowiązujący wszystkich członków i członkinie. Nie podoba się? Nie wstępuj? SPADAJ! - -
Kilka faktów2021.02.20 17:37
No to poczytaj statystyki - jakie jest zaufanie do tej "organizacji prywatnej" Dane wydziału edukacji, kultury i sportu Urzędu Miasta w Kielcach, i podaje, że w obecnym roku szkolnym z lekcji religii zrezygnowało aż 2023 licealistów, co stanowi 31 procent wszystkich uczniów tych szkół. Jeszcze gorzej jest np. we Wrocławiu. Tam z katechezy nie zrezygnowało jedynie 32 proc. uczniów szkół ponadpodstawowych. Ostatnio jakiś ksiądz z Łodzi biadolił o podobnym problemie. Jak to ktoś napisał poniżej KK obecnie działa jak niegdyś PZPR - daje lojalki do podpisania. Co się stało z PZPR? Co się stało w Irlandii, w Australii? "Nie można nikogo przymusić do prawdy" - JPII
Czytaj matole!2021.02.20 19:26
KK jest organizacją prywatną, otwartą dla wszystkich i jak każda prywatna organizacja ma swój "regulamin" obowiązujący wszystkich członków i członkinie. Nie podoba się? Nie wstępuj? SPADAJ! - -
Tak matole2021.02.21 6:24
Biskup nakazał nadgorliwcowi wycofać się z tej "lojalki" Dlaczego? Bo wypisywanie się uczniów z lekcji religii nie jest już problemem jedynie dużych miast.
Kleszy terror2021.02.20 15:49
Wymagania do bierzmowania w Ropicy Polskiej - małopolska "Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. "strajku kobiet": postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia. Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu .... Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO".
W stanie wojennym2021.02.20 16:15
PRL też dawała lojalki do podpisu: "Ja, niżej podpisany oświadczam i zobowiązuję się do zaniechania wszelkiej działalności szkodliwej dla Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, w szczególności do przestrzegania obowiązującego porządku prawnego". KK podąża śladem PZPR.
Marian Jan K.2021.02.23 10:24
A co złego w tym tekście, zwanym "lojalką"? No co złego jest w logice tego tekstu? Nikt, kto nie jest podszyty nienawiścią do wszystkiego co Polskie, do tysiącletniej tradycji państwa polskiego. Kto nie bezcześci, grobów bohaterów i pamięci -- Nic, nie bałaknie! Zawsze nie bardzo byłem pewien, rzekomego gwałtu zadanego (widać) fałszywym gierojom. Otóż, po którejś rozmowie, pewnie z kandydatem na mojego oficera prowadzącego (-- pamiętam nazwisko) podsunął mi podobną w treści karteczkę. Przeczytałem, ponieważ raczej powoli myślę, zastanowiłem się: Podpisać, czy nie podpisać? Zapytałem: A jak nie podpiszę to co? Nie, nic -- odparł pan kapitan. -- Internujecie mnie? -- Nie. Dalej sobie myślę, zaznaczam, że jest lojalistą do bólu, a "władza darmo miecza nie nosi" Zatem, po pierwsze: Podpisując przyznam się, poświadczając podpisem, że kiedykolwiek dopuszczałem się czynów przeciwko państwu. Nie podpiszę, to będę podejrzanym, że w przyszłości nie wykluczam czynów niezgodnych z prawem. Tak czy owak, nie podpisując będzie to wykorzystane przeciwko mnie, ale podpisując też -- Co wkrótce, okazało się ciałem. Wsadzony na dołek i postawiony przed doraźnym kolegium orzekającym usłyszałem, że podpisałem dokument (znaczy wyrzekłem się czegoś, czego nigdy nie robiłem) i złamałem go. Kto nie w ciemię bity już wie: Zaprzeczyłem, że coś takiego podpisałem, bo ja (to było ciekawe i groźne zarazem, ale nigdy nie zamierzałem występować w roli taniego gieroja, zatem zmilczę). Za zgodą prowadzącego "rozmowę" uczyniłem dopisek (nie chce mi się grzebać w zakamarkach): "Nigdy w przeszłości nie występowałem przeciwko mojej Ojczyźnie -- Polsce, nic takiego nie czyniłem ostatnio, ani nie mam zamiaru występować w przyszłości. Oświadczam! Że nie biorę odpowiedzialności za kwalifikację w przyszłości, mojej działalności i moich czynów. (podpis.)
Styki2021.02.20 15:47
Pan Jezus o tym wiedzial 1983 lata temu mowiac: "Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" Łk 18, 8
Nie przyjdzie,2021.02.20 16:21
nie znajdzie.
Styki2021.02.20 16:35
Tym gorzej dla ludzi.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.20 14:28
kleszy pasożyt jak zwykle zwala winę na jakiegoś antychrysta, siły finansowe itp. wyimaginowanych wrogów! ale to koloratkowe zboki doprowadziły do tego że ludzie odchodzą od kościoła widząc jego obłudę! więcej pyerdolenia bzdetów i siania nienawiści z ambon, więcej tuszowania pedofilii, więcej pazerności na kasę i przywileje, więcej mieszania się klechów w politykę a laicyzacja będzie postępować!
Endriu2021.02.20 14:42
Ty ciemniaku,nie masz wiedzy religijnej,to się nie wypowiadaj,debilu.Nie wiesz,skąd się bierze laicyzacja.Bierze się z tego,że ludzie mają swiadomość,że religia zaprzecza wiedzy naukowej i to jest problem,cymbale.A pedofilia jest nie tylko w kościele,baranie nieoczytany.
Pytanie2021.02.20 15:36
Endriu - napisałeś: "A pedofilia jest nie tylko w kościele,..." Czy to ma być usprawiedliwieniem dla niej u księży? Czy to ich rozgrzesza? Właśnie, to jest największy problem. Księża powinni być ludźmi bezwzględnego zaufania, a sami swoim zachowaniem doprowadzili do tego, że zaufanie do nich legło w gruzach.
Styki2021.02.20 15:49
Dlatego z glow tych ksiezy pieklo bedzie wybrukowane.
Nie jest usprawiedliweniem, ale2021.02.20 15:53
"Endriu - napisałeś: "A pedofilia jest nie tylko w kościele,..." - - - zwykłym pi e r doleniem POMIJAJĄC olbrzymi problem pedofili, kazirodztwa w rodzinach za szczelnie zasunięta kurtyną wstydu. Problem pedofilii w szkołach, harcerstwie, w domach poprawczych itp. Pedofilia w KK to dzisiaj czas przeszły albo wyjątkowo rzadkie przypadki. PROPORCJE, zachowaj PROPORCJE hejterze.
Czyli2021.02.20 15:59
właściwe proporcje zmazują problem pedofilii w KK. Brawo!
Spin doctor2021.02.20 16:04
you ain't!
Powinieneś napisać2021.02.20 17:40
Apage satanas
LOP2021.02.20 13:27
Antychryst, czyli ktoś kto uznawał Chrystusa a teraz sam się za Chrystusa uważa.
To prawda2021.02.20 13:24
Działa, i ma ciekawych pomocników. Jeden niedawno zmarł. Wyrok na ks. Dymera jest jednak prawomocny. Zapadł chwilę przed jego śmiercią. Teraz trafi do Watykanu. Ś.P. Gulbinowicz, żyjący: Głódź, Jędraszewski, Janiak, Rydzyk, Dziwisz, krakowski ksiądz modlący się o śmierć Papieża. Mało pomocników? Jest ich znacznie więcej. Ale pyszałkowie KK widzą antychrysta wszędzie, tylko nie u siebie.
Po 11 ...2021.02.20 13:10
Jakim trzeba być zakłamanym głąbem, żeby nie widzieć podstawowej, organicznej, bezczelnej winy KK w niszczeniu wiary. Niszczeniu wiary u katolików. Ględzenie o siłach finansowych, (sic!) ESTETYCZNYCH, kulturowych to idiotyczne wybiegi, żeby nie przyznać się do WINY.
Oooo... żydku...2021.02.20 14:20
Tak cię niepokoi stan wiary w Polsce? A zobacz żydku ile ty czasu dziennie spędzasz na paszkwile, na wulgarne ataki na KK, żeby tylko na indywidua, ale nie... Cały swój "talent" pożytkujesz na wyjątkowo wulgarne i chamskie "śmichy-chichy" z tradycji katolickich, z naszych obrządków, wierzeń to co dla 1.5 miliarda chrześcijan jest święte. - - - - TY BEZSZCZELNA KÖRWO - JAK ŚMIESZ TU POUCZAĆ!
Widzisz2021.02.20 15:40
Oooo... żydku. 1,5 miliarda vs 7 miliardów total. Piszesz, że ktoś inny wypisuje wulgarne paszkwile i ataki, a Ty co robisz? Bronisz w ten sposób wiary? Nie. Bronisz Boga? Jego bronić nie trzeba. Co chcesz przez takie wpisy osiągnąć? Cyba tylko sobie ulżyć. A jutro do kościółka po opłatek? Przemyśl sobie zanim powiesz Amen w odpowiedzi na "Ciało Chrystusa"
toWarzysz Piwo ????? w radiu Erewan2021.02.20 12:43
.... Obywatelu prof. to my pejsata sila narodu i nasi ... iluminaci .... w szkolach i przedskolach prowadzimy dzieciotka dzisiaj ... na wyspy hulagula .... dewiatow na najwyzszych prezydenckich stanowiskach ... to nasz system "szkolen w 5 gwiazdkowych hotelach i specjalnych dodatkach pozwolil zasiedlic w kazdym osrodku spolecznym ... naszych szkolonych ludzi sPOd znaku ... kastrowanej tenczy ... a o czym tylko my wiemy ... bo srebrnik sie toczy ... a narod sie stacza ... a to jesz przecie ... POlin praca ... szalom malejkum
jle_ffm2021.02.20 12:47
Czyżby już obłęd?
toWarzysz piwo ????2021.02.20 16:41
A jak , polin od 1989 !!!! Niema sie co dziwic !!!!
jle_ffm2021.02.20 12:43
Tak jest, religia w szkole nauczana w beznadziejny sposób, alians KK z władzą w najgorszy możliwy sposób oraz szeroki strumień kasy tam płynący, nierozliczone /ukrywane afery pedofilskie księży, ogólna chciwość (patrz o. Inwestor z Torunia), głupota oraz pycha niektórych prominentnych przedstawicieli kleru - to wszystko ma niestety wpływ na odwracanie się młodych ludzi od Kościoła.
matis892021.02.20 12:37
A co robią kapłani ??? Na globalne szczepienia Rządu Światowego NWO Antychrysta w plandemii masonerii realizowane przez szatanistyczny PIS.... kapłani nie dość że to popierają to jeszcze przekonują że szczepionki z abortowanych dzieci są dobre i katolicy mogą je brać.
Szczepionki2021.02.20 16:17
z abortowanych dzieci są najlepsze!
katolik2021.02.20 12:31
Moze Ks Prof wezwie wiernych KK do Nowenny Pompejanskiej, aby upadły masonskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości, bo patrzenie i gadanie, to sposób prosty, ale bezskuteczny
matis89 chuj nie "katolik"2021.02.20 12:36
A u was towariszcz to polskowo alfabieta NIET? A skąd wy nadajecie? Z "lubina"? A może z "krakowa"?
matis892021.02.20 12:31
PIS Szatanistyczna Partia Antychrysta. Lewacki PIS służy Antychrystowi w plandemii i globalnym szczpieniu Rządu Światowego NWO masonerii. PIS oficjalnie wspiera szatanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii. Dla szybszego wdrożenia szatanistyczny PIS dla Antychrysta wprowadza jego cyfryzację......itd.
"Słuszną linię ma nasza władza"2021.02.20 12:28
j.w.