Paweł Jędrzejewski: Sieciowy motłoch żąda ścinania głów w imię kultu ,,politycznej poprawności'' - zdjęcie
02.02.20, 10:45

Paweł Jędrzejewski: Sieciowy motłoch żąda ścinania głów w imię kultu ,,politycznej poprawności''

32

"W TVN w śniadaniowym programie podśmiewano się z dziewczęcej urody koreańskiego piosenkarza, a powstała z tego afera, jakby co najmniej słynny nazistowski teoretyk rasizmu, Alfred Rosenberg, powstał z grobu i przejął całkowicie telewizję śniadaniową w Polsce w swoje ręce" - pisze Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich.

 

"Prawicowe media turlają się ze złośliwego śmiechu, że TVN - rzekomo taka postępowa i tolerancyjna - "odsłania swoje ksenofobiczne oblicze". Że "wpadli we własne sidła". "Okropny rasizm" - piszą internauci. Prawda jest taka, że nie ma się z czego śmiać. I żadnego ksenofobicznego ani rasistowskiego oblicza tu nikt nie odsłaniał" - dodaje Jędrzejewski.

"Ten koreański piosenkarz rzeczywiście wygląda jak chłopiec i każdy, kto to widzi, powinien móc to stwierdzić i dziwić się, że uznano go za "przystojnego mężczyznę". Nie ma w tym nic obraźliwego. Mówienie tutaj o rasizmie i dyskryminacji, to bzdura oraz uleganie atmosferze nagonki wynikającej prosto ze zbiorowego szaleństwa" - zauważa celnie.

Następnie pyta, skąd wzięło się to zbiorowe szaleństwo. Autor pisze:

"Po pierwsze, oskarżanie ludzi o to, że swoimi wypowiedziami ujawniają rzekomy rasizm, seksizm, szowinizm, ksenofobię, homofobię, antysemityzm, islamofobię stało się tak chwytliwe i skuteczne, że jest ono coraz powszechniej stosowane bez żadnego związku z rzeczywistością - jak przed stuleciami oskarżenia o czary".

I dalej:

"Po drugie, ujawniają się wszystkie demony, które siedzą w masach. Jednym z najgroźniejszych jest umiłowanie publicznych egzekucji. Tak bywało w średniowiecznych miastach na średniowiecznych rynkach. Wola tłumu była decydująca. Średniowieczne rynki odrodziły się w sieci, w mediach społecznościowych, gdzie motłoch jednoczy się i czuje znów swoją siłę".

"Gawiedź potrzebuje ideologii, na która mogłaby się powołać przy żądaniach egzekucji. W średniowieczu i okresie kontrreformacji była to panująca religia. Obecnie panującą religią jest kult "politycznej poprawności". Nim trzeba wymachiwać obecnie, jak niegdyś świętą księgą. "Polityczna poprawność" to współczesny Malleus Maleficarum ("Młot na czarownice"). We współczesnych świątyniach (uniwersytetach) stosowany jest najczęściej wobec heretyków (ostatnim przykładem jest sprawa prof. Ewy Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego, oskarżonej o homofobię)" - czytamy dalej w tekście Jędrzejewskiego.

"Nic tak skutecznie nie umożliwia efektownej egzekucji jak udane polowanie na "czarownicę". Nic nie służy lepiej stwarzaniu "czarownic", niż właśnie oskarżenia o wywoływanie oburzenia w masach. Bo temu "winne" były niegdyś "czarownice": ich istnienie po prostu oburzało motłoch. Najbardziej użytecznym narzędziem do wywoływania oburzenia jest oskarżanie o "mowę nienawiści". Polowanie na "czarownice" odbywa się zawsze tak samo: ktoś z tłumu musi wykrzyknąć hasło, że jakaś krytyka jest "mową nienawiści", jakaś satyra - "rasizmem", jakiś brak aplauzu - "homofobią", jakaś nieufność - "ksenofobią". To działa jak oskarżanie o czary. Nikt, raz oskarżony, nie udowodni, że oskarżyciel się myli. Bronienie się oznacza przyznawanie do winy. Milczenie - tym bardziej. A te hasła zawierają w sobie wyraźne obietnicę kuszącą motłoch: "zaraz będziemy tu publicznie wieszać, łamać kołem, palić na stosie". Tłum, zachęcony tym, zaczyna wyć: "tak! obrażono, poniżono, zdyskryminowano!"" - zauważa autor.

"Od oskarżonego odcinają się jego pracodawcy, współpracownicy, koledzy. Jeżeli tego nie zrobią, mogą także zostać oskarżeni" - dodaje.

"To po prostu tkwi w ludziach. Pierwotna żądza krwi, żądza zobaczenia, jak toczą się ścięte głowy. Podświadoma tęsknota za terrorem" - stwierdza Jędrzejewski.

"Jedyna metoda na uniknięcie egzekucji, to pokutny wór, popiół na głowę i skowyt o litość. Tylko ten, kto się efektownie poniży i podepcze swoją godność, ma szansę ocalenia" - zauważa.

"To pozory, że postęp zwycięża. Prawda jest całkiem inna: poprzez media społecznościowe wracamy do epoki stosów. Odrodził się średniowieczny rynek (sieć), rządzi na nim motłoch, jest złowroga ideologia - będą ofiary" - pisze mocno.

Wreszcie Jędrzejewski krytykuje postępowanie TVN.

"Postępowanie TVN w tej sprawie jest skandaliczne. W sieci "zawrzało oburzeniem" i Grupa TVN Discovery Polska się przestraszyła. Mają prawo zwalniać kogo chcą, ale wyrzucanie z pracy reportera z powodu tego konkretnego programu, oraz zmuszanie telewizyjnych prezenterów do przeprosin, to poddawanie się motłochowi. Uleganie zaraźliwemu szaleństwu bezpośrednio zagrażającemu wolności słowa" - pisze.

bsw/Salon24.pl

Komentarze (32):

Hanys672020.02.3 7:58
Jeden jedyny raz w histori, założony przez komunistów "tvn" powiedział prawdę: pedryl który... wygląda jak pedryl.
K.A.2020.02.2 21:26
To co pisze Jędrzejewski to szczera prawda. Najlepszym przykładem zachowania sieciowego motłochu był komentarz Pana Czarzastego do pytania mec. Giertycha kto będzie pierwszą damą jak prezydentem zostanie Biedroń.
W2020.02.2 19:26
wąż TVN zjada swój ogon.
BieS2020.02.2 17:41
Panie Jędrzejewski, to fakt , że TVN się zakiwał, zniszczył się własnym orężem. Kto jak nie oni wprowadzają w mediach poprawność polityczną. Trzeba było wcześniej występować do walki z poprawnością, która niszczy cały świat już od dziesięcioleci. A bja się cieszę, że TVN dostał nauczkę,a właściwie zachował się zgodnie z wyznawaną fanatycznie poprawnością. A tak na marginesie, kto to btł ten teoretyk rasizmu bo, że nazistowski nic mi nie mówi.
Your future arsewipe 2020.02.2 16:49
Maybe you're wrong. Have you ever consider that?
Atheisten sind dumm - A. Einstein 2020.02.2 20:06
"Have you ever consider that?" - wrong! Have you ever considerED that? - right! https://ludwig.guru/s/have+you+ever+considered+that Consider taking real lessons with a real teacher in a real school.
Cool2020.02.2 23:30
"Have you ever consider..." is a past tense form and it is just fine: https://www.merriam-webster.com/dictionary/consider#examples
god is bad2020.02.3 8:46
What about some reading? An English edition of your book on Dmowski should be adequate. I'll acquire it myself, all I need is ISBN.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.02.3 15:21
- "Immer wieder das Gleiche tun und andere Ergebnisse erwarten." - A .Einstein you're too stupid to learn anything, too old to learn anything. and you lack the ambition to be more than just Scheißhandler.
Ciekawy2020.02.2 16:03
Gdyby kuuuuurwizja nie potępiła TVNtoby było zgodne z mysla autora ale jeśli codziennie przez 24 godz szczuje się Polaków przeciw sobie to potępianie KOGOKOLWIEK za mała wpadkę to ZAKLAMANIE
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.02.2 13:53
@Stachu - the shit sniffer I just wonder, how can you read a book in English without knowing a fucking word of English?
Frank2020.02.3 7:56
"Sputnik" dostarcza mu streszczeń.
ZERR02020.02.2 13:34
Kto wymóżdżył "okresie kontrreformacji była to panująca religia"? Było dokładnie odwrotnie - tak było w okresie REFORMACJI, gdy protestancka chciwa tłuszcza mordowała, rabowała i paliła katolików. Reformacja to nic innego jak bolszewia w dawnych wiekach - masowe wymordowanie katolików na rozkaz książąt, królów i bankierów, aby mogli oni napełniać oni swoje skarbce zrabowanym złotem. Drugim skutkiem reformacji było zapędzenie Ludu do niewolniczej pracy za najniższe możliwe wynagrodzenie, odebranie im większości dni wolnych i świąt (po to zniszczono kult świętych) oraz uznanie zwykłych ludzi za potępionych (doktryna predestynacji - znakiem zbawienia jest władza i bogactwo) czyli za podludzi których można bezkarnie zabijać dla kaprysu. Najniższą kastą byli oczywiście tzw papiści, z definicji wyjęci spod prawa.
MB2020.02.2 13:33
Dziennikarz TVN powiedział prawdę, stracił pracę. Wolność słowa po całości. Słowo prawdy nie pisało się w linię partyjną sekty TVN
Dell 2020.02.3 7:53
Bo zrobił to nie na tej antenie. To TVN24 jest od "całej prawdy całą dobę". :)
Michał Pasierb 2020.02.2 12:47
A może to jest tak jak, jak powiedział G.Danton, że każda rewolucja pożera własne dzieci....xD
anonim2020.02.2 11:48
Fronda już trzeci raz przy tym się grzeje, tym samym dołączając do sieciowego motłochu. Ustawka z dziennikarzem TVN była podręcznikowym [1] przykładem ustawki w wykonaniu lewactwa spod szyldu "social justice warriors". W podobny sposób lewizna "załatwiła" szefa Mozilli Brendana Eicha czy Jamesa Watsona, noblistę i odkrywcę DNA. Zastanawiam się tylko, czy Fronda robi to w pełni świadomie kalkulując, że jednak warto podłączyć się pod akcję lewaków, by choć trochę zaszkodzić znienawidzonemu TVN. [1] https://www.goodreads.com/book/show/26168300-sjws-always-lie
MB2020.02.2 22:12
Stachu! Po co te egzegezy? Idź na łonet i kiwaj tam czapką
antek2020.02.2 11:45
Szczujni państwowej telewizji ściek nic nie przebije
Ambroży2020.02.2 11:42
Wczoraj oglądałem program Studio Polska. Osobiście jako wyborca Konfederacji nie lubię TVPiS, za propagandę, stronniczość i manipulację. Ale wczoraj oburzył mnie jeden z lewaków. Podczas dyskusji nad Brexitem i opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię, jeden z lewackich uczestników spotkania stwierdził, że większość Brytyjczyków teraz płacze (!!!). Po prostu szok, jak daleko można się posunąć w lewackiej głupocie, jeżeli wyjście z UE było pokłosiem głosowania obywateli w referendum, w którym zdecydowała większość, a jakiś lewacki polityk bredzi teraz, że większość Brytyjczyków płacze po opuszczeniu UE.
Jazzz2020.02.2 11:38
Szaleństwo trwa od dawna, wolność słowa już jest ograniczona, a na zachodzie , np. w Niemczech, wolności słowa już nie ma, mówią to odważniejsi niemieccy dziennikarze. W przypadku TVN-u - nie ma tego złego ... . Dostali nauczkę bo na własnej skórze odczuli czym jest pałka poprawności politycznej. Jak się jej za często używa, można nią też dostać po łbie. Na szczęście Europa powoli się zmienia. Wyjście W. Brytanii na pewno dużo zmieni, może być początkiem lawinowych zmian. Zobaczymy jak zrzuciwszy unijne pęta Brytania wykona skok do przodu. A jeśli zaczną otwierać na nowo kopalnie i rozwijać na wielką skalę przemysł ciężki ? Czy to dla Polski będzie drogowskaz ?
anonim2020.02.2 11:51
Poniekąd racja z tym, że lewicowcy dostali nauczkę od lewicowców. Bardzo podobny los ostatnio spotkał niejakiego Richarda Stallmana, człowieka o skrajnie lewicowych poglądach, którego nazwisko kojarzy większość osób związanych z branżą IT.
adolf h2020.02.2 11:21
"W Niemczech, we Francji, w Hiszpanii czy też w innych krajach, również mieszkają zwykli ludzie. Którzy wiedzą, co dla nich jest dobre a co jest złe. I prędzej czy później, eurokratom z Brukseli wyperswadują wsadzanie się w nie swoje sprawy".
andy2020.02.2 11:08
Jędrzejewski pisze o "średniowiecznych" publicznych egzekucjach. Średniowieczne i średniowieczne... A niechże chłop postudiuje trochę historii nowożytnej. W XVI, XVII a nawet w XVIII wieku egzekucje TEŻ BYŁY PUBLICZNE. W Anglii na przykład nie tylko wieszano czy ścinano toporem skazańca, ale jeszcze wybebeszano i ćwiartowano. Także wyciągano z grobu nieboszczyków i głowę wbijano na pal na widok publiczny (tak uczyniono z głową Cromwella po roku 1660 w Londynie). Historia nowożytna Anglii obfituje w takie obrazki.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.2 10:56
Od kiedy określenie mało-męski to rasizm? Czekać jak określenie kogoś małomiasteczkowym albo małomównym będzie zakazane!
loki2020.02.2 11:08
Dla bolszewickiego PIS to bardzo duża obraza, oni myślą że on mówił o wiecznie żywym prezesie Jarosławie.
Japa.2020.02.2 22:15
Powtórzę jak wyżej dla ..Rozbawionego " ,,loki " dziurawcie tą swoją tonącą łajbę To PiS -owi na rękę .
Michnik ze Szwecji2020.02.2 12:06
imbecyl ?
MT2020.02.2 10:55
Ten facet nieźle zdefiniował lewacko-tęczowe zacofanie rodem chyba nawet sprzed epoki plemiennej. Mnie osobiście cieszy, że lewacko-teczowy motłoch jest gotowy urzynać głowy swoim idolom i gotować ich resztki w nigdy nie mytym kotle. Należy tylko podgrzewać pod nim, oni sami wzajemnie się pozżerają. To specyfika ich obłąkanego ciemnogrodu. Nie wolno im w tym przeszkadzać.
Rozbawiony2020.02.2 21:58
Największy motłoch jest prawicowy bo to niedouczone niedojeeeeeeby z mózgiem zzartym przez czarnych
Japa.2020.02.2 22:10
Powód , albo uzasadnienie ,,Rozbawienia " jest co najmniej ciekawe . Dla lekarza . O kulturze nie wspomnę . Dziurawcie dalej ten tonący kadłub waszej łajby .
MB2020.02.2 22:15
"niedouczone niedojeeeeeeby" to jest wasz słownik, wasz poziom, inwektywy A może coś więcej? Coś merytorycznie? Nie, zdarta płyta... "niedouczone niedojeeeeeeby" (kolejne frazy ze słownika PełOwca)