Ks. Marek Dziewiecki: Bóg nas kocha… i co z tego? - zdjęcie
14.07.21, 18:56Fot. screenshot - YouTube (Salve NET)

Ks. Marek Dziewiecki: Bóg nas kocha… i co z tego?

17

Im bardziej rozumiemy w jaki sposób Bóg nas kocha, tym bardziej świadomie, z wdzięcznością się tą miłością karmimy. Wiemy, że Bóg nas kocha za nic i nieodwołalnie. Dosłownie „za nic”. I dosłownie „na zawsze”. Nawet, gdyby ktoś wylądował w piekle i tak będzie kochany – przypomina ks. Marek Dziewiecki w SalveNET.

Miłość wyrażona z bliska

Kolejna z cech Bożej miłości, która nas zaskakuje i dodaje niesamowitej siły, to jest to, że Bóg okazuje nam miłość z bliska. Kocha nas z bliska. Dlaczego to jest takie ważne? Otóż dlatego, że im bliżej jest ten, kto kocha, tym bardziej nas umacnia. To wiemy też z relacji międzyludzkich, jeżeli mąż kocha żonę, a żona męża, to chcą być bardzo blisko siebie. Jeśli idą do pracy zawodowej czy na zakupy, to biegiem wracają, jeśli się bardzo kochają. Bo kiedy są na odległość to tęskną za sobą, czują się mniej wspierani. A kiedy ten ktoś, kto mnie bardzo kocha i kogo ja bardzo kocham wraca, przytula, jest obok fizycznie, to jest sama radość. Podobnie, jeśli mamy jakiegoś wspaniałego przyjaciela to najchętniej byśmy przy tym przyjacielu cały czas byli. Nie musimy nic mówić, możemy siedzieć w ciszy, ale chcemy być przy kimś, kto nas bardzo kocha. Od tych, którzy nie kochają, uciekamy, a biegniemy do tych, którzy kochają. Im bliżej jest ten, kto kocha, tym bardziej mnie umacnia. Bóg kocha mnie najbardziej. W związku z tym, chce mnie umacniać najbardziej. A umacnia najbardziej, gdy okazuje miłość z bliska.

Bóg chce nas umacniać

W Starym Testamencie ludzie mogli myśleć, że Bóg wprawdzie nas kocha, daje znaki, że kocha przez proroków, cuda, znaki, ale ktoś mógłby mówić: „Panie Boże, co z tego, że mnie kochasz, co z tego, że się troszczysz o mnie, dajesz znaki, czynisz cuda, posyłasz proroków, żeby mnie umacniali, ale co mi to daje na dłuższą metę, skoro Ty jesteś w dalekim, tajemniczym, wygodnym niebie, a ja na tej ciężkiej ziemi, łez padole, w tej dolinie ciemności…Boże, ja Ci szczerze mówię, niewiele mi daje ta Twoja miłość, okazywana z dalekiego nieba”.

Bóg chce być blisko nas

I żebyśmy wiedzieli o tym, że Bóg zawsze nam okazuje miłość z bliska, to przyszedł do nas w ludzkiej naturze, kiedy nastała pełnia czasów, żeby nam ukazywać miłość z bliska. Przyjął ludzką naturę, żeby dosłownie, na dotyk, być blisko ludzi, którym okazywał miłość. Dawał jeść, przytulał, brał w ramiona. Jak uzdrawiał dotykał oczu, języka, uszu, otaczali Go, kiedy nauczał. Bóg przychodzi w ludzkiej naturze płacąc za to straszną cenę, bo wiemy, że w tej ludzkiej naturze przybijemy Go do krzyża. I On to wiedział z góry i zapowiadał swoim uczniom, ale i tak przyszedł, bo wiedział i wie, że najbardziej nas umacnia ten, kto okazuje miłość z bliska. Kiedyśmy go skrzywdzili śmiertelnie, przybili do krzyża i zamknęli w grobie, wrócił. Został w Eucharystii, znalazł sposób, by z nami zostać. A w Komunii św. jest bliżej nas, niż my sami siebie. Jest w środku naszego środka, dosłownie, fizycznie, cieleśnie. I wtedy nas najbardziej umacnia, bo z bliska. I dlatego, przez analogię, małżonkowie ślubują nie tylko miłość, ale także to, że siebie nie opuszczą, czyli ślubują, że będą do śmierci doczesnej okazywać sobie miłość z bliska, bo mają siebie najbardziej kochać. Dlatego nie tylko będę cię kochał żono/mężu, ale będę ci to okazywał z bliska, nie opuszczę cię. Jesteśmy kochani przez Boga nie tylko za nic, nie tylko nieodwołanie, ale także z bliska. I to od nas zależy, czy z tej bliskości korzystamy.

Salve NET

Komentarze (17):

Antychryst bez grzechu.2021.07.15 10:28
Jezus do Faustyny "Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech" A ja Antychryst wiem że wcale nie żałujecie swoich grzechów - bo każda kobieta co zostawiła jednego partnera dla drugiego i z drugim ma dzieci które są jej szczęściem - nigdy nie będzie żałowała prostytucji. Bo żal ze strachu na starość to żaden żal - jak by wasz bóg Jezu pozwolił wam ścierwu wrócić do grzechu to byście wrócili.
pytajnik2021.07.15 6:51
Czy dobrze Księdza rozumiem: kocha tych, których stworzył, a Ksiądz nie jest tak cyniczny żeby „twierdzić, że to Bóg stworzył homoseksualistów” (https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/rodzina_czyhomo.html)? I dlatego Ksiądz ma za nic nauczanie biskupów „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
kościelny2021.07.15 7:33
Bardzo nietaktowne pytania. Pan Bóg i Ksiądz Dziewiecki kochają ludzi, więc muszą zwalczać homoseksualną cywilizację śmierci, a nie zrównywać homoseksualistów z ludźmi.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.15 5:29
18-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
czekista2021.07.14 22:51
Moze i kocha, co nie znaczy, ze od czasu do czasu nie moze przypdolic.
były neon2021.07.14 21:55
Pogratulować "mądrości" na "skróty" i 'fruwania" już tu na ziemi. A Ksiądz to po jakich "katechezach NEO" ? ODNOWY ? katechumenatu ? czy "oświeceniowych" z USA po "nałożeniu rąk szamana" ? Tam nie tylko się śmieją - "przyklejają " stały uśmiech do twarzy , padają , ale "zalewają miłością". - I to od nas zależy, czy z tej {takiej ] BLISKOŚCI SKORZYSTAMY. Warto przypomnieć , że najważniejszą "korzyścią" dla katolika jest WYPEŁNIANIE WOLI BOŻEJ , święte życie , przestrzeganie X Przykazań Bożych , PRAKTYKOWANIE CNÓT i PRAGNIENIE NIEBA. To MY MAMY SIĘ NAWRACAĆ każdego dnia a reszta "gadania" to dyrdymały.
Karol2021.07.14 21:12
Witam bardzo proszę o pomoc. Wczoraj w hotelu wynająłem polkę do towarzystwa i mnie okradła na dość wysoką sumę i coś co ma dla mnie wielkie znaczenie, szczupła szatynka z piwnymi oczami. Jej profil ze zdjęciem znajdziecie na stronie: www.cutt.ly/profil_monika89 Jej nick to - sandra88 jeżeli ktoś ją rozpoznaje proszę o kontakt. Za ustalenie tej kobiety płace 2 tyś na ręke, ukradła mi coś co nie ma dla mnie ceny. Kontakt do mnie [email protected]
Karol2021.07.14 21:11
Witam bardzo proszę o pomoc. Wczoraj w hotelu wynająłem polkę do towarzystwa i mnie okradła na dość wysoką sumę i coś co ma dla mnie wielkie znaczenie, szczupła szatynka z piwnymi oczami. Jej profil ze zdjęciem znajdziecie na stronie: www.cutt.ly/profil_monika89 Jej nick to - sandra88 jeżeli ktoś ją rozpoznaje proszę o kontakt. Za ustalenie tej kobiety płace 2 tyś na ręke ,ukradła mi coś co nie ma dla mnie ceny. Kontakt do mnie [email protected]
JPIII2021.07.14 20:18
Ty durniu dziewiecki, ja nie chcę miłości starego pedophila boga, który gwałcił 13-letnią marynę i produktu tego gwałtu pedała i bękarta chrystka jezu-sika.
kumaty2021.07.14 21:48
Dla Boga nie jesteś anonimowy, a za swoje nikczemne słowa, odpowiesz. Piekło to nie jest ograniczone miejsce. Każdy kto chce, tam się znajdzie.
JPIII2021.07.15 8:42
To stary pedophil bóg chce rządzić z piekła. I jak na razie to mu się udaje. Coraż więcej jest katotalibów co odprawia modły do tego pedophilnego bydlaka. wszyscy pójdą do piekła.
JPIII2021.07.15 8:45
No i nie jestem anonimowy kumaty durniu.
Polak2021.07.14 19:35
I nic, zmyślone postacie literackie nie mają żadnego wpływu na rzeczywistość, niezależnie od tego jakie uczucia się im przypisuje.
Gunia2021.07.14 19:26
Kim jest ten pocieszny komik.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.14 19:09
szcze bogowi w ryj a na maryje i jej bękarta walę klocka!
kumaty2021.07.14 21:49
Wszystko trwa do czasu, a potem Sąd. Nie myśl, że ujdzie ci to na sucho. Piekło już czeka.
A jak ktoś nie jest zainteresowany2021.07.14 19:06
kochaniem przez waszego boga to co? Ustawami ją/jego przymusicie?