22.01.19, 20:32Zdj. screen Twitter

KRS zajęła się sędzią od 'nadzwyczajnej kasty' i 'zemsty' na PiS

Sędzia Irena Kamińska, która niegdyś stwierdziła, że sędziowie to "nadzwyczajna kasta" niedawno zaszokowała opinię publiczną kolejny raz. Podczas konferencji organizowanej przez Fundację Batorego stwierdziła, że pragnie "zemsty" na obecnym rządzie. 

Jak się okazuje, wobec sędzi mogą teraz zostać wyciągnięte konsekwencje. Posłanka PiS i członek KRS, prof. Krystyna Pawłowicz poinformowała na Twitterze, że Krajowa Rada Sądownictwa w piątek ogłosi swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi Kamińskiej. 

"Ja będę szczera, ja pragnę zemsty. Dlatego, że mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność tak irytuje, że ja pragnę zemsty. Ale jestem też prawnikiem, sędzią wobec czego to wszystko nie może w żaden sposób przypominać działania obecnej władzy, bo nie będziemy od nich lepsi"- stwierdziła na konferencji Fundacji Batorego Irena Kamińska, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Prawniczka przekonywała jednocześnie, że obecna konstytucja daje wiele możliwości naprawy działań obecnej władzy, wystarczy tylko pewne rozwiązania z Ustawy Zasadniczej "wyinterpretować, nie naciągając tego zbytnio". Sędzia postulowała również stworzenie nowej ustawy o służbie cywilnej, tak aby urzędnik nie był "funkcjonariuszem partyjnym". 

Jak poinformowała prof. Krystyna Pawłowicz, zasiadająca w KRS posłanka PiS, Rada zajęła się już wypowiedzią sędzi Ireny Kamińskiej podczas rozpoczętego we wtorek posiedzenia. Trwa ono do piątku i to wówczas KRS ma zająć stanowisko w sprawie skandalicznej wypowiedzi sędzi NSA. 

 

 

yenn/Twitter

Komentarze

jula2019.12.21 12:55
Jeny jeszcze zawalca dostanie i będzie ofiara na manify!
Laura2019.01.23 11:55
Ta kobieta nie powinna byc juz dawno w wymiarze sprawiedliwości dot.Tuleji i reszt
Marian2019.01.23 8:04
Takich "sędziów" trzeba eliminować z zawodu. Szkodzą Polsce i przynoszą wstyd zawodowi, w którym się znaleźli. Ta Pani wykazuje się szczególną arogancją i chamstwem.
Piss na PiS2019.01.23 0:54
Ta żałosna, obsadzona przez kolesi Zbigniewa Zero ,,KRS", z Kryśką od Pawłowiczów, na czele, może p.sędzi Kamińskiej nadmuchać!!!
jula2019.12.21 12:56
Możesz dmuchać,wolny kraj.Co kto lubi
Jahu2019.01.22 20:50
Czy ktoś taki powinien być jeszcze sędzią kolejne 24 godziny? Powinna dostać dyscyplinarkę i dożywotni zakaz wykonywania zawodu.
AS+++2019.01.22 20:44
Przecież prawo powstawało po to aby nie było msty rodowej.Pani sędzia zaprzecza całkowicie swojemu zawodowi!