Jerzy Bukowski: Kogo jeszcze pokocha totalna opozycja? - zdjęcie
14.01.19, 08:00Fot. Pixabay, CC 0

Jerzy Bukowski: Kogo jeszcze pokocha totalna opozycja?

2

Kogo jeszcze pokocha totalna opozycja?

Skoro rząd zaproponował myśliwym zintensyfikowanie w najbliższym czasie polowań na dziki w związku z panującą w Polsce epidemią roznoszonej przez nie groźnej choroby, opozycja natychmiast wzięła je w obronę. Nie zważając na pozytywną opinię kompetentnych instytucji europejskich w owej materii oraz od dawna obowiązujące w naszym kraju roczne limity odstrzału tych zwierząt wrogowie obecnej władzy uznali, że przytrafiła im się znakomita okazja do zaatakowania jej i postanowili wyprowadzić tłumy swoich zwolenników na ulice, aby dały wyraz miłości do dzików.

Nie po raz pierwszy okazało się, że nienawiść odbiera rozum, a to, co miało być w założeniu poważnym sprzeciwem błyskawicznie przeradza się w farsę. Potwierdzenie znalazło także przysłowie: „z dużej chmury mały deszcz”, ponieważ w manifestacjach w obronie dzików uczestniczyło bardzo mało osób, chociaż pod zwołującymi je apelami podpisywało się wiele organizacji i stowarzyszeń. Efekty były jednak żałosne, podobnie jak we wszystkich ostatnich demonstracjach organizowanych lub popieranych przez totalną opozycję.

Zastanawiam się, kto będzie następnym obiektem chwilowej miłości przeciwników „dobrej zmiany”. Czy jeżeli rząd zaproponowałby z racjonalnych przyczyn zmniejszenie populacji wilków na terenie Polski, opozycjoniści od razu uznaliby to za nieuzasadnioną ingerencję w świat przyrody i spektakularnie wyrazili swoją bezbrzeżną miłość do tych drapieżników? A gdyby obecna władza doszła do wniosku, że należy z przyczyn zdrowotnych zwiększyć spożycie jajek przez obywateli III Rzeczypospolitej, to mielibyśmy do czynienia z próbą wmówienia społeczeństwu przez związanych z opozycją ekologów i obrońców zwierząt, że w ten sposób haniebnie zmusza się kury do zwiększonego wysiłku, co jest niegodziwym wykorzystywaniem jednego zamieszkującego naszą planetę gatunku przez drugi?

Wilczym - nomen omen - prawem opozycji jest krytykowanie rządu za wszystko i nieustannie. Warto jednak, aby jej liderzy zastanowili się wcześniej, czy nie przekroczą aby granic śmieszności wzywając do protestów w sprawach, które nie są tego warte. Często można bowiem uzyskać rezultat odwrotny od zamierzonego, czyli stracić w sondażach zamiast w nich zyskać, o czym mówią dwa inne stare przysłowia: „kto sieje wiatr, ten zbiera burzę” i „kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada”.

Powyższy tekst ukazał się pierwotnie na stronie internetowej Radia RMF FM.

Jerzy Bukowski

Komentarze (2):

Jaromir2019.01.14 12:00
Niech hodowcy trzody, zaczną przestrzegać higieny a problem ASF zniknie! To ludzie roznoszą tego wirusa a nie dziki, które nie mają z hodowlanymi świniami kontaktu. Lepiej jednak wymordować tysiące dzików niż powiedzieć prawdę tym pożal się Boże hodowcom!
Maria2019.01.14 8:34
Ojej. Wszystko to pięknie, tylko że to stek bzdur. Po pierwsze, nie dziki, tylko polowania na nie powodują rozprzestrzenianie się ASF. Po drugie, KE nie stanowi "kompetentnej instytucji" w tej materii. W tej kwestii kompetetni to są naukowcy, którzy od momentu znalezienia pierwszego padłego dzika w 2014 roku mówili, że polowania pogorszą sytuację. I tak się też stało. Naukowcy mieli rację, a ASF się rozprzestrzeniało. Obecnie mamy list 1000 naukowców, w tym opnad 100 doktorów, specjallizujących się w biologii, ekologii, weterynarii, gospodarce leśnej itd. https://naukadlaprzyrody.pl/2019/01/09/list-otwarty-srodowiska-naukowego-w-sprawie-redukcji-populacji-dzikow/?fbclid=IwAR38gGcrUWG8tiqve1VNpZhl40t3XFvjGsa1kUF3RXUUP-sG-BbdLiUq58c