Komorowski w trampkach porównuje się do Piłsudskiego i się żali... - zdjęcie
02.09.15, 09:39

Komorowski w trampkach porównuje się do Piłsudskiego i się żali...

10

„Tygodnik Powszechny” przeprowadził wywiad z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Były prezydent żali się dziennikarzom „TP”, że był nienawidzony przez motłoch i porównuje się do … Piłsudskiego. Tak, tak. Jest również pytanie o katolicyzm à la Komorowski.

Na okładce widzimy rozciągniętego, uśmiechniętego i modnego Bronisława Komorowskiego. I tytuł : „Co wolno prezydentowi katolikowi?”. Na początku Komorowski mówi o kampanii prezydenckiej, o atakach na jego osobę (?!), porównując się przy tym do Józefa Piłsudskiego i sugestii, że ten jest agentem Kremla: „Być okrzykniętym zdrajcą przez szaleńców to oczywiście przykrość, ale do zniesienia. Pamięta pan różne niesłychane i przerażające zachowania wobec takich ludzi jak Mazowiecki, Geremek, Bartoszewski, Kuroń? Pewien rodzaj zdziczenia jest, niestety, ale tak było zawsze” – mówi Komorowski. Po czym dodaje, że to wszystko wina …. Internetu: „W całym świecie to one odgrywają ogromną rolę, a internet w wielkiej mierze kształtuje młode pokolenia. Dziś łatwiej uruchamiać mechanizmy nienawiści i wykorzystywać je politycznie”.

Kolejne pytanie i kolejna piękna odpowiedź. Dziennikarz pyta się Komorowskiego, po co prezydent poszedł do programu Kuby Wojewódzkiego? Pan prezydent powiedział, że nawet Mazowiecki by poszedł do studia na rozmowę z Wojewódzkim: „Tak, wyobrażam sobie. Mazowiecki, który nie był showmanem politycznym, akceptował, choć nie bez rozterki zmiany w świecie mediów. (…) Byłoby arogancją, gdyby polityk demokratyczny powiedział - nie, do pewnej części obywateli to ja w ogóle nie będę się wypowiadał, a już zwłaszcza nie będę mówił w taki sposób, w jaki oni się komunikują. To nie oznacza, że trzeba przeklinać i pokazywać nagi tors, czy kłaść na stole świński ryj, ale trzeba starać się zachowywać w sposób zrozumiały dla słuchacza czy widza konkretnego medium”.

A jak tam z katolicyzmem Komorowskiego? Na pytanie czy po podpisaniu bardzo liberalnej ustawy o In vitro, Komorowski przyjmuje Komunię Świętą, prezydent odpowiada: „W takich sytuacjach odpowiadam, że decyduje biskup miejsca, w którym mieszkam. Póki co, jestem spokojny”.

Wywiad zakończony jest poczuciem pewności, „jeśli nie jestem akceptowany radykałów z jednej i drugiej strony, to znaczy, że mam rację” – mówi były prezydent Komorowski.

Cóż, dobra lektura do poduchy, bez zbędnych głębszych rozmyśleń Komorowskiego.

Mod/Tygodnik Powszechny

<<< MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! JAK BÓG SZUKA CZŁOWIEKA i PO CO? >>>


Komentarze (10):

anonim2015.09.2 9:47
Akurat se wybrał kanalie jak Mazowiecki, Geremek, Bartoszewski, Kuroń i chce te potworki polityczne nobilitować, bo na nich ufundowany został mit III RP jako państwa wolnego, nowoczesnego i wolnorynkowego. Sam zresztą jest tego samego pokroju gnidą co wyżej wymienieni toteż przychodzi mu z łatwością.
anonim2015.09.2 10:38
GreatB: No fajnie, tak w nagłówku coś walnąć. Pasuje do koncepcji. A, że z prawdą ma niewiele wspólnego? Przykro, że Fronda zniża się do poziomu Super Faktu...
anonim2015.09.2 10:42
@jack Merridew + jak zakończenie wskazuje Dew - to ty jest bóg dla hindusów . a ponieważ bogowie pogan są demonami z piekła rodem, źle ci to wróży Gdzie parobek będzie panem. Tak i jest z elitą ma mymy dwie elity jedna idzie do piekła druga natomiast wierząc Bogu zbawia się. I Komorowski podpisując Ustawy wprowadzające nowe Prawo Bezbożne Prawo nie należy do tej elity która zbawi się. i to jest prawdziwe kryterium Elity tylko ta co wierzy w Prawo i Ewangelię jest Elitą Prawdziwą - oszołomy jak np słynny Owsiak i ww nie są
anonim2015.09.2 10:47
Komorowski był najgorszym prezydentem w historii polski, wtopa za wtopą, przy Dudzie to jest cienki Bolek :D
anonim2015.09.2 11:09
@konkretny Twoja partia już się zwija, lada dzień zostaniesz na lodzie, więc lepiej poszukaj innej roboty. No chyba, że ty tak z własnego debilizmu, to przepraszam, tak trzymaj!
anonim2015.09.2 12:54
Opłaceni przez służby trolle nie wygrają w internecie z gołą prawdą co koń widzi. Komorowski to głupek jak Wałęsa. Jeden i drugi tego nie widzi bo jest głupkiem. Można się porównywać do Piłsudskiego socjalisty, a nawet do JPII, ale w ustach głupka nic to nie znaczy. Bóg postawił ich tak wysoko by każdy widział jak są głupi.
anonim2015.09.2 13:03
"o atakach na jego osobę (?!)" Podstawowa uczciwość nakazuje dostrzec to, że Komorowski również był atakowany przez media. Przypomnę, że Wy też atakowaliście, np. publikując fotomontaże z prezydentem trzymającym odwrócony znicz, albo naśmiewając się, że wszedł na krzesło, kiedy ta sytuacja nie miała nigdy miejsca.
anonim2015.09.2 16:15
@Konkretny + jaki z ciebie konkretny człowiek skoro tak prostego faktu nie potrafisz zrozumieć. Przeklęci będący w piekle są zakałą każdego narodu. czy chwaliłbyś się gdyby twój syn był mordercą, ect i siedział za swe zbrodnicze czyny w więzieniu? przed kimkolwiek? Co innego gdyby był niewinny . tak samo jest gdy z ktoś z rodziny potępił się Jaka to była straszna wiadomość dla córki Stalina gdy,zobaczyła na własne oczy śmierć swojego ojca i przeraźliwe .przerażenie w jego oczach gdy diabły przyszły po jego duszę. Więc nie opowiadaj że potępione osoby są elitą narodu, może dla piekła tak, mogą być nawet uznani za świętych ale świętych Lucyfera czeka gorszy horror niż zwykłych obywateli piekła.i na dodatek ci zwykli obywatele piekła mają prawo dodatkowo karać swoich świętych
anonim2015.09.2 17:09
@Jack Merridew Wybitnie żałosna praktyka bzdurnego przeinaczania nazwisk świadczy o wyjątkowym prymitywizmie, wyzbyciu z jakiejkolwiek ogłady, oraz o niskim ilorazie inteligencji. Jest to tym bardziej kompromitujące, kiedy praktyki takowe podejmuje się w odniesieniu do Prezydenta RP, najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej, oraz Jej obywateli. Pan Komorowski był tym spośród prezydentów III RP, który chyba w największym stopniu KOMPROMITOWAŁ swoją Ojczyznę, działał de facto na jej szkodę, zarówno na gruncie wewnętrznym jak i zewnętrznym. Tutaj w szranki mógłby stawać jedynie z Panem Kwaśniewskim i jego, "procentującymi" na przyszłość, działaniami... Prezydenta, w polskim systemie ustrojowym, wybiera się NIE przez pryzmat składanych przez kandydata obietnic, gdyż kompetencje urzędu prezydenckiego w Polsce są bardzo ograniczone, ale głównie przez wzgląd na REPREZENTATYWNOŚĆ kandydata, a właściwie szerzej - PARY PREZYDENCKIEJ. W tym zestawieniu siermiężny, jowialny, rozprawiający z Prezydentem USA o bigosie (!!), 62-latek wraz ze swoją "bujną" Małżonką, przegrywa z kretesem. Tak, w skrócie, można odnieść się do prezentowanych przez Pana farmazonów...
anonim2015.09.3 22:37
Frondelek z poziomem dorównuje Völkischer Beobachter.