19.10.19, 10:41Zdj. screen TVP Historia, screen Polsat News

KODomici, popatrzcie, kogo wczoraj fetowaliście! Tak Urban kłamał o uprowadzeniu ks. Popiełuszki

Przy okazji bulwersującego nagrania, na którym tłum "młodych, wykształconych, z wielkich ośrodków" fetował Jerzego Urbana, przypominamy inne, archiwalne filmy z obecnym redaktorem naczelnym obrzydliwego, jadowicie antyklerykalnego tygodnika "NIE". 

Warto pamiętać, że Jerzy Urban był rzecznikiem rządu PRL w czasie, kiedy funkcjonariusze komunistycznej bezpieki uprowadzili i brutalnie zamordowali kapelana "Solidarności", ks. Jerzego Popiełuszkę. Wcześniej Urban zajadle atakował duchownego w anonimowych artykułach. Celebrowane przez duszpasterza kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu msze święte za ojczyznę rzecznik rządu PRL określał jako "seanse nienawiści". 

Na poniższym archiwalnym nagraniu Jerzy Urban "uspokaja" opinię publiczną dzień po porwaniu przez esbeków ks. Jerzego Popiełuszki, kiedy losy kapelana "Solidarności" nie były jeszcze znane polskiemu społeczeństwu. Rzecznik rządu przekonywał wówczas, że nie ma powodów do niepokoju, ponieważ "Sprawę porwania i poszukiwania nadzoruje osobiście minister spraw wewnętrznych generał broni Czesław Kiszczak". Przypomnijmy, ten sam Czesław Kiszczak, któremu podlegał departament IV MSW. 

Warto zatem popatrzeć, komu wiwatowano na filmiku krążącym wczoraj po sieci. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

krzysztof2019.10.20 9:22
BRAK ROZLICZENIA CZASÓW KOMUNY W POLSCE DLA ZDRAJCÓW MIAŁ BYĆ ZAKAZ ZAJMOWANIA PUBLICZNYCH STANOWISK W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI ZDRAJCY POLSKI WRACAJĄ DO POLSKIEGO PARLAMENTU TO JAKAŚ PARANOJA
violencja2019.10.19 21:50
Cały dzień ciężko pracowałam i w domu i w ogrodzie . Wyprałam , wyprasowałam , wymyłam podłogi, kotem się zajęłam ,ugotowałam pyszną i sytą gulaszową i wiele innych zajęć i spracowana siadłam przed ekran.A tu same pomyje!Kalumnie też i na mój temat także . Świat nie jest tak zły , jak w internecie , świat bywa lepszy , a to przyleci śliczny ptaszek , a to kotek czy piesek pokaże swoje wielkie przywiązanie , a to jakiś uśmiech i dobre uczynki od kogoś , czuły gest, słoneczko i śliczna chmurka na niebie, słoneczniki , bazie , krzyk myszołowa , pianie koguta , tworzenie , planowanie , działanie , Msza....i poczucie , że nie jestem sama , nie wszystko jest złe , zło jest w mniejszości , jest krzykliwe , ale nie dominuje. ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ -tak cytował ks. Jerzy.
max2019.10.19 15:49
Kilkanaście (?) lat temu, gdy Korwin Mikke był ponownie u szczytu popularności z racji kolejnych, jakiś wyborów, "noszony na rękach" przez młodych, zafascynowanych dzikim libertarianizmem, który propagował dookoła, wyszła sprawa jego listu, który napisał do swojego zaprzyjaźnionego ministra - Jerzego Urbana. W nagłówku było "Drogi Jerzy". Było duże zamieszanie...
Jan Radziszewski2019.10.19 15:46
12.09.2019 NMP czas Apokalipsy - gra trąba trzeciego Anioła Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. Obecnie jest wielki spadek wszelkich powołań, zwłaszcza powołań kapłańskich. Jest to skutek masowego wprowadzania do kościoła funkcji świeckich szafarzy Komunii Świętej. Ci ludzie tym co czynią, sprowadzają wielkie przekleństwo Boga samego wszędzie tam, gdzie są i funkcjonują. Dopóki profanują Najświętsze Ciało Mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa, nie będzie dla tych miejsc i diecezji Bożego Błogosławieństwa, poza indywidualnym dla poszczególnych ludzi, zasługujących dla Boga. Cieszy Moje Serce, że organizujecie zrywy modlitewne, lecz potrzeba stałej, nieustannej pracy duszpasterskiej, zmobilizowania wszystkich sił i środków do tego, aby odnowić duchowo cały Kościół w Polsce. Módlcie się codziennie na całym, cztery części Różańcu Świętym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dziś jest rocznica kiedy to pomogłam waszemu królowi Sobieskiemu wygrać ważną bitwę z muzułmanami. Teraz choć bezkrwawo, ale także z wami walczą, zwłaszcza ekonomicznie i duchowo. Obudźcie się, chwyćcie za największą możliwą broń, chwyćcie za Różaniec Święty i odmawiajcie go, bo tylko tak będę mogła wam pomóc i was po raz kolejny uratować. Przy tym pamiętajcie o poście w środy i w piątki. Modlitwa poparta ofiarą, a zwłaszcza prawdziwym postem, ma o wiele większą wartość. Zły duch, demon zwiera swoje szyki, on mobilizuje kogo tylko zdoła, do tego, aby niszczyć Polskę, Polaków, a zwłaszcza dobrych polskich kapłanów i biskupów. Módlcie się o nawrócenie agentów zła w sutannach, oni pracują na rzecz wroga, szatana. Jeżeli będzie dostateczna ilość modlitwy, postów i umartwień, to Łaska Boża spłynie na nich, a wtedy odwrócą się od swojego złego, złowrogiego postępowania. Nawróceni będą gorliwie pracować na Chwałę Bożą. Wołam i proszę, lecz kto słyszy Mój głos, Moje wołanie? Kocham was niezmiernie, dlatego nie mogę patrzeć jak sami dobrowolnie pchacie się demonom w ich okrutne szpony, którzy są wiecznymi kłamcami, oni zwodzą, oszukują, a nagrodą za wierność temu tyranowi jest ogień piekielny i wiecznie trwające tortury w jeziorze ognia i siarki, w piekle. Obudźcie się, ocknijcie, nie kroczcie za ułudą demonów. Czy usłuchacie Mojego głosu, głosu pełnego troski o waszą wieczność? Kto z was usłucha Mojego głosu, Mojego wołania?
AnnA2019.10.19 16:58
Gdzie Pan to jeszcze publikuje?
Azazel2019.10.21 11:20
W tygodniku "Wariat polski", ale wersje ocenzurowane, bo nawet wariat takiego steku bzdur by nie zniósł.
nikt2019.10.19 15:39
Ja w młodości czytywałam Jerzego Urbana . Mój krewny abonował wydawaną przezeń gazetę . Już nie pamiętam jak się nazywała . Podobała mi się jego nieprzeciętna inteligencja , ostra i zjadliwa satyra . Krytykował to , co sama krytykowałam chociaż jeszcze wtedy byłam gorliwym Katolikiem . Ale już nie byłam ślepa . A zdjęcie ? Biskupi nie palą papierosów ? Nie wiem , ale chyba niejeden pali . Wielu księży pali . Jest Żydem , ale wtedy inaczej patrzyłam na świat i czułam dla Żydów litość .
antypoko2019.10.19 15:05
Gdyby to nasze kochane państwo było sprawiedliwe, to bydle-Urban już od lat siedziałby w klatce w ZOO
Bez żadnego trybu2019.10.19 14:50
Media Urbana i tak kłamały mniej niż dzisiaj media Kaczyńskiego i jego oficera propagandy Kurskiego. Wystarczy włączyć wiadomości reżimowej TVPiS by zatęsknić za Urbanem.
kaka2019.10.19 14:43
No i co - nastąpił kapitalizm , cały majątek , ma który pracowało 1,5 - pokolenia Polaków przywłaszczyli sobie , jak powstała lista 100 najbogatszych Polaków - to tylko dwóch się dorobiło własną pracą i pomysłem , pozostali dostali -to - / dorobek Polaków / od kolesiów i w udziale z ub , komunistami - mają kapitał , plują na Polskę , Wiarę , Kościół , całe społeczeństwo JUŻ NAWET ICH DZIECI I WNUKOWIE - I CO ? NO I CO IM ZA TO ? Emeryturki + czynsze z kamienic przywłaszczonych np. w Krakowie , mieszkania przejęte za pół darmo ... A prawdziwi ludzie Solidarności , którzy o to walczyli - marne emeryturki , życiorysy złamane , wypędzeni za granicę , albo po 1990 roku na bezrobociach bez prawa do zasiłku / następnie po premierze mazowieckim i za wałęsy / . PYTANIE KTO TO ROZLICZYŁ ? PYTANIE KTO TO ROZLICZY ? MOŻE W PRZYSZŁOŚCI HISTORII TO GŁUPOTA BYĆ UCZCIWYM , PATRIOTĄ I WALCZYĆ O IDEAŁY, - DO REFLEKSJI POKOLEŃ !!!
Lech Keller-Krawczyk - żyd, homo, pedofil2019.10.19 14:32
Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka, towarzysz towarzysza - menda 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭.
AS2019.10.19 14:12
Zakłamany żyd, stróż komuszej cenzury, komuszych zbrodni, prześladowań, żyje sobie u nas jak pączek w maśle, wydaje gazetkę w której swobodnie pluje na polski rząd, kościół i jeszcze go oklaskują. Obciach, wstyd przed ofiarami komuszych zbrodni
KATOL FRĄDEL2019.10.19 13:07
KALEGO WIELCY KOMUNIŚCI DOBRZY! KOMUNIŚCI NIE Z KALIM ŹLI! ONI NA PEWNO NALEŻEĆ DO TUTALNEJ OPOZYCJI! KALEGO PROKURATORZY OPRAWCY DOBRZY, KOMICY KOMUNISTYCZNI DOBRZY, NIEPRZYCHYLNY NAM RZECZNIK RZĄDKU KOMUNISTYCZNY ZŁY! KALI MIEĆ NOWE IMIĘ KALI SIĘ NAZYWAĆ KATOL FORĄDEL WIELKI!
Szot2019.10.19 12:39
Lubię Urbana.
tretka2019.10.19 14:31
swój lubi swojego, nie ma się czym chwalić
Szot2019.10.19 14:45
A co cie to obchodzi kogo lubię? Lubię i już.
anonim2019.10.19 17:29
Jak publicznie się tym chwalisz to może obchodzić,jak nie chccesz,żeby kogoś obchodziło to go lub i się nie chwal .
Leon Napoleon2019.10.20 6:31
Szumowin, takich jak ty, ci u nas pod dostatkiem. Niestety
Jana2019.10.21 8:39
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
anonim2019.10.19 12:30
Urban przy Jacku Kurskim, to prawdomówny i prawy człowiek!
Polak2019.10.19 13:08
Ja lubię jednego i drugiego bo to rasowe skufwysyny.
antek.b2019.10.19 14:38
W przeciwieństwie do kurskiego urban od zawsze ,bez względu na sytuację polityczna jest wierny swoim przekonaniom,i za to szacun
Jan Radziszewski2019.10.19 15:52
Niedługo nacieszysz się Karlsson - bo nie dalej jak za 8 lat razem z Urbanem budiet w piekle zabrani żywcem przez diabły z tego świata.
Urszula2019.10.19 19:16
Kto nie zna Urbana i nie miał z nim do czynienia nie powinien się w ogóle odzywać. Uwierzę Urbanowi zawsze we wszystkim. Żałuję, że nie mogłam być na tej imprezie u niego.
OLI2019.10.19 12:30
Daremny i bez sensu ten zwrot w tytule do KODomitów. W mojej rodzinie mówiło się do zwierząt. Krowy kładły nam głowy na ramieniu, żeby się przytulić, kury "zagadywały" do nas i chodziły za nami. Aktualnie mam tylko starą, mądrą sukę. Stara się naśladować ludzką mowę i "mówi" do mnie, a ja jej odpowiadam i obie doskonale wiemy, o co nam chodzi. Jedną przemowę ma na okoliczność, kiedy mnie chce przywołać do siebie i domaga się głaskania albo rozmasowania brzucha. Druga oracja to ochrzan i gorzkie wymówki za to, że mnie długo w domu nie było. Nie neguję sensu rozmawiania ze zwierzętami, ale neguję sens mówienia do KODomitów. Już cztery lata wydziczają się na ulicach, a nie pamiętam, żeby w tym czasie choć raz przemówili ludzkim głosem.
JedenastuWspaniałych2019.10.19 12:03
Prokuratora Piotrowicza nie zacytujecie?
ardo2019.10.19 14:09
Po co? Przecież wy słuchacie urbana.
gosc2019.10.19 21:58
Piotrowicz bynajmniej się nawrócił, zrozumiał swoje zachowania, a wy komuchy dalej brniecie w kłamstwach
Anty- urb2019.10.19 11:55
Coz dziwnego - KODomici to szatanska sekta na uslugach Zlego. Nic innego jak pochwale nienawisci nie potrafia wymyslic. Mowi sie, ze licho zlego nie bierze - cos na rzeczy jest.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.20 17:10
JUHE popierają JUHA
anonim2019.10.19 11:39
Jeszcze pokażcie film, który ten człowiek sprzedał niemieckiej telewizji, gdzie lata goły po mieszkaniu z jakąś prostytutką, a Niemcy naśmiewają się z rzecznika polskiego rządu!
nikt2019.10.19 15:40
Nie widziałam tego a chętnie bym popatrzyła .
!!!2019.10.19 21:37
Wyślij linka;)