Jak koronawirus wpłynie na bój o prezydenturę? - zdjęcie
10.03.20, 11:00Fot. via Pixabay - TheDigitalArtist

Jak koronawirus wpłynie na bój o prezydenturę?

10

Znaczący wpływ koronawirusa na bój o prezydenturę

Jeżeli liczba zachorowań na koronawirusa będzie w Polsce nadal szybko rosła, uzasadnione stanie się ograniczenie kampanii prezydenckiej, szczególnie zaś publicznych spotkań kandydatów do najwyższego urzędu w państwie z rodakami.

Szymon Hołownia nie czekając na odgórne zalecenia już zdecydował, że nie będzie aż do odwołania korzystał z takiej formy kontaktu z elektoratem i postara się unikać większych zgromadzeń w pomieszczeniach zamkniętych. Krzysztof Bosak zadeklarował, że „jeżeli będzie twarda rekomendacja w zakresie ograniczenia kampanii wyborczej”, to się jej podporządkuje. Także Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak-Kamysz gotowi są zrezygnować z masowych spotkań z Polakami na rzecz zaktywizowania kampanii w mediach oraz w internecie.

Rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy Adam Bielan stwierdził, że politycy muszą świecić przykładem i dlatego trzeba wziąć pod uwagę wszystkie zalecenia premiera oraz Głównego Inspektora Sanitarnego związane z walką z epidemią koronawirusa, nawet jeżeli trzeba byłoby zrewidować plany co do zaplanowanej na marzec konwencji programowej głowy państwa.

Mając na uwadze to, jak nieporadnie zachowuje się część kandydatów do prezydentury, kiedy przychodzi im stanąć naprzeciw obywateli, powinni być oni raczej zadowoleni, gdyby zapadło postanowienie o zakazie organizowania spotkań wyborczych, do którego wszyscy obiecują się dostosować.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (10):

Ogladaj hity online2020.03.10 20:14
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Stefan2020.03.10 11:38
Koronawirus w ogóle nie wpłynie na wynik wyborów prezydenckich, ponieważ serwer Państwowej Komisji Wyborczej jest na niego niepodatny.
guess who Leszku2020.03.10 11:19
"Czytelnik "Wyborczej" wracał w weekend z Ukrainy. Na przejściu granicznym zauważył, że podróżni mogą korzystać jedynie z płatnych toalet. Środków dezynfekujących brak. - Jak to się ma do zaleceń sanepidu dotyczących zagrożenia koronawirusem? - pyta." Pisowskie państwo z tektury istnieje głównie teoretycznie.
Marian2020.03.10 12:46
Tak właśnie zarządziłem,po to zeby czytelników GW ten wirus wydusił
JS2020.03.10 11:15
Jeżeli obecny prezydent będzie nadal mówił o myciu rąk, odległości od innych i procedurach a nie powie - ludzie zażywajcie witaminę C i inne środki na zwiększenie odporności to co to za prezydent ? Co to za mąż stanu ? Nie piszę już o odwoływaniu się do wiary, bo tego ostatnio nie słyszymy a prez. Trump co jakiś czas odwołuje się do Boga. Może dopiero jak ujrzy jakiego spustoszenia dokonają choroby, może wtedy zawoła do Nieba, tylko czy nie będzie wtedy za późno ? Nie można być prezydentem wszystkich Polaków, bo to jest NIEMOŻLIWE. Nie można dwom i więcej panom służyć. Jeżeli Andrzej Duda jest prezydentem-chrześcijaninem, to powinien to od czasu to czasu potwierdzić, bo dlatego większość narodu go wybrała aby dawał świadectwo swojej wiary. Pozdrawiam
.2020.03.10 11:41
Ale witaminę C lewo- czy prawoskrętną? Idź być niezbyt mądry gdzie indziej.
JS2020.03.10 12:03
Jak jesteś bardziej mądry, może napisał byś coś ? W procesie produkcji witaminy C, przeważająca większość jest lewoskrętna. Handlowcy nieuczciwie grają i oznaczają pewną partię jako lewoskrętną aby podnieść cenę. Pozdr.
katolik2020.03.10 11:08
Pyt do dna popslsldwiosnanowoczesnahołow czy boicie się śmierci- chcecie ja fundować za darmo Polakom-eutanazja aborcja lgbt gender- nie ochronicie się -za zaciągnięcie grzechu społecznego poniesiecie karę osobistego samo przekleństwa.
ladychapel2020.03.10 12:30
masz zryty beret jak tor żużlowy po gp
katolik2020.03.10 13:37
dno nigdy nie zobaczy tego co jest powyżej,jest ograniczone, cała tajemnica Do tego dno to sami kłamcy, krętacze i złodzieje i zrywają beret tylko tym naiwnym Polakom, którzy nie kumaja rzeczywistości