Ks. prof. Kobyliński: Niechęć do szczepień to ogromny problem! Zbieramy owoce zamętu - zdjęcie
01.01.21, 10:15Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Ks. prof. Kobyliński: Niechęć do szczepień to ogromny problem! Zbieramy owoce zamętu

99

- To, co jest obecnie najważniejsze w naszym kraju, to ta głęboka nieufność do szczepień. To jest wyzwanie najbliższych tygodni - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof z UKSW.

Tematem audycji były kontrowersje etyczne związane ze szczepieniami przeciwko COVID-19 i ich dopuszczalność wśród katolików.

Podczas rozmowy odniesiono się do globalnego problemu podważania skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek. - Szczególnie trudną sytuację mamy niestety w Polsce. Nieufność, niechęć do szczepień to ogromny problem społeczny - powiedział ks. Kobyliński. - W pewnym sensie zbieramy owoce zamętu ostatnich miesięcy, w Polsce bardzo dobrze rozwijały się ruchy negujące maseczki - dodał.

- W ocenie etycznej zwracamy uwagę na to, w jaki sposób zostały wytworzone szczepionki i czy dostęp do szczepionek jest etyczny - sprawiedliwy, czy nie ma osób wykluczonych - powiedział ks. prof. Andrzej Kobyliński. Gość odniósł się do kontrowersji związanych z wykorzystaniem linii komórkowych abortowanych w latach 70. ludzkich zarodków, których użyto do badań nad szczepionką. - Mamy tutaj dwa abortowane płody sprzed kilkudziesięciu lat i w sposób przesadny podnosi się ten problem - ocenił.

- Jeśli nie zaszczepi się w Polsce 2/3 społeczeństwa w sposób dobrowolny, to trzeba będzie wprowadzić w przyszłym roku szczepienia obowiązkowe - ostrzegł ksiądz.

W ocenie gościa audycji odpowiedzialność za sceptycyzm wobec szczepionki ponoszą w części niektórzy przedstawiciele Kościoła katolickiego. - W ostatnich 9 miesiącach niestety część Kościoła w naszym kraju prezentowała poglądy irracjonalne, magiczne, zabobonne, nienaukowe i to wytworzyło stan świadomości taki, jaki mamy, jeśli chodzi o szczepionkę i szczepienia - ocenił.

Polskieradio.pl

Komentarze (99):

Jerzy2021.01.9 12:19
Właściwie to ma swoją logikę , przymus szczepień, przymus uznania paczamamy, przymus złożenia hołdu nowej religii scalającej wszystkie religie .Potem to już nie chcę nawet myśleć. Nie mogę uwierzyć że to mówi kapłan katolicki.
Katolik2021.01.9 9:28
Coooo? Nie wierzę wprost że to powiedział ksiądz katolicki! Jak można namawiać do szczepienia się eksperymentalną szczepionką, która jest w trakcie badań klinicznych? Bierze ksiądz na sumienie ewentualne zdrowotne następstwa tej szczepionki, czy nawet utratę życia przez ludzi, którzy zaufali księdzu i poddali się szczepieniu? Niech ksiądz zamilknie, bo nie jest lekarzem!!!
aaa2021.01.5 21:30
Kobyliński wypowiadaj się we własnym imieniu, nie mieszaj do tego Kościoła. Potem różni ludzie narzekają, że Kościół staje się tubą rządzących, zamiast pilnować własnej misji czyli głosić Słowo Boże. Chcemy rozdziału Kościola od państwa, nie chcemy, by duchowni byli państwowymi urzędnikami. Kobyliński żyje całkowicie po świecku.
1232021.01.4 20:06
Polecamy aby ks. profesor jednak zajął się wyłącznie tematem, w którym się specjalizuje, czyli skandali seksualnych w Kościele, bowiem tą wypowiedzią po prostu się zbłaźnił i to wielokrotnie. “Jeśli nie zaszczepi się w Polsce 2/3 społeczeństwa w sposób dobrowolny, to trzeba będzie wprowadzić w przyszłym roku szczepienia obowiązkowe” – tego typu wypowiedzi nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi, lecz po prostu są powtórzeniem przekazu medialnego właśnie wprowadzającego tenże wspomniany przez ks. profesora zamęt społeczny. Dodatkowo, jak widać z wypowiedzi, wprowadzenie przez Państwo terroru i przymusu szczepienia nie sprzeciwia się normom księdza profesora i jest dla niego czymś pożytecznym. “Mamy tutaj dwa abortowane płody sprzed kilkudziesięciu lat i w sposób przesadny podnosi się ten problem.” Jeszcze straszniejsza jest opinia o tym, że wykorzystanie komórek abortowanych dzieci – czytaj: zamordowanych z premedytacją niewinnych i bezbronnych istot ludzkich – jest w porządku, bo przecież miało to miejsce “dawno”, a po drugie wszystko dzisiaj usprawiedliwia się aby zażegnać wyimaginowaną i wykreowaną “pandemię koronawirusa”. Czysty makiawelizm w posoborowym wydaniu. Smuci, że ludzie chcący uważać się za autorytet wykraczają poza swoją wiedzę i specjalizację i zaczynają głosić niebezpieczne opinie. Okazuje się, że jednak w skrajnych sytuacjach obnaża się ich prawdziwe oblicze i mamy bardziej do czynienia z pseudoautorytetami, dla których niezmienna nauka Kościoła jest czymś co można naginać do okoliczności
katolik2021.01.5 20:59
ABSOLUTNIE TAK
xyz2021.01.3 14:44
Tło fotografii harmonizuje z poglądami tego światowego profesorka, bo z nauką Kościoła ma niewiele wspólnego.
ect2021.01.3 14:39
Prof. Kobyliński, podobno ksiądz, zmienia tradycyjną naukę Kościoła katolickiego na temat wartości ludzkiego życia. Nawet jedno, nawet najsłabsze ludzkie życie trzeba szanować a tym bardziej "jakieś dwa abortowane płody". Totalna arogancja wobec prawa Bożego: "Nie zabijaj". A weź powiedz, że sami księża dziś rozwalają KK, to cię zeżrą i zakrzyczą przez mikrofony, że księża są dziś strasznie prześladowani. Prześladowany to jest wciąż Pan Jezus przez takich min. katolików jak prof. Kobyliński i podobnych jemu.
następny belzebub2021.01.3 11:19
a myślałam ,ze ten ksiądz jest godzien uwagi ,a to jest po prostu natstępny lewacki celebryta taki od margotów i lempartów.
Grr2021.01.2 23:19
Strasznie pienicie się Kochani, że ksiądz dopuszcza szczepionkę przy badaniach nad którą używano abortowanych płodów ludzkich. Przeczytajcie PEŁNE stanowisko KEP w tej sprawie to zrozumiecie o co chodzi.
kep2021.01.5 21:33
Pan Bóg ma w tej kwestii inne zdanie niż KEP. A KEP nie stoi wyżej niż Pan Bóg. KEP nie jest posłuszny Bogu.
PamelaAc2021.01.2 22:22
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w PierwszyM miesiącu na tej pracy. M0gę powiedzieć, żE m0je życie Zmienił0 się - całk0wicie na lepsze! SPrawdź, co robię..... workreviews10.com
zdzislaw2021.01.2 20:08
Czy dziecko zabite w latach 70-tych jest już "towarem" przeterminowanym i mniej istotnym dla Boga ? Kilka miesięcy temu na tymże właśnie portalu "Fronda" czytałem że Australijski Episkopat protestował przeciwko możliwości zakupu przez rząd Australii szczepionek wyprodukowanych właśnie na (jak to ładnie brzmi ) "liniach komórkowych " abortowanych dzieci.. Może szanowny pan ks.prof. Kobyliński nam wyjaśni dlaczego tego typu szczepionki są kategorycznie odrzucane i uznane za niemoralne przez Episkopat Australijski a fajne i niemalże "pobłogosławione" przez Pana Boga w naszym pięknym katolickim kraju ,kraju w którym za Królową Polski nasi przodkowie obrali Bogurodzice Maryje ? Czy na pewno podjęte przez etyków polskich decyzje bazowały na Bożym prawie ,czy może na panicznym strachu ?. Nie ma żadnych dowodów na to że szczepionka oparta o linie komórkową dzieci będzie miała jakąkolwiek wartość ochronną..
ect2021.01.3 14:15
Zgadzam się całkowicie ze "zdzisławem". Bardzo konkretne argumenty do przemyślenia przez mądrego duchownego filozofa.
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.2 19:47
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Anonim2021.01.2 19:11
Przepraszam ,a kto sieje ten zamęt ? Szczepionka nie przebadana ,zapewnienie ,że skuteczna ,ale jakie skutki uboczne mogą być tego nikt nie wie ,sam producent nie chce wziąźć za nią odpowiedzialności ,ani rząd jak można wierzyć w jej bezpieczeństwo ?Kwestia moralna dla księdza nie ważna ,przykazanie,, Nie zabijaj'' nie obowiązuje w tym przypadku ,bo to dawno było ? Może ksiądz jak tak zachęca weżmie na siebie odpowiedzialnoś i będzie wspomagał finansowo osoby poszkodowane przez te szczepionki ?
katolik2021.01.2 19:21
szczepionka była badana od wielu lat, teraz ją expresowo produkowali. Zrozum jej skutecznosc, skutki uboczne nie mają znaczenia, DLACZEGO ci trudno uwierzyc jej JEDYNY cel to śmierc w czasie+ bezpłodnosć. CHCA cię zlikwidowac, na amen zrozum! NIE MA SZCZEPIONEK NA WIRUSY GRYPY I KORONA, BO po prostu nie ma szczepionek na wirusy!!!!!
katolik2021.01.2 19:25
zamysł likwidacji ludzi u psycholi powstał dawno, pare lat trwało, az przystąpili do ataku, ludzie UWIERZCIE< że to zaplanowane morderstwo i HOLOCAUST> NACZELNYM szaqtanem jest gattes isoros, a rządzący zdrajcy NARODU SĄ pomocnikami szatana. Okreslenie szatana to nie zabawa, TO Bardzo realny stwór , będący zagrożeniem śmiertelnym, nie widzisz go, ale działa przez zdrajców!!!
Anonim2021.01.2 19:34
Ja to rozumiem,ale ten ksiądz chyba nie bardzo ,albo celowo to robi ,bo ksiadz wzbudza autorytet i jak mówi ,że się można szczepić tym, ,a nawet należy to wielu ludzi uzna to za słusze bo to ksiądz powiedział .Ten ksiądz to nie byle jaki wikary ,ma posłuch i robi ogromną krzywdę sam sobie przede wszystkim ,bo ściąga na siebie potępienie ,bo przed Bogiem będzie odpowiadał za wszystkich ludzi ,których zwodzi tym.
PamelaAcker2021.01.2 18:57
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Greg2021.01.2 18:51
Ja mam niechęć do czarnych w Kościele bo z mojej kontrybucji podatkowej idzie na ich utrzymanie.
Anonim2021.01.2 18:42
W czasie wojny Niemcy robili z ludzi mydło to też może było moralne ,bo mydło przecież potrzebne jest ,nie uważa ksiadz?Teraz w Hiszpani robi się z dzieci abortowanych kremy ,no to też pewnie dobrze według księdza .
katolik2021.01.2 17:57
Ja juz od dawna mowie, ze Terlikowski i Kobylinski to obludnicy. Dobrze, ze coraz wiecej Polakow to widzi..
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.2 17:50
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
katolik2021.01.2 17:53
dobrze, że to piszesz ,ale ludzie muszą jeszcze o tym mówić pocztą pantoflowa
katolik2021.01.2 17:46
Ks nie mów tego w koloradce
Cierpliwy2021.01.2 17:45
Myślałem że ks. prof. jest myślącym człowiekiem. Do głowy by mi nie przyszło że lobbuje dla koncernów. ”Mamy tutaj dwa abortowane płody sprzed kilkudziesięciu lat i w sposób przesadny podnosi się ten problem – ocenił”. I to mówi etyk propagując kanibalizm dokrewny(obce białko). Natomiast genetyk,naukowiec mówi: ”Konstrukt mRNA zwany "szczepionką", podawany w iniekcji zaszczepianemu jako produkt inżynierii genetycznej, jest pasożytniczą cząsteczką mRNA. Przejmuje ona kontrolę nad aparatem transkrypcyjnym zaszczepionego człowieka na wzór wiroida roślinnego. Pasożyt w miejsce pasożyta w technologii GMO. Brak oczytania prof. w temacie ( listy i apele lekarzy, naukowców)? I to:”Jeśli nie zaszczepi się w Polsce 2/3 społeczeństwa w sposób dobrowolny, to trzeba będzie wprowadzić w przyszłym roku szczepienia obowiązkowe - ostrzegł ksiądz”. Polska jako jedyna w Europie ma największą podaż szczepionek obowiązkowych dla dzieci i młodzieży. Ta wypowiedzią ks. Prof. zaprzecza istnieniu wolnej woli u człowieka, danej nam przez Stwórcę, a odbieraną przez satrapów. Stracił moje zaufanie co do jego jakichkolwiek opinii i komentarzy, dotyczących tak Kościoła jak i jego osądów społecznych.
katolik2021.01.2 17:41
Zdejmij koloradkę
katolik2021.01.2 17:35
KS KOBYLIŃSKI jest też jest tu na wizji po to aby urabiać POLSKICH KSIĘŻY KATOLICKICH, nie KEP, ale on-został wysłany, aby księzom pokazac, ze mają się szczepic. KSIĘZA nie chciejcie jak za czasów HITLERA zostac przez polskich teraz nazistów zaliczeni do inteligencji straconej!
katolik2021.01.2 17:19
Księże za darmo nie mówisz, ile ci zapłacili, abyś zdradził Jezusa
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.2 17:18
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
katolik2021.01.2 17:12
Każde zło można odwrócić- KSIADZ KOBYLIŃSKI powiedział, że MODLI SIĘ Z KATOLIKAMI-- RÓŻANIEC w intencji, aby upadł masoński plan szczepień i zniewolenie ludzkości
Anonim2021.01.2 17:07
Dla księdza dwa abortowane płody sprzed lat to nic ? Te dwa płody to dwoje zamordowanych ludzi ,których ciała zostały spreparowane .Co się z wami dzieje księża ,komu wy służycie ?Prawo Boskie jest jasne tak ,tak ,nie nie ,a co po za od złego pochodzi . Opamiętaj się księże i nawróć się .
te "katolik"!2021.01.2 16:35
Dlaczego nie używasz polskich znaków diakrytycznych?
katolik2021.01.2 16:30
księze i Episkopacie zaproście billa Gatessa i Sorosa i zapytajcie o ich przemysł aborcyjny! Zapytajcie o słowa o dokonania HOLOCAUSTU największego w historii poprzez SZCZEPIONKI gatesa
katolik2021.01.2 16:31
nie, raczej to wy jako podnózki szatana musielibyście się wybrac do tego nazisty i psychopaty jak HITLERA
Ciekawy2021.01.2 16:23
Ksiądz profesor ma niestety rację, że za negowanie konieczności szczepień wielką odpowiedzialność ponosi w dużej części katolicki"beton". Ta postawa jest o tyle skandaliczna, że w kosmiczne brednie głoszone przez" katolicki" zabobon wierzy wielu ludzi. Jak ludzie mogą garnąć się do Kościoła, skoro ci, którzy uważają się za najważniejszych z ważnych i wg. ich mniemania to oni wyznaczają standardy bycia katolikiem głoszą tak irracjonalne wyssane z ich palca teorie. Powszechny dziś sprzeciw wobec szczepień to konsekwencja ich bezgranicznej głupoty.
katolik2021.01.2 16:22
EPISKOPAT POLSKI i KSIĘZĄ, którzy są za szczepionkami już się nie nawrócą, będą za nazistami i mordercami Narodu, JEDYNIE co to tylko jakaś iskra Bożego Miłosierdzia mogłaby sprawić ich przejrzenie na oczy i opowiedzenie się za prawdą
katolik2021.01.2 15:52
Ks może ktoś ze zdrajców Narodu, albo KEP wywarł na ciebie nacisk, albo ci groził- ale NIE powtarzaj tego, co ci każą, nie urabiaj ludzi, aby mordercom ułatwic dokonanie HOLOCAUSTU, nie twórz nowego gruntu pod śmierć, Czy tak łatwo cię urobić, jak mięczaka.
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.2 15:48
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
katolik2021.01.2 15:47
Księze nie bądz adwokatem diabła. Nie bądż adwokatem nazistów i morderców!
Anonim2021.01.2 15:44
Celebryta? robi to za darmo, czy z naszych podatków rząd RP płaci? tak, jak choćby palantowi Pazurze?
JERZY02021.01.2 15:35
k on smie straszyć ludzi obowiązkowymi szczepieniami.Czytał konstytucję? Ja nie zyczę sobie szczepienia i koniec .kropka księże propagandzisto.Gdyby taki było jak on mowi ze chodzi o jakies dwa plody 70 lat...to naprawde ani papiez ani episkopat nie udzielali by swoich pozawoleń. Otóż jeśli phizer szczepionka zbudowana jest z komórek namnozonych z płodów ludzich ,To zaden papiez ,zaden Kobylański nie jest władny nakazywać ludziom szczepinia .Nie można być przeciw aborcji i jednoczesniekorzystać z części zwłok dzieci nienarodzonych, Wstyd ks. Kobylański. Pewnie gdyby urodził sie w czasach Stalina to przystał by do księzy patriotów.
Beno2021.01.2 14:41
W innych krajach europejskich też nie ufają szczepionce i to nawet o wiele bardziej niż w Polsce. Nie ma też tak wielkiej propagandy polityków jak w Polsce. Większości polityków to żadni eksperci i specjaliści od zdrowia, kobylański też. Dobrze by było, by to lekarze i eksperci wypowiadali się na ten temat, a nie ludzie z ulicy. Tutaj przecież chodzi o życie i zdrowie.
W jakich?2021.01.2 14:47
"W innych krajach europejskich też nie ufają szczepionce ..."
Beno2021.01.2 15:30
A co to przedszkole, że wszystko ci trzeba podawać na talerzu? Czytaj i to nie tylko "wyborczą", szukaj informacji z różnych źródeł i nie tylko polskich, odróżniaj ziarno od plew i nie daj się manipulować propagandą polityczną, wszystko jedno z której strony. Myślenie nie boli. A ze mną bynajmniej nie musisz się zgadzać, byleś miał argumenty na poparcie twoich tez i był do nich przekonany. Jeśli uważasz, że szczepionka ci pomoże to szczep się i dziesięć razy. Jeśli szczepionka będzie skuteczna, to też się zaszczepię, ale na razie poczekam, aż się szczepionka faktycznie sprawdzi. Nie chcę być królikiem doświadczalnym w rękach polityków.
Podaj mi k.... mać w jakich krajach?!2021.01.2 15:42
Podaj mi k.... mać w jakich krajach?! Podaj mi k.... mać w jakich krajach?!
katolik2021.01.2 15:54
BENO zdrajcom się nie tłumacz, niech sobie utworzą własny portal
katolik2021.01.2 15:56
BENO zrozum ten śmiertelny zastrzyk będzie skuteczny ale na śmierc, JESZCZE nie wierzysz, ze GATES zrobić chce HOLOCAUST i zostaliśmy zdradzeni, uwierz i nie daj się nabrać szatanom w krawatach!!!
Anonim2021.01.2 19:18
We wszystkich.
Anonim2021.01.2 19:37
Na przykład we Francji https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-17/polowa-francuzow-nie-chce-sie-zaszczepic-przeciw-covid-19-wyniki-sondazu/
Anonim2021.01.2 19:39
W Niemczech https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8049152,koronawirus-niemcy-nie-chca-sie-szczepic-przeciwko-covid-19.html
Anonim2021.01.2 19:47
A Ameryce też nie zabardzo ufają w te cudowne szczepienia https://www.politykazdrowotna.com/59426,co-siodmy-amerykanin-nie-zaszczepi-sie-na-koronawirusa
katolik2021.01.2 15:02
celem jedynym szczepionki jest uśmiercenie w czasie, jak ktoś nie wierzy, to niech jeszcze się dalej dopytuje, czy trzeba ufać czy nie
Anonim2021.01.2 19:52
Prawdziwi eksperci ,nie typu Simon co to kasę od nich brał .
Mała162021.01.2 14:37
Prof. Kobyliński zmienił front.!!! Przeszedł na stronę bolszewii. Jestem mocno rozczarowany...
Antonim2021.01.2 12:52
Panie Profesorze, problem nie jest w nieufności do szczepiń, ale w braku zaufania do firm je produkujących, oraz do rządu, który na siłę stręczy niesprawdzone produkty medyczne z bezpodstawnym zapewnieniem, że są bezpieczne. Nie można powoływać się na "expertów" opłacanych przez firmy produkujące te medykamenty i to jest wina rządu! A co do firm farmaceutycznych, to pamiętamy eksperyment sprzed kilku lat z grypą - szczepionki kompletnie bezużyteczne, bo Polska ich nie kupiła i nie było jakiejkolwiek różnicy z innymi krajami. Nieufność jest również dlatego, że nikt nie pracuje w polsce nad lekiem, a wiadomo już z literatury światowej, że takie badania na świecie są. Prawda jest taka, że potrzebujemy leku dla już chorych, a nie szczepionki dla zdrowych, którj to skutki są nieznane. I jeszcze jedno. Jak można zdjąć z firm produkujących specyfik odpowiedzialność za skutki jego działania - to jest kryminał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2021.01.2 13:01
NIE ma szczepionek na wirusy! To jest wielka ściema firm farmaceutycznych i płatnych morderców
jle_ffm2021.01.2 15:06
Taa, a ziemia jest płaska.
Anonim2021.01.2 13:05
Czy ten pan (dla mnie to nie jest ksiadz) Kobylinski wie ze Microsoft , Pfizer to WIELCY SPONSORZY KLINIK SMIERCI Planned Parenthood?? ? Dam odpowiedz. Oczywiscie ze wie , ale ten pan karierowicz albo nastepny falszywy prorok ma TAKIE ZADANIE - promowac te firmy i promowac genderyste, i aktywiste LGBT Bidena...
hahaha2021.01.2 13:34
A ty skąd The Billu to wiesz? Pewnie inny the bill ci to powiedział. Was nie trzeba szczepić, was trzeba zamykać w psychiatrykach.
Anonim2021.01.2 19:50
Poznasz głupiego po śmiechu jego .Doucz się ,a nie słuchasz tylko propagandy szczpionkowej .
alcid2021.01.2 12:39
Kobyliński może się szczepić trzy razy w ciągu dnia przed jedzeniem. Jego osobista sprawa, ale wątpliwe, aby choć odrobinę zmądrzał z tego powodu.
hahaha2021.01.2 13:35
I tak cię kmiocie zaszczepią.
Przeciw kretynom2021.01.2 13:54
Założysz się zyebie?
Przeciw kretynom2021.01.2 14:04
Jeśli próba zniewolenia ludzi w kwestii tych nieetycznych preparatów będzie postępować i będą usiłowali naznaczać społeczeństwo to wstrzyknę sobie sól fizjologiczną. Już nawet rozmawiałem ze znajomą pielęgniarką jak tego dokonać. Jak oni tak to my tak!
katolik2021.01.2 12:11
czy poseł jest Polakiem, jeśli tak to powinien oddac mandat i zachować chociaż honor, ale jęsli jest w sejmie dla kasy, to bierze udział w zmowie i HOLOCAUSCIE Polakow i Polek! Sejm musi się rozpaść. Gates płaci mordercom za zrobienie roboty, My też zapłacmy posłom, aby rozpadł się sejm
Polak2021.01.2 12:03
Księżę profesorze te pana szczepionki sa produkowane na bazie komórek z zabijanych dzieci
Anonim2021.01.2 19:25
Ale on to wie i mu nie przeszkadza ,bo to dawno było w 70 latach to z tamtych lat według niego można ,a jak komuś się wydaje ,że jednak to nie moralne to sieje zamęt .Hipokryta.
łoł2021.01.2 11:57
Kobyliński się już zaszczepił? Bo to, że za służbę diabłu dostał już od masonów granty, widać, słychać i czuć.
jle_ffm2021.01.2 11:28
Wszystkie te komentarze poniżej tylko potwierdzają słowa ks. profesora.
Przeciw kretynom2021.01.2 11:34
Potwierdzają, że ludzie skupieni na tym forum inaczej podchodzą do sprawy niż ten kleruch i ty. Zabronisz nam?
jle_ffm2021.01.2 11:40
Niczego nikomu nie zabraniam, to wolny kraj (jeszcze). Potwierdzam tylko fakt, nic więcej.
Frec2021.01.2 11:57
Faktem jest że ks. Kobyliński głupoty opowiada.
katolik2021.01.2 13:13
głupoty, ale gada to co jest w planie rządzących morderców i on przygotowuje grunt, ale chyba dla niekatolików
jle_ffm2021.01.2 15:10
Już raz prosiłem o zmianę albo nie używanie tego nicka gdy piszesz takie pierdoły bo inaczej inni pomyślą że katolicy to są debile..
Anonim2021.01.2 22:57
Co potwierdzają ,że szepionki z abortowanych dzieci są ok dla ciebie,a jak ktoś ma jeszcze moralne wartości to sieje zamęt ,bo mówi prawdę o tym.
Przeciw kretynom2021.01.2 11:20
Będę to powtarzał za każdym razem. Tylko Fronda promuje tego podłego klerucha. Jego debilne stwierdzenia wpisują się coraz bardziej w to co jest głoszone z ust największych kanalii. "Mamy tutaj dwa abortowane płody" Ty gnoju obyś niech ci Bóg zapłaci za te słowa!
Kasikas2021.01.2 10:58
nasza wiara jest przecież jasna....NIE ZABIJAJ,,,przykazanie,,,,a zabija się nienarodzone dzieci i jeszcze robi się z nich kremy ,,,wzmacniacze smaku...szczepionki...normalnie produkcja!,,,czy ksiądz komentując to w ten sposób nie wchodzi w ten biznes?....więcej proszę zdobyć wiedzy w tym temacie a potem rozważyć w sumieniu i walczyć przeciw,, a nie za...bo z waszej postawy wynika dziwny stwór!,,,głosicie nie zabijać,,ale jak już zabite to skorzystajcie,,,bo to uratuje może...wasze życie doczesne!....wyjaśniam ostatecznie,,,ten proceder jest niezgodny z sumieniami katolików...ż...gać mi się chce jak tylko pomyśle że mogłabym sobie to wstrzyknąć,,,
Marek2021.01.2 10:24
Niech ksiądz się zajmnie modlitwą i duszą a nie moim ciałem. Nic ci do tego. Widzę że bardziej interesuje ostatnio kapłanów układanie się z władzą a nie sprawy Boga. Ks.kard.Wyszyński wstydzi się takiego kościoła ,zniszczyli dużo a chcą zniszczyć wszystko.
katolik2021.01.2 10:20
Niech KS jeszcze raz powtórzy KEP , że nie mówiąc STOP- są za śmiercią, bezpłodnościai HOLOCAUSTEM!!! jak bardzo trzeba byś ślepym i przekupnym, aby spod ołtarza opowiadac się za rządzącymi mordercami Narodu, którzy weszli w układ z szatanem i nazistą gatessem i sorosem. KEP daje przyzwolenie na działanie szatana , nie na jego wypędzenie!
katolik2021.01.2 10:14
Dlaczego ks nie potrafi nazwac po imieniu zamętem - działanie szatana gatessa- wywołanie sztucznej pandemii, aplikowanie śmierci w szczepionkach, tylko gada od rzeczy. Prosze sie nie pokazywac, z głupotami w głowie!! na wizji!!!
Frac2021.01.2 10:04
Beznadziejną etykę zaprezentował ów duchowny. Judaszową.
katolik2021.01.2 10:09
oni już nie wiedzą co to jest etyka, SZatan Gatess wyznacza nową etykę-ETYKĘ ŚMIERCI, więc idą za szatanem, straszne, że KOSCIÓŁ W POLSCE się pogubił!!!!
katolik2021.01.2 10:04
pewnie wysłał ks przekupiony przez masonów i rzadzących mordeców KEP. Wy wszyscy myślicie, że mówicie do głupków? Człowiek nie jest wasza własność i nie do was należy jego śmierc!
ja2021.01.2 10:04
Ks. Kobyliński stracił rozum ? nie !, ON stracił wiarę w Jezusa Chrystusa !
katolik2021.01.2 10:00
Ksiądz modli się do Boga, czy do szatana, oświecenia nie ma, takie stawianie sprawy i przedstawianie stanowiska innym przez osobę duchowną jest grzechem, jest ks za HOLOCAUSTEM< MORDERSTWEM BEZPŁODNOSCIA ludzi
katolik2021.01.2 9:48
ksiądz to na pewno współpracuje z wyższa instancją samego szatana, inf, że jak 2/3 się zaszczepi ,to widac, że ładnie ks do główki nałożyli, wypowiedział się znawca mający inf od morderców. Nikt nie ma prawa zmuszac do indywidualnego przyjęcia zastrzyku ŚMIERCI!
katolik2021.01.2 9:45
Szczepionki to problem społeczny-- szczepionki przeciew grypie i korona nie dosyć, że nie są potrzebne, to jeszcze mają ukryty cel śmierc. Jak ktoś jest przeziębiony, na katar i kaszel - to do łożka, leki, a nie SZczepionka. Lekarze i pseudolekarze tylko myślą o szczepionkach, bo firmy farmaceutyczna Billa Gatesa naciskają i robia kase, zeby dalej miec kasę na zabijanie
ZERRO2021.01.2 9:39
Badania szczepionki zostały przeprowadzone zbyt szybko tak jak kanonizacja JPII.
Frec2021.01.2 10:06
Więc będą się mogli modlić do szczepionki - Wielka szczepionko w fiolce ze szkła ześlij zdrowie.
katolik2021.01.2 10:07
nie ma znaczenia czas badania, czy złe skutki, sa albo nie- jej celem jedynym jest zaaplikowanie śmierci rozłożonej w czasie w postaci spowodowania chorób, bezpłodności
Polak2021.01.2 9:36
To może warto przeczytać opinię Polskich Profesorów na ten temat: https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/7055-prof-maria-dorota-majewska-to-eksperyment-podyktowany-celami-politycznymi-i-finansowymi-globalnych-oligarchow
Anonim2021.01.2 9:41
Niestety, profesorom po 60tce nie warto już wierzyć. Demencja postępuje i wkrada się paranoja.
Kida2021.01.2 14:59
Ciekawe podejście. Młodym zawsze się wydaje, że wszystko najlepiej wiedzą, a prawda jest taka, że tacy po 60-tce mają większą wiedzę i doświadczenie i młodsi powinni się od nich uczyć.
rebeliant2021.01.2 9:23
Powstał też taki projekt wypełnienia Słowa Bożego, który polega na tym, aby zabezpieczyć te treści, w których on wskazuje, że pewni ludzie są wręcz przeznaczeni piekłu. W związku z tym jest zbiórka ochotników, aby olać spowiedź i jeszcze dla pewności przed śmiercią np. zrzucić komuś doniczkę na łeb.
Anonim2021.01.2 9:21
Czyli KK do likwidacji w Polsce bo działa na szkodę narodu!
Marek212021.01.2 12:04
To głos trzeźwego ironisty czy roznamiętnionego szaleńca? Bo pasuje i do jednych i do drugich.....
Anonim2021.01.2 22:54
Nie KK tylko paru ,,niby'' księży .
rebeliant2021.01.2 9:19
A ja peyrdolę szczepiónkę - liczę tylko na Jezusa, bo ona w mgnieniu oka uzdrawia ludzi dotkniętych pedofilską pytą. A jaka jest prawda każdy wie.