Krzysztof Bosak: nie będziemy szalupą ratunkową dla posłów Ziobry - zdjęcie
10.05.21, 07:53Fot. screenshot YouTube (Onet News / RMF FM)

Krzysztof Bosak: nie będziemy szalupą ratunkową dla posłów Ziobry

6

- Nie interesuje nas, żebyśmy byli szalupą dla tych, którzy po pięciu latach, w naszej ocenie, złego rządzenia państwem opuszczaliby obóz rządzący, próbując twierdzić, że to nie oni źle rządzili, tylko zupełnie kto inny - stwierdził na temat Solidarnej Polski Krzysztof Bosak na stacji Polsat.

Solidarna Polska i Konfederacja głosowały przeciwko Funduszowi Odbudowy. Przez pewien czas istniało ryzyko upadku rządu, co dało asumpt do przypuszczeń, że Konfederacja i Solidarna Polska mogą połączyć siły na arenie politycznej.

Upadek rządu jest jednak w ocenie Bosaka "nierealny".

- Oni w bardzo wyraźny sposób zaznaczają swój sprzeciw w niektórych sprawach. Ale jest to bardzo kontrolowany sprzeciw - stwierdził Bosak w odniesieniu do stanowiska Solidarnej Polski w sprawie Funduszu Odbudowy.

- O ile partia Zbigniewa Ziobry zagłosowała przeciw ratyfikacji, to w głosowaniach proceduralnych wniosków formalnych, o to czy odsunąć sprawę na następne posiedzenie Sejmu lub zażądać wyjaśnień od rządzących, głosowali zgodnie z rządem - dodał Bosak.

Ponadto zdaniem Bosaka plotki rozpowszechniane na temat utworzenia rządu tymczasowego są "intencjonalne".

- Być może są to echa scenariuszy, które rozważane były w Platformie Obywatelskiej i które były dyskutowane między PO a Lewicą. Do nas, nikt nigdy z żadną propozycją się nie zwrócił - stwierdził, dodając, że plotki o rządzie tymczasowym to "niepoważne spekulacje".

jkg/polsat

Komentarze (6):

fghjkl;'2021.05.10 10:04
okazuje sie ,że konfederacja to wieksze szkodniki Polski niz PO.
Jacuś2021.05.10 9:09
Panie Bosak nie wiem czy pańska wypowiedź podoba się wyborcom po prawej stronie. Wreszcie zacznijcie działać wspólnie na płaszczyźnie co was łączy, a nie dzieli bo się wystrzelacie i rzeczywiście nie będzie w przyszłości na kogo głosować.
Truteń2021.05.10 8:47
SP mogła zablokować ustawę o FO już na etapie 1,2,3 czytania, nie zrobili tego bo chodziło o wciągnięcie opozycji do wspólnej odpowiedzialności za jej skutki. Widowiskowe głosowanie przeciw gdy było wiadomo że jest poparcie potwierdza że była to przynęta.
Marian2021.05.10 8:33
Zamknij się pryszczaty chłystku. Zabierz do tej swojej szalupy ruski desant.
Jm2021.05.10 8:06
Panie Bosak, niech się pan przejrzy w lusterku, może niech pan się trochę dokształci. Marny a pana Polityk.
Salcia2021.05.10 8:02
SŁUSZNIE! Pozostaniecie koszem na śmiecie wszystkich tępaków i debili z gwiazdą Dawida od Brauna.