03.10.15, 08:52

Ks. Charamsa opublikował antychrystyczny manifest

Na łamach antykatolickiej "Gazety Wyborczej" ks. Krzysztof Charamsa opublikował swój "manifest", którego nie wahamy nazwać się antychrystycznym. Ksiądz wzywa Kościół święty do odrzucenia wiary katolickiej, zmiany nauczania Ewangellii, odrzucenia prawdy o małżeństwie i seksualności. Oto 10 punktów tego godnego pożałowania manifestu:

1. Wyzbycie się homofobii i dyskryminacji homoseksualistów 

2. Potępienie karania za homoseksualność 

3. Zaprzestanie przez Kościół ingerowania w gwarantowanie praw człowieka przez demokratyczne państwa 

4. Anulowanie niekompetentnych i krzywdzących dokumentów 

5. Natychmiastowe anulowanie dyskryminującej instrukcji o niedopuszczaniu do kapłaństwa osób homoseksualnych 

6. Zainicjowanie poważnej naukowej refleksji interdyscyplinarnej nad moralnością ludzkiej seksualności 

7. Rewizja interpretacji tekstów biblijnych dotyczących homoseksualności 

8. Podjęcie dialogu ekumenicznego z braćmi ewangelikami i anglikanami o homoseksualności 

9. Konieczność prośby o przebaczenie win dawnych i obecnych Kościoła wobec osób homoseksualnych 

10. Szacunek dla wierzących homoseksualistów i zmiana wypaczonego stanowiska Kościoła w kwestii tego, jak powinno wyglądać ich życie chrześcijańskie 

Charama proponuje, by Kościół uznał akty homoseksualne za bezgrzeszne i naturalne. Twierdzi, że Kościół ma przepraszać za "prześladowania" homoseksualistów. Ma też prowadzić "dialog ekumeniczny" z heretykami na temat postulatów LGBT. Miałby też zreinterpretować Biblię i "wyzwolić się od fundamentalizmów", a także "zainicjować poważną debatę" na temat moralności seksualnej. Co więcej Franciszek miałby znieść instrukcję Benedykta XVI o niedopuszczaniu do święceń kapłańskich osób homoseksualnych. Kościół miałby też zmienić Katechizm, usuwając z niego "homofobiczne" treści. Miałby dodatkowo akceptować "prawo" do legalizacji "małżeństw" homoseksualnych w różnych krajach. Wreszcie miałby Kościół opowiedzieć się przeciwko "dyskryminacji" i "prześladowaniom" homoseksualistów, porzucając "język homofobii".

Postulaty ks. Charamsy niczym nie różnią się od postulatów rozmaitych zachodnich grup heretyckich. Podobne głosy słyszy się przed synodem często choćby w Niemczech, gdzie nie wierzący w Pana Jezusa ludzie próbują narzucać diabelską wizję wiary. Ta przedsynodalna hucpa, nagłaśniana przez modernistyczne media, to bez wątpienia dzieło szatana. 

Cóż, komentarz mamy krótki: staje się jasne, jak wielki był Benedykt XVI, wprowadzając swoją instrukcję. Jak widać opętani ideologią LGBT księża po prostu nie wierzą w Kościół święty. To nie tylko żałosne i podłe, ale przede wszystkim skrajnie dziecinne. 

kad

Komentarze

anonim2015.10.3 8:55
Módlmy się za tego księdza o opamiętanie.
anonim2015.10.3 9:03
"Lombardi poinformował, że "jedyną prawdziwą audiencją", jaką odbył papież Franciszek, było spotkanie z jego byłym uczniem i jego rodziną. Zastępca rzecznika Thomas Rosica potwierdził, że były student to Yayo Grassi, który otwarcie przyznaje się do tego, że jest gejem".
anonim2015.10.3 9:23
Modlmy sie o opamietanie i nawrocenie... Polecam super link o dziewczynce, ktora rozmawia z Jezusem. Tam jest mowa o tym, ze jak sie za kogos modli, z wiara sie modli - zawsze pomaga to zmienic drugiego człowieka. Dziewczynka opisuje to jako plamy, plamy na skrzydlach jakie czlowiek ma. I jak sie za kogos modli te plamy zaczynaja znikac. Plamy jako grzechy. Wiec modlmy sie za tego ksiedza. I zachecam do ogladania tego filmu ksiadz mowi o dziewczynce ktora rozmawia z Jezusem. I tez sami rozmawiajmy z Jezusem. Mowmy z wiara do Niego, przepraszajmy za grzechy, dziekujmy za łaski, prosmy o pomoc, o łaski duchowe dla nas i dla innych.. o pomoc w codziennosci, o uzdrowienie. Z Bogiem i zapraszam do ogladania filmu: https://www.youtube.com/watch?v=kQ_l4q029dk
anonim2015.10.3 9:28
Dobrze, że prawda wyszła na jaw, szkoda tylko, że tak późno, że osoba niewierząca, walcząca z Chrystusem fałszująca Ewangelię , mogła zajść tak wysoko. Czy naprawdę nikt nie wiedział, kim jest ten człowiek? Ale już sam Chrystus mówi, że wśród pasterze są także wilki. Oby się w porę opamiętał.
anonim2015.10.3 9:37
PRZECIEŻ TO NIC INNEGO JAK OPĘTANIE!!! Mam nadzieję,że ten człowiek już nie długo będzie kapłanem Świętego Kościoła Katolickiego.
anonim2015.10.3 9:38
Czy mam się bać tego pytania? Czy w świetle tych wydarzeń: spotkań z księżmi homoseksualistami, całowania ich po rękach, umieszczania ich w Kongregacji Nauki Wiary, manipulacji Synodem i formułowanie tam przez zaufanych ludzi fałszywych tez, które się podtrzymuje, mimo iż nie uzyskały większości na etapie Synodu Nadzwyczajnego, mogę mieć pewność, że Papież nie jest pedałem, nie jest zboczeńcem?
anonim2015.10.3 9:41
Modlitwa za tego człowieka jest konieczna !!!
anonim2015.10.3 9:44
Pedalstwo, wypad z kapłaństwa!!!! Przepraszam ale inaczej nie dało się. Oni się wściekli..ja też!
anonim2015.10.3 9:45
Czekam z niepokojem na reakcję władz kościelnych i samego papieża.
anonim2015.10.3 9:47
Co z dyscypliną kościelną ? Komu podlega ten ksiądz-pederasta ? Dlaczego jego przełożeni milczą ?
anonim2015.10.3 10:04
Jest gorzej, niż się niektórym wydaje. I nie oczekujmy, że papież zechce cokolwiek uporządkować: https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/05/23/trzymajac-sie-za-rece-z-franciszkiem/ I osobno linki do filmiku z tej strony: https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2015/05/406dc-7txmu.gif?w=400&h=223 https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2015/05/e2669-7txlk.gif?w=400&h=223
anonim2015.10.3 10:41
Spłonie w piekle.
anonim2015.10.3 10:58
@OR Tropem Twoich linków dotarłam do tego oto: http://gazetawarszawska.com/antykosciol/2287-ratzinger-nie-mogl-ani-kupowac-ani-sprzedawac Artykuł sugeruje, ze niespodziwane odejście Benedykta XVI jest efektem spisku międzynarodowej finansjery z siedzibą na Wall Street. Chodzi o swoisty szantaż wobec Banku Watykańskiego, podobny szantaż, jaki wcześniej zastosowano wobec niepokornego Iranu i niepokornej Rosji... To wyjasnia próby budowy systemu BRICS przez Rosję i Chiny, który jest jedyną drogą ucieczki przed tego typu szantazem, niszczącym całe państwa sprzeciwiajace się dominacji USA i Izraela. Jak należy teraz ocenić pro-izraelską i pro-amerykańską politykę PISu, z jego atakami czułości wobec (popieranej przez Izrael i USA) Ukrainy i jednoczesnymi atakami wsciekłości na Putina? To wszystko wpisuje się w pewien scenariusz, zmierzający do dominacji masonerii nad światem...
anonim2015.10.3 11:45
Plusem tej deklaracji będzie raczej to, że świat się wreszcie dowie, że Kościół nie popiera homoseksualizmu i ma o nim jasne zdanie, z którym walczy ów exks.
anonim2015.10.3 11:48
Popieram zdanie niecierpliwych. Biskup pelpliński powinien podjąć natychmiastową decyzję. Ów exksiądz raczej nie będzie protestował i robił odwołania.
anonim2015.10.3 12:01
zibi33 Czy ty jesteś pederastą ? Jeśli nie, to czy uważasz, że odbyt służy do penetracji seksualnej, a osobnicy ze skłonnościami do tej samej płci nie są dewiantami ? I ostatnie pytanie - czy Pismo Święte nie potępia homoseksualizmu ?
anonim2015.10.3 12:01
Pelplińska Diecezja raczej nie ma z nim związku. Przebywa stale raczej poza Polską, nawet studia seminaryjne poza Polska odbywał.
anonim2015.10.3 12:42
zibi33 Spodziewałem się od ciebie wymijających odpowiedzi i mnie nie zawiodłeś :) Nie jesteś chrześcijaninem, więc masz kłopoty z postrzeganiem Prawdy i logicznym myśleniem. Radzę ci z czystej miłości bliźniego - nawróć się, porzuć błędy Niebu obrzydłe i ratuj swoją duszę od potępienia !
anonim2015.10.3 12:48
Rozumiem, że postępaki domagające się wyświęcania homosiów na księży, będą traktować molestowanie seksualne ministrantów przez tychże ze zrozumieniem. A może nawet zaczną pisać w wyborczej, że tak właśnie powinno być, że hooksięża molestujący młodych chłopców są awangardą katolickiego postępu.
anonim2015.10.3 13:54
Fałszywy prorok.Panie miej miłosierdzie nad nim.
anonim2015.10.3 14:36
To tak jakby mąż ze swoją kochanką urządził konferencję prasową o tym jak to mu źle w małżeństwie było i jakie to małżeństwo nietolerancyjne, że tylko monogamia.Ten człowiek jest opętany przez zło, szokujące że prowadził podwójne życie i to jako wysoki urzędnik w Watykanie. Nie mam szacunku do hipokrytów. Jak jest homo to po co zostawał księdzem? Jak mu tak źle było, to powinien dawno temu po cichu odejść, bo to jest jego wielki powód do wstydu, że nie wytrwał w czystości. Zal mi go a zwłaszcza jego rodziny w Polsce, teraz będą mieli przerąbane zapewne od sąsiadów itd. Ten ksiądz myśli tylko o własnej d.... - ale o zgorszeniu innych chrześcijan to już nie pomyślał, o własnej rodzinie też pewnie nie pomyślał, o szkodzie jaką wyrządził Kościołowi też nie pomyślał. A szkoda. Bóg go z tego rozliczy po śmierci.
anonim2015.10.3 15:00
@enrque111 1 - Nie wszyscy geje uprawiają seks analny 2 - Kobiety też mogą być homoseksualne Pozdrawiam, choć robi się to już pomału nudne, naprawdę
anonim2015.10.3 17:13
Ja też mam swój manifest do gazety wyborczej czy można go opublikować ?: 1. Proszę o zaprzestanie publikowania antypolskich tekstów kłamliwie oczerniających np. Armie Krajową. 2. Proszę o nie wtrącanie się do dyscypliny KK jeżeli ta was nie dotyczy na zasadzie "wolnego rynku" tzn jeżeli jakaś religia nie narusza WASZEJ wolności i was nie krzywdzi to nie musicie się wcale nią zajmować i wpieprzać się w sprawy was nie dotyczące skoro czujecie że i tak nie spełnicie nakazów tejże religii. 3. Skończcie z kłamliwymi tekstami na temat imigrantów. 4. Skończcie brać pieniądz z budżetu z reklam państwowych 5. Funkcjonujcie jak w wolnym rynku a nie że każdy urząd w państwie musi mieć waszą gazetkę. 6. Proszę o obszerny tekst naczelnego redaktora na temat historii jego rodziny i wytłumaczenie nam jakie to ma kontekst moralny 7. Skończcie popierać jedną partie 8. Skończcie waszmościowie i wstydu oszczędźcie.
anonim2015.10.3 19:04
A inny ciężki przypadek chorego księdza domagałby się taniego alkoholu - narkoman chciałby legalnej koki - itd........... Szczyt bezczelności ! Wywalić natychmiast takiego uzurpatora !
anonim2015.10.3 19:52
zibi33 W którym miejscu wzywałem kogokolwiek do nienawiści, kłamco ? K.Z. Cóż z tego, że nie wszyscy pederaści uprawiają seks analny (tego nie wiem, ale wierzę ci na słowo) ? Cóż z tego, że kobiety również mogą oddawać się pederastii ?
anonim2015.10.3 23:14
w
anonim2015.10.3 23:20
Do @ zibi33 "ciepło i dobro jakie dajesz drugiemu człowiekowi wróci do ciebie" - tak, ale jak okażesz te "ciepło" nieodpowiedniemu "drugiemu" człowiekowi, w rewanżu możesz je odczuć miedzy swymi pośladkami, czego ci życzę i to "po dwukroć"!
anonim2015.10.4 8:16
@Enrque To z tego, że znowu ktoś na Frondzie próbuje ograniczyć związek homoseksualny do jednego, pokazując tylko jakie ma się blade pojęcie o danym temacie. Ot tyle
anonim2015.10.4 8:51
K.Z. A cóż takiego złego czyni Fronda względem dewiantów, którzy trwają w swoim grzechu ? Co to znaczy "ograniczyć związek homoseksualny do jednego" ?
anonim2015.10.4 16:57
@enrqe Mam na myśli ograniczanie takich związków do samego seksu, z niesmacznie częstym naciskiem na seks analny.
anonim2015.10.6 23:41
Ten ksiądz ma taki pedalski uśmiech, że zalatuje wiadomo czym na kilometr. Czy naprawdę komisja przyjmująca go onegdaj do seminarium tego nie widziała ? Byli ślepi i głusi ?
anonim2015.10.7 13:08
KK najbardziej tajemnicza instytucja świata. Czy myślicie, że heca z tym księżulem to przypadek. Moim zdaniem absolutnie nie.
anonim2015.10.7 16:35
Punkt 7. jest strzałem w kolano: "7. Rewizja interpretacji tekstów biblijnych dotyczących homoseksualności" Czyli jak? Wykasować z Ks. Rodzaju, Ks. Kapłańskiej, Listu do Koryntian, Tymoteusza niewygodnie wersety. Ktoś tu chce się bawić w Pana Boga, ale my wiemy za jakim to podszeptem. Doktor Teologii... chyba sobie go kupił na bazarze.
anonim2015.10.7 17:41
I wszystko jasne, zero pedalstwa.
anonim2015.10.7 21:10
Idiota nie wiedział, że Bóg w Piśmie Świętym nie potępiał człowieka tylko jego grzeszne czyny. Przypomnijcie sobie Kaina i Abla. Bóg nie potępił Kaina tylko opieprzył go za zabicie Abla. Potępił zabójstwo a nie zabójcę.Kain został ukarany wygnaniem. Bóg nie potępia homoseksualistów tylko czyny homoseksualne.Bóg karze człowieka za złe czyny ale samego człowieka nie potępia. Niektórzy idioci nie czytają Biblii ze zrozumieniem.
anonim2015.10.8 19:34
Ten człowiek już nie powinien być księdzem, powinien był wylecieć z hukiem na tak zwany zbity pysk.
anonim2015.10.22 9:57
Ja uważam ,że on nie powinien zostać księdzem ,tak samo są osoby,które nie powinny zakładać rodzin.