Jest dochodzenie ws. „papieża rodziny rozbitej” - zdjęcie
25.03.14, 17:16Jan Paweł II fot Wikipedia

Jest dochodzenie ws. „papieża rodziny rozbitej”

7

Lubelscy policjanci pod nadzorem śledczych wszczęli dochodzenie w sprawie możliwej obrazy uczyć religijnych. Chodzi o plakat stworzony przez Fundację Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm, który miał zawisnąć w Lublinie. Plakat sugerował, że papież Jan Paweł II miał rodzinę, w tym dziecko.

Plakat ateistów nawiązywał do prowokacji Służby Bezpieczeństwa wspartej przez radzieckie KGB i niemieckie Stasi. Odpowiadał za nią Grzegorz Piotrowski, który później zamordował ks. Jerzego Popiełuszkę. Prowokacją ateistów, która oparła się na takich wzorcach, słusznie zajmie się teraz policja.

Póki co nikomu nie postawiono zarzutów. Prokuratura zgromadzi najpierw dowody i przesłucha świadków, a następnie dokona oceny prawno-karnej czynu Fundacji, zapewniła Beata Syk Jankowska, rzecznik prokuratury okręgowej w Lublinie.

Za obrazę uczuć religijnych grozi grzywna, ograniczenie wolności albo dwa lata więzienia.

pac/onet.pl

Komentarze (7):

anonim2014.03.25 17:43
Jaki jest sens karać kilku trolli którzy chcieli w żałosny sposób zwrócić na siebie uwagę?
anonim2014.03.25 18:22
A nie ma wolności bez odpowiedzialności!!
anonim2014.03.25 18:30
Przykre, że są ludzie, którym o elementarnej przyzwoitości musi przypominać policja...
anonim2014.03.25 18:51
@Sebinus to jedyny sposób, żeby mogło dotrzeć do ich trolich móżdżków, że pewnych rzeczy nie wolno i są pewne granice obrzucania nieczystościami ludzi, a druga kwestia, jeśli nie byłoby reakcji na coś takiego, to oni następnym razem zaczną budować obozy koncentracyjne na początek wypełniając je Katolikami. A tego normalni ludzie by nie chcieli. Poczytaj wpisów lewizny jak pederasta Cz-kiP-ta, swojski_lewak, kontestatorkrk i innych - przecież oni nie tylko nie kryją, ale nawet nie wstydzą się mentalność typu nazistowskiego i kontynuują te oraz bolszewickie tradycje związku bezbożników - to potencjalni zbrodniarze i jak najgroźniejsze wirusy w sprzyjających okolicznościach natychmiast się aktywizują
anonim2014.03.25 18:57
Oni na necie tak gadają,w realu milczą w obawie przed napiętnowaniem
anonim2014.03.25 19:18
ubeckie metody pseudoateistow
anonim2014.03.26 1:49
Pozwolę sobie zauważyć, iż jedynie znieważenie Jezusa lub Maryi może zostać uznane za "obrazę uczuć religijnych". Klarcia obstawia na 99,9%, że Prokuratura orzeknie, iż nie popełniono przestępstwa.