Jaki: Ludzie mają prawo domagać się prawdy o Smoleńsku - zdjęcie
10.12.15, 08:30

Jaki: Ludzie mają prawo domagać się prawdy o Smoleńsku

3

Poseł na sejm VIII kadencji i sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki został zapytany stwierdził, że nie ma nic dziwnego w tym, że obchodom miesięcznicy smoleńskiej towarzyszy asysta honorowa.

Monika Olejnik zapytała polityka PiS, jak ocenia decyzję MON, by obchodom każdej miesięcznicy smoleńskiej towarzyszyła asysta wojskowa. Jak odpowiedział:

„Jest to decyzja, którą można zrozumieć. Ludzie [na miesięcznicach] mają prawo domagać się prawd o katastrofie smoleńskiej, która wciąż pozostaje niewyjaśniona. Historia podobnych katastrof na świecie pokazuje, że tylko Polska ma duże problemy z jej wyjaśnieniem”.

Jaki dodał, że wyjaśnienie katastrofy to obowiązek państwa polskiego.

ds/300polityka.pl

Komentarze (3):

anonim2015.12.10 9:25
Ludzie już znają prawdę o "katastrofie" smoleńskiej. Teraz czekają na to, by spiskowcy i wykonawcy zamachu stanęli przed sądem i zostali przykładnie ukarani.
anonim2015.12.10 10:26
A po co się domagać. Niech PIS ustali prawdę i po kłopocie. Jak na razie to żaden ekspert nie chce z nimi współpracować a ci co chcą są skompromitowani na arenie międzynarodowej :-D
anonim2015.12.10 12:50
Logika by nakazywała aby pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego też była asysta honorowa bo katastrofa w Gibraltarze do dzisiaj nie została wyjaśniona. Mimo wszystko generał bardziej się zasłużył dla Polski niż Kaczyński.