Joachim Brudziński: Unia prowadzi naiwną politykę wobec uchodźców - zdjęcie
14.11.19, 14:05Fot. Ggia via Wikipedia, CC 4.0

Joachim Brudziński: Unia prowadzi naiwną politykę wobec uchodźców

13

Dzisiaj w Brukseli podczas mini sesji plenarnej miała miejsce debata na temat sytuacji uchodźców na Wyspach Greckich.

W imieniu grupy EKR głos w debacie zabrał europoseł PiS, Joachim Brudziński.

Europoseł PiS mówił, że w tej debacie padło bardzo dużo emocjonalnych słów, które są swoistego rodzaju moralnym szantażem. "Myślę, że dobrze byłoby, a szczególnie polecam to posłom lewicy, zapoznać się ze sprawozdaniem specjalnym Europejskiego Trybunału obrachunkowego pt. 'Azyl, relokacja i powroty migrantów. Czas na bardziej stanowcze działania w celu wyeliminowania rozbieżności między celami, a osiąganymi rezultatami'" – mówił polski polityk. Europoseł PiS wyjaśniał, z tego dokumentu wynika, że dzisiaj w Grecji i we Włoszech, podobnie jak zresztą w całej Unii Europejskiej, liczba wydanych decyzji nakazujących powrót, jest znacznie większa, niż liczba migrantów, którzy faktycznie wrócili do kraju pochodzenia.

"Dlaczego tak się dzieje?" – pytał Brudziński. Jak tłumaczył, większość z nich bądź uciekła z obozów, bądź też wykorzystuje te wszystkie instrumenty, które naiwna polityka unijna daje im do rąk, zdaniem europosła zachęcając de facto nielegalnych migrantów do przyjazdu do Europy.

Według Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) na wyspach Morza Egejskiego nadal przebywa ponad 30 000 migrantów i uchodźców. Pomimo znacznie mniejszej liczby przybyszów i wysiłków władz greckich na rzecz złagodzenia presji na newralgiczne miejsca, obozy takie jak Moria (na wyspie Lesbos) są stale przepełnione.

Informacja prasowa - Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, delegacja PiS

 

Komentarze (13):

Otto2019.11.15 7:09
A pislam w pelni świadomą politykę sprowadzania setek tysięcy imigrantów z ukr, którzy zaniżaja pencje w polin i dziesiątek tysięcy z państw muzułmańskich vide dane urzedów wojewódzkich i oficjalnych stron rządowych :))) pis kocha multikultijak na socjalistów przystało pis nienawidzi polaków neosanacja w pełni PS gdzie zapowiadane powroty Polaków z Zachodu? Ile repatriantów pislam sprowadził do polin? tylko paszporty obywatelom izraela sprawnie rozdaja.
anonim2019.11.14 17:00
Ksiądz Klimuszko pisał o tym 40 lat temu - TO KONIEC EUROPY - LEWACTWO = MASONERIA - chcą zniszczyć Europę czytaj CYWILIZACJĘ CHRZEŚCIJAŃSKĄ !
anonim2019.11.14 16:57
DEBILNE Lewactwo chce zniszczyć Europę - wszyscy wiemy że Europa nie może przyjąć 300 milionów ludzi z Afryki + 300 milionów z Azji !!!!!
Maria Blaszczyk2019.11.14 17:49
No nie może. I wszyscy wiemy. Toteż lewactwo grzecznie prosi - pozbierajcie się ze swoimi prawackimi rozumami, bo jestem na prostej drodze do katastrofy. Ogarnijcie wyzysk Afryki i Azji, zredukujcie bariery w handlu, spowolnijcie zmiany klimatu, pomózcie nam ograniczać przyrost naturalny itd. A prawactwo, że wspomnę klasyka, chce strzelać do uchodźców... Zamiast zrobić coś, by było ich mniej.
Cool2019.11.15 17:20
Mówisz chyba do siebie??? .. przecież cieżko od pokoleń pracujecie na obecną sytuacje w Europie ... baaa! na świecie! ...bezpośrednio to wasz lewacki guru pokojowy noblista(sic!) Obama, zdestabilizował kraje islamskie! ... co wywołało falę emigracji! ... można się tylko zastanawiać dlaczego do Europy, a nie go bliższych im kulturowo, znacznie bogatszych i osiągalnych drogą lądową
Nauka głupcze2019.11.14 16:49
Leszku słyszałeś? Podobno nad Arktyką powstał wielki wir i będzie koniec świata.
anonim2019.11.14 17:02
tak koniec świata LEWACKICH DEBILI
Leszek 2019.11.14 16:39
Tak powstaje Armia Mordoru. Oni nie beda miec litosci dla niewiernych. Nie oszczedza nikogo. Afryka jest tego dobrym przykladem. Tak sie tworzy nowy porzadek Swiata. Tu nie ma mowy o przypadkach. Wczesniej Polak zabieral Niemcowi prace a co teraz....
T2019.11.14 15:11
Jaką naiwną? Ludzie trzymajcie mnie bo oszaleję! Przecież to jest od lat, a może wieków zaplanowana akcja, której szczegóły Masonerii przedstawił szatan w wiadomym celu. Tu nie ma przypadków, nie ma naiwności - to są celowe działania destrukcyjne w stosunku do KATOLICYZMU. To jest główny cel! Żadna naiwność - czysta perfidia.
XYZ2019.11.14 14:52
Jezus ze swą matką i ojcem też był uchodźcą.
Ordon2019.11.14 14:29
Maryska o zlotym serduszku, A ilu ty u siebie goscisz? A jak finansowo im pomagasz? Aaa ... rozumiem, sama jestes na "saksach", u panstwa.
Maria Blaszczyk2019.11.14 17:45
Nowy nick? Ale chamstwo to samo... Obecnie nie goszczę żadnych. Bo już nie ma takiej potrzeby. Finansowo pomagam im normalnie, przelewami. A przez dłuższy czas pracowałam jako wolontariuszka w ośrodku dla uchodźców. I nie, nie jestem na saksach. Rozumiem, że szukasz pomocy, ale ja nie zarabiam... Więc poszukaj gdzieś indziej, bo ja mam ograniczone zasoby, które wole przeznaczyć na pomoc komu innemu.
Maria Blaszczyk2019.11.14 14:23
Naiwność? No cóż, ludzie giną. Tysiące ludzi. Mężczyzn, kobiet i dzieci. Na rzeczonym Lesbos w obozie. gdzie, jak sądzono, da się pomieścić 3000 ludzi, żyje 12.000 osób. Naiwność? Szacunek do ludzi jest naiwnością? Ograniczanie bezsensownych śmierci jest naiwnością? Uszanowanie godności imigrantów jest naiwnością? Próba ograniczenia ich cierpienia jest naiwnością? To ja sobie myślę, że lepiej być naiwnym, niż stracić wszelki kontakt z człowieczeństwem,