Kasta przerażona wyrokiem SN. Szuka pomocy w KE - zdjęcie
13.10.20, 13:43Fot. screenshot - YouTube

Kasta przerażona wyrokiem SN. Szuka pomocy w KE

14

Izba Dyscyplinarna SN uchyliła wczoraj immunitet sędzi Beacie Morawiec, której prokuratura chce postawić zarzuty związane z korupcją. Decyzja SN wywołała natychmiastową reakcję skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”, które wzywa na pomoc Komisję Europejską.

- „Dziś, przy pomocy swoich popleczników na kluczowych stanowiskach w sądownictwie i prokuraturze, minister Zbigniew Ziobro może realizować swoją vendettę przeciwko osobom, które kiedykolwiek stanęły mu na drodze” – piszą w swoim oświadczeniu sędziowie ze stowarzyszenia „Iustisia”.

Przekonują, że działania prokuratury są osobistą zemstą ministra sprawiedliwości, z którym niegdyś sędzia Morawiec wygrała sądowy proces.

Sędziowie z tzw. „kasty” atakują też sędziego Adama Tomczyńskiego, który zdecydował wczoraj o uchyleniu immunitetu byłej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie.

- „12 października 2020 r. Adam Tomczyński, bezpodstawnie przypisując sobie moc wydawania orzeczeń Sądu Najwyższego, stwierdził, że uchyla immunitet sędzi Beaty Morawiec. Jesteśmy przekonani, że żaden niezależny sąd i niezawisły sędzia nie stwierdzi, że taki pozór orzeczenia Sądu Najwyższego pozwala na prowadzenie postępowania z udziałem sędzi objętej konstytucyjną ochroną. Decyzja ta to jaskrawy przykład tego, do czego doprowadziło upolitycznienie Krajowej Rady Sądownictwa i polityczne zmiany w Sądzie Najwyższym” – czytamy w oświadczeniu.

Jak to mają w zwyczaju, sędziowie „Iustitii” z prośbą o pomoc zwracają się do Unii Europejskiej. Chcą, aby to Komisja Europejska zajęła się podejrzeniami wobec sędzi beaty Mazurek.

- „Działania instytucji europejskich to obecnie jedyna możliwość powstrzymania coraz większych politycznych apetytów na uczynienie z polskich sądów atrapy prawdziwych sądów, gwarantowanych traktatami europejskimi” – apelują.

Prokuratura Krajowa skierowała do Izby Dyscyplinarnej SN wniosek o odebranie immunitetu sędzi Morawiec, chcąc postawić jej zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Za czyny te grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sędzia Morawiec do tych zarzutów się nie przyznaje i przekonuje, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

kak/wPolityce.pl, PAP, Fronda.pl

Komentarze (14):

Paweł2020.11.2 14:50
Nie bardzo rozumiem po co sędziom jakiś immunitet. Pewne ograniczenia dotyczące możliwości tymczasowego aresztowania czy zatrzymania sędziego to i owszem, ale jaki sens ma immunitet.
Knutsen2020.10.13 20:21
Powoli powoli Iustitia się roz......li :):)
Hamer2020.10.13 20:18
Stowarzyszenie "Justysia" niech nie drze swojej fałszywej mordy:):)
Walter2020.10.13 17:36
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji, na którą przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg" art. 2, 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 179, 183, 187, 190, 194 i pomimo tego wygrał wybory prezydenckie na drugą kadencję. Nigdy nie będzie ponosił odpowiedzialności za dokonane delikty, gdyż wkrótce cały Trybunał Stanu zostanie przejęty przez PiS. Stanisław Piotrowicz jako prokurator w PRL-u oskarżał opozycjonistów i był posłem z PiS-u, a następnie z nadania Jarosława Kaczyńskiego został sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Andrzej Kryże w PRL-u również oskarżał opozycjonistów i został wiceministrem sprawiedliwości w rządzie pisowskim. Beata Morawiec jest oskarżana przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną. Rządzący w Polsce łamią praworządność i o jej przestrzeganie muszą upominać się organa Unii Europejskiej.
BieS2020.11.3 18:25
Piękne wycie.
j232020.10.13 16:13
Czyż do q...wy nędzy oni stoją ponad prawem ???????????????????????
Andy Semicki Rabin2020.10.13 19:28
Stoją! Są tu od '44 z nadania sowietów. Oni, ich dzieci, a teraz wnuki, skazywali Polaków za miłość do Ojczyzny i serwowali, i nadal serwują wyroki zgodne z talmudem, a nie z Konstytucją RP.
nie cackac sie2020.10.13 15:58
tylko oczyscic te stajnie augiasza,do roboty P.Ziobro
Maciej Płatov2020.10.13 15:47
BRAWO sn,brawo minister Z.Ziobro.PORA NAJWYŻSZA PRZEPROWADZIĆ Selekcje W tym KOMUNISTYCZNYM Skansenie.
Randka już teraz, teraz ... tylko $102020.10.13 14:46
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.13 14:44
Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Wysokie zarobki miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://bit.ly/34QZpbj ---- Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!
joanna2020.10.13 14:02
Reakcja "Iustiti" na postanowienie SN w sprawie sędzi, świadczy tylko o tym, że członkowie stowarzyszenia mają własną konotację tytułu 'Iustitia'. Wygląda na to, że inna iustitia OBOWIĄZUJE szarych obywateli, a inna iustitia PRZYSŁUGUJE sędziom, nawet wtedy, gdy swoim postępowaniem naruszają Kodeks karny.
Ja, Szatan2020.10.13 14:02
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Drugi Bóg2020.10.13 18:36
Witaj Cyprianie, to ja Drugi Bóg.... Czy wiesz, że twój arybiszkopt jest bliski rzucenia ekskomuniki na ciebie i twoje brednie? Jezus nigdy nie nawoływał do zemsty, a ty za bardzo wczułeś się w rolę proroka, który załatwia prywatne hece wycierając sobie mordeczkę bogiem. Tak czy siak - jesteś częścią bogatego archiwum historii chorób w Choroszczy.