Janusz Szewczak: Jak oni się wszyscy martwią o ziemię, o zwierzęta, o świat, a nawet Polskę - zdjęcie
09.12.19, 09:30(fot. wikipedia/Domena publiczna_CC BY-SA 2.0)

Janusz Szewczak: Jak oni się wszyscy martwią o ziemię, o zwierzęta, o świat, a nawet Polskę

57

- Noblistka z Polski Olga Tokarczuk już dziś martwi się o akcyzę na mięso i to za  50 lat i jest przekonana, że „siłą Polski jest literatura, a nie węgiel” tyle tylko, że blisko 70 proc. Polaków nie czyta już żadnej książki w ciągu roku, a i literatura zeszła na psy, domy zaś w zimie trzeba jednak czymś ogrzać - pisze na portalu tysol.pl Janusz Szewczak.


Były premier i tzw. Król Europy martwi się teraz o Brexit, o liberalizm, choć jest przekonany, że „ulica i zagranica” to korzyść dla Polski, a prezydent Emmanuel Macron według DonaldaTuska to nowa nadzieja dla Europy. Powiem „szczerze” jak Donald Tusk - Eureka, noblistka z literatury Oolga Tokarczuk dostrzegła wreszcie, że: „Coś jest ze światem nie tak”. Szkoda tylko że oboje nie wgłębili się w tego zjawiska przyczyny i sami nie uderzyli się we własne piersi, bo to że świat jest dziś w ideowym zamęcie i na etyczno-moralnym zakręcie wiadomo nie od dziś, a liberalizm, weganizm, kosmopolityzm, antynatalizm, genderyzm, ale i ekologizm, globalizm, neomarksizm, wojujący i zbrodniczy antychrześcijanizm jak i też całkiem nowoczesna głupota, poprawność polityczna czy bliżej nieokreślone wartości europejskie mają w tym szaleństwie i kakofonii informatycznej swój znaczący udział. Podobnie bardzo zatroskani wydają się dziś być liczni liberalni spece od wyprzedaży majątku narodowego z czasów poprzednich rządów, którzy ubolewają nad wzmocnieniem pozycji naszych aktywów narodowych w tym spółek SP, a zwłaszcza fuzją PKN Orlen SA z Lotosem - inną spółką SP - czy chęcią zakupu innego znaczącego aktywu narodowego firmy energetycznej - Energa, ale też ekspansją zagraniczną i nowymi, dużymi inwestycjami Orlen SA i usilnie próbują temu przeszkodzić. Tak w ogóle byli spece od „Zielonej Wyspy” martwią się o repolonizację majątku narodowego, która wreszcie przybiera realny i skuteczny charakter choć jest jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii, martwią się też tym i chcą zablokować za wszelką cenę wzrost znaczenia polskich firm na rynku europejskim czy uczynienia np. z PKN Orlen SA firmy multienergetycznej, która nie chce stać w miejscu, ale chce tworzyć nową wartość, ma nowe wizje rozwojowe, chce wprowadzać w życie nowe inwestycje, technologie i instalacje i to te niskoemisyjne, energooszczędne, tym bardziej, że strategia firmy przewiduje rozwój bez górnictwa i atomu. Jest więc całkiem sensownym, że ta spółka SP pracuje nad OZE, blokami gazowymi, a nawet rozwiązaniami wodorowymi. Chcemy się wybijać na suwerenność gospodarczą i energetyczną unikając gigantycznych kosztów tzw. dekarbonizacji i niektórzy w Polsce zaczynają to całkiem udanie realizować, a przecież Polacy mieli być tylko dostarczycielem kapitału i taniej siły roboczej.

Tym razem nie chodzi tylko, ani nie przede wszystkim o wspieranie polskiego budżetu, to wyraz nowej koncepcji rozwojowej i przyszłościowy patriotyzm gospodarczy, bo niestety na świecie w wielkim biznesie i równie wielkich zyskach liczą się ci duzi, a nie ci mali, postępuje niestety koncentracja i monopolizacja, kwitnie protekcjonizm i wojny celno-handlowe, narasta wyścig po zyski, wpływy i nowoczesność,o opanowanie łańcucha dostaw. Skutecznie eliminuje się konkurencję i nie jest do końca prawdą, że w razie wybuchu kryzysu finansowego przetrwają tylko ci mali tzw. mrówki. To przecież takie firmy jak nasze rodowe srebra, w tym właśnie PKN Orlen, PGNiG, PKO BP, Pekao SA, KGHM, PZU SA napędzają całą naszą gospodarkę, ale też coraz bardzie efektywnie współpracują z polskimi firmami z sektora MŚP, osiągając przy tym rekordowe zyski. Oczywiście nie bez znaczenia jest zarządzanie owymi aktywami państwowymi, naszym wspólnym skarbem narodowym, ale oprócz wizji rozwojowych, dobrze przemyślanych planów i dobrej współpracy z rządem i akcjonariuszami trzeba mieć odwagę, by wprowadzać je w życie i podejmować trafne decyzje. W obliczu coraz silniejszej i nie do końca usprawiedliwionej presji klimatyczno-energetycznej ze strony ONZ, UE, KE i różnego rodzaju wpływowych lobby finansowych nie mamy innego wyjścia, musimy tworzyć duże, silne podmioty gospodarcze, które mogą udźwignąć transformację energetyczna, nie stracić konkurencyjności i zbyt wielu miejsc pracy, a jednocześnie uchronić MŚP jak i gospodarstwa domowe od rosnących i nadmiernych kosztów energii elektrycznej, a jednocześnie pozwolić utrzymać wysoki wzrost gospodarczy i rosnący eksport.

Żeby wygrywać bitwy, a tym bardziej wojny trzeba mieć armaty i pieniądze, partyzantka na światowych i europejskich rynkach właśnie się skończyła, podobnie jak szumnie zapowiadana unijna solidarność i „dobroczynna” globalizacja. Każdy myśli o sobie i my też jako Polska powinniśmy o tym pamiętać. Ciepła woda w kranie nikomu już nie wystarcza, bo jak to „wielce odkrywczo” stwierdziła noblistka z Polski Olgi Tokarczuk: „Kto nie jest w ofensywie, ten jest defensywie”.

Janusz Szewczak

tysol.pl

Komentarze (57):

Jan Radziszewski2019.12.10 1:45
cool Tokarczuk próbuje natomiast przekłamać rzeczywistość. ... tylko dlaczego ona tak nienawidzi Polaków? ...tego nie wiem. bo Polacy chcą do NIEBA trafić!! - a ona podobnie jak przewrotni żydzi i bracia masoni do PIEKŁA swego cezara /J 19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1)
Po prawej Ty po lewej ja2019.12.9 13:54
"Noblistka z Polski Olga Tokarczuk"?! HAHAHAHAHAHHA, już Wam nie wolno powiedzieć, że Polka - noblistka, bo przecież wyjdzie na jaw że prawdziwi, wykształceni Polacy nie zgadzają się na kościelny zamordyzm i PiSowski dyktat?
Ewa2019.12.9 13:26
Olga Tokarczuk jest o lata świetlne od utalentowanych twórców, a jej pisarstwo, to bełkot bez żadnej wartości. Nobel w obecnych czasach jest politycznym narzędziem zniewalania, ogłupiania i siania paniki i nienawiści do tradycyjnych wartości.
Sebastian Lorenc2019.12.9 13:45
Proszę mi w takim razie powiedzieć, kto ze współczesnych, piszących obecnie, powinien według pani dostać Nobla. I jeszcze jestem ciekawa, co Olgi Tokarczuk pani przeczytała i dlaczego tak się nie spodobało.
Naczelny2019.12.9 13:50
Pewnie Sumliński ;DDDD
Sebastian Lorenc2019.12.9 13:53
:D ja stawiam na Ziemkiewicza.
Cool2019.12.9 14:20
Raczej Gross albo Swietłana Aleksijewicz ...
Sebastian Lorenc2019.12.9 14:26
Swietłana dostała Nobla. Nie jestem fanem reportaży, ale jej Czarnobylska modlitwa to mistrzostwo świata. Grossa nie lubię.
Cool2019.12.9 16:46
Świetnie pluje na Polaków ... może dostać drugi raz... ... widzisz problem? Zmartwiłbym sie bardzo, gdybyś nawet Grossa lubiła ... a na marginesie czytałaś jakąś jego książkę?
Sebastian Lorenc2019.12.9 18:17
Przeczytałam Upiorną dekadę i się zniechęciłam. A powiedz mi, gdzie Swiatłana Aleksijewicz pluje na Polaków? Bo przeczytałam jej 3 książki i w żadnej na temat Polaków słowa nie znalazłam. Za to była bardzo nie lubiana przez komunistyczne elity ZSRR,zresztą po dojściu do władzy Alaksandra Łukaszenki państwowe białoruskie wydawnictwa zaprzestały wydawania jej książek. Czy to dlatego też jej nie lubisz?
Cool2019.12.9 20:03
N aprzykład >>> "Kolaboranci, którzy działali na terenie Białorusi, oni wszyscy byli z Ukrainy. Powiem więcej, nie tylko na Litwie i Łotwie niszczono Żydów, jeszcze zanim przyszli tam Niemcy. To miało miejsce również na Ukrainie. A najgorzej odnosili się do Żydów Polacy. Bywało, że księża wprost na kazaniach mówili: 'Zabij Żyda'"
Sebastian Lorenc2019.12.9 20:18
Skąd to cytat? Nie zetknęłam się z tym.
Sebastian Lorenc2019.12.9 20:27
A poza tym, napisała o kilku krajach, nie tylko o Polsce, myślisz, że dostała Nobla, bo ktoś docenił jej niechęć do Polski? Nie sądzę.A ona nie musi kochać wszystkich narodów świata. Taka jest jej opinia, subiektywna, ma do niej prawo. My też niepochlebnie wypowiadamy się o innych i co w związku z tym?
Cool2019.12.9 21:00
... wygłosiła subiektywne, ale kategoryczne tezy o kilku narodach, dziwnym trafem pominęła Białorusinów i Rosjan ... Ale OK! ... masz rację nie musi kochać wszystkich narodów tak jak ja nie muszę kochać jej, albo Tokarczuk! ... lub Ty Grossa :-)
Sebastian Lorenc2019.12.9 21:18
Jesli Cię bardzo poproszę, przeczytasz Czarnobylską modlitwę? Daje slowo, ze nie ma tam nic o Polakach. Chciałabym wiedzieć, co o tym sądzisz.
anonim2019.12.9 11:43
https://i.ytimg.com/vi/2lOYb4mZOT8/maxresdefault.jpg
anonim2019.12.9 11:42
https://s3.dziennik.pl/pliki/6963000/6963142-donald-tusk-i-wladimir-putin-900-644.jpg
Urszula2019.12.9 11:39
Warczycie na ludzi, którzy przewyższają was o kilometry w każdej dziedzinie. Zamiast dumy zżęra was zazdrość i żal. Co wam złego uczyniła Olga Tokarczuk?
anonim2019.12.9 11:45
I jeden i drugi siebie warci, szkalują nas i działają na szkodę Polski.
satyr2019.12.9 15:52
Proszę o konkrety a nie durne hasła powtarzane jak różaniec w tvp.
ZERR02019.12.9 11:48
typowe dla lewactwa - ojkofobia. pogardzasz Polakami i to wyraźnie widać
nauczycielka2019.12.9 12:00
Olga Tokarczuk jest o lata świetlne od utalentowanych twórców, a jej pisarstwo, to bełkot bez żadnej wartości. Nobel w obecnych czasach jest politycznym narzędziem zniewalania, ogłupiania i siania paniki i nienawiści do tradycyjnych wartości.
Sebastian Lorenc2019.12.9 13:46
Pomyliłeś się, na dole pisząc dokładnie to samo podpisałeś się Ewa. Zgaduję, że Tokarczuk nic nie przeczytałeś, tylko powtarzasz co usłyszałeś, prawda?
Ewa2019.12.9 19:10
Nie ma pomyłki. Jestem nauczycielką i mam na imię Ewa.
Cool2019.12.9 19:57
Agnieszka tak już ma, czasem włącza Jej się mała paranoja! ... :)
Sebastian Lorenc2019.12.10 6:45
Chyba jednak nie, bo poniżej na zadane proste pytanie nie odpowiedziałeś.
Cool2019.12.9 12:03
Ja na przykład, jestem dumny z faktu, że jako jedyny z podbitych narodów (i nie tylko, bo Niemcom pomagały też państwa nie uczestniczące bezpośrednio w konflikcie) ... Polacy nie pomagali Niemcom w prowadzeniu wojny i mordowaniu ludzi ... Tokarczuk próbuje natomiast przekłamać rzeczywistość. ... tylko dlaczego ona tak nienawidzi Polaków? ...tego nie wiem. :-(
Jan Radziszewski2019.12.10 1:41
bo Polacy chcą do NIEBA trafić!! - a ona podobnie jak przewrotni żydzi i bracia masoni do PIEKŁA swego cezara /J 19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1)
anonim2019.12.9 11:38
https://www.tvp.info/45633647/trump-na-muszce-tuska-to-zdjecie-wywolalo-burze-w-internecie-komentarze
satyr2019.12.9 11:36
https://natemat.pl/293129,polska-fundacja-narodowa-oplacala-edmunda-jannigera-to-pupil-macierewicza
lady chapel2019.12.9 11:29
Milosz dla polokatoli tez jest bee.
Tom.2019.12.9 12:25
Za to dla POstkomunistów jest ideałem. Szczególnie za wiersz o Stalinie.
Michał Jan2019.12.9 12:58
Był również dla Mariana Hemara. Wiersz "Niedziela na Campo di Fiori", to paszkwil.
Nina2019.12.9 11:15
Dwie antypolskie postacie.
poPO=kurw...i z\\\\\\\\305\\\\\\\\202odzieje2019.12.9 10:48
Psychopatka i Psychopata!!!
B522019.12.9 10:41
jak się zarazicie Thmbergią to porośniecie futrem
Max Fiend2019.12.9 10:36
I bardzo dobrze, że się martwią. Jest o co się martwić, gdy co roku z powodu zanieczyszczenia środowiska umiera 50 tys. obywateli.
ktoś tam2019.12.9 11:06
Też jestem zdania, że należy natychmiast zamknąć wszystkie kopalnie kopalin różnych, zlikwidować wszystkie samochody i inne środki komunikacji, przestać żreć - najwyżej to co spadnie z drzewa bo wdrapywanie się to wysiłek i większa produkcja gazów cieplarnianych - i zacząć mieszkać w jaskiniach i ubierać się w korę. Bez ognisk. A w ogóle najlepiej będzie jak się cofniemy do małpy... no bo człowiek od małpy pochodzi czy już jakieś inne odkrycia?
Maria Blaszczyk2019.12.9 13:08
To nie będzie konieczne. Wystarczy używać czystszych technologii i nie jeść mięsa - a bez obniżenia komfortu życia możemy przestać niszczyć planetę. Aha, i człowiek po prostu jest małpą. Konkretnie - wąskonosą, nadrodzina: człekokształtne...
Barbi2019.12.9 13:40
Kurna Maryśka daj se luz.
anonim2019.12.9 10:33
Wy postsolidarnościowe trupy ! Nie macie ani sensownej recepty na bogactwo ani na ideologię. Wszystko u was pachnie XIX wiekiem i kruchtą.
tr2019.12.9 10:38
wsadź sobie marksa w czekoladę
JIIIIIJ2019.12.9 10:40
Engels brał Marksa od tylca i dzięki temu Marks miał swój kapitał
PPP2019.12.9 10:26
KIEDY BĘDZIE KOLEJNY WYWIAD Z PANEM TARGALSKIM ?
Ror2019.12.9 10:31
Właśnie !!!
qwerty2019.12.9 10:23
Nobel dla Olgi Tokarczuk to dla perła rzucona przed PiS-owskie wieprze.
Michał Jan2019.12.9 12:55
Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie tego powiedzenia (zakładając, że je znasz i tylko coś nie pykło na klawiaturze). Proza OT mogłaby być tymi perłami rzucanymi przed wieprze. Nagroda, co najwyżej wyzwaniem - podobnie jak wcześniejsze - dla Efrydy Jelinek i Dariusza Fo.
qwerty2019.12.9 13:42
Jaki ja jestem głupi przepraszam
zatroskany2019.12.9 10:22
Boże ratuj nas przed tymi rewolucjonistami, ratuj ludzi od ich knowań i fałszywości. Ratuj ludzi którzy im już uwierzyli, ratuj dzieci bo rewolucja znowu PO nie sięga. Jak sto lat temu wykształceni z wielkich miast chcą tworzyć nowego człowieka... niestety "gorszego" ale najważniejsze żeby "im" coraz bardziej ślepo służył, aby całkiem stał się niewolnikiem należącym w całości do nich. Żeby swoje pieniądze i siebie samego oddawał im . To nowi "bogowie" niestety fałszywi
qwerty2019.12.9 13:43
I to prawda Amen
Ewa2019.12.9 10:03
Tokarczuk wygląda, jak mityczna Meduza z wężami na głowie. Tamta zabijała wzrokiem ciało, ta mąci umysł i zatruwa duszę swoimi wypocinami. Paradoksalnie Nobel dał jej kopa i na tyle zatarł zmysł ostrożności, że otwarcie wylewa swoje poglądy, które plasują ją w szeregu z innym noblistą, tym -skaczącym po płotach.
satyr2019.12.9 15:51
A co ty w życiu osiągnęłaś poza pluciem na ludzi, którzy mają naprawdę spore osiągnięcia?
zen2019.12.9 17:33
To mają być osiągnięcia ? Te bzdury, które ona wypisuje ? Albo te antypolskie wypowiedzi ? Dziś wystarczy napluć na Polskę, by być nagradzanym. I Polacy to rozumieją, tylko wrogowie narodu polskiego udają, że deszcz pada.
JS2019.12.9 9:53
Eko-terror się rozkręca ale pod kontrolą koncernów, które muszą się dostosować. Będą nas bić faszyzmem, antysemityzmem, węglem, czymkolwiek dopóki Polska nie stanie się podnóżkiem wielkich zachodnich państw. Jak to z nami zrobią to zginiemy. Pozdr.
B522019.12.9 10:45
Europa 0 emisyjna bez węgla ropy i gazu największa fabryka po osiągnięciu celu to fabryka waty cukrowej bez patyka
balwan2019.12.9 11:29
Bialych, snieznych swiat zycze :) :) :)
JS2019.12.9 11:54
Dzięki za życzenia. Za dużo śniegu lepiej żeby nie było. :-) Pozdr.