Jan Bodakowski: Protestanci znowu dowiedli szkodliwości ekumenizmu - zdjęcie
27.10.19, 08:20

Jan Bodakowski: Protestanci znowu dowiedli szkodliwości ekumenizmu

31

Kolejny raz katolicy mają okazje przekonać się o szkodliwości protestantyzmu. Na łamach lewicowego portalu „Na temat” kalwiński duchowny poparł demoralizacje dzieci jaką jest „tęczowy piątek”. W wywiadzie „Ksiądz wsparł Tęczowy Piątek. Podał argumenty, o których duchowni w Polsce nie chcą słyszeć” przeprowadzonym przez Łukasza Grzegorczyka, kalwiński duchowny „Michał Jabłoński, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie wsparł Tęczowy Piątek”.

Z lewicowego portalu można dowiedzieć się, że kalwiński duchowny „Michał Jabłoński, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie, bez wahania stanął po stronie osób zaangażowanych w Tęczowy Piątek. Zadeklarował to publicznie. W rozmowie z nami zwrócił uwagę na falę nienawiści, która dotyka osoby LGBT”.

Kalwiński duchowny uznał, że krytyczne wobec homo propagandy stanowisko katolickich księży i Episkopatu to „wybiórcze i krzywdzące odczytywania Biblii”. Zdaniem kalwina w katolickim nauczani „Bóg jest często przedstawiany przez duchownych w sfałszowany sposób” jako Boga „który patrzy na człowieka tylko pod kątem praw, zakazów i nakazów”.

Kalwiński duchowny głosi, że „Bóg jest istotą, która stworzyła człowieka po to, żeby on żył i kochał. Dla mnie jest obojętne, czy to jest miłość mężczyzny do mężczyzny, kobiety do kobiety, czy miłość heteroseksualna. To miłość, która jest darem bożym, i już”.

Kalwin zachęcony przez Bartłomieja Pielaka dyrektora Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji poparł Tęczowy Piątek. Zdaniem kalwina poparcie dla homo propagandy wynika z jego „wiary, podejścia do Biblii, bliźniego, Boga”.

W wywiadzie kalwiński duchowny stwierdził, że „złe reakcje wymierzone we wszystkich, którzy organizują Tęczowy Piątek” wynikają „z wypaczonego obrazu Boga, który ktoś im zaszczepił. Ktoś, czyli często duchowni” katoliccy.

Kalwin w swoim wywiadzie obraził też wszystkich ludzi odczuwających zdrową i naturalną odrazę do homoseksualizmu, który jest zachowaniem szkodliwym dla zdrowia (seks analny zwiększa ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi droga płciową). Pogrążony w bezpodstawnej pysze kalwiński duchowny stwierdził, że „ludzie, którzy bardzo negatywnie wypowiadają się o homoseksualistach i LGBT, w większości są ludźmi niedouczonymi i nie znają problemu. Opierają swoje opinie tylko na zdaniach innych osób, zwłaszcza duchownych, również nie zawsze dobrze wykształconych”.

Krytykę homo propagandy kalwin uznał za nieprawdziwą i krzywdzącą. W swojej pro sodmoickiej wypowiedzi kalwin przedstawił swoją protestancką wizję kościoła. Zdaniem kalwina „Kościół ma za zadanie tłumaczyć człowiekowi sprawy Boże w taki sposób, by podnosić na duchu, pocieszać i wskazywać mu nadzieję. A ja niestety widzę w wypowiedziach niektórych dostojników Kościoła, że oni skazują człowieka na piekło zwątpienia, niepewności, poczucia winy i kary. Dla większości ludzi Bóg kojarzony jest z karą, a nie z nadzieją i miłością”. Warto dostrzec, że podobne frazesy głoszą posoborowcy.

Heretyckie opinie kalwina doskonale pokazują, że ''ekumenizm'' to szkodliwa praktyka, i obowiązkiem każdego katolika jest walka z odrażającymi teoriami protestantów. Nie ma zbawienia poza Kościołem katolickim, protestantyzm to droga do potępienia.

Jan Bodakowski

Komentarze (31):

athos2019.10.28 9:58
"„Bóg jest często przedstawiany przez duchownych w sfałszowany sposób” jako Bóg, „który patrzy na człowieka tylko pod kątem praw, zakazów i nakazów”. Kalwinista Jabłoński tak czyta Pismo Święte, że zapomniał o Dekalogu. Pan Bóg przekazał ludziom nakazy i zakazy pod postacią Dziesięciu Przykazań, które NADAL obowiązują i nie zastępuje ich żadne pseudo-miłosierdzie, które nie jest Boskim miłosierdziem, lecz czymś wymyślonym przez niektórych (zarówno protestantów jak i katolików) ludzi dla usprawiedliwienia swojej niewiary, lenistwa i swobody pozostawania w swoich grzechach, bo tak jest przyjemnie i wygodnie.
Jan Radziszewski2019.10.28 9:32
Trole protestanckie ! + Diabły w czasie egzorcyzmów tak powiedziały : demon Alida i inni my zajęliśmy się Lutrem a Stary tj Lucyfer) Kalwinem + Chwast szybko rośnie ! co może NIE !
zbigniew2019.10.28 6:46
Sodomy i Gomory nie było ??? tak samo można wytłumaczyć złodzieja i bandytę . Wszystkie zachowania można wytłumaczyć .
Jarek2019.10.27 14:13
Oj Bodakowski I jeszcze sprzeniewierzasz się nauce Św. JPII. Cytuję Ciebie: "Heretyckie opinie kalwina doskonale pokazują, że ''ekumenizm'' to szkodliwa praktyka, i obowiązkiem każdego katolika jest walka z odrażającymi teoriami protestantów. Nie ma zbawienia poza Kościołem katolickim, protestantyzm to droga do potępienia." https://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index.php?title=Ekumenizm "Ekumenizm nie jest więc czymś fakultatywnym. Przeciwnie, stanowi imperatyw, by kierując się miłością do Chrystusa, leczyć podziały przeszłości. Jako wiążące polecenie w tym względzie należy traktować słowa arcykapłańskiej modlitwy Chrystusa o jedność. Zaangażowanie ekumeniczne Papież uważał za sprawę pierwszorzędnej wagi. Za wypełnienie tego zadania ponosi odpowiedzialność każdy chrześcijanin " Polecam przeczytać całość. Ale Ty Bodakowski jesteś przecież mądrzejszy od Św. JPII. Tylko dlaczego bezrobotny?
anonim2019.10.27 20:07
Jarek,a ty nie w pracy dzisiaj,niedawno płakałeś,że przez PiS musisz w niedzielę pracować,a może to twoja praca tutaj ?
athos2019.10.28 10:01
Racz się dowiedzieć, że Jan Paweł II nigdy nie głosił ekumenizmu doktrynalnego? Chętnie rozmawiał np. z luteranami, ale to nie znaczy, że zgadzał się na doktrynalne błędy Lutra. Tak za jego czasów nie było w Kościele!
Franek2019.10.27 12:00
Ta wypowiedź duchownego kalwińskiego zresztą pojednawcza, wskazuje, że inaczej interpretuje on Biblię.Wolno tak.Dodam, \e wielu teologów katolickich formułuje podobne zdanie.Nie zabraniajmy człowiekowi jego poglądu. To było i źle się skończyło.
Lady Chapel2019.10.27 11:56
Szkodliwość ekumenizmu... hmmmm... Ekumenizm z takimi pasterzami jak chlor Sławoj....
Reytan2019.10.27 11:21
Nie chodzi mi o obrone luteranow,bo sa nielepsi. Ale Ewangelicko-Reformowani to sa kalwini,a nie luteranie. Luteranie ukrywaja sie pod pseudonimem Ewangelikow Augsburskich.
Maria2019.10.27 11:10
Kościół ewangelicko-reformowany to chyba nie luteranie. Luteranie to kościół ewangelicko-augsburski. Wiemy przecież, że kalwini poszli jeszcze bardziej "na bok" !!!!!
arbiter elegancji2019.10.27 11:04
Zaprotestowaliście już przeciwko "obrażaniu prawosławia" Bodakowski? https://m.fronda.pl/a/wladzo-tego-trzeba-zakazac-wulgarny-lze-zespol-szydzi-z-prawoslawnych,135169.html
Edek2019.10.27 10:10
Szczęść Boże Luteranom na drodze do piekła!
Lady Chapel2019.10.27 9:55
Mylisz pojęcia. Piszesz luteranie, luteranin, a ksiądz Jabłoński jest duchownym kościoła ewangelicko reformowanego. Ewangelicy reformowani to nie luteranie. Katolicy nie mają zielonego pojęcia o innych wyznaniach chrzreścijańskich, w przeciwieństwie do np. ewangelików, którzy na religii dosyć szczegułowo poznają np. wyznanie katolickie. Doucz się zanim zaczniesz coś pisac. I zmień ten bluzon na black is bad...
Reytan2019.10.27 11:29
Protestanci,ty klamco nie znaja ksiezy ,tylko pastorow. Ci notoryczni zdrajcy Polski chca nam teraz zmieniac nasz swiety jezyk,bydlaki.
killpedryll2019.10.27 18:35
Kalwinista, czy luteranin jeden chooj. Kacerz, heretyk. Tyle wystarczy.
Jan Radziszewski2019.10.28 9:52
Chapel - czy nie mówi się co Pastor to inna religia ? stąd jest ponad 20 tys denominacji tj różnych wiar protestanckich
Yep2019.10.27 9:10
Po pierwsze, to reformowany, a nie luteranin. Po drugie, to prywatna opinia tego pastora, a nie oficjalne stanowisko KER. Taka opinia nie ma większej wagi niż jakakolwiek opinia któregokolwiek z wiernych, bo w ewangelicyzmie nie ma różnicy stanu pomiędzy wiernymi.
Reytan2019.10.27 11:26
Protestanci ZAWSZE klamia,a glownie do innych wedlug zydowskiej zasady HASBARA,bo protestantyzm to judaizm dla gojow.
Jan Bodakowski2019.10.27 13:18
dziękuje za merytoryczny komentarz
Jarek2019.10.27 9:10
Bodakowski, a Ty dalej żyjesz z moich podatków nierobie https://twitter.com/jan_bodakowski Zacznij w końcu zarabiać, to może znajdziesz i żonę. Jak na razie stale bredzisz w swoich przekładach cudzych artykułów.
Gumowy Żuk2019.10.27 20:35
A ty masz jeszcze żonę?
anonim2019.10.27 8:50
Kosciol ewangelicko-reformowany to kalwinisci, a nie luteranie! Mimo wszysto jest miedzy nimi roznica. Troche wiecej solidnosci na Frondzie by nie szkodzilo!
Pawe\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\2022019.10.27 21:21
Wszyscy oni są protestantami!
anonim2019.10.27 8:48
Kościół twierdzi że szkoła nie jest miejscem na propagowanie środowisk LGBT a na propagowanie katolickiego kultu ciemnoty, kołtuństwa,oszołomstwa i nienawiści podczas tzw. lekcji religii to już jest!? Precz z przebierańcami w szlafrokach i torbach po cukrze na głupich łbach!!!
Reytan2019.10.27 11:24
Jeszcze jeden morderca bolszewicki z nozem w zebach.
Pawe\\\\\\\\305\\\\\\\\2022019.10.27 21:19
Pamiętaj ,że PAN BÓG nierychliwy ale sprawiedliwy i bzdur o kościele katolickim ani o księżach nie wypisuj, schowaj je dla siebie.
Jan Radziszewski2019.10.28 9:30
Diabły w czasie egzorcyzmów tak powiedziały : demon Alida i inni my zajęliśmy się Lutrem a Stary tj Lucyfer) Kalwinem + Chwast szybko rośnie ! co może NIE !
Tasso2019.10.27 8:41
"Jeśli kobiety męczą się i umierają po licznych porodach, nic w tym złego; niech umierają, byle tylko rodziły, na to są". (Marcin Luter) "Nie godzę się, aby nauka moja mogła podlegać czyjemukolwiek osądowi, nawet anielskiemu. Kto nie przyjmuje mojej nauki, nie może dojść do zbawienia" (Marcin Luter). Czego więc można spodziewać się po protestantach, skoro mają takiego "nauczyciela" wiary, jak Luter.
Marek212019.10.27 9:27
Katolicy za to są gorącymi zwolennikami aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiety i chętnie poddają się osądowi innych nadstawiając ze chrześcijańską pokorą oba policzki. Nie tak jak ci wstrętni luteranie....
Reytan2019.10.27 11:23
Luteranizm to forma odrodzenia germanskiego poganstwa.
Gumowy Żuk2019.10.27 20:34
Nie pisze się Luther, tylko Lucyfer :)