Joanna Mucha o udziale Tuska w finansowaniu ruchu Trzaskowskiego - zdjęcie
21.05.21, 09:33fot. Fot. European People's Party via Flickr.com

Joanna Mucha o udziale Tuska w finansowaniu ruchu Trzaskowskiego

18

Rafał Trzaskowski już wyraźnie odcina się od Platform Obywatelskiej, ale jeszcze daleko mu do partii Szymona Hołowni. Tworzy więc penie na wszelki wypadek własny ruch, który finansowanie – co nie jest tajemnicą – zdobywa za naszą zachodnią granicą.

- Fundacja Adenauera i wydaje mi się, że EPP w jakiś sposób jest tutaj włączone- powiedziała Joanna Mucha na antenie Radia Plus.

- Nie sprawdzałam tego na 100 proc., natomiast to wskazywałoby na to, że w jakiś sposób został włączony Donald Tusk i dobrze. Nie mam z tym żadnego problemu. Bardzo dobrze, że też te europejskie nasze relacje, kontakty są w tym momencie wykorzystywane. Myślę, że nasi przyjaciele w EPP też wiedzą, jaką mamy sytuację w Polsce i też wiedzą, że ta pomoc jest nam po prostu potrzebna. Nam, Polakom, mówię w tej chwili o opozycji –dodała Mucha.

A może celem Trzaskowskiego i wspierającego go obozu nie są wybory parlamentarne, a kolejne wybory prezydenckie jako wspólnego kandydata opozycji? Tak jak to miało miejsce w trakcie ostatnich wyborów. Czy od razu wystartuje jako czarny koń, czy też może Donad Tusk pożyczy mu swojego białego konia, żeby na ostatniej prostej podmienił kolejnego podstawionego kandydata czy też kandydatkę?

 

mp/radio plus/dorzeczy.pl/fronda.pl

Komentarze (18):

ala2021.05.22 7:32
Polacy się wstydzą za Tuska! Tusk tylko za to, jak zachował się i działał w sprawie katastrofy smoleńskiej winien stanąć przed Trybunałem Stanu. To co czynił, w żaden sposób, nigdy nie powinno zaistnieć, by oddać całość sprawy w ręce Rosji. Kłamał i kłamali jego posłańcy. To co czynili było szyderstwem wobec tych, którzy zginęli i wobec ich rodzin. Zaplombowane trumny nigdy nie miały być dostępne i miały skrywać tajemnicę zbezczeszczenia. Wszyscy odpowiedzialni za ten stan, winni ponieść dotkliwe konsekwencje prawne, karne i zniknąć z przestrzeni życia publicznego.
tomek2021.05.21 16:02
palikot ,tusk,trzaskowski , teraz hołownia to wszystko jedno i to samo bydło antypolskie .żołnierze sorosa ,który nazywa sam siebie aniołem na ziemi a wymordował 60mln . nienarodzonych dzieci jako właściciel kliniki aborcyjnej planned (coś tam) . hołownię obserwowałem i czekałem aż się sprzeda i długo nie trzeba było czekać .pisiorki jako jeden z punktów nowego ładu wprowadzili własność dla młodych par z dziećmi i ulgi na budowę domów a hołownia cytuję "nie jestem za własnością tylko wynajmem" czyli agenda 2030 globalistów gdzie jeden z punktów " nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy a wszystko co będziesz posiadał będziesz wynajmował " wiem brzmi jak jakaś abstrakcja lub sci-fiction ,ale jeżeli ktoś się zainteresuje co szykują nam globaliści szybko odszuka ich magiczne 8 punktów . niestety człowiek to nie jest zbyt rozgarnięty twór i wystarczy tylko zmienić gębę przygarnąć debili z platformy i rzesza rzuca się na to samo tylko z innym plakatem. z powodów dla których zrezygnowali z PO teraz zagłosują na PO bo twarz się zmieniła . brawo wy. dodam jeszcze ,że gdyby mu się nie udało to kto następny welman ,prokop??? następny agent specjalnej troski ten od agrouni który poparcia ma 2proc. jest tylko pajacem opłaconym ,który pisiorkom ma ukraść te 2 może 3 proc. agrounia poza sejmem pajac kołodziejczak czy jak mu tam opłacony a soros zadowolony.pozdrawiam
Stary2021.05.21 13:48
Niech Niemcy finansują biedne dzieci na świecie a od Polski won.
Ja2021.05.21 11:19
Ale fota, dwóch pajaców.
Szybki Lopez2021.05.21 18:34
Tylko Muchi co bzyka ni ma.
Artur2021.05.21 9:56
Rafał Czajkoski to paskudny typ. Udaje że pracuje, obija się i nic w Warszawie nie robi. A ten jego pomysł autorski żeby zablokować ruch w Śródmieściu to kolejna zła informacja dla warszawskich mieszkańców i przedsiębiorców. Pamiętam jak wyglądała kiedyś ulica Świętorzyska, Chmielna i Marszałkowska - pełno było samochodów a kolejki do sklepów zwiastowały codziennie dochody dla miasta i dla firm. Dzisiaj Świętokrzyska i Chmielna to prawie wymarłe ulice na których tylko nocą włóczą się stada pijaków i klientów nocnych lokali. Ludzie wpadają do biurowców i marzą po pracy żeby jak najszybciej wydostać się z tego betonowego labiryntu. Widzę ile sklepów poupadała już przed pandemią. Niedawno widziałem po raz kolejny napis na sklepie na ul. Świętokrzyskiej "Wynajmę lokal" - to kolejny sygnał obumierania Śródmieścia bo jeszcze parę late temu taki napis nie miał szansy się pojawić ponieważ lokale były odstępowane tylko po znajomości. Warszawa się sypie, jest zadłużona i z każdej strony miasto próbuje obedrzeć warszawiaków z kasy. To obraz miasta po piętnastoletnim zarządzaniu nim przez Gonkiewicz i Czajkoskiego.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.21 9:46
Konfederacja Targowicka poparla Trzaskowskiego.
Dam2021.05.21 10:08
Katolicy, którym nie podobała się konstytucja oraz Kościół Katolicki poparli Trzaskowskiego? Jesteś pewien?
tomek2021.05.21 16:06
nie wiem czy tacy katolicy jak trzaskowski czy prawdziwi katolicy ,ale prawdą jest ,że w wyborach prezydenckich około połowa konfederatów poparła tęczowego trzaskowskiego
Volksdeutsch Tusk2021.05.21 9:41
Odczepcie się. Raus!
Anonim2021.05.21 9:41
Czy Watchdog też sprawdzi bardzo gorliwie fundacje sponsorujące "Ruch Trzaskowskiego" ???.
Dam2021.05.21 10:10
Jak rządziło PO, to sprawdzali PO. Nawek Krystyna Pawłowicz ich wtedy pochwaliła. A jak tylko PIS zaczął rządzić, to o tym zapomniała i stali się wrogiem ludu. Obecnie rządzi PIS, nie dziw się więc, że organizacja zajmująca się przekrętami władzy zajmuje się PISem i ludźmi z nimi związanymi.
PILNE! SZOK!!2021.05.21 9:40
Wujek Tuska z wermachtu oraz genderysci i aborcjonisci niderlandzcy mieli wplyw na to, ze Polaka nie ma w finale Eurowizji
katolicka deratyzacja Polski2021.05.21 9:44
Jak widac,Konfederacja nienawidzi Polski ,bo WOLI Rosje i faszystow niemieckich i holenderskich.
Anonim2021.05.21 9:39
"Wydaje się", "nie sprawdzałam", "a może", "w jakiś sposób" - 100% wiarygodności Frędzla. Co innego gdyby to dotyczyło lewej kasy PiSdzielców (np. słynne dwie wieże) - wtedy byłby wrzask - GDZIE TWARDE DOWODY!!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.21 9:47
Konfederacja morduje Polakow i likwiduje Polske,bo WOLI Rosje.
Jawny2021.05.21 9:38
Na takie przekręty to Wyborcza nie rozedrze gęby. Swoim przejdzie wszystko.
Anonim2021.05.21 9:40
No co? Obalenie Kaczora to nasz flagowy program. Reszta nie jest ważna. Biedni mogą zdychać. Ale koryto musimy mieć. Za bardzośmy się przyzwyczaili za Tuska i Bronka. Nie możemy żyć za głupie 6 tysięcy.