Ks. Isakowicz-Zaleski: Jezus Chrystus i Jego Ewangelia zawsze będą znakiem sprzeciwu - zdjęcie
20.02.21, 20:11fot. yt/wydawnictwo esprit

Ks. Isakowicz-Zaleski: Jezus Chrystus i Jego Ewangelia zawsze będą znakiem sprzeciwu

30

- Kościół zawsze był, jest i będzie atakowany, Jan Paweł II prowadził jeszcze w Krakowie rekolekcje pt. „Znak, któremu sprzeciwiać się będziesz”. Chodziło o pokazanie, że Kościół zawsze jest atakowany. Jezus Chrystus, Jego Ewangelia zawsze będą znakiem sprzeciwu. Lewica też zawsze będzie atakować Kościół – powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi dorzeczy.pl ks. Isakowicz-Zaleski.

Jak zaznacza duchowny, nie ma w tym nic szczególnie niezwykłego. Zwraca jednak uwagę, że podczas tych ataków Kościół musi trzymać odpowiedni „poziom moralny, by był oczyszczony”. Przewiduje też, że ataki takie mogą być mniejsze, jeśli poziom moralny ludzi Kościoła będzie odpowiedni.

- Kościół, w którym będą niewyjaśnione afery, kłamstwa, stanie się łatwym celem – mówi ks. Isakiewicz-Zaleski. - Afery pedofilskie i brak prawdy i wyjaśnienia nadużyć seksualnych – to będzie tylko woda na młyn środowisk antykościelnych – stwierdza.

Odnosząc się do ostatnio zaprezentowanego pro-aborcyjnego stanowiska przez Platformę Obywatelską, duchowny podkreśla, że w działaniach tej partii dostrzegalna jest „duża zmiana w podejściu polityków PO, z których niektórzy deklarują się przecież jako osoby głęboko wierzące”, ale – jak stwierdza „polityka zawsze była zakłamana”. Uważa też, że znacznie większym problemem w Kościele jest obecnie realny kryzys, ponieważ – jak uważa – w Polsce istnieje duży problem wśród hierarchów, aby stanąć w prawdzie wobec nadużyć seksualnych, które miały dotychczas miejsce i co więcej, Kościół zdaniem duchownego jest w tej sprawie podzielony, co określa jako „ogromną hipokryzję”.

Co szczególnie zadziwiające w Warszawie podczas ostatniej rady miasta środowiska lewicowe zgłaszały wniosek o odebranie honorowego obywatelstwa na przykład św. Janowi Pawłowi II.

- Od śmierci papieża minęło 15 lat. I nawet gdyby się pojawiły jakieś rysy na jego wizerunku, to i tak jest postacią tak wielką, tak zasłużoną, że będzie nadal mieć miejsce w historii – stwierdził w tej kwestii ks. Isakowicz-Zaleski.

- Papież był wielki nie z uwagi na anegdoty, które powstały na jego temat. Był autorytetem dla wierzących i niewierzących na całym świecie. I warto tym bardziej stanąć w prawdzie, ujawnić też prawdę o roli jego współpracowników – dodał.

 

mp/dorzeczy.pl

Komentarze (30):

gośc2021.02.21 17:15
Isakowicz-Zaleski kim ty jesteś? Wypowiadasz się jak celebryta , który wszystkie rozumy pozjadał!!!
PIOTR, PAWEŁ2021.02.21 14:52
Ciekawe skąd ks. wie, że Papież wiedział o pedofilii w kościele, czy miał dostęp do muzgu Papieża
Maciej Piwowar2021.02.21 9:30
Szanowny Kapłanie zgadzam się z Tobą w 90%. Ale Jest Małe ALE 1) Jezus Syn Człowieczy -Boży( Każdy z Ludzi to Syn Adama ,a Adam to Dzieło Boga.,2) Jezus to Sędzia Sądu Ostatecznego ,Odkupiciel Grzechu Pierworodnego ( Człowiek Zgrzeszył i Człowiek Grzech Odkupił ),3) Nauczyciel --Drogowskaz do Boga Wiekuistego,4) WIARA jest od Zarania Ludzkości.A CZŁOWIEK STWORZYŁ RELIGIE ,by wybłagać Miłosierdzie u Boga Ojca.
Upomnienie braterskie2021.02.21 8:10
Mt 18. 15 Polecam przeczytać. Ks. Isakowicz-Zaleski postępuje tak jak Chrystus polecał robić, gdy brat grzeszy. Ale większość księży i biskupów chce trwać w grzechu i Ci chcą zamknąć mu usta, lub go zdyskredytować. Ot "prawdziwa" wiara urzędników KK i wielu., wielu frondowiczów
ZERRO2021.02.21 7:46
Nikt nie krytykuje Pana Boga. Krytyka dotyczy księży za biznes, politykowanie i pedofilię - czyli rzeczy, które z panem Bogiem niewiele mają wspólnego.
Artur2021.02.21 7:41
Ksiadz ZALESKI I Wàsowicz sá jak Glos sumienia. Dobrze robicie. Z pamiecia w modlitwie
Anonim2021.02.21 7:24
"Jezus Chrystus i Jego Ewangelia zawsze będą znakiem sprzeciwu" - pod warunkiem, że ludzie będą odrzucać Prawdę? Jezus Chrystus i Jego Ewangelia jest miłością?
Jerzy2021.02.21 6:31
"Lewica też zawsze będzie atakować Kościół". Lewica moze to samo powiedziec o Kosciele. Kosciol zawsze bedzie atakowac Lewice. hahah A najwiekszy znak sprzeciwu, to sprzeciw wobec ujawniania i karania koscielnych pedofilow.
BabaJaga2021.02.21 6:39
Tak, ten znak sprzeciwu byl najbardziej widoczny w dzialalnosci Kosciola za Jana Pawla II i dzisiaj..
Anonim2021.02.21 6:19
KK zawsze był przeciw postępowi i wolności. Teraz mu polska młodzież pokaże gdzie jego miejsce...
ala2021.02.21 17:16
A ja powtórzę: "Oczywiście, że jestem staroświecka i sobie to chwalę. Nowoczesność, która jest poniżaniem człowieka, nie jest żadnym postępem" - dr Wanda Półtawska
Beata Anna Maria2021.02.20 22:02
,,Polityka zawsze była zakłamana,, takie stwierdzenie jest z gruntu fałszywe bo generalizuje przez duży kwantyfikator, który na prawdziwe fakty i prawdę w nich zawartą nakłada kłamstwo, a tak działa przez ludzi demon. Polityka jest kształtowana przez człowieka i zależy od tego czy oparta jest na faktach prawdziwych i prawdzie czy na kłamstwie, a więc tego co jest w sercu człowieka - życie czy śmierć ,prawda czy kłamstwo i jakich wyborów dokonuje. Hierarchia Kościoła też uprawia swoją politykę opartą dokładnie na tych samych zasadach, prawdy lub fałszu, które wypływają z serca człowieka. W każdej sferze życia człowieka walka idzie na śmierć i życie o serce człowieka .
Japa2021.02.20 21:54
Księzulku Szanowny . Trudno się z argumentacja Księdza nie zgodzić . Kościół a i my którzy tez nim jesteśmy był ,jest i będzie prześladowany Na różne sposoby i z różnych powodów , Nie moje prawo to badać . Ksiądz zna to bardzo dobrze .Czytam z uwagą każdy wywiad z Księdzem . I coraz to bardziej jestem przekonany, że Szanowny Ksiądz też walczy pośrednio z tym kościołem dostarczając paliwa jego wrogom . I wcale nie chodzi o przymykanie oczu na niewątpliwe złe strony ,życia " pasterzy " owieczek. To tak jak by juhas odpowiadający za los owieczek podpowiadał wilkowi jak ma na nie polować , zamiast iśc do bacy z wiadomościami i radą jak wilka pokonać .
Anonim2021.02.20 21:26
Przypominam, ze Jezus był ŻYDEM
Foster2021.02.21 11:32
Jezus nie był Żydem, był i jest Bogiem, a bóg nie ma narodowości.
Ale luja i do przodu2021.02.20 20:56
Za krzywdę tysięcy skrzywdzonych i gwałconych dzieci na całym świecie odpowiedzialny jest diaboliczny Wojtyła i jego Szatański kościół katolicki, dlatego nie ma się co dziwić że to katolickie piekło na ziemi jest atakowane przez normalnych ludzi, którym krzywda dzieci nie jest obojętna i pragną ukarania pedofilskich klechów których ten kościół szatana ciągle ukrywa
Dziennikarz TVN2021.02.20 21:01
Brawooo! Tak kłamac to nawet nasza telewizyjka nie może.... i nie umie mmmm
Grizzly2021.02.20 21:06
Nie tysięcy ale miliony dzieci !!!
Grizzly2021.02.20 22:23
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
NEOS com pl2021.02.20 21:38
..... 99,7 % pedofili to nie KK .... https://polskatimes.pl/imperium-seksu-dla-bogaczy-jeffrey-epstein-popelnil-samobojstwo/ar/c1-14342733
chłopka2021.02.20 20:41
KK w czasach PRL nie był atakowany chociaż rządziła lewica a teraz jest atakowany gdy rządzi prawica ? Coś tu jest nie halo . W czasie PRL był tylko ograniczony do zajmowania się tylko ludzką duszą a nie polityką . Teraz zajmuje się polityką , nawet dyktuje rządowi prawicy co może zrobić a czego jej nie wolno i jest atakowany ? :):):):):):):):) Czegóż to ci Żydzi nie wymyślą ?
Beno2021.02.20 20:52
Co za bzdury: kościół za PRL-u nie był atakowany? Bał inwigilowany. Prymas Wyszyński spędził 3 lata w więzieniu, nagrywane przez agentów kazania księży, ks. Popiełuszko, ks. Zych, ks. Niedzielak, ks, Suchowolec, ks. Kotlarz, - zamordowani księża, utrudnianie pracy z młodzieżą, organizowanie rekolekcji.... Co ty wiesz o tych czasach?
chłopka2021.02.20 21:36
Oczywiście , że byli wsadzani za kratki . Za politykę, czyli coś co nie powinno ich absolutnie dotyczyć . Duchowny , czyli człowiek ducha . Duch zajmuje się polityką ? A o ks. Popiełuszce mi nie mów, gdyż mówisz do walczącego Solidarnościowca i wiem jak było .
toWarzysz piwo ???? z radia Erewan2021.02.20 21:43
... obywatelu ... "niepieprz bez sensu" ... bolek nie byl w solidarnosci ... ino grajacym w totolotka ... naszym SBkiem ...
chłopka2021.02.20 22:09
W SB to był mój krewniak , który mówił mi , że mam się nie wygłupiać z tą Solidarnością gdyż to prowokacja . Po jej zwycięstwie zrozumiałam , że miał rację a ja byłam idiotką której się oberwało . Stąd wiem , że śmierć Popiełuszki to był przypadek . Nie zamierzano go zamordować . Ale......masy wiedzą swoje . I niech tak zostanie . W tej chwili ani mnie to ziębi ani grzeje . Zawsze reaguję na fałsz i kłamstwa a więc pewnie się to nie zmieni . To co piszę pisałam już kilka razy we Frondzie i zawsze reakcja jest taka sama . A ja nadal to piszę . Taka natura niestety .
chłopka2021.02.20 21:39
Jeszcze jedno . O tych czasach wiem wszystko , gdyż to były moje czasy .
Japa2021.02.21 12:22
Nasza ' Gażdzina " się odkryła. Pisze-" o tamtych czasach wiem wszystko , gdyż to były moje czasy " . Oj były wasze , były . Was pilnowało KGB . Bl.ks, Popiełusznko zginął nie waszej winy , Solidarność to lipa.. Faktycznie takie mieliście plany . Stad w kierownictwie bohaterski TW Bolek . Ścieżki zdrowia to rozrywka , Za 2 tysiące nie wyżyje itd itd . Z tym krewnym w SB tez mam wątpliwości ,Kto tam był , krewny , czy chłopka ,krewna tamtego krewnego ?
Grizzly2021.02.20 20:40
Klechy to małpy
Grizzly2021.02.20 22:24
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won szmaciarski trollu tęczowy!
Japa2021.02.21 12:31
Człowieku nie denerwuj się , bo on na to czeka . To podszywanie się pod cudze nazwisko to stary sposób znany kapusiom z PRL, Tak było i z tymi naszymi " braćmi w wierze ". Był Icek Cymerszpic a " pracował w UB.SB jako Polak np Kowalski. Wygląda na to ,że przy tej "polskości " Frondy dowiadujemy się ,że jeszcze ich sporo zostało.