Jest wiele materialnych dowodów na istnienie rzeczywistości duchowej. Opisał je Grzegorz Górny w pracy „Dowody Tajemnicy” - zdjęcie
20.11.21, 18:00fot. yt/screen

Jest wiele materialnych dowodów na istnienie rzeczywistości duchowej. Opisał je Grzegorz Górny w pracy „Dowody Tajemnicy”

63

Żyjemy w czasach postępującej laicyzacji. Dla ludzi rzeczywistość duchowa przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Nie jest to nawet komunistyczne bezbożnictwo, bunt, tylko wyraz braku zainteresowania rzeczywistością duchową. Stan taki jest szkodliwy społecznie, bo wiara jest źródłem moralności regulującej relacje społeczne – usunięcie wiary doprowadzi do stanu anarchii, w której jedynym prawem jest przemoc.

Próbą przywrócenia do świadomości ludzi kwestii wiary, jest ukazywanie fenomenów związanych z religią, które są sprzeczne z oficjalną nauką. Fenomeny te zostały opisane w pracy „Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych” autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia. Ta wydane przez wydawnictwo Rosikon Press publikacja, odniosła sukces nie w tylko w Polsce, ale i za granicą – zapewne nie tylko z racji na doskonały tekst Grzegorza Górnego, ale też na mnóstwo szokujących zdjęć wszelkich niezwykłych fenomenów.

Do zastanowienia się nad kwestiami ostatecznymi skłonić mogą zlaicyzowanych opisane i pokazane na naturalistycznych zdjęciach takie fenomeny jak cuda eucharystyczne. W 2009 roku w Sokółce i 2013 roku w Legnicy na pozostawionej do rozpuszczenia się w wodzie hostii, co wykazały badania specjalistów, pojawiły się fragmenty mięśnia serca człowieka w momencie agonii. Innymi znanymi cudami eucharystycznymi był: pochodzący z VIII wieku cud z Lanciano (według współczesnych badań też tkanka serca w momencie agonii), cud z 1730 roku 223 do dziś przechowywanych hostii, które nie ulegają zepsuciu (choć powinny się rozpaść w kilka miesięcy), cud z XIII wiecznej Hiszpanii, który dał siły chrześcijanom do walki z islamskimi najeźdźcami, i wiele innych dokładnie na kartach pracy opisanych. Cuda eucharystyczne potwierdzają prawdziwość katolickiego nauczania o prawdziwości przemiany hostii i wina w ciało i krew Jezusa.

Inspiracją do powrotu do wiary mogą być też i inne cuda. Cud krwi świętego Januarego, którą zebrano w 305 roku, kiedy męczennik został przez władze zamordowany za swoją wiarę, a jego krew od ponad 17 wieku raz do roku, wbrew nauce, na oczach tysięcy osób staje się płynna. Cud ten ma miejsce też w wypadku męczennika świętego Pantaleona, również zabitego za wiarę w 305 roku, którego krew podzielona między kilka różnych ośrodków, w każdym z tych sanktuariów też raz do roku staje się od wieków płynna.

Laicyzacje powinna zakłócić cudowna tarnina z włoskiego Bra, która w grudniu od 1339 roku (kiedy objawiła się tam Matka Boska) kwitnie, choć jest to środek zimy, a kwitnąc, powinna w marcu lub kwietniu. Cud nie wydarzył się tylko dwukrotnie – raz przed pierwszą, a raz przed drugą wojną światową.

Materialnym dowodem ingerencji Boga w nasze życie jest cudowny wizerunek Matki Boskiej z Guadalupe – który, choć powstał 1531 i dawno powinien, rozsypać się w proch do dziś istnieje i ma żywe kolory i wiele niezwykłych cech – dzięki nowoczesnym technologiom po prawie 5 wiekach odkryto, że na oczach Matki Boskiej widać postacie, które były świadkiem powstania cudownego wizerunku, symbolika wizerunku jest zgodna z symboliką rdzennych mieszkańców Ameryki, nie wiadomo też, jak powstał wizerunek.

Do refleksji nad wiarą powinny skłonić opisy cudownych uzdrowień, odrośnięcia odciętej nogi, uzdrowień z Lourdes czy Częstochowy (które w okresie PRL były zwalczane przez SB, która zastraszała osoby, które odzyskały zdrowie), mistyków żyjących bez jedzenia i picia, stygmatyków czy zwłok, które nie uległy rozkładowi.


Jan Bodakowski

Komentarze (63):

Albert2021.11.21 12:00
Grzesiu, biegnij po milion dolarów do Randiego. Z takimi "dowodami" kasa jest twoja.
Tom.2021.11.21 11:58
Czy moglibyście zrobić coś z waszą stroną ? Nie wyświetla mi ok centymetra z lewej strony.
Anonim2021.11.21 10:55
Brednie debila.
du rak2021.11.21 11:29
Sam jestes debil .Z faktami sie nie dyskutuje onuco.
Gubi se, lamerĉulo2021.11.21 11:41
­
Albert2021.11.21 11:59
Żadnych faktów nie podano. Ani Bodakowski tego nie zrobił, ani Grzesiu. Urojenia katoidiotów koło faktów nawet nie leżały.
R2021.11.21 1:29
Cudem jest zmiana mentalności i nawrócenie się grzesznego człowieka, gdy alkoholik przestaje pić albo gdy złodziej przestaje kraść i te cuda dzieją się jako dary Boga i te cuda sa sensem duchowości, a cuda Górnego to sensacyjne odwracanie uwagi od osobistej relacji z Bogiem Jezusa na rzecz artrefaktow
circ2021.11.21 9:37
W Kościele nie istnieje metoda 'albo, albo'' ale ''i, i'' I nawrócenie grzesznika, i cudowne znaki z nieba są dowodem danym przez Boga że Jest.
robaczek2021.11.20 23:12
To nie bez powodów nazywa sie WIARA a nie WIEDZA .......................... wystarczy jako podsumowanie tego tekstu. .......................... ZAŁOSNE
Anonim2021.11.21 0:25
Wiara w 50 płci jest faktycznie żałosna.
BoziaNieRozłożyłaSięWięcZaszłaBajkowo2021.11.20 21:42
Między bajki można te kato-pierdy włożyć i będą pasować. Każdy może wydawać na rynek książki. Nawet zdewociali idioci. To nazywa się wolność gospodarcza. Zysk z książki o kato-pierdach nie różni się niczym od zysku z produkcji wódki, włóczki, włóczni czy czółna. Różnić się oczywiście będą nabywcy. Czółna kupują miłośnicy spływu, włócznie - wojacy Płaszczaka. A książki o baju-kato-pierdach wydawane przez zdewociałych idiotów nabywają inni zdewociali idioci.
Styki2021.11.20 22:44
Zanim świat was znienawidzi, wpierw Mnie znienawidzi.
Protestant2021.11.20 21:04
"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa." (J. 17,3). Czy odrośnięta noga sprawi, że ludzie będą znali prawdziwego Boga? Cuda i znaki są możliwe i potrzebne dla budowania wiary, ale jeśli już, to trafią one przede wszystkim do bezpośrednich świadków. Pamiętam jak na początku lat 80-tych ubiegłego wieku w wielu miejscach w Polsce i na świecie modlono się o upadek komunizmu. Po dekadzie okazało się, że pragnienia wyrażane w tych modlitwach stały się faktem. Czy od tej pory w naszym społeczeństwie postawa wiary się umocniła? Nie. ______________ Jezus uzdrowił paralityka (J. 5,1-16). Czy paralityk uwierzył w Jezusa? Nie, naskarżył do żydów na Niego, że uzdrowił go w szabat. _________ Bóg daje każdemu wystarczająco dużo znaków swojego istnienia i swojej miłości, abyśmy się nawrócili. Problem niewiary nie leży w braku znaków, ale w braku naszej woli. Nie chcemy uwierzyć Jezusowi (por. J. 5,40).
Protestant2021.11.20 21:01
"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa." (J. 17,3). Czy odrośnięta noga sprawi, że ludzie będą znali prawdziwego Boga? Cuda i znaki są możliwe i potrzebne dla budowania wiary, ale jeśli już, to trafią one przede wszystkim do bezpośrednich świadków. Pamiętam jak na początku lat 80-tych ubiegłego wieku w wielu miejscach w Polsce i na świecie modlono się o upadek komunizmu. Po dekadzie okazało się, że pragnienia wyrażane w tych modlitwach stały się faktem. Czy od tej pory w naszym społeczeństwie postawa wiary się umocniła? Nie. ______________ Jezus uzdrowił paralityka (J. 5,1-16). Czy paralityk uwierzył w Jezusa? Nie, naskarzył do żydów na Niego, że uzdrowił go w szabat. _________ Bóg daje każdemu wystarczająco dużo znaków swojego isnienia i swojej miłości, abyśmy się nawrócili. Problem niewiary nie leży w braku znaków, ale w braku naszej woli. Nie chcemy uwierzyć Jezusowi (por. J. 5,40).
_()_2021.11.20 20:35
od Boga ludzi i tak oddalają grzechy, im jest ich więcej, im uparcie w nich brniemy dalej, wracamy do nich, tym bardziej szatan zabiera wiarę, i wtedy żadne piękne, wspaniałe cuda ... nie pomogą, sam Chrystus mówił, że chociażby ktoś powstał z martwych... i tak nie uwierzą, to jest kwestia : d e c y z j i - Bóg daje cuda, okoliczności, fakty, narzędzia jakimi są sakramenty, modlitwa, Jego słowo, ale... to człowiek dokonuje wyboru; często mówimy, że czegoś nie możemy, że okoliczności sprawiają, że człowiek nie pójdzie na mszę swiętą niedzielną, w gruncie rzeczy chodzi tak naprawdę o d e c y z j ę podjętą autonomicznie, ale my jesteśmy mistrzami owijania w bawełnę: chcesz albo nie, wierzysz (czyli ufasz Bogu) albo... nie! - d e c y z j a!
)_)_2021.11.20 20:35
od Boga ludzi i tak oddalają grzechy, im jest ich więcej, im uparcie w nich brniemy dalej, wracamy do nich, tym bardziej szatan zabiera wiarę, i wtedy żadne piękne, wspaniałe cuda ... nie pomogą, sam Chrystus mówił, że chociażby ktoś powstał z martwych... i tak nie uwierzą, to jest kwestia : d e c y z j i - Bóg daje cuda, okoliczności, fakty, narzędzia jakimi są sakramenty, modlitwa, Jego słowo, ale... to człowiek dokonuje wyboru; często mówimy, że czegoś nie możemy, że okoliczności sprawiają, że człowiek nie pójdzie na mszę swiętą niedzielną, w gruncie rzeczy chodzi tak naprawdę o d e c y z j ę podjętą autonomicznie, ale my jesteśmy mistrzami owijania w bawełnę: chcesz albo nie, wierzysz (czyli ufasz Bogu) albo... nie! - d e c y z j a!
Lechu Keller! "Skrzypku..." Skończ...!2021.11.20 20:33
.....Skończ, Lechu, wstydu sobie oszczędź! --- Nie widzisz co piszesz!? Nawet nie wiadomo o co ci chodzi!? --- To jest bez składu i ładu! Naprawdę jesteś aż tak głupi?--- Pokazujesz Himalaje swojej głupoty! Na co liczysz? Tego bagna nie da się nawet czytać! --- Aż tak cię boli nasza Wiara, aż tak nie może ścierpieć tych Świętości? TO WYNIEŚ SIĘ STĄD! Będzie spokój i skończą się tu wszelkie bluźnierstwa!
-2021.11.20 22:05
Skończyłem, ale dymać twoją starą.
....źle strzeliłeś Lechu..!2021.11.21 1:36
Jak zwykle masz pudło! Ja mam starego, a nie starą! U nas jest normalne małżeństwo, bez zboczeń, nie tak jak u ciebie!... Ty nie miałeś ani żony, ani dzieci. Zabawiałeś się przecież obcymi dziećmi! Prawda, starcze!? Kogo chcesz nabrać? Tyle rzeczy o tobie wiemy! Zbastuj!
Ale jaja: Lesio jako Lesia!2021.11.21 11:09
I cudnie sparodiowany katolski debilizm: dewota raz pisze o sobie jako "kobiecie" (ha, ha!), a potem płynnie przechodzi na liczbę mnogą - jej doopa pisze za nią. I oczywiście tradycyjnie pokazana głupota, brak wykształcenia i jakiegokolwiek rozumu: pisownia trzeciej klasy szkoły podstawowej, poziom umysłowy meduzy.
Albert2021.11.21 12:22
Mnie też mylono z tym całym Kellerem. Normalna rzecz u katolstwa, im tylko pedalstwo, pedofilia i odbyty w głowie siedzą.
Lechu, przypomniałes sobie stare czasy...2021.11.21 11:12
kiedy pisałeś jako matka trojga dorosłych dzieci, psycholog (buhaha!). Teraz jako "kobiecie" znów udało ci się nabrać paru miejscowych kretynów. Super! Czekam na więcej.
Моя игра2021.11.20 20:24
https://music.youtube.com/watch?v=zogsm-2dWfM
Styki2021.11.20 20:13
Juz 60 mln ludzi obejrzalo na tubce Jezus chodzacy w chmurach. Niezwykly film.
katolik2021.11.20 20:23
nie widziałem, dzięki
Styki2021.11.20 20:06
Przyjdą czasy, że nadejdzie kodeks Hammurabiego.
Po 11 ... Skrzypek na dachu ... saldo mortale2021.11.20 19:50
Kolejna ekspertyza żydka pisze, CYT.: "...kościół katolicki w Polsce ma w du pie polskie prawo, polska konstytucje, polskie zwyczaje..." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Od siebie dodam, że i WAS - ŻYDÓW też MA w du pie ! . . . . . . . . . . . . . . I dalej Skrzypek na dachu ... saldo mortale pisze, CYT.: " kiedy się w końcu obudzi ten naród i pogoni pasożyta?!?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . NIE twój naród żydku, NIE twój "pasożyt"!
Po 11 ... Suweren ... saldo mortale2021.11.20 19:49
Żydek coś niepewnie twierdzi, CYT.: "...bo przecież to Żydzi obsługiwali krematoria”. . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . A NIE?! . . . . . . . . To NIE Niemcy upychali żydów do wagonów na m.in. Umschlagplatz
Kwestia wiary2021.11.20 19:42
Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami szedł sobie Bodakowski drogą i widzi starą, brzydką, pokraczną babę. Baba mówi - Janie, jestem czarownicą, spełnię twoje trzy życzenia, ale musisz mnie przelecieć. Jan popatrzył ze wstrętem, ale myśli TRZY ŻYCZENIA spełni, zażądam bogactwa, zdrowia, długiego życia. Zamknął oczy i jazda. Po wszystkim Jan mówi: - No to teraz życzenia. A baba mówi: - Oj Jasiek, Jasiek, taki stary, a w czarownice wierzysz?
kwestia rozumu2021.11.20 20:11
Wszystko ci się z rypaniem kojarzy? w artykule opisane są fakty a nie czary mary
Ktoś minął się z rozumem2021.11.21 11:14
I myli bajki z faktami. Katolstwo, czyli wiara w czary-mary, tak ma.
Rejestracja bez Profilu Zaufanego2021.11.20 19:37
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth
Anonim2021.11.20 19:37
Masoneria systematycznie od trzystu lat zwalcza duchowość na wszelkie możliwe sposoby, aby nas zredukować do poziomu człekokształtnej małpy.
W pośredniaku byłeś jełopie?2021.11.20 19:33
jw.
W soboty tylko w Izraelu2021.11.20 19:40
jest otwarty. Skorzystaj.
kto cię uczył PiSać, niemoto?2021.11.20 20:11
Kto mówił o sobocie? Może pójść w drugi dzień tygodnia, czyli w poniedziałek.
Nie lajkuj swoich własnych komentarzy2021.11.20 20:45
jełopie, bo od tego wyrastają później czarne kudły między paluchamy! O! Takie!
44=4×112021.11.20 19:28
Bóg starożytnych Izraelitów czy Bóg Barucha Spinozy?
Kabaret2021.11.20 19:25
"usunięcie wiary doprowadzi do stanu anarchii, w której jedynym prawem jest przemoc". Czy pan Jan ma jakiekolwiek statystyki, o tym, jak wzrosła przemoc w Europie, gdy ta się zlaicyzowała? Czy w Czechach nie można wyjść na ulicę ze strachu a we Francji ludzie barykadują się w domach z obawy przed gwałtem...
katolik2021.11.20 19:24
Chemia genetyczna to zastrzyk śmierci !!
Wojciech Olszański, ty głupi CH UJU!2021.11.20 19:41
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
Anonim2021.11.20 19:18
Lenin wiecznie żywy jest dowodem, że brat Michnika był uchodźcą.
katolik2021.11.20 19:15
AUSTRIA CZECHY HOLANDIA FRANCJA --- ludzie masowo wychodzą na ulice przeciwko masono- nazistom uśmiercajacym ludzkosć chemia genetyczną, chemia genetyczna JUŻ powoduje cięzkie choroby i śmierć u wyszczepionych !!!!!
"katolik" matis89 - Wojciech Olszański.2021.11.20 19:43
LOKAJ PUTINA - AGENT KREMLA . . . https://www.fronda.pl/a/wielbiciel-putina-i-lukaszenki-spalil-na-rynku-w-kaliszu-ksiazece-statuty-z-xiii-w,169474.html
Po 11 ...2021.11.20 19:12
Dziwne jest to, że Janek zajmuje się dowodami na istnienie "rzeczywistości" duchowej, a ignoruje problem dowodu na istnienie tej zwykłej rzeczywistości. Pewnie w swej ignorancji nie wie, że "temat istnienia jest odwiecznym przedmiotem dyskusji i sporów w filozofii, głównie o pojęcie (rozumienie) istnienia i kryterium (potwierdzenie) istnienia. Przedstawiano wiele pomysłów, ale nie udało się znaleźć kompromisu, ani konsensusu w tej sprawie. Wciąż pojecie istnienia jest wieloznaczne, różnie pojmowane i interpretowane." ---- https://www.sprawynauki.edu.pl/archiwum/dzialy-wyd-elektron/288-filozofia-el/4259-istnienie-i-rzeczywistosc
Styki2021.11.20 19:47
Jankowi, jak piszesz nie siegasz nawet do nogawek.
A Styki sięga2021.11.21 11:16
Staremu kawalerowi Jasiowi przez rozporek do... A co wyssie, to na frondę wrzuca.
442021.11.20 19:12
Tylko ignorant w Boga nie uwierzy. Nauka nie stoi w sprzeczności z istnieniem Boga. Nauka stale się rozwija poszerzając zdolności poznawcze człowieka. Boga wyklucza ten, kto przestał się intelektualnie rozwijać.
Laplace2021.11.20 19:27
Hipoteza boga jest dla wyjaśnienia świata zbędna... Jest on zatem ludziom potrzebny mniej więcej tak, jak rybom rower.
4×112021.11.20 19:27
Którego »Boga«? Starotestmentowego Jahweh, czy może Jeszuę znanego jako Jezus? A może hinduskiego Śiwę albo Wisznu, ewentualnie w inkarnacji Kryszny? A może uniwersalnego Boga muzułmanów, zwanego po prostu Allah (‘Bóg’)?
Suweren2021.11.20 19:09
Cudowna tarnina, hahaha.... A u mnie w ogrodzie sotkrotki zakwitają ostatnio w grudniu. Biorę po dychu od pielgrzyma. Chętni?
„zwłok, które nie uległy rozkładowi”2021.11.20 19:07
Indianie Ameryki Pn. zostawiali zwłoki na specjalnych rusztowaniach z drewna, na których to owe zwłoki ulegały naturalnej mumifikacji w suchym i zimnym powietrzu.
Panowie Górny & Bodakowski2021.11.20 19:04
Czy są udokumentowane przypadki z XX i XXI w. osób, u których ustąpił paraliż po przerwaniu rdzenia kręgowego?
Suweren2021.11.20 19:13
A to odrastająca noga z 1640 r. już nie wystarczy?! No patrzcie, co to się z tymi ludźmi probiło...
katolik in statu nascendi2021.11.20 19:01
Izrael opublikował dane dotyczące zakażeń i hospitalizacji wśród osób, które otrzymały trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Infekcje wystąpiły u 0,26 proc. zaszczepionych tzw. boosterem. Odsetek osób hospitalizowanych jest wręcz śladowy. To oznacza, że szczepionki działają i spełniają swoją rolę.
Grizzly™2021.11.20 19:00
Jest Har Magedon. Albo wkrótce nastąpi. Za życia pokolenia 2020 zacznie się wielkie wymieranie gatunku 𝗵𝗼𝗺𝗼 𝘀𝗮𝗽𝗶𝗲𝗻𝘀.
Po 11 ...2021.11.20 18:53
Do zestawu materialnych dowodów na istnienie rzeczywistości duchowej, dodam dzisiejszy. Po przejściu skoków z TVP do TVN, polskim skoczkom nie idzie już tak dobrze.
Po 11 ...2021.11.20 18:48
To prawda: "Do refleksji nad wiarą powinny skłonić opisy cudownych uzdrowień, odrośnięcia odciętej nogi, uzdrowień z Lourdes czy Częstochowy, mistyków żyjących bez jedzenia i picia, stygmatyków czy zwłok, które nie uległy rozkładowi." --- Mam nadzieję, że Bodakowski też dostąpi podobnych cudów. Ozdrowieje umysłowo, odrośnie mu mózg, przeżyje kilka dni bez picia, domaluje sobie mazakiem stygmaty, a jego kupka nie ulegnie rozkładowi, ale będzie pachnieć fiołkowo. Trzymam za Jana kciuki :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.20 18:46
"cudowny wizerunek Matki Boskiej z Guadalupe – który, choć powstał 1531 i dawno powinien, rozsypać się w proch do dziś istnieje" łoł no krwa "cud"! malowidła naskalne datowane są na ok. 40 tys. lat p.n.e i one też przetrwały do dzisiejszych czasów a najgorsze jest dla koloratkowych pedofilów to że nie ma w nich nic o bogu...
circ2021.11.21 9:40
Malowidła naskalne jak nazwa wskazuje są na skale, nie na tkaninie z liści palmowych jak wizerunek z Guadelupe, ośle.
rebeliant2021.11.20 18:31
Bezradności, krzywdy, niedole (będące skutkiem braku posiadania wszechmocy) są niezbędnym gruntem do budowy religii, a zwłaszcza kościoła Bożego.
Po 11 ...2021.11.20 18:50
WTF? Że co??? Rozwiń, proszę tę złotą myśl. Proszę.
rebeliant2021.11.20 19:30
Być w stanie uczynić nie powinno być na czarnej liście uzurpatora Jahwe - no ale jak on by wówczas wmuszał swoją chfałkę do wzdychania i podziwiania...