Krzysztof Wyszkowski dla Frondy: Stan wojenny - totalna zdrada i zrujnowanie Polski - zdjęcie
13.12.20, 18:00Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Krzysztof Wyszkowski dla Frondy: Stan wojenny - totalna zdrada i zrujnowanie Polski

19

Eryk Łażewski, Fronda.pl: Wojciech Jaruzelski napisał książkę „Stan Wojenny. Dlaczego…”. Książka zawiera tłumaczenie się Wojciecha Jaruzelskiego z podjęcia przez niego decyzji o wprowadzeniu Stanu Wojennego. A jak Pan wytłumaczyłby wprowadzenie Stanu Wojennego?

Krzysztof Wyszkowski, opozycjonista: Wojciech Jaruzelski to zdrajca, człowiek totalnie sowiecki, najgłębiej zsowietyzowany. Wykonał to polecenie, którego nie chciał wykonać - na przykład - jego poprzednik na stanowisku I Sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KC PZPR) Stanisław Kania, który przez rok czasu opierał się użyciu siły wobec Solidarności. Dlatego Kania w październiku 1980 roku został odsunięty i Jaruzelski został nie tylko premierem, ale i Pierwszym Sekretarzem: Wielkorządcą, Gubernatorem w imieniu właśnie Sowietów. I zrobił to, czego mocodawcy sowieccy od niego żądali. To jest przykład totalnej zdrady.

Wojciech Jaruzelski twierdził, że gdyby nie on, to Sowieci wkroczyliby do Polski. Wiemy, że to nieprawda…

Tak! Wiemy z bardzo wielu źródeł. Ale nawet wtedy przecież, wiedzieliśmy, że w ’79 roku Sowieci musieli wycofać się z Afganistanu. I teraz atak na PRL (śmiech) to byłoby coś już kompletnie niemożliwego. Przecież Breżniew dogorywał, system sowiecki łamał się. Wiadomo było, że Ameryka nie będzie ulegać – tak, jak poprzednio – tym właśnie krokom ze strony Związku Sowieckiego. I była to sytuacja najlepsza z możliwych do tego, żeby się właśnie opierać rozkazom z Moskwy. Węgrzy się opierali. Wszyscy się opierali! Nigdzie nie było tak źle, jak w Polsce. To Jaruzelski i inni ludzie najgłębiej zsowietyzowani, wykonujący te polecenia sowieckie, zablokowali w Polsce rozwój na przynajmniej osiem lat. A przecież pamiętając o kosztach, trzeba polskie straty cywilizacyjne w stosunku do Wolnego Świata, a szczególnie do Europy Zachodniej, liczyć na ponad dekadę. To jest w życiu nowoczesnego, współczesnego państwa i społeczeństwa, strata zupełnie historyczna. Należy powiedzieć, że nastąpiło wówczas długie „zamrożenie” Polski, a pamiętajmy, że ’89 rok nie był odmrożeniem. On był tylko jakąś przerwą w zamrożeniu. Ale to rujnowanie Polski, które nastąpiło po 1989 roku po to, żeby nomenklatura mogła rozkraść majątek narodowy, to były jakby dalsze konsekwencje Stanu Wojennego – tej zbrodni. To jest coś, co można porównać chyba tylko z najazdem szwedzkim w XVII wieku, z rozbiorami, czy z Drugą Wojną Światową, z czymś zupełnie skrajnym.

Wojciech Jaruzelski w przywołanej wyżej książce sugerował to, że 12 grudnia – na dzień przed wprowadzeniem Stanu Wojennego – miał myśli samobójcze, że dotykał „chłodnej rękojeści pistoletu”. Czy Pan mu wierzy?

Nie wierzę (śmiech)! Myślę, że rzeczywiście jest w nim coś babskiego, histerycznego. Ale nawet ta histeria jest udawana. To kompletny Sowiet, który w dodatku udaje starą babę. I też mu to nie wychodzi.

 

Pierwotnie na Fronda.pl 13 grudnia 2019 r.

Komentarze (19):

JaluKurek2020.12.19 7:20
Panie wyszkowski.Przestań pan pieprzyć, tylko rozejrzyj się pan trochę do okoła.wtedy mozesz pan coś opowiedzieć o łamaniu prawa, niszczeniu państwa i jego gospodarki a takze zabijaniu niewinnych i najsłabszych ludzi.Przestań pan bredzić!Za chwilę wprowdzą w Polsce godzinę milicyjną!I to zupelnie bezprawnie, bo Jaruzelski przynajmnij dokonał jawnego zamachu stanu i powołał wronę.A tu co mamy?To samo, tylko tchurzliwie i cichaczem.
Natalja Siwiec2020.12.16 9:15
Kto to jest ten Wyszkowski?
Sumit2020.12.15 13:13
Rummy is the most popular Indian card game. The game is popular all-over South Asia that can be played with fake money either for fun or also for real money. Go for a free Rummy game download now and never miss a deal. https://www.rummyvilla.com/Play-rummy-on-mobile/
kaka2020.12.14 13:50
Krysiu ty masz tez udzial --najpierw przyjales walese jako pierwszy a teraz gorzej-polazles do masonow--po jaka chol....... Male pytanie CZY TO PRAWDA ZE RAZEM Z WILSZTAJNEM I CENCKIEWICZEM PODZYROWALES PRZEKAZANIE POLSKICH ARCHIWOW OPISUJACYCH OBECNOSC ZYDOW W STRUKTORACH BEZPIECZNIACKICH Z MOZLIWOSCIA PRZEKAZANIA IZRAELOWI-----? jesli tak bylo jest to najwieksza zdrada na skale swiata!
Gniew.2020.12.14 10:24
PPolskę zdradzili i zrujnowali przywodcy soldarności wraz z KK.AMEN
Dream 11 predictions for today's match2020.12.14 7:29
If you are looking for Dream 11 predictions for today's match, then Kheltalk is the best for you. Here you find Today cricket match prediction and see the latest updates, news, information much more. Kheltalk helps you to win and earn more in Dream11 matches. Make your team and lead in your match. https://kheltalk.com/dream11-prediction/
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 6:53
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Solidarnościowiec2020.12.13 23:45
Ale Wyszkowski się nagadał . Ten naród tak ma . Ludzie , prości ludzie niezaangażowani w te polityczne gierki byli wdzięczni Jaruzelskiemu za wprowadzenie Stanu Wojennego , gdyż już doszły ich słuchy poprzez radio " Wolna Europa " , że Rosjanie stoją na granicy .
kgb2020.12.13 23:37
to ten "miszcz" po podstawówce?
edi2020.12.13 20:32
z wiekszym szacunkim młokosie .w dniu 13 .12, 1981 pewnie jeszcze cie nie było na świecie albo byłeś taki mały żeś na stojąco chodził pod stołem.nie pamiętasz tego strachu jaki wówczas zapanował w narodzie.wyrwanych łomami dzwi jeśli ten majacy byc aresztowany ociągał się z ich otwarciem a zupy którą ich karmiono w obozach internowania dzisij byś nie mogł przelknac tak była ,,doprawiona,, moczem lub kałem. nie pamietasz masowych zwolnień dyscyplinarnych w zakładach pracy za nie podpisanie tak zwanej lojalki .Spóbowałbyś cos powiedziec przeciwko parolowi ZOMO w trakcie wylegitymowania to byś miał zęby wybite albo tyłek lub plecy tak zbite że długo byś chodził oblaly,.Miej kolego troche szacunku dla tych osob które wtedy cierpialy w tym wrednym okresie wprowadzenia stanu wojennego przez gen.jaruzelskiego,
Soldarnościowiec2020.12.13 23:41
Co ty pleciesz ? Żadnego strachu nie było . Trochę niepewności pomieszanej z ciekawością , gdyż nikt nie wiedział co to takiego " Stan Wojenny ".
Apateista2020.12.14 7:41
Było trochę niepewności i lęku o bliskich ale też ulga, bo sytuacja była bardzo napięta. Stan wojenny był koniecznością zapobiegł wojnie domowej i rozpoczął przemiany ustrojowe w Polsce. Niestety nie obyło się też bez tragedii ludzkich ale nie zmienia to faktu, że "Stan" uratował życie wielu Polakom, zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Gdyby Nie "Stan Wojenny" dziś Polska wyglądała by zupełnie inaczej, a być może nie było by jej wcale.
JaluKurek2020.12.19 7:25
Teraz też będzie strach, ze milicja wyłamie drzwi żeby sprawdzić ile osób siedzi w świeta przy stole! Za komuny tak nie bywało.I owszem..jeszcze będzie:I strach..i wyłamywanie drzwi..i lanie pałami..i godzina milicyjna. No ale jest kowit.A kowit daje podkladkę pod każde bandyckie działanie rządu i milicji.Szkoda ze Jaruzel na to nie wpadł!
Monika2020.12.13 20:31
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany napisz do mnie na : http://panieonline.pl/monia89
CzesiekPodlasie2020.12.19 7:26
Dzień Dobry Pani! Nazwam się Czesław i mieszkam na wsi.Chętnię poznam miła i robotną panią do odbywania świń, a jesienią do kopania ziemniaków.
Jarek2020.12.13 20:09
13 grudnia spałem do południa i zrobiłem kupę w spodnie
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.13 18:31
W grudniu 1981 Jarosław miał 32.5 roku na karku i nadal mieszkał z rodzicami! Pedał jakiś czy zwykła nieudolna PiSda życiowa?
Anonim2020.12.13 18:29
Prawda.
NEOS com pl2020.12.13 18:11
... no niestety ... stan wojenny z dzisiejszego punktu widzenia , to rzucenie Polski ... przed lapy szabrownikow ... wszelkiej masci .... ale ostatecznie masonstwa ... https://www.youtube.com/watch?v=Bw2CBDx2bLU https://www.youtube.com/watch?v=9_epVmeQcBQ&t=1450s