Jeszcze przez co najmniej miesiąc do Wisły będą wpływały ścieki  - zdjęcie
02.09.20, 16:12Fot. screenshot - YouTube (Jan Bodakowski Video)

Jeszcze przez co najmniej miesiąc do Wisły będą wpływały ścieki

4

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński przedstawił na dzisiejszej konferencji prasowej plan władz stolicy dot. naprawy w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Pierwszy etap to zbudowanie mostu pontonowego z rurociągiem, dzięki czemu będzie można zakończyć zrzut nieczystości do Wisły. Jego budowa jednak potrwa przynajmniej miesiąc. Jeszcze przez 4-5 tygodni będzie trwał zrzut ścieków do rzeki.

W ciągu kilku miesięcy mają zostać wykonane przewierty pod rzeką, a zamontowane w nich rury przejmą przesył ścieków. Wówczas zostanie zdemontowany tymczasowy rurociąg na moście pontonowym. W ostatnim etapie eksperci ocenią, jak będzie można wykorzystać tunel, w którym doszło do awarii. Wiceprezydent Soczyński zaznaczył, że najpewniej będzie on musiał zostać przeprojektowany, co zajmie kilkanaście miesięcy.

Do kolejnej awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło w ub. sobotę. Podobnie jak przed rokiem, MPWiK musiał rozpocząć zrzut ścieków do Wisły. Obecnie z „Czajki” spływa do Wisły około 5 tys. litrów nieczystości na sekundę.

kak/PAP, Fronda.pl

Komentarze (4):

Szybka Randka2020.09.2 19:38
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Darek2020.09.2 16:28
Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego te ścieki płynęły szerokim strumieniem nie przez miesiąc ale przez 356 dni w roku. W dodatku nie były nawet ozonowane, gdzie byliście wtedy i czemu nie krzyczeliście o katastrofie ekologicznej?
Anonim2020.09.2 17:09
Czyli po to rozbudowano oczyszczalnię, żeby ścieki lały się ile wlezie? Nie wiem czy wiesz, ale miasto się rozrasta i o ile w tamtym roku zrzut to 3-4 m3/s to już w tym 5 m3/s a momentami do 20 m3. Ale wiem... po to wydano tych kilka miliardów złotych, żeby sobie stała do podziwiania. Ty też na pewno kupiłeś pralkę po to żeby dalej na tarze... No bo nasze prababki albo tak albo kijankami. Wiesz w ogóle co to kijanki?
"W dodatku nie były nawet ozonowane,.."2020.09.2 17:13
Muszą być onanizowane, szczególnie te z synagogi Nożykdokuotasa!