Komisja zdecydowała ws. ustawy medialnej. Przyjęto poprawkę Kukiz’15 - zdjęcie
27.07.21, 14:34Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Komisja zdecydowała ws. ustawy medialnej. Przyjęto poprawkę Kukiz’15

65

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła dziś z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji proponowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zaakceptowano m.in. poprawkę Kukiz’15, odrzucono natomiast poprawkę Porozumienia.

Posłowie Mirosław Suchoń (Polska 2050), Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO) i Jarosław Rzepa (KP-PSL) wnosili o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Wniosek został odrzucony. Za jego odrzuceniem zagłosowało 16 posłów, 12 posłów wniosek poparło, a jeden wstrzymał się od głosu.

Komisja odrzuciła też wniosek poseł Urszuli Augustyn z Koalicji Obywatelskiej o przeprowadzenie debaty publicznej. Przeciwko wnioskowi było 16 posłów, 12 posłów zagłosowało za przeprowadzeniem debaty i jeden się wstrzymał.

Poseł Marek Suski w czasie debaty zwracał uwagę na konieczność zabezpieczenia polskiego rynku medialnego. Wskazał, że proponowana nowelizacja zakłada jedynie doprecyzowanie obowiązujących już regulacji. W obowiązującej ustawie o radiofonii i telewizji, podkreślił, jest zapis, że media działające na podstawie koncesji mogą być w posiadaniu kapitału zagranicznego do poziomu 49 proc.

- „Problem polegał na tym, że te przepisy były nieprecyzyjne, można było je różnie interpretować”

- mówił.

- „Ten projekt ma na celu doprecyzowanie regulacji umożliwiających efektywne przeciwdziałanie ze strony KRRiT w kwestii wejścia na nasz rynek dowolnych przedmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym podmiotów państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa polskiego”

- wyjaśniał.

Polityk zwrócił przy tym uwagę na nasilające się ostatnio ataki wymierzone w Polskę, mogące być elementem wojny informacyjnej.

- „Nie jest wykluczone, że wrogie kraje mogłyby wejść do Polski wykupując jakieś media i szerzyć nieprawdę w naszym obszarze informacyjnym”

-podkreślił.

Proponowane zmiany w ustawie medialnej mają uchronić Polskę przed tym zagrożeniem. Zwrócił też uwagę, że podobne, a nawet bardziej restrykcyjne przepisy obowiązują również w innych państwach Unii Europejskiej.

Komisja przyjęła poprawkę zgłoszoną przez Marka Suskiego, która zakłada m.in. dodanie do artykułu 40. zapisu, że „przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

Przyjęto też poprawkę Kukiz’15, która wyklucza możliwość wykupu mediów prywatnych przez spółki Skarbu Państwa. Odrzucono natomiast poprawkę Porozumienia, w myśl której nowe przepisy nie dotyczyłyby państw OECD, w tym USA.

Za przyjęciem projektu z uwzględnionymi w czasie posiedzenia poprawkami głosowało 16 posłów, przeciw było 12, a jeden się wstrzymał.

kak/PAP, tvn24.pl

Komentarze (65):

ala2021.07.29 11:52
Musi być regulator prawny, a nie to co dotychczas. Nie ma kraju na zachodzie, który by oddał media obcemu kapitałowi, oprócz Polski, którą oddali za przysłowiowa złotówkę. Większość kapitału medialnego rodzimego zmniejszy nieporozumienia społeczne.
Janton2021.07.28 14:45
Suski twarzą nowych elit hahahahahhahahaha
Foster2021.07.28 14:30
To od kiedy będziemy mieli pluralistyczną TV wg PIS ?
Filip2021.07.28 10:07
Prawu i Sprawiedliwości nie chodzi o relacje z Amerykanami czy o ochronę polskiego rynku medialnego przed inwestorami z nieprzyjaznych Polsce państw. Partia władzy cel ma tak naprawdę jeden: przejęcie kontroli nad największymi prywatnymi mediami, które obecnie zaburzają rządową narrację. A jeśli któregoś z tytułów, znajdujących się na liście „wrogich” mediów, nie da się kupić, to trzeba go zniszczyć.
czy media niemieckie wspierają PIS?2021.07.28 12:44
Wiadomo, że wspierają opozycję, więc powyższy komentarz jest pisanych chyba przez Gimnazjalistę.
Michał Szczerba2021.07.28 6:19
"Putinizacja mediów. PiS-owska banda domyka system. Nie tylko Polexit, ale i zmiana geopolitycznej orientacji. Niebezpieczna gra bezpieczeństwem. Osłabienie sojuszu PL-USA i partnerstwa w NATO. Naruszenie traktatu gospodarczego z 1990 to potencjalnie wielomilionowe odszkodowania!"
Putinizacja już nastąpiła - czas postawic tamę2021.07.28 12:45
Właścicielem TVNu jest m, in. jakiś koleżka - przyjaciel Putina. Bez ochrony mediów, Putin dalej będzie tu krzyczał, ze Ci co go nei popierają...to Putinizują media.
klaus2021.07.28 5:13
po komentarzach widzę że goye w Polsce to mniejszość są sami ickowie , swój popiera swojego.
Hhehheheh2021.07.27 22:36
Niech się opozycja uczy od PiS:)))) Mam nadzieję że lekcje opozycja odrobi i po naukach od PiS, kiedy po latach dojdzie do władzy, zlikwiduje TV Trwam (wystarczy poprawka do ustawy o zakazie TV dla organizacji religijnych)
XYZ2021.07.27 19:29
Jak ta szmata Kukiz mogła się jeszcze bardziej zeszmacić.
Roman2021.07.27 19:25
Baron Suski zadba aby sprawę doprowadzić do szczęśliwego końca.
Dam2021.07.27 19:17
"Dlaczego ta „demokratyczna” prasa, uzależniona od ośrodków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?" - brzmi jak PIS, a to Goebbels
Suweren2021.07.27 20:44
PiS od dawna kroczy ku różnej maści totlitaryzmom. Nie dziwi nic.
janton2021.07.27 19:10
ulice zamiatać panie Suski a nie za politykę się brać intelekcie intelektów -caryco podnóżku małego gnoma .......co chcesz tym przykryć ???????że Polskę zostawicie jak stajnię w Janowie ,po gównie po kostki???chamy.
Filip2021.07.27 19:03
Poprawka Kukiza do projektu ustawy medialnej nie ma żadnego znaczenia. Jeśli spółki skarbu państwa nie będą mogły wykupić TVN-u, to stację wykupią córki spółek skarbu państwa. Ten artykuł jest przykładem manipulacji przeznaczonej dla mało inteligentnych zwolenników PiS-u.
Filip2021.07.27 18:47
Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i wzbudził poczucie zagrożenia wśród polityków z PiS-u. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia, starając się oczerniać byłego Premiera. W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS uzyskał około 43% głosów, a ostatnie sondaże podają 29%. Wszystkie afery pisowskie, a było ich bardzo dużo, zostały ujawnione przez niezależne media. Powołane do tego służby będące pod nadzorem partii rządzącej, nie ujawniły żadnej afery. Jarosław Kaczyński w obawie o przegranie następnych wyborów parlamentarnych, a następnie prezydenckich pragnie przejąć, lub zniszczyć niezależne media. W przypadku przejęcia TVN przez spółki córki skarbu państwa, polski skarb państwa w wyniku międzynarodowego arbitrażu zapłaci ogromne odszkodowanie z naszych podatków. Jarosław Kaczyński chce, żeby niekorzystne dla jego partii informacje, nie dotarły do wyborców i nie zadecydowały o wynikach przyszłych wyborów parlamentarnych. Bardzo obawia się utraty władzy, gdyż wielu polityków z PiS-u będzie miało sprawy karne lub zostanie postawionych do odpowiedzialności konstytucyjnej.
SLAWAN2021.07.27 18:43
Trzeba było mieć odwagę i powiedzieć amebie bidonowi, że nasz kraj nie życzy sobie obcych lewackich właścicieli w naszym obszarze informacyjnym. Ciekawe, czy zdobędziecie się na coś takiego. To będzie test, a my wszyscy popatrzymy...
Święci Anna i Joachim - rodzice Matki Bożej2021.07.27 18:42
Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję. Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Hebrajskie imię Anna w języku polskim znaczy tyle, co "łaska". Od IV wieku do dzisiaj pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i Joachima. Obecnie wznosi się na nim trzeci z kolei kościół. Wybudowali go krzyżowcy. Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Hanoveru, oraz kobiet rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota, młynarzy, powroźników i żeglarzy. Joachim miał pochodzić z zamożnej i znakomitej rodziny z Galilei. Już samo jego imię miało być prorocze, gdyż oznacza tyle, co "przygotowanie Panu". W dawnej Polsce czczony był jako "protektor Królestwa". Kiedy Maryja była jeszcze dzieckiem, miał pożegnać ziemię. Razem ze św. Anną patronują małżonkom. Od dawna biblistów interesował problem, dlaczego Ewangeliści podają dwie odrębne genealogie Pana Jezusa: inną przytacza św. Mateusz (Mt 1, 1-18), a inną - św. Łukasz (Łk 3, 23-38). Przyjmuje się dzisiaj dość powszechnie, że św. Mateusz podaje rodowód Chrystusa Pana wymieniając przodków św. Józefa, podczas gdy św. Łukasz przytacza rodowód Pana Jezusa wymieniając przodków Maryi. Według takiej interpretacji ojcem Maryi nie byłby wtedy św. Joachim, ale Heli. Być może imię Joachim jest apokryficzne. Możliwe także, że Heli miał drugie imię Joachim. Sprawa jest nadal otwarta.
cd2021.07.27 18:43
Apokryficzna Protoewangelia Jakuba z II wieku podaje, że Anna i Joachim byli bezdzietni. Małżonkowie daremnie modlili się i dawali hojne ofiary na świątynię, aby uprosić sobie dziecię. Joachim, będąc już w podeszłym wieku, udał się na pustkowie i tam przez dni 40 pościł i modlił się o Boże miłosierdzie. Wtedy zjawił mu się anioł i zwiastował, że jego prośby zostały wysłuchane, gdyż jego małżonka Anna da mu Dziecię, które będzie radością ziemi. Tak też się stało. Przy narodzinach ukochanej Córki, której według zwyczaju piętnastego dnia nadano imię Maria, była najbliższa rodzina. W rocznicę tych narodzin urządzono wielką radosną uroczystość. Po urodzeniu się Maryi, spełniając uprzednio złożony ślub, rodzice oddali swą Jedynaczkę na służbę w świątyni. Kiedy Maryja miała 3 lata, oddano Ją do świątyni, gdzie wychowywała się wśród swoich rówieśnic, zajęta modlitwą, śpiewem, czytaniem Pisma świętego i haftowaniem szat kapłańskich. Wcześniej miał pożegnać świat Joachim. Według jednej z legend Annie przypisuje się trinubium - po śmierci Joachima miała wyjść jeszcze dwukrotnie za mąż. Kult świętych Joachima i Anny był w całym Kościele - a więc także na Wschodzie - bardzo dawny i żywy. W miarę jak rozrastał się kult Matki Chrystusa, wzrastała także publiczna cześć Jej rodziców. Już w IV/V w. istniał w Jerozolimie kościółek przy dawnej sadzawce Betesda w pobliżu świątyni pod wezwaniem św. Joachima i św. Anny. Tu nawet miał być według podania ich grób. Inni miejsce grobu sytuowali przy wejściu na Górę Oliwną. Cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu około roku 550 bazylikę ku czci św. Anny. Kazania o św. Joachimie i św. Annie wygłaszali na Wschodzie święci tej miary, co św. Epifaniusz (+ 403), św. Sofroniusz (+ po 638), św. Jan Damasceński (+ ok. 749), św. German, patriarcha Konstantynopola (+ 732), św. Andrzej z Krety (+ 750), św. Tarazjusz, patriarcha Konstantynopola (+ 806), a na Zachodzie: św. Fulbert z Chartres (+ 1029), św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) czy bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505).
Suweren2021.07.27 17:29
Nie chcę nic mówić, ale będzie z tego niezła jatka.
Lucyfer2021.07.27 17:27
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
Aldona2021.07.27 17:10
TO JEST DOBRA WIADOMOŚĆ DLA POLSKI I POLKÓW . LEPOSZA WIADOMOŚC BYŁABY WTEDY GDYBY UDZIAŁ OBCEGO KAPITAŁU BYŁBY MAX. 25% (TAKA JEST ŚREDNIA EUROPEJSKA) Szkoda ,że nie zaznaczono ,że podmiot mający swoją siedzibę na lotnisku w strefie bezcłowej i niezatrudniający żadnej osoby powinien w ustawie zostać określony jako "podmiot spod ciemnej gwiazdy albo spod latarni" bez możliwości prowadzenia businessu w PL.
kaka2021.07.27 16:52
sUSKI ZA zamykanie naszych ko[paln i narazanie nas na wzrost cen prondu a w konsekwencji wylaczenie -----POWINIENES DOSTAC SOLIDA KARE ---ZEBYS SIE POSRAL!
Anonim2021.07.27 16:44
helikoptery Maciory black hawk czy Abramsy Błaszczaka już są w Polsce??? .........macie nas za idiotów??????? ciemnemu ludowi wciśniecie wszystko nawet to ,że jarozbaw na księżycu był......paradne
anonimie2021.07.27 16:52
tak, mam ciebie i tobie podobnych za idiotów ... jak najbardziej .... za idiotów i debili ...
Anonim2021.07.27 16:25
A tak odnośnie Kukiza , to gdzie jest ta obiecywana zmiana ordynacji wyborczej ? Już się dostosował ? Słodko , ciepło , bogato i przytulnie mu wśród polityków ? Nigdy w Polsce nie będzie dobrze póki nie nastąpi zmiana ordynacji wyborczej . Politycy oczywiście tego nie zrobią . Nie podetną gałęzi na której siedzą . Musi to naród POLSKI ( autentycznie polski ) zrobić sam .
Foster2021.07.27 16:24
Coś nowego - wg Suskiego USA są państwem, które nam źle życzy. Czy to już zdrada stanu czy dopiero ociera się o zdradę stanu ?. Przecież Amerykanie są naszym podstawowym sojusznikiem w NATO. Bez Amerykanów Polska zostanie wystawiona na żer zdobywców ze wschodu.
o ...2021.07.27 16:39
... kpiosz, czy o droge pytasz ... przecież tu nie chodzi o amerykanów, tylko o mechanizm, który oni zastosowali ... mechanizm "słupa" dzięki któremu ominęli zakaz 50% udziału w mediach pzrez podmioty spoza ue ... dzięki tamtemu, ze mogli amerykanie widać, że tak samo mogą rujsssssscy i inne badziewie ... amerykanie jako nasi - jak powiadasz przyjaciele zrozumieją ... przecież aby otrzeć im łzy kupujemy abramsy ... a co do tvn ... niech rozdadzą akcje pracownikom zostawiając sobie 49% i po problemie ... mogą też przekazać jako darowiznę polskiemu rządowi ... to jako rekompensatę za stanowisko w sprawie nord stream ...
Foster2021.07.28 14:33
Gadasz głupstwa. Tu chodzi tylko o TVN, a reszta to ściema dla durnego suwerena.
mateuszjegliński2021.07.27 16:21
Totalne lewactwo nie będąc w stanie nic Polakom zaproponować, bo nic nie potrafi i na niczym się nie zna, więc stara się wszystko wykpić i ośmieszyć. Takie to totalno-lewackie tytany entelektu.
Skrzypek na dachu2021.07.27 16:18
Folksdojczkom Butem w Morde .
Palestyna2021.07.27 16:14
Kaczyńskiemu marzy się przejęcie wszystkiego. Najpierw PIS przejął regionalne dzienniki. Dziś podnosi rękę na niezależną telewizję, jutro przejmie Internet.
tvn2021.07.27 16:46
... co ty bredzisz ... ja nie jestem niezależna telewizja ... ja jestem jak najbardziej zależna ... od amerykańskiego żydostwa ...
janton2021.07.27 16:04
tytan intelektu Marek Suski i wszystko jasne hahahahahhajakie elity takie intelekty
ateusz2021.07.27 16:00
Mam rozwiązanie: Sprzedać TVN Niemcom. Będzie w 100% zgodnie z prawem Suskiego xD
Foster2021.07.28 14:38
Też tak słyszałem, że Amerykanie na serio rozważają sprzedaż 51 % akcji Niemcom. Ta telewizja mogłaby się nazywać "TVN_RTL demokratyczna i praworządna Polska".
Rumcajs2021.07.27 15:37
Jeden wódz , jeden naród , jedna partia , jedna telewizja ... a potem ogrodzimy się trzymetrowym murem i zdechniemy z głodu...
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.07.27 15:35
jest, jak mówi jego własnoręcznie napisana bullshit Wikipedia, - "urodzony" bez pomocy rodziców. Coś jest z tymi gudłajami; jeden, ten Keller-Krawczyk jest "czystej krwi niemieckiej żydem" a ten Jan Hertrich-Woleński zrodzony bez pomocy rodziców? Ulepiony z gówna, ale kto, co "tknęło" to gówno do życia?
Palestyna2021.07.27 15:29
Suski inteligentny. Terlecki przystojny. Takie pisowskie wzorce. Aż miło popatrzeć...... będzie na ławie oskarżonych po wyborach.
BieS2021.07.27 15:36
Przed wyborami możesz być ty, jeżeli się nie wycofasz z tych insynuacji.
A żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.07.27 15:25
ten to ma klawe życie. Cały dzień na wózeczku przed komputerkiem, całą noc przed komputerkiem pisze i pisze żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński paszkwil za paszkwilem a kupkę robi w pieluszkę albo do basenika, siusiu wężykiem mu same leci do woreczka z siusiaka. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński dostaje insulinkę co i rusz, żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński ma dializę co i rusz, ale pisać nie przestaje. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński to ma klawe życie, ale jedzonko gówniane, bo jak mówi przysłowie; czym się odżywiasz tym się stajesz.
ALA2021.07.27 15:19
Marek Suski - Kwintesencja elegancji, wykwintnej wypowiedzi, strzelistej myśli, wyrafinowanej frazy. Człowiek renesansu, o nieograniczonej skali wielu talentów. Prawdziwy myśliciel, porażający swoją inteligencją i onieśmielający nieskrępowaną erudycją.To jednocześnie człowiek wyjątkowej skromności, nie nadużywający swoich rozlicznych zalet. I ta piękna szlachetna twarz skrywająca niezmierzone pokłady troski za losy państwa. Pan Marek zasługuje, na najwyższe honory i zaszczyty, za jego niestrudzone wysiłki w obronie Ojczyzny zagrożonej przez LGTB, gender , a teraz przez wrogi TVN. Pan Marek musi tkwić na posterunku i oświecać naród swoim patriotycznym geniuszem oraz oszczędnie eksponowaną inteligencją .
Anonim2021.07.27 15:31
O tak, Marek Suski może być ozdobą salonów Samoklęsk i Parzymiechów Górnych, a nawet Kocmyrzowa. Gdyby tylko zechciał, byłby sołtysem w Twarogach Prątnych, taki to tuz intelektu i organizacji!😁😁😁
no tak ...2021.07.27 16:49
... tobie lewaku do piet nie dorasta ... bo ty nie masz pięt ... ba, ty nic nie masz ... prócz antypolskiego jadu ... jesteś jego kwintesencją ... a kysz ... zgiń - przepadnij lewacka maro ...
robaczek2021.07.27 15:12
Jestem zielonoświątkowcem, jestem "siódmego dnia" adwentystą, jestem jehowy, jestem polsko-radziecki katolicki, jestem starobolszewicki katolicki... Jestem "obudzony" hehe
robaczek2021.07.27 15:07
JESTEM TAK ZDESPEROWANY TĄ USTAWĄ.................... ŻE OD DZISIAJ ROBIE LODY ZA PÓŁ CENY !
robaczek2021.07.27 14:59
Jestem zielonoświątkowcem, jestem "siódmego dnia" adwentystą, jestem jehowy, jestem polsko-radziecki katolicki, jestem starobolszewicki katolicki... Jestem "obudzony" hehe
robaczek2021.07.27 14:57
DUMNI ZE SWOJEGO ASA INTELEKTU?? ................... suskiego???? ................ mysle ze tak ;] ............................... GODNIE REPREZENTUJE WASZ POZIOM ;]
OLA2021.07.27 15:23
Marek Suski - Uwielbiam go, każda jego wypowiedź, wpędza mnie w głęboką zadumę nad łaskawością losu, który osoby o takim potencjale, wynosi do wysokich państwowych godności. Ogarnia mnie wtedy niewyobrażalny smutek z powodu własnej niedoskonałości, która nie pozwala mi nawet marzyć, o podobnym awansie.
BieS2021.07.27 15:42
A co ty takiego osiągnęłaś swoim intelektem poza "własną niedoskonałością"?
robaczek2021.07.27 14:56
NO I WYSZLO SZYDLO ............................................................ PIS =to zwykle komuchy ukryte pod sutaną PLEBANA ............................................................. i trza ukryc afery, zlodziejstwo ............................................. BO SIE DURNY WOBORCA DOWIE ZE TO O KORYTO CHODZI................................... TYLKO O KORYTO ................................. nic więcej
Co wy KURWA robicie?!2021.07.27 14:49
"Wrogie" TV to jest cena demokracji! Robicie Chiny z Polski! Co następne? Cenzura wrogich informacji w internecie?! . . . . Co wy K URWA robicie?!
Lewak2021.07.27 14:52
Ja ostrze noże i ładuję magazynki.
Do kaszanki noże?2021.07.27 14:54
Ładuj, ładuj w pieluchę!
Mejer2021.07.27 15:03
napij sie cherbatki bo ci żyłka pęknie
BieS2021.07.27 15:47
Na tym wspaniałym zachodzie już dawno miałbyś cenzurę; choćby za przekleństwa a może by cię wsadzili.
ateusz2021.07.27 14:49
Hm, czyli media w Polsce mogą być własnością Niemców, Holendrów, Belgów, Szwedów i Francuzów - ale nie mogą być własnością Amerykanów czy Szwajcarów? xD Ale w sumie spoko, sprzedać TVN Niemcom xD
Spierdalaj gówno z Nilu!2021.07.27 14:51
Zajmij się tate bo pewnie już się zesrrał!
Anonim2021.07.27 14:53
Gównem to jesteś ty.
ateusz2021.07.27 14:57
Niech się ksiądz tak nie denerwuje bo księdzu żyłka pęknie. Do bliźniego z miłością i wyrozumiałością. A, no i sprzedanie TVN-u Niemcom jest w 100% zgodne z ustawą Suskiego, więc nie wiem co księdza tak zirytowało...
Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.07.27 15:04
ten to ma klawe życie. Cały dzień na wózeczku przed komputerkiem, całą noc przed komputerkiem pisze i pisze żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński paszkwil za paszkwilem a kupkę robi w pieluszkę albo do basenika, siusiu wężykiem mu same leci do woreczka z siusiaka. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński dostaje insulinkę co i rusz, żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński ma dializę co i rusz, ale pisać nie przestaje. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński to ma klawe życie, ale jedzonko gówniane, bo jak mówi przysłowie; czym się odżywiasz tym się stajesz
AAAtomek2021.07.27 14:49
Coraz bliżej Rosja. Coraz bliżej Rosja... PiS to PORAŻKA. Mam nadzieję, że Putin zadowoli się wyłącznie ziemiami na wschód od Wisły?
Spierdalaj gówno z Nilu!2021.07.27 14:53
Zajmij się tate bo pewnie już się zesrrał! Putin już nie działa, zmień płytę!
robaczek2021.07.27 14:59
oj piękne argumenty pisorka ;] ............... poziom suskiego ;]
robaczku2021.07.27 16:50
chcesz w ryj?