Kosiniak-Kamysz: Grzegorzu Schetyno, wycofaj poparcie dla Jachiry - zdjęcie
26.09.19, 13:33Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Kosiniak-Kamysz: Grzegorzu Schetyno, wycofaj poparcie dla Jachiry

21

Lider PSL podczas czwartkowej konferencji zaapelował do przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej o wycofanie poparcia dla youtuberki i kandydatki KO Klaudii Jachiry.

"Nie będzie normalnie, dopóki nie zatrzymamy fali hejtu" - mówił podczas konferencji lider PSL. Zaznaczył, że ludowcy oczekują od Grzegorza Schetyny wycofania poparcia dla Klaudii Jachiry, której kampania wyborcza nie licuje z powagą sejmu.

"Grzegorz Schetyna i prezes PiS Jarosław Kaczyński muszą doprowadzić do porządku to, co dzieje się w ich szeregach, a czego symbolem stała się pani Jachira, która kolejny raz powoduje, że hejt leje się w niespodziewanych ilościach" - zaapelował Kosiniak-Kamysz.

Jachira kilka dni temu na Twitterze zamieściła zdjęcia z piątkowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Na jednym z nich pozuje przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego z transparentem „Bób Hummus Włoszczyzna”. Zdjęcie wywołało szerokie oburzenie m.in. wśród krakowskich kombatantów. Sama kandydatka przeprosiła w poniedziałek wszystkich urażonych i zapewniła, że ma szacunek dla tych, którzy walczyli za Polskę.

Działania 31-letniej kandydatki od dłuższego czasu wzbudzają silne emocje także poprzez jej kanał na platformie YouTube, w którym skupia się m.in. na atakowaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości czy kpieniu z katastrofy smoleńskiej.

Na nagraniach możemy usłyszeć o „parówkach smoleńskich” czy quizie „Czyja to kończyna?”. Według blogerki w satyrze, którą uprawia, można używać więcej mocnych słów, a także że „taka jest rola artysty”. Jachira porównała się również do jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku Witolda Gombrowicza. - "Gombrowicz byłby hejtowany tak samo, jak ja teraz" - stwierdziła w środowej audycji Radia Zet kandydatka KO.

W środowisku Platformy Obywatelskiej satyryczka wywołuje równie silne emocje. Do zachowania Klaudii Jachiry odniósł się w poniedziałek poseł Sławomir Nitras. - To jest granica nawet nie o jeden most za daleko. Nie wiem czemu to ma w ogóle służyć - uważa poseł KO.

Tysol.pl

Komentarze (21):

gosia2019.09.28 13:55
a ty tęczowo-zielony, oddaj OFE
PePe2019.09.26 21:18
Ten wylazł z niebytu ugrać swoje 3 grosze, że niby taki szlachetny i pokojowy. A klaskał oczywiście "bez entuzjazmu".
Truteń\305\204\\305\\2042019.09.26 19:50
Panie wodzu PSL-u opamiętaj się sam bo idziesz ręka w rękę z gagatkami których idealnie reprezentuje ta aktorka. A w PSL to pewnie tak jak w Rosji, naród dobry tylko przywódcy parszywi. Czas się nawrócić, odbyć czyściec poza sejmem i zacząć od nowa przyzwoicie reprezentować wierny lud wiejski.
katolik2019.09.26 20:39
lud wiejski nie może głosować na dno popslsldwiosna nowoczesna,bo to są szatany,które sprofanowały Matke Bożą
tadeusz2019.09.26 17:12
Nie wiem dlaczego tej "pani" poświęca się tyle czasu i miejsca w mediach. To, że szambo cuchnie wie każdy, więc po co o tym ciągle przypominać.
celnik2019.09.26 16:34
Czy kandydaci z pokokoko do paralentu RP to intetigentni inaczej dla tytantów inteligencji o podobnym IQ jak niejaka jahira? Czy trzeba być, aby na takie kuriozum i indywiduum głosować?
rozbawiony2019.09.26 15:55
Jak Tarczyński Krycha czy Sasin wylewają gnojowicę rto mu nie przeszkadza?
Bizon2019.09.26 15:34
Hasło wyborcze: Sejm bez idiotów !!! Polacy i polskojęzyczni obywatele, nie głosujcie i nie wybierajcie do sejmu kandydatów Nowoczesnej, która to partia przylepiła się do PO jak goowno do statku. Wszyscy ich kandydaci, powtarzam wszyscy, to największe przygłupy w historii państwa polskiego. Oto oni: Lubnauer, Pihowicz, Zembaczyński, Meysztowicz, Misiło, Mieszkowski, Wielgus, Pampuch, Szlapka, Kloska, Pudłowski, i. In.. Nie wybierajcie śmieci !!!
Janina2019.09.28 7:21
Bizon pełna zgoda !
katolik2019.09.26 15:23
popslsldwiosnanowoczesna do lamusa.Nie wejda do sejmu.Zagadka
katolik2019.09.26 15:21
Polacy w wyborach masonom chodzi o to,aby dno społeczno -moralno-polityczne popslsldwiosna nowoczesna zniszcyło wiarę katolicką.Tylko PIS mający większość konstytucyjną może uratować nas i wiarę,potrzeba jedności a nie rozłamu w głosowaniu,,ze moje poglądy są bardziej konserwatywne. i będę stwiał na swoje.Nie ma na to czasu.Polska jest najważniejsza!!! Madrzy i silni Polacy głosują na PIS!!!
pedał = HIV = śmierć niewinnych dzieci 2019.09.26 14:37
Trzy "szczegóły" o homosekualistach: Jak wykazały wieloletnie badania, niemal 95% homos to pedofile. Ilość zakażen HIV pomiędzy homos to 67%. Depresja kliniczna u homos występuje 4X częściej niż u heteros, tym samym ilość samobójstw. W konkluzji; jaka to radość być homo, jaka to przyjemność mieć homo za sąsiada, jakie to ryzyko mieć ich w społeczeństwie.
etyk-teolog2019.09.26 14:32
Klaudia stała się taką ikoną moralności Kalego (u Sienkiewicza). "Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle. Klaudia opluwa ludzi - dobrze. Opluć Klaudię - źle"
Maria2019.09.26 14:30
Jak PO poradzi sobie z jakimkolwiek problemem dotyczącym Państwa, skoro nie radzi sobie z własną hejterką
matis892019.09.26 14:04
Jachira to kwitesencja lewakoateiszmu i tęczowej miłości pogardy. Na pierwszym miejscu jawna antypolskość, fanatyzm religijny tęczowy i lewackoateistyczny, tęczowe prwokacjje wobec narodu Polskiego i naszej wiary. Antypatriotyzm i nienawiść do Polski, jej wartości, tradycji... Po stronie lewackoateistycznej ujawnia się taka nienawiść do Polski i naszej wiary, że normalny człowiek by się tak nie zachowywał. Wszystko wskazuje na to że ta kobieta jak i inni z totalnej opozycji, jest opętana przez szatana. Ni składu i ładu, nienawiść, pogarda i działania przeciwko Polsce, gejowska nietolerancja bo przecież ich popiera. Schetyna nie zna programu PO. No zachowują się jakby byli opętani i odebrano im rozum. Dziś mówią to, jutro przeciwnie. Tam widać demoniczne opętania u totalsów, oni już sami nie wiedzą kim są nawet, ktoś im to odebrał.
Polak Ateista Durny Gej2019.09.26 14:01
Do polaka: Może i klaskał, ale teraz robi dobrą robotę i za to go chwalę ! Ludzie, nie może taka przygłupka być posełką w sejmie ?! Opanujcie się ! Toż to Komisja Wyborcza powinna ją skierować na ścisłe badania psychiatryczne, bo Sketyna i Błońska nic nie zrobią ba sami są zdrajcami Polski i narodu polskiego.
polak2019.09.26 14:07
mój wpis dotyczył kosiniaka --bo co dotyczy tej ""mądrej""--inaczej- popieram każdego ,kto tą przedstawicielkę PełO wywali z list kandydatów ,na zbity pysk
katolik2019.09.26 13:59
DNO społeczno-moralno -polityczne Profanujące Matkę Bożą przecież już nie żyje ,Mądrza i silni Polacy głosują na PIS!!!
matis892019.09.26 14:21
PIS w sprawach religijnych światopoglądowych zrobił mniej niż PO. W działaniach religijny to PO ma znacznie większe zasługi niż bierny PIS. PO wprowadziła invitro, to był religijny światopoglądowy przełom. PIS nie zrobił nic tak jak PO, jedynie wycofali ich program. Religijnych marszy sodomitów to mamy znacznie więcej za PISu niż za PO. Dla religii PO robi nawet znacznie więcej niż PIS, kiedy są w opozycji. Chociażby Warszawa i ch program LBTZGNP. Dla religijności, światopoglądu to PO bije na głowę PIS jak rządzili i nawet teraz jak są w opozycji. PIS jest bierny na to, jedyną ich zasługą jest gospodarka i to też w działaniach jak narazie doraźnych.
anonim2019.09.26 13:57
Mocna paralela z tym Gombrowiczem.Panna Jachira rozpaczliwie zwraca na siebie uwagę,medialne istnienie ma jej przynieść sejmowe zaistnienie.Schetyna uruchomił post PZPR-owski beton,ale nienazwane jest to co uruchamia pod postacią aktorki-lalkarki.Tylko Mistrz Schetyna to wie.
polak2019.09.26 13:43
niedawno klaskał dla tego idiotę jerzowskiego ,a teraz chce być nauczycielem --on dla kasy zrobi wszystko -może podnieść wiek emerytalny zabrać ludziom pieniądze z offe ,zgadzać się na pedalskie małżeństwa zgadza się z obrażaniem katolików ---jemy to wszystko jedna ,,byle by do KASY