Kolejny pożar w porcie w Bejrucie  - zdjęcie
10.09.20, 17:45Fot. screenshot - Twitter (BBC News)

Kolejny pożar w porcie w Bejrucie

4

W porcie w stolicy Libanu znowu doszło do olbrzymiego pożaru. Jak podaje agencja Reutera, płonie magazyn, w którym przechowywano opony i paliwo. Na miejscu sytuację kontrolują wojskowe śmigłowce. Mieszkańcom zaleca się pozostawanie z dala od portu.

W Bejrucie pokazały się dziś kłęby czarnego dymu. Przerażeni mieszkańcy wybiegli na ulice. Okazało się, że płonie magazyn w porcie. Mieszkańcy uciekli z okolic portu, pracujących w pobliskich firmach zwolniono do domów. Jak podaje Czerwony Krzyż, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Na początku sierpnia doszło w Bejrucie do wybuchu zmagazynowanych w porcie 3000 ton azotanu. Zginęło wówczas prawie 200 osób, a około 6 500 zostało rannych. Około 300 tys. osób zostało bez dachu nad głową. Z misją ratunkową do Libanu ruszyli wówczas również polscy strażacy.

kak/RMF FM

Komentarze (4):

czekista2020.09.11 6:07
A ja to pdole i robie sobie zapasy na pare tygodni. Ha!!!
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.09.10 18:40
Z wiadomości tzw. göwno wartych, ale prawdziwych. . . .Znana agencja amerykańska Gallup przeprowadziła ciekawy sondaż popularności polityków w Polsce. Rozdała setki zdjęć-portretów polityków właścicielom ptaków domowych; kanarków, papug, szpaków, itp. Sondaż polegał na tym, że właściciel wyścielał klatkę swego ptaszka portretem polityka i raz na tydzień zmieniał na inny portrtet. Po ponad 2 m-cach portrety te wysłał do agencji Gallup. Oczywiście, agencja Gallup wraz portretami wysłała specjalny pojemnik w którym to "zużyte" już portrety były zmagazynowane, higieniczne i tak przesłane do agencji. Rezultaty były zaskakujace; który z polityków byl najbardziej osrany. Specjaliści z agencji Gallup nie mogli jednoznacznie stwierdzić czy kompletnie osrany Biedroń, Bosak, Trzaskowski, Tusk to oznaka popularności czy coś odwrotnego.
Randka juz dzis2020.09.10 18:31
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.10 17:53
na zdjęciu to palec Lichockiej?