Jutro Moskwa zbombarduje Ukrainę? - zdjęcie
14.07.14, 11:59fot. wikimedia commons

Jutro Moskwa zbombarduje Ukrainę?

6

Taká informacje opublikował rosyjski dziennik "Kommiersant", powołując się na źródła pochodzące z Kremla

Moskwa twierdzi, że w niedzielę nad ranem w obwodzie rostowskim na terenie Rosji, spadł wystrzelony z Ukrainy pocisk. W wyniku wybuchu zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Rosyjskie MSZ ocenił to jako "prowokację i kolejny akt agresji". "Może to mieć nieodwracalne konsekwencje, za które odpowiedzialność poniesie strona ukraińska" - napisano w nocie protestacyjnej, skierowanej przez rosyjski MSZ do ukraińskiej dyplomacji - informuje lb.ua. -

Kijów odpiera zarzuty, jednocześnie przyznając, że sytuacja miała miejsce. Wyjaśnia jednak, że pociski wystrzelili separatyści, bowiem wielokrotnie ostrzeliwali terytorium Rosji i ludność cywilną, by zrzucić potem winę na ukraińskich żołnierzy.  - Nasza cierpliwość ma granice - powiedziało źródło "Kommiersanta", podkreślając, że strona rosyjska "dobrze wie, skąd strzelają". 

Pomysł zastosowania przez Rosję broni precyzyjnego rażenia przeciwko Ukrainie w niedzielę wyraził wiceprzewodniczący Rady Federacji Jegwienij Buszmin. Przy tym, Buszmin powołał się na przykład Izraela, "który w podobnych sytuacjach jest w stanie precyzyjne namierzyć i zniszczyć cel". 

Akcja ma być przeprowadzona jutro. Czy Rosja kolejny raz zaatakuje Ukrainę? I jakie będą konsekwencje tego ataku?

mopd/Wprost.pl/Kommiersant 

  

Komentarze (6):

anonim2014.07.14 12:04
Hahahaha... Ale wy jesteście naiwni... Taaak, z całą pewnością. Państwo, które aspiruje do roli światowego mocarstwa, trzeba przyznać, potężne, w sprawach tak szczególnej wagi, tajności, jak przeprowadzenie ryzykownej operacji wojskowej dzieliłoby się z całym światem, wszystkimi mediami, i uderzało. Ludzie!! Jeśli uderzą, to nie spodziejecie się nawet kiedy to nastąpi!! To są operacje zbyt wielkiej wagi, by wszyscy o tym wiedzieli, np. za pośrednictwem mediów. Zbyt tajne...
anonim2014.07.14 12:20
@Sylabariusz Tak, ale są pewne wskazówki kiedy taka akcja może nastąpić. Putin otrzymał w ostatnich dniach dwa doskonałe prezenty polityczne które mogą dobrze przykryć uderzenie na Ukrainę: 1. eskalacja wojny domowej w Iraku i sukcesy fundamentalistów islamskich. 2. eskalacja wojny między Izraelem a Palestyną. Obydwa konflikty są ważniejsze dla Amerykanów i ich oczy są w tej chwili zwrócone na Bliski Wschód. Jeśli Putin ma w planie akcję wojskową na wschodzie Ukrainy to teraz jest dobry moment. Lepszego do zimy nie będzie.
anonim2014.07.14 12:29
@EMS Tak, zgodzę się z Tobą. Ja te sprzyjające okoliczności dla Moskwy dostrzegam. Chodziło mi raczej o dość kuriozalną postawę, jaką przyjmuje portal. Od kilku miesięcy, co kilka dni, Fronda zapowiada, że "Rosja już jutro" może uderzyć. To istna farsa... Oczywiście, że operacja może zostać zrealizowana, ponieważ Putin to człowiek zupełnie nie przystający do dzisiejszych realiów, zdeterminowany, ale... przede wszystkim właśnie nieprzewidywalny. Stąd nie sądzę, byśmy szczegóły tak tajnej, w mojej ocenie, ryzykownej operacji, jak ta, poznali chociażby za pośrednictwem Frondy czy innego medium dzień wcześniej ;)) I to nie oznacza, że wykluczam możliwość ataku. 1. Putin jest nieobliczalny. 2. Okoliczności, na które ja już kilka dni temu zwróciłem uwagę i je rozważałem. Ale... Z drugiej jednak strony, prawda jest taka, że czasy się zmieniły, i już ojcowie założyciele, w połowie XX w., wiedzieli (po doświadczeniu dwóch straszliwych wojen światowych), że na kolejną Europy po prostu już nie stać. Tej wojny myślę nie chce tak naprawdę nikt, nawet sam Putin. W dobie współczesności to się po prostu już nie opłaca. Ogromne koszty prowadzenia działań, a dodatkowo musiałoby się to wiązać (w przypadku okupacji, podboju) z ustanowieniem nowej władzy. Kiedyś można było takich ludzi przywieźć na czołgach, dziś trudno to sobie wyobrazić... W XX stuleciu, stuleciu "szaleńców" (Hitler ; Stalin ; Lenin), poczynając już od I WŚ na przeciw siebie stawały całości bloków politycznych, militarnych, systemowych. Dziś mamy Rosję, i przeciw niej cały świat... Operacja z góry skazana na niepowodzenie.
anonim2014.07.14 14:47
Będzie to początek końca Rosji.
anonim2014.07.14 15:05
@bogdansun Panie Bogdanie! Myślę, że Putin doskonale zdaje sobie z tego sprawę... Dlatego też małoprawdopodobnym wydaje mi się atak rosyjskich sił na Ukrainę. Z Panem Bogiem!
anonim2014.07.14 16:07
@Sylabariusz- Dokładnie! I jeszcze pewnie by ogłosił swój atak w internecie. Takie rzeczy robi się z zaskoczenia!