Jest odpowiedź internautów na ataki Mainstreamu po zatrzymaniu aktywistów profanujących pomniki - zdjęcie
05.08.20, 10:15fot. yt/tvp info/tt

Jest odpowiedź internautów na ataki Mainstreamu po zatrzymaniu aktywistów profanujących pomniki

14

Po zatrzymaniu przez przez policję aktywistów odpowiedzialnych za profanacje pomników w Warszawie rozległy się głosy oburzenia. Jednym z pierwszych oburzonych był sam włodarz stolicy Rafał Trzaskowski. Po nim już worek oburzonych szybko się rozwiązał.

I tak dziennikarz portalu Onet.pl Janusz Schwertner pisze na Twitterze:

- Dwie dziewczyny, które powiesiły flagę LGBT na pomniku, spędzą tę noc w areszcie policyjnym, poza domem. W Polsce w 2020 roku. Co za kraj.

Był też wpis innego obrońcy wandalizmu, Adama Traczyka, który wyraźnie też grozi psuciem opinii Polski w mediach światowych:

- Wow. Bądźcie pewni, że światowe media będą jutro pełne tej informacji. Polska rzeczywistość, a wraz z nią wizerunek Polski na świecie pędzi z zawrotną prędkością ku Iranowi

Na ich żale szybko odpowiedzieli inni użytkownicy Twittera.

Odniósł się o nich m.in. redaktor Piotr Semka:

- Aha czyli ostrzeżenie.Zrobimy raban na całą Europę.Oczywiście pod hasłem że to ściganie za tęczowa flagę a nie za sankcja za profanację rzeźby religijnej i  naruszenie uczuć osób wierzących.To my zdefiniujemy istotę wydarzenia i naszej wersji trzymać się będzie Jourova

Poniżej kilka innych wybranych odpowiedzi.

Jak się też okazało, jedna z aktywistek to ... aktywista.

mp/twitter

Komentarze (14):

"Internauci" z "Wieży Babel" przy Woronicza.2020.08.5 14:04
https://nczas.com/2020/01/11/pozar-w-bur-w-tvp-samuel-pereira-kasuje-trollkonta-w-obawie-przed-procesami-poklosie-awarii-fb-ujawniajacej-autorow-wpisow-foto/
Dam2020.08.5 13:03
Podobizny polityków zawieszone na szubienicach - 2 lata i wciąż prokuratura nie widzi znamion przestępstwa. Zawieszenie szmatki na pomniku - 2 dni i aresztowania. Czy tylko ja tutaj widzę dysproporcję w reakcji w odniesieniu do akcji? Czy już po prostu mamy policję religijną?
***2020.08.5 14:40
TY oczywiście widzisz co chcesz.
jula2020.08.5 10:37
Każda organizacja terrorystyczna szkoli swoje bojówki, naganiają tam nierozgarniętych młodzianków, sfrustrowane dziunie, znudzonych młodych i wykształconych, którym gry na Play station już nie wystarczają. Bez sztuki logicznego myślenia, wiedzy historycznej i rozpoznania guru zrobią każda zadymę jeszcze z finansowaniem z miasta. Smutek i żal tych bezmózgów.
Anna2020.08.5 10:35
Trudno nie być oburzonym, kiedy się słyszy historię o tym jak policja odmawia interwencji w sprawach przemoc domowej pod różnymi głupimi pretekstami, gwałcicieli z Elbląga (głośna sprawa tłumaczki zgwałconej na zagranicznym wyjeździe służbowym przez ratowników medycznych) policja przesłuchała po 7 miesiącach od zdarzenia (zgłoszonego natychmiast po powrocie do kraju), o aresztowaniu nie wspominając. Takie sprawy można wymieniać w nieskończoność. Jak mamy czuć się bezpiecznie w kraju, w którym gwałciciele i bandziory chodzą na wolności, za to psychicznie chory złodziej batonika ląduje w więzieniu a aktywistów, którzy urazili uczucia religijne zgarnia się w kajdankach nieoznakowanym radiowozem :/ Chory kraj!
Anonim2020.08.5 10:52
Za batonika wsadzali sędziowie kasty, za ukradzione miliony" zamiatali sprawy pod dywan". Też broniła Pani ze świecą w ręku "niezawisłych sądów"?
Anonim2020.08.5 10:32
Na pohybel lewakom
orangutan czerwona tupa2020.08.5 10:31
różowe małpiszony (odzwierzęcone) przyjmę w cyrku przy Placu Bankowym
"internauci"2020.08.5 10:30
:} NO NIE ZAKLINACJE RZECZYWISTOCI!!!!!!!!!!! mlodzi = internet JEST PRZECIWKO PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nic tego juz nie zmieni!! PIS= PARTIAOBCIACHU, GERIATRI,, KOMUCHOW POWIATOWYCH; TEPYCH ZASCIANKOWYCH ZAPLUTYCH DZIADKOW!!! ;] SLICZNE!!
zoro2020.08.5 10:42
yak się mylisz że aż się cieszę ha ha
Klejnot Nilu2020.08.5 10:23
Polska i tak ma już w Europie opinię mentalnego Bantustanu i zaścianka cywilizacji. Wystarczy wspomnieć publikacje zachodnich mediów w reakcji na awanturę o Konwencję Stambulską. PiS robi z Polski drugą Białoruś, a banda kretynów jeszcze temu przyklaskuje. W sumie smutne, ale skoro dalej chcemy być zacofanym chłopskim narodem, chyba nikt nas na siłę od tego nie odwiedzie.
Anonim2020.08.5 10:57
Nowoczesny kraj Twoim zdaniem to jest z takimi obywatelami jak ten przykucnięty na balkonie z jęzorem na brodzie i łapą w genitaliach. Jak Ci Polska nie odpowiada to jedż do Niemiec oni lubią te klimaty, a Polski w szambo nie zmienisz, bo tu jeszcze są LUDZIE!
Klejnot Nilu2020.08.5 11:01
Ależ masz ograniczenia w percepcji. Serio dla ciebie świat jest tylko czarno biały?
Ninel2020.08.5 11:05
Czy chodzi ci o "publikacje" pisane pod dyktando tutejszej tzw opozycji?