Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Gender to radykalne odrzucenia Boga - zdjęcie
07.03.21, 20:36Screenshot Youtube

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Gender to radykalne odrzucenia Boga

97

Koniecznie musimy zwrócić uwagę na jedną sprawę. Ideologia gender, ruch LGBT to ruch, który z założenia jest antychrześcijański i kwestionujący prawdę stworzenia człowieka przez Boga jako mężczyznę i kobietę, a przypisuje moc stwórczą naturze, która zamiast stworzenia mężczyzną i kobietą, tworzy człowieka orientacjami seksualnymi” – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz na antenie Radia Maryja.

Jak podkreślił:

To jest niezwykle istotna sprawa, dlatego że jak mówił św. Jan Paweł II w Koszalinie w 1991 roku, czyli 30 lat temu, cytując Sobór Watykański II: «Stworzenie bez Stworzyciela zanika»”.

W rozmowie zaznaczył też, że każdy kto chce usprawiedliwiać ideologię gender, musi liczyć się z wszystkimi tego konsekwencjami:

To jest radykalne odrzucenia Boga, humanizmu chrześcijańskiego, a więc integralnego i wprowadzenie w to miejsce innych wartości jak ziemia, ekologia, zwierzęta, rośliny i tak dalej. To są ogromne konsekwencje, które burzą ład naszej cywilizacji, a towarzyszy im agresja w stosunku do Kościoła, który stara się położyć temu kres”.

W audycji „Aktualności dnia” ks. Bortkiewicz odniósł się do twierdzenia niektórych katolickich publicystów, którzy mówiąc o profanowaniu wizerunku Matki Bożej stwierdzają, że „tęcza nie obraża”. Etyk zaznaczył:

Nie jest ważne, czy pana Żyłkę to obraziło, czy nie. Możemy o tym porozmawiać publicznie czy prywatnie, ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie jest takie, że została zdewastowana ikona Matki Boskiej Jasnogórskiej, która jest wartością narodową i katolicką zarówno poprzez zmianę Jej wizerunku i jego umieszczenie w miejscach niegodnych. To jest czyn obiektywnie zły, który powinien być karany z tego względu”.

Dodawał, że podobnie jak nie wolno znieważać polskiej flagi lub godła, tak i nie wolno znieważać krzyża, wizerunku Chrystusa czy Matki Bożej. Podkreślił, że to samo dotyczy menory, gwiazdy Dawida czy islamskiego półksiężyca.

dam/Radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze (97):

JPIII2021.03.15 12:48
Każdy powinien odrzucić tego starego pedophila zw. bogiem. To on gwałcił 14-letnie dziecko zw. maryną, która potem urodziła pe...da..ła zw. jezuskiem.
Nunek2021.03.9 7:48
Chrum,chrum pozdrawiam wszystkich wiernych i proszę o bogate datki
Kochani2021.03.8 9:40
W pewnym mieście- Limanowej, w niedzielę ,chazarskie pacholęta zorganizowały "wielką demonstrację", było ich około dziesięciu-wszystkie przyjezdne, głównie z Krakowa, a z kościoła wyszedł spory tłum wiernych po Mszy świętej i z obrzydzeniem minąwszy cuchnące stadko, poszedł do swoich domów. Żadnej lokalnej małolaty nie było wśród lamparcic. Alleluja i do przodu, mości panowie i panie. Nie zwiedzie nas chazarskie żydowskie satanistyczne plemię.
Anonim2021.03.8 9:11
Dlaczego ksiądz za wszelką cenę pcha się pod kołdrę i w majtki tym którzy nie chcą mieć z nim nic wspólnego? Niech się ksiądz zajmie swoimi sprawami.
wers2021.03.8 9:38
Dlaczego ty pchasz się ze swoimi "komentarzami" pod każdym artykułem Frondy? Zajmij się czymś pożyteczny, np. skończ jakąś szkołę, idź do jakiejś pożytecznej pracy, która przyniesie ci dochód a innym w czymś pomoże, daj datek dobroczynny na biednych ludzi, powiedz swojej matce, że ją kochasz a ojcu podziękuj za wychowanie i troskę. Przeproś tych, których obraziłeś i skrzywdziłeś, oddaj to, co komuś ukradłeś. Krótko mówiąc: zrób coś, z czego będziesz mógł być dumny a nie tylko lżyj, kłam, manipuluj, obrzydzaj, rzygaj, szczaj na każdym forum i gdzie tylko możesz, ok? Możesz to zrobić np. z okazji 8 marca?
APEL2021.03.8 8:52
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Oko2021.03.8 8:24
Dzisiaj wyrok w sprawie ksiedza pedofila z filmu Siekielskich. Bracia chcą milion złotych zadośćuczynienia od diecezji kaliskiej
Izydor2021.03.8 7:46
Katolicyzm to odrzucenie rozumu. Polski katolicyzm to odrzucenie rozumu, empatii, etyki i podstawowych oznak człowieczeństwa.
marianl2021.03.8 9:14
Jakiś konkretny zarzut czy po prostu bla.bla.bla żeby zaistnieć?
Anonim2021.03.8 5:18
Problem, że to już nie natura multiplikuje płcie, ale wymyślacze. Odniesienia do natury już się skończyły, zaczęliśmy etap totalnego absurdu. Konkurs głupi, głupszy, najgłupszy pomysł, a gawiedź to kupi, bo mamy doskonałych sprzedawców!
tymczasem poza waszą bańką2021.03.8 0:34
Płodziarskie trolololo vs Staszewski: https://albicla.pl/imgcache/800x600/a/uploads/1000006914/posts/1615159979_Screenshot-at-2021-03-08-00-30-11-png.png
twojastara2021.03.8 0:26
nie mieści się wam katole we łbach, że ktoś może odrzucić ideę Boga, co z reszta nie ma nic wspólnego z dżenderem
Wawiak2021.03.8 0:18
Genderyzm – podział płci na dwie odrębne, przeciwstawne względem siebie rodzaje – męską i żeńską. Czyli ksiądz uważa że taki podział nie istnieje i jest przeciwny genderystom? No to wyjaśnia czemu sam chodzi w kieckach i koronkach.
Moly2021.03.8 0:14
Czas najwyzszy...
Ela2021.03.8 0:11
Znów ten paskudny ksiądz. Doradca pana prezidą.
Po 11 ...2021.03.8 0:08
W obliczu tego co robi KK, czego dobitnym przykładem jest powyższy tekst, mam przesłanie do przyzwoitych Katolików, bo wierzę, że ciągle są tacy. Moi drodzy ... Budujcie Arkę przed potopem, Dobądźcie na to swych wszystkich sił, Budujcie Arkę przed potopem Choćby tłum z waszej pracy kpił Ocalić trzeba co najdroższe A przecież tyle już tego jest Budujcie Arkę przed potopem Odrzućcie dziś każdy zbędny gest.
Po 11 ...2021.03.7 23:16
Pośród wielu odłamów chrześcijaństwa w wielu z nich takich jak Reformowany Kościół Katolicki w Polsce (Ecumenical Catholic Communion), Kościoły starokatolickie Unii Utrechckiej (poza Kościołem Polskokatolickim), Kościół Anglikański (Episkopalny), Kościoły ewangelickie (reformowane i luterańskie), oraz wśród wielu tzw "wolnych" kościołów można spotkać się z akceptacją dla homoseksualności, błogosławieniem związków osób tej samej płci oraz dopuszczeniem jawnych homoseksualistów do święceń (ordynacji). Problemem jest interpretacja fragmentów Biblii które mogą nawiązywać do homoseksualizmu, a nie muszą. (np. grzech sodomski u wielu konserwatywnych chrześcijan polega na uprawianiu homoseksualnego seksu, podczas gdy bardziej otwarte kościoły stwierdzają, że grzech sodomitów polegał na próbie gwałtu, nie ważne czy homo, bi, czy heteroseksualnego).
Darek2021.03.8 0:16
Grzech sodomski akurat jest jednoznaczny - sodomici oddawali cześć obrazom i rzeźbom, akceptowali nierówności społeczne i byli niegościnni, nic o homoseksualizmie odnośnie sodomy akurat w Biblii nie ma.
Po 11 ...2021.03.8 0:24
Mieszkańcy Sodomy według relacji Księgi Rodzaju, nie powitali przybyszów, ale kiedy dowiedzieli się, że przebywają oni w domu bratanka Abrahama - Lota, udali się do niego dążąc do gwałtu na nich. Byli to Aniołowie – wysłannicy Dobrej Nowiny, których do Sodomy i Gomory wysłał Bóg. W Biblii wymienia się też siedem grzechów seksualnych, których dopuścili się mieszkańcy Sodomy. To: homoseksualizm, kazirodztwo, cudzołóstwo, zoofilia, aborcja, stosunek z kobietą w czasie menstruacji i masturbacja. Przykładem popełnionego grzechu kazirodztwa mogą być córki Lota, które odurzyły go alkoholem, a następnie odbyły z nimi stosunki płciowe, z których urodziło się dwóch chłopców. Działo się to już po zburzeniu Sodomy i ocaleniu rodziny Lota.
Darek2021.03.8 1:27
To dążenie do gwałtu na aniołach jest dość wątpliwe, a z homoseksualizmem ma wspólnego tyle, że mieszkańcy Sodomy nie byli chętni zgwałcić córek Lota na jego prośbę. Nie wiemy jakiej płci było towarzystwo, z opisu wynika że raczej mieszane, ale wiemy jakiej płci byli aniołowie - nijakiej, angelologia jasno mówi (za tradycją żydowską) iż aniołowie płci nie posiadają. Tak czy inaczej nikt nikogo nie zgwałcił, a tym bardziej homoseksualnie. Ciekawi mnie gdzie w Biblii znalazłeś homoseksualizm jako grzech mieszkańców Sodomy, możesz przytoczyć? Na zachętę podaję co ja znalazłem: "Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego." Córki Lota, który po tym jak oferował usługi seksualne swoich córek bez ich zgody, co tak bardzo się Bogu spodobało że uznał go za jedynego sprawiedliwego, odbyły z nim stosunek po tym jak wynalazł wino i został pierwszym alkoholikiem a przed kolejnym wynalazkiem boskiego wybrańca - niewolnictwem jakie zesłał na swojego syna za wejście do namiotu bez pukania, ale to już czyny jak słusznie zauważyłeś po Zniszczeniu Sodomy i po prostu przedstawione jako zaszłe, a nią jako grzeszne - Bóg zniszczył Sodomę wraz ze wszystkimi sodomskimi grzesznikami, córki Lota grzechy sodomskie nie mogły dotyczyć. Swoją drogą na prawdę musiał wybraniec boży być nieźle napruty żeby się nie obudzić i to 2 razy.
Cierpliwy2021.03.8 11:52
Darek 1:27 Napisano Księga Rodzaju 19;4-5:"Zanim jednak ułożyli się do snu, mężczyźni z miasta Sodomy, od młodzieńca aż do starca, cała ludność do ostatniego mężczyzny, otoczyli dom. Wywoławszy Lota, zapytali go. - Gdzie są ci mężowie, którzy przybyli do ciebie tej nocy? Wyprowadź ich do nas, bo chcemy pobawić się z nimi". Jak sądzisz o jaką zabawę im chodziło?
Darek2021.03.8 12:53
W tekście oryginalnym, jak również w wersji angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej i włoskiej, oraz nawet polskie tłumaczenia jak Biblia Gdańska mają tam napisane o poznaniu: "wywiedź je do nas, abyśmy je poznali". Tak czy inaczej nikt nikogo nie zgwałcił, ani nie mógł zgwałcić, bo jak zgwałcić kogoś kto płci nie posiada.
Darek2021.03.8 1:33
Gdyby Bóg uznał działania córek lota za grzechy sodomskie musiałby je ukarać jak pozostałych sodomitów, jednak nie uczynił tego zatem to tylko Kościelna a nie biblijna wersja. Ale skąd homoseksualizm jako grzech Sodomitów wytrzasnęli to nie mam pojęcia, bo nic takiego tam nie znalazłem, ale jak znasz taki fragment to chętnie się poczestuję tą wiedzą.
Jan2021.03.7 23:06
Biedny, chory z nienawiści i obsesji seksualnych człowieczek. Tak naprawdę to żal go
Po 11 ...2021.03.7 23:26
Też tak myślę. Dla takich zboczeńców posiadanie jednej partnerki seksualnej np. żony to tak niedościgłe marzenie, taki niebo, że jak słyszą o jeszcze barwniejszym życiu seksualnym, to z tej frustracji budzi się w nich agresor. Biedni ludzie.
Po 11 ...2021.03.7 23:35
Nawet jak się patrzy na fizys tego księdza to do głowy ciśnie się Adam M....--- Włosy ich długie, kręcone brwiska, Wzrok dziki, sutanna plugawa; Krzyże za pasem, pierścień na palcu błyska, W ręku mokra pała....
Klapaucjusz2021.03.7 22:28
Często się zastanawiam, dlaczego w obronie rodziny najgłośniej gardłują ci, którzy rodziny nie założyli (np. prezes Kaczyński, profesor Pawłowicz, profesor Bortkiewicz), nie potrafią wytrzymać w jednej rodzinie (np. Marta Kaczyńska, Donald Trump, Jacek Kurski) albo mają tzw. normalne rodziny dopóki nie zastaną przyłapani na nieheteronormatywnym seksie (np. Larry Craig, republikański senator ze stanu Wyoming, czy Dennis Hastert, republikański kongresman z Illinois).
Po 11 ...2021.03.7 23:23
A ja się zastanawiam jak, w jaki sposób, to że niewielka część społeczeństwa będzie miała równe z nami prawo do trochę innego życia seksualno/rodzinnego, do formalizowania związków, adopcji, wzajemnej opieki, dziedziczenia, wpłynie destrukcyjnie na wiarę katolicką, na inne heteroseksualne rodziny? Czego tak panicznie się ten ksiądz boi??? Czego?
Zawi2021.03.7 22:20
Księga Rodzaju: "16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą». Natomiast "gender"., to taka ekipa, która uważa, że to nie może obowiązywać i nie ma tu mowy o LGBT
Zawi2021.03.7 22:17
Czy dla polskich publicystów gender to synonim LGBT? To bardzo smutne a jednocześnie dowodzi... sukcesu ideologii gender. Nie trzeba cytować słów kolejnego polskiego księdza, wystarczy zajrzeć do Adhortacji Franciszka, tam gender został i zdefiniowane i potępione. I nie jako homoseksualizm (o którym mowa jest w całkiem innym miejscu tego dokumentu) a jako pomysł zrównania płci SPOŁECZNEJ. Co w PL dokonało się już dawno, dawno temu, niestety
Anonim2021.03.7 22:45
Znowu masz mokre sny?
Anonim2021.03.7 23:36
Nie bełkocz. Ideologia Gender Mainstreaming nie głosi żadnej "płci społecznej" tylko jest konceptem jak tu wmówić ludziom ze płeć jako taka nie istnieje, jest całkowicie płynna i dowolnie zmienna wg upodobania. Lewaki jak zawsze zmieniają (celowo) pole znaczeniowe wyrazów, jak Orwell nakazał.
Anonim2021.03.7 23:51
Ale odlot. Papież Franciszek, największy orędownik równości kobiet i mężczyzn vs twoje urojenia. Naprawdę za dużo łazisz po stronach dla inceli.
MaxFiend2021.03.7 22:10
A co z ideologicznym ruchem kapłańsko-pedofilnym? Może jakieś przemyślenia na ten temat?
Ed2021.03.7 22:22
Jesteś zainteresowany? Właściwie to masz pecha. PZPR jak i inne SLD, już nie deleguje swoich kochających inaczej członków do seminarium. Ciekawe jak teraz ich "zagospodarują"?
Skrzypek na dachu2021.03.7 22:00
Brawo Ks prof Pawel Bortkiewicz .
­2021.03.7 22:35
Z tym, że »Ks prof« pisze się inaczej.
Ed2021.03.7 21:49
Aż się rzygać chce. Tyle tu czerwonej bolszewickiej zgrai. Jeden mądrzejszy od drugiego. Wydaje om się, że odkryli "cudowny" środek na życie w "raju". Gender, LGBTiQ, aborcja, eutanazja ich zbawi. To ich najwyższe "wartości". Szczyt osiągnięć kultury europejskiej. Rozpierniczą znowu ten świat jak ich nie powstrzymamy. Najgorsze jest to, że na szczytach władzy siedzą zdegenerowani politycy, sędziowie jak również obrzydliwie bogaci ludzie eksperymentujący społeczeństwami.
Po 11 ...2021.03.7 21:54
Zbawi nas Prawda, Miłość, Tolerancja, Nauka. Dusi nas zabobon, nietolerancja, nienawiść, obłuda, fanatyzm religijny.
Böno2021.03.7 22:01
Towarzyszu Po 11. Znamy to. Macie na myśli tę tolerancję, wolność, prawdę... pod przewodnictwem jednej partii PZPR i klasy robotniczej. Przerabialiśmy to i doświadczaliśmy tego dobrobytu i dziękujemy i cieszymy się że to już przeszłość. Ale wam jakoś tęskno za tamtymi czasami, więc może tak wypad do Korei Północnej - tam się spełnią wasze marzenia. Szczęśliwej drogi!
Po 11 ...2021.03.7 23:42
Z tym, że to PiS jest reinkarnacją PZPR. Ta sama propaganda, ten sam kult jednostki, to samo rozkradanie Polski, to samo rozdawnictwo, ten sam socjalizm. A ja jak zawsze walczę z komuną. Kiedyś z PZPR, a teraz z PiS.
Ed2021.03.7 22:17
Prawda, miłość i tolerancja. W waszym wydaniu? Chyba kpisz gościu. Nie chcę tego dożyć. To co cię dusi, to jest twój bożek. Egoizm, wygodnictwo, zazdrość itp.
A w pośredniaku byłeś?2021.03.7 22:36
Edek :-P
Ed2021.03.7 22:42
Oczywiście, zwerbować takich Edków do łopaty.
Böno2021.03.7 21:55
Ksiądz się odezwał, to i diabeł szaleje, nic dziwnego. Smutne, że tak wielu wziął w swoje posiadanie. Biedni ludzie, ale trzeba na nich bardzo uważać, bo zło jest bardziej zaraźliwe i bardziej niebezpieczne niż nawet Covid 19.
Anonim2021.03.7 21:40
Pedofilia w Kościele to radykalne odrzucenia Boga
Po 11 ...2021.03.7 21:52
Doprecyzuję. Akt pedofilny to osobisty akt duchownego, który w ten sposób, tym grzechem odrzuca Boga. Jest to zatem problem dotyczący jednostek. Jest jednak coś stukrotnie ważniejszego, bardziej szokującego, to odrzucenie Boga przez CAŁY instytucjonalny kościół, dokonany przez księży, przez biskupów, przez papieża, którzy wiedząc o straszliwych grzechach je UKRYWALI. To zbrodnia całego KK. Może były jednostki, jakiś głuchy, ślepy mnich w górskiej pustelni, który nie wiedział, ale 99% wiedziała. Dlatego KK nie ma prawa podszywać się pod Jezusa. KK to diabelski pomiot.
Ed2021.03.7 22:04
To jest oczywiste i obrzydliwe, ale nie wmawiaj nikomu, że wy walczycie z pedofilią. Taki Hartman(podobno prof.) wcale nie ma nic przeciw. Taki jeden polityk w parlamencie EU chwalił się czymś takim i dostał lepszy stołek. Żaden zwolennik LGBRiQ i coś tam jeszcze, nigdy nie będzie zwalczał pedofili i tym podobnych obrzydliwości
Po 11 ...2021.03.7 23:58
Wychodzi z ciebie czystej wody idiota: "Żaden zwolennik LGBRiQ i coś tam jeszcze, nigdy nie będzie zwalczał pedofili i tym podobnych obrzydliwości". Póki co to członkowie społeczności LGBT zgłaszają i piętnują pedofilię, nie mają organizacji, która by kryła pedofilów, w przeciwieństwie do kleru. Samozaoranie.
Beno2021.03.7 21:29
Czy można prosić dla odmiany o więcej artykułów z Kakaowym Okiem. One podnoszą poczytalność i adrenalinę jak kawa z rana ?
Po 11 ...2021.03.7 21:33
No właśnie. Wiedziałem, że kogoś mi brakuje... Gdzie nasz Kakaowy Książę?
Anonim2021.03.7 21:41
Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi rzeczami którzy tę nienawiść potęgują w katolikach. Na portalu katolicki rzadko pisze o Jezusie, Bogu czy wierze katolickie. Ważniejsze o wiary katolickiej są: LGBT, ryży Tusk, Trzaskowski, masoni czy covid.
Nie czytajmy2021.03.7 21:15
bzdur, wypisywanych przez satanistów, oblegających portale katolickie. Oni są jak cuchnący ściek najohydniejszych brudów, którymi można się ochlapać i skazić.
Po 11 ...2021.03.7 21:21
Popieram. Najlepiej nic nie czytajcie, albo tylko Tygodnik Powszechny ... ups, nie, nie tego nie:) Czytajcie tylko Gazetę Polską, Frondę, TV Trwam itp. I tak niczego więcej nie skumacie, zatem szkoda czasu.
Böno2021.03.7 21:12
Odezwał się ksiądz i ateiści zabierają głos. Wszelka swołocz, co z Polską, jej tradycją Kościołem nie ma wiele wspólnego. Jakaś mniejszość, nam będzie mówiła jak mamy żyć. Wasze miejsce jest tam, skąd żeście przyszli, won za Bug, o ile was tam zechcą.
Faustyna2021.03.7 21:43
Widać po twoim wpisie że nie byłeś dziś w świętą niedzielę katolicka w kościele. Z Bogiem
Böno2021.03.7 21:50
Dziękuję za troskę, ale to moja prywatna sprawa i ciebie nic do tego. Natomiast nagonka ateistów i inaczej wierzących (co mnie w ogóle nie interesuje) na księdza, bez żadnych argumentów, tylko słowa obrazy. Gorliwość, o mój, dom, o Polskę z jej tradycjami pochłania mnie i nie będę milczał. a którym się te tradycje nie podobają, to chyba obcy i niech idą tam skąd przyszli i ty ,która tak wielkoduszna i tolerujesz zło, też możesz, albo powinnaś też do nich dołączyć.
AAAtomek2021.03.7 22:18
Obcy z bliskowschodnimi mitologiami, ze stolicą w innym kraju, faktycznie mogliby się wynieść z tego słowiańskiego kraju?
Faustyna2021.03.8 0:09
Obowiązkiem prawdziwego katolik jest nawracać grzesznych takich jak ty, i sprowadzać na dobrą Drogę w Panu. Z Bogiem.
Torchwood2021.03.7 21:00
Radykalne odrzucenie boga? OK, i gdzie tu jest problem?
AAAtomek2021.03.7 20:49
Skoro Bóg stworzył kobietę z mężczyzny, to kobieta jest trochę mężczyzną ... Czyli MY wszyscy heteroseksualni faceci, sypiamy jakby z mężczyznami... Prymasie Bortkiewicz, prosimy o przemyślenia. :D
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.7 21:00
raczej facet powstał z kobiety o czym świadczą pozostałości po kobiecie czyli sutki
Po 11 ....2021.03.7 21:02
Potwierdzam, byłem w łazience, sprawdziłem, u mnie są.
AAAtomek2021.03.7 21:31
No ja także posiadam sutki, czyli co, jesteśmy fałszywymi kobietami, a kobiety fałszywymi mężczyznami?
Anonim2021.03.7 21:12
Czyli bóg była kobietą!
AAAtomek2021.03.7 21:30
No nie wiem, nie mogła Bogczyca zapłodnić kobiety Marii?
Po 11 ...2021.03.7 21:34
Partenogeneza. Co Albercika nie oglądałeś?
AAAtomek2021.03.7 21:43
To jeszcze ujdzie? A synowie Adama i Ewy jak się do cholery  rozmnożyli w ludzkość???
Po 11 ...2021.03.7 22:00
Dla mnie jest tu ewidentny problem natury kazirodczej ... ale KK nawet z tego potrafi "wybrnąć" ... A zatem, związki pomiedzy dziećmi Adama i Ewy nie były związkami kazirodczymi .... bo ... stosunki płciowe między tak bliskimi krewnymi zostały wyraźnie zabronione dopiero w roku 1513 p.n.e., gdy Bóg za pośrednictwem Mojżesza nadał prawo narodowi izraelskiemu (Kapłańska 18:9, 17, 24). I co kopara opadła?
AAAtomek2021.03.7 22:16
Olać kazirodcze związki synów Adam. Już na samym początki Biblia się na tym fakcie logicznie zacięła, potem może już mogło być tylko gorzej. Ale jeśli Bóg jest kobietą, może dlatego ubierają się genderowo w sukienki?
Prawda nas wyzwoli2021.03.7 20:44
Jeśli Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na swoim miejscu. Zatem wierzmy, ufajmy, módlmy się za Polskę, a zło pierzchnie przed mocą Boga, której we wszechświecie nie ma równej. To próba naszej wiary i musimy ją przejść zwycięsko.
Po 11 ...2021.03.7 20:43
Różne orientacje seksualne istniały od zawsze, niezależnie od represji, od ustroju, geografii, religii i pogody. To, że jedna z tysięcy religii przegapiła ten fenomen w swojej zaściankowej doktrynie, to chyba problem tego wyznania. Jak każda religia ma prawo pouczać swoich wiernych. Ale jakim prawem, jakim prawem, uzurpuje sobie prawo do kształtowania prawa świeckiego, dotyczącego niewierzących, albo wierzących inaczej? Co my tu mamy republikę islamską??? Powiem krótko: KK do budy! Tam możecie sobie szczekać.
Styki2021.03.7 21:00
Takim samym prawem jak wy ateisci, gender i inaczej wierzacy chcecie wplywac na prawo dla wierzacych chrzescijan. Panial?
Po 11 ...2021.03.7 21:06
Tylko my nie ograniczamy praw katolików. Ewentualne zmiany w świeckim prawie (homo związki, prawo do aborcji) nie odbierają katolikom ich prawa do NIE wchodzenia w takie zawiązki, albo do NIE robienia sobie aborcji. To zasadnicza różnica Stytku.
Styki2021.03.7 21:15
Jeszcze nie , ale tylko w Polsce. Poczytaj co juz sie dzieje w USA a zrozumiesz,ze bredzisz.
Po 11...2021.03.7 21:24
A co tam w tym protestanckim USA się dzieje strasznego dla katolików?
Styki2021.03.7 21:31
Przedsmak tego, co może stać się w Ameryce po zatwierdzeniu przez Senat USA tzw. ustawy o równości (Equality Act), można zaobserwować już na uniwersytecie Geneseo w stanie Nowy Jork, gdzie jeden ze studentów, Owen Stevens, został zawieszony tylko dlatego, że ośmielił się stwierdzić, iż mężczyźni to mężczyźni, a kobiety to kobiety. Nie wypowiedział tych słów publicznie podczas zajęć czy na kampusie, ale napisał je w mediach społecznościowych. To wystarczyło, by został przez władze uczelni uznany za osobę niebezpieczną, stanowiącą zagrożenie dla zdrowia psychicznego innych studentów. Na czym dokładnie polegała myślozbrodnia Stevensa? Jego wpis brzmiał następująco: Mężczyzna nie może stać się kobietą, a kobieta nie może stać się mężczyzną. Jeśli jestem mężczyzną i myślę, że jestem kobietą, to nadal jestem mężczyzną. Jeśli jestem kobietą, która myśli, że jest mężczyzną, to nadal jestem kobietą. Pomimo tego, co czujesz, nie zmienia to twojego stanu biologicznego. Dziś jeszcze nie jest to przestępstwo w świetle prawa, ale po uchwaleniu Equality Act sytuacja ulegnie zmianie. Co nie zmienia faktu, że już dziś Stevens jest traktowany przez władze uczelni jak człowiek, który dopuścił się czynu kryminalnego. Nie mówiąc już o tym, że otrzymuje wiele gróźb pod swoim adresem. Oprócz sankcji prawnych dochodzi przecież nękanie i zastraszanie
Styki2021.03.7 21:33
Promowana przez administrację Joe Bidena ustawa została już przegłosowana w Izbie Reprezentantów dzięki demokratycznej większości. Nowe prawo dotyczy takich instytucji, jak np. uniwersytety, banki, szpitale, hotele, sklepy, punkty usługowe, firmy czy organizacje, które korzystają z funduszy federalnych. Oznacza to na przykład, że ośrodki adopcyjne nie będą mogły odmówić oddania dzieci parom jednopłciowym; lekarze nie będą mogli odmówić wykonania operacji zmiany płci nastolatkom; szpitale i kliniki nie będą mogły odmówić aborcji pod groźbą utraty środków federalnych; kluby sportowe i szkoły nie będą mogły zakazać wstępu do damskich toalet, szatni i łaźni mężczyznom, którzy oświadczą, że czują się kobietami, zaś w żeńskich dyscyplinach sportowych będą mogli startować mężczyźni deklarujący się jako kobiety. Instytucjom, które sprzeciwią się temu prawu, grozić będzie pozbawienie funduszy lub zamknięcie, a osobom fizycznym wyrzucenie z pracy lub studiów czy inne dotkliwe kary. poster W przypadku Equality Act mamy do czynienia z klasycznym konfliktem, który pojawia się zawsze, gdy władza chce wprowadzić system wszechogarniającej równości. Totalna równość jest bowiem wrogiem wolności. Ze swej zasady wolność rodzi bowiem nieuchronnie nierówności, ponieważ każdy człowiek inaczej korzysta ze swobód, którymi się cieszy. Wszędzie tam, gdzie próbowano zadekretować stan powszechnej równości – od czasów komuny anabaptystów w Munster, poprzez rewolucję francuską, aż po ustrój komunistyczny – zawsze prowadziło to do tłumienia wolności i zamordyzmu. Także dziś pierwszą ofiarą ustawy o równości pada wolność – wolność słowa, sumienia, wyznania, nauki, wyrażania własnych poglądów. Prawdziwym celem prawodawców – zgodnie z ich deklaracjami – jest jednak coś więcej: niebezpieczna wolność myśl
Po 11 ...2021.03.7 21:45
Ale się nakopiowałeś ... i wszystko na nic. Ani słowa o odbieraniu katolikom jakiegokolwiek prawa. Nikt też katolików do niczego nie zmusza. Jedyna sprawa to sprzeciw zdrowego społeczeństwa przeciw motywowanej fundamentalizmem religijnym mowie nienawiści, mowie nietolerancji, mowie kłamstwa i obrażania. Powtarzam, nikt nie zabronił katolikom adopcji (choć to racjonalny pomysł), nie nakazuje im zmiany płci, robienia aborcji, albo żenienia się księży. Musisz się bardziej postarać.
Styki2021.03.7 21:50
Dalej bredzisz bo musisz absmak-------- "Także dziś pierwszą ofiarą ustawy o równości pada wolność – wolność słowa, sumienia, wyznania, nauki, wyrażania własnych poglądów"
Po 11 ...2021.03.7 22:02
Wolność słowa to nie wolność do mowy nienawiści i do głoszenia kłamstw.
Anonim2021.03.7 23:39
Lewaki przymuszają do aborcji i zmiany płci - gwałcąc małolaty pod pretekstem seksedukacji.
Po 11 ...2021.03.7 23:52
To już dramatyczny wyraz bezsilności. Edukacja gwałci dzieci ... No tak, są tacy których generalnie edukacja gwałci. Mają tak zakute pałay, że ledwo się czytać potrafią nauczyć, a i to z wielkim bólem.
Ben2021.03.7 20:40
Jakiej orientacji jest ksiądz, który nie ma żony, ubiera się w sukienki i sypia z ministrantami.
Wawiak2021.03.7 20:42
Prawej i Sprawiedliwej - pedo-konsekrowanej
Po 11 ...2021.03.7 20:44
Rzymsko analo-tycznej?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.7 20:39
w kościołach trzeba jak najszybciej stworzyć strefy wolne od Ciotopedałów Pedofilskich Bestii LGBT w Sutannach żeby dzieci się nie lękały i czuły się w tych strefach podczas mszy bezpieczne!
v2021.03.7 20:55
nudny jesteś i głupi jak but, mowa jest o macicach a ty Q o kościele, na łeb ci już padło, w kółko to samo i bez sensu
jle_ffm2021.03.7 20:35
Ks. partyjny ideolog Radia Maryja i znowu ta sam gadka-szmatka o gender, LGBT, itp. Rozumiem, że dla niego to jest jedyny problem z jakim boryka się KK w Polsce a on żadnych skandali, pedofili, pychy, chciwości, głupoty hierarchów oraz sojuszu ołtarza z tronem już nie widzi i tego że młodzież odchodzi z Kościoła? Jak ks. ideolog chce młodych Kościele zatrzymać i czym przyciągnąć, bo na pewno nie taką gadką.
To prawda2021.03.7 20:34
Te hordy zdziczałych satanistów, wywracające Boży ład i porządek, globalne siły zła, opanowujące świat, to forpoczta Antychrysta, ale ich koniec będzie spektakularny i niesamowity, a potem nastąpi prawdziwy Boży porządek. Nie wpadajmy więc w panikę, módlmy się i czuwajmy.
Po 11 ...2021.03.7 21:26
To ty Jim? Jim Jones???
Po 11 ...2021.03.7 20:25
Jak można powiedzieć coś aż tak głupiego: "Odrzucenie Boga, humanizmu chrześcijańskiego, a więc integralnego i wprowadzenie w to miejsce innych wartości jak ziemia, ekologia, zwierzęta, rośliny i tak dalej" --- Jak można sugerować, że Bóg jest w opozycji/konflikcie/jest czymś przeciwnym do ... (sic!) dzieł tego samego Boga, do Ziemi, przyrody ... Głupota duchownych jest niepojęta. Załamująca.
Anonim2021.03.7 20:22
A skoro bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, to bóg jest kobietą/mężczyzną? biały/czarny/zółty/czerwony? No jaki jest księże profesorze?
Bóg stworzył2021.03.7 20:22
człowieka jako mężczyznę, kobietę i księdza.
Po 11 ...2021.03.7 20:26
Z tym, że ksiądz alegorycznie wystąpił pod postacią węża :)
Po 11 ...2021.03.7 20:21
"podobnie jak nie wolno znieważać polskiej flagi lub godła, tak i nie wolno znieważać krzyża, wizerunku Chrystusa czy Matki Bożej" --- Flaga i godło są chronione przez polskie prawo. Natomiast symbole religijne, których są tysiące, NIE. Nie, nie, nie.
Konstanty2021.03.7 20:20
"To jest radykalne odrzucenia Boga, humanizmu chrześcijańskiego, a więc integralnego (sic!) i wprowadzenie w to miejsce innych wartości jak ziemia, ekologia, zwierzęta, rośliny i tak dalej." WRESZCIE!!!