Kard. Sarah: Pieniądz i władza to dzisiejsi bogowie - zdjęcie
17.03.16, 16:21Fot. lifesitenews.com

Kard. Sarah: Pieniądz i władza to dzisiejsi bogowie

3

Kardynał Robert Sarah przebywający w Polsce w związku z premierą jego najnowszej książki dokonał gorzkiej analizy kondycji współczesnego człowieka i społeczeństwa. 

„Naszymi bogami są dziś nauka, technologia, pieniądze, władza, wolność posunięta do ostatnich granic oraz niczym nieograniczone przyjemności” – taką diagnozę współczesnego człowieka postawił w Warszawie kard. Robert Sarah. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów gościł w Polsce w związku z wydaniem jego książki „Bóg albo nic”.

„W kontekście kulturowym zachodniego społeczeństwa nie jest przesadą stwierdzić, że człowiek pracuje, organizuje relacje międzyludzkie, polityczne, gospodarcze i handlowe oraz nimi zarządza, a także wywołuje wojny, produkuje broń masowej zagłady, podbija i zdobywa inne kraje, wyłącznie lub niemal wyłącznie po to, by zebrać i zgromadzić dobra materialne oraz utrwalić swoją władzę i hegemonię” - podkreślił kard. Sarah.

Pochodzący z Gwinei szef watykańskiej dykasterii dodał, że swoją książką chciałby na nowo postawić Boga w centrum naszych myśli, życia, na jedynym miejscu, jakie Bóg powinien zajmować.

emde/pl.radiovaticana.va

Komentarze (3):

anonim2016.03.17 16:35
Prawda! Bogiem dzisiejszego społeczeństwa jest mamona.
anonim2016.03.17 16:38
No właśnie. Jak Bóg będzie w życiu człowieka na właściwym sobie miejscu, czyli centralnym, to wszystko inne też potem będzie na swoim miejscu. Zauważył to już św. Augustyn. A ci "dzisiejsi bogowie" to zwyczajne bożki. Tak kiepskie jak ich wyznawcy....:-)
anonim2016.03.17 18:16
Khem... jakby nie było tak już od wieków...