„Jak spotkam Żyda, to go zabiję” - zdjęcie
02.01.16, 14:40

„Jak spotkam Żyda, to go zabiję”

8

Są skłóceni między sobą, ale solidarnie nienawidzą Żydów. Przeczulona na prawdziwe i domniemane przejawy ksenofobii niemiecka policja im akurat odpuszcza. O konflikcie między islamskimi imigrantami a Żydami pisze „Der Spiegel”.

Niemiecki dziennik opisuje Yael M., nauczycielkę z Frankfurtu będącą żydowskiego pochodzenia. Większość jej uczniów to przybysze z Bliskiego Wschodu w pierwszym lub drugim pokoleniu. Yael M. opisuje liczne sytuacje, kiedy uczniowie w rozmowach z nią nie kryją się ze swoją nienawiścią do Żydów. Wyzwiska są na porządku dziennym. Film o Holokauście wywołał wśród uczniów śmiech. Nauczycielka nie wspomina dzieciom o swoim pochodzeniu w obawie przed ich reakcją. Jej koleżance po fachu zdarzyło się, że gdy powiedziała uczniom, że jest Żydówką, w internecie pojawiły się wpisy z obelgami pod jej adresem. Niemiecka policja, zwykle bardzo ostro reagująca na jakiekolwiek zachowania uznane za przejaw ksenofobii tym razem nie chciała przyjąć zgłoszenia.  

Yael M. uczy dwie dziewczyny żydowskiego pochodzenia. Codziennie znoszą one szykany.

- Kiedy zobaczę jakiegoś Żyda, zabiję go natychmiast – zapowiedział z kolei jeden z uczniów z imigranckiej rodziny, marzący o tym, by w przyszłości zostać lekarzem.

Dotychczas krajem słynącym z tego, że przeniesiono do niego problemy Bliskiego Wschodu była Francja. Tamtejsza diaspora żydowska maleje, gdyż wielu Żydów obawia się swoich arabskich sąsiadów i wyjeżdża. Jeśli problem opisany przez „Der Spiegel” będzie się nasilał, sytuacja w Niemczech może się stać podobna.

KJ/za: onet.pl

Komentarze (8):

anonim2016.01.2 14:49
@bielzz albo co prędzej do Polski...
anonim2016.01.2 15:14
Tak jak finansowali Hitlera tak i dziś ściągają islamistów. Nic ich historia nie nauczyła. To, że mega-lichwiarze przy okazji zbijają kapitał (nie tylko polityczny jak to opisał Finkelstein) to mnie nie dziwi. Ale, że zwykli, szarzy członkowie tej społeczności nie wyciagneli żadnych wniosków ...
anonim2016.01.2 15:42
@ Andriej Żydzi mieliby uciekać do Polski? Przez dziesięciolecia żydzi przekazują, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki, więc miejmy nadzieję, że Polskę będą omijać. Polska gościła ich przez kilka stuleci i znaleźli w niej schronienie gdy w innych krajach byli prześladowani. Jak nam się "odwdzięczyli"? Plują na Polskę i Polaków niemal od zakończenia IIWW. Jak europejscy żydzi znajdą się w potrzebie to niech uciekają do Izraela a nie do Polski.
anonim2016.01.2 16:32
"to zupelnie tak jak wielu frondokatolikow": Idioci są wszędzie, szczególnie w grupach narodowych gdzie nie ma "ogonków".
anonim2016.01.2 20:00
Co Adolf Hitler zaczął, dokończą muzułmanie?
anonim2016.01.2 20:47
No to wszyscy kuzyni Jakuba Bermana zjawią się w Polsce. My wtedy będziemy tu Palestyńczykami. Nawet tego nie zauważymy. Może to już się stało.
anonim2016.01.6 16:01
Tooo, przyjadą do Polski. Tak jak było to już w przeszłości. A Polska zawsze jest gościnna i przygarnie nieszczęśników, którzy później nam się odwzajemnią, "małymi" roszczeniami.
anonim2016.01.7 20:09
Ibrahim Ibn Jakub usłyszawszy o kraju Polin (tu osiądziesz) dosłownie odczytał wezwanie.Przez wieki na te ziemie zjechali Żydzi z całego świata.Niestety II wojna światowa wypchnęła ten zacny naród na ziemie zajętą przez Palestyńczyków. Obowiązkiem naszym jest przywrócić status quo. Tym którzy nie lubią Żydów proponuję emigracje. Dla tych co zostaną będzie mnóstwo pracy, na plantacjach bawełny